Spotkania z podróżnikami w Zajeździe Pod Skałą
Dalekie podróże to szansa na zobaczenie ciekawych miejsc, zyskanie niezapomnianych wspomnień i poznanie interesujących ludzi. Nie każdy jednak może sobie pozwolić, by przemierzać kontynenty na rowerze, spędzić w podróży kilka lat lub spacerować po zamarzniętych azjatyckich rzekach. Z myślą o nich, oraz o tych wszystkich, których fascynują odmienne kultury i odległe miejsca, Zajazd pod Skałą od stycznia do marca organizuje wieczorne spotkania z podróżnikami.
15 marca w Zajeździe Pod Skałą zobaczymy Zbyszka Pawlaka. Prezentacja multimedialna, którą przygotował dotyczyć będzie regionu Środkowej Azji, gdzie egzotyka, przeszłość, duchowość mieszają się z cierpieniem, wojną i poszukiwaniem przyszłości. Razem udamy się w podroż przez zadziwiające miasta Kazachstanu, uzbeckie tradycje, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie.
Do refleksji nad wielokulturowością świata z pewnością skłoni uczestników kolejnego spotkania w jasielskim hotelu Zbyszek Pawlak. Podzieli się on swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat Jedwabnego Szlaku. Ponieważ w Środkowej Azji spędził ponad 10 lat, zna ją nie tylko z perspektywy podróżnika, ale także mieszkańca.
Opowieści, które będzie można usłyszeć w czasie ostatniego spotkania w cyklu, będą mrożące krew w żyłach, a to za sprawą niskich temperatur panujących zimą w Zanskarze. O tym i innych aspektach podróży po Himalajach pod koniec marca w Zajeździe pod Skałą opowie Katarzyna Mazurkiewicz, która od przeszło 20 lat podróżuje i organizuje slajdowiska w różnych zakątkach kraju.
Harmonogram spotkań z podróżnikami w Zajeździe pod Skałą:
10.01.2013, godzina 18.30 – Paweł Kilen, “5 lat w podróży”
24.01.2013, godzina 18.30 – Tomasz Grzywaczewski, „Long Walk PLUS Expedition – 8 000 km śladami uciekinierów z Gułagu”
07.02.2013, godzina 18:30 - Robb Maciąg - “Tysiąc szklanek herbaty”
15.03.2013, godzina 18:30 - Zbyszek Pawlak, “Opowieści z Jedwabnego Szlaku”
22.03.2013, godzina 18:30 - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, “Zanskar – Szlakiem himalajskich karawan”
Dziękujemy Panu Piotrowi Żurkowi za pomoc w organizacji spotkań.
Artykuł sponsorowany.
