Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

24

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

foto: KPP Jasło

foto: KPP Jasło

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową".

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55 , Tagi: policja, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Feliks
dnia 09.01.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
3
Niech sobie nauczyciele cpaja jak lubią. Po co wydawać pieniądze na ich edukację.
@ łodyniec
dnia 11.01.2020, 07:38
Ocena
komentarza:
-2
A można było popróbować
@ ha ha ha
dnia 09.01.2020, 20:15
Ocena
komentarza:
0
Żałość zbiera na takie humorystyczne popisy jak twój komentarz. Przeczytaj artykuł. Policja organizuje spotkania także z rodzicami uczniów w sprawie edukowania ich w zakresie dopalaczy. Przede wszystkim to rodzice muszą wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zagrożeniem. Czyli, twoim zdaniem, niech sobie rodzice dzieci ćpają, jak lubią i szkoda pieniędzy na ich edukację?
@ Robert
dnia 10.01.2020, 07:50
Ocena
komentarza:
3
do@ha ha ha.
@Feliks pisze o nauczycielach i ma rację,a nie o dzieciach i ich rodzicach.Nauczycielom ta wiedza jest bardzo potrzebna.
@ ha ha ha do Robert
dnia 10.01.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Chodzi o to, co pisze. A zna ów feliks jakikolwiek przypadek ćpającego nauczyciela? Wątpię. Ale przypadków rodziców, którzy nie mają pojęcia, że ich dziecko ma kontakt z dopalaczami, jest wiele. Bardziej rodzicom ta wiedza potrzebna. Nauczyciel nie przeszuka kieszeni i plecaka i nie kontroluje znajomości dziecka, paczek do niego przychodzących czy jego powrotów do domu. Jak rodzic o dziecko nie zadba, to na nic czyjekolwiek starania.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 09:29
Ocena
komentarza:
-1
Każdy nauczyciel który spożywa alkohol, teoretycznie ćpa.
Alkohol to narkotyk w dodatku legalny.
Kawa też jest narkotykiem. Itd.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
0
Czyli każdy CZŁOWIEK pijący kawę, alkohol i palący papierosy teoretycznie ćpa. Tak sugerujesz. Większość dorosłych pije kawę, wypije czasem drinka czy zapali papierosa. Czyli co, odebrać rodzicom prawa rodzicielskie, bo ćpają? Nonsens.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
3
Tak. Tyle że rząd na tym zarabia akcyza itd. stąd przyzwolenie na to.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 14:08
Ocena
komentarza:
4
No jest. I pewnie będzie. Ale cały sęk w tym, że te szkolenia przede wszystkim powinny być dla rodziców. Nauczyciel może niewiele w odniesieniu do czyjegoś dziecka. Najwyżej zadzwonić do rodzica i wezwać go do szkoły, żeby porozmawiać, bo niepokoją go pewne rzeczy w zachowaniu dziecka. O ile rodzic się nie obrazi.
@ fan
dnia 10.01.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
W Holandii marycha jest legalna, w Czechach półlegalna i problemu dopalaczy nie ma. Myśleli naiwniaczki, że jak zaczną wsadzać do więzienia za posiadanie skręta to w ciągu kilku lat rozwiążą problem narkotyków. Tak 20 lat temu obiecywał ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uzasadniając zaostrzenie ustawy narkotykowej.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma problemu dopalaczy? Jakieś statystyki i dowody można prosić? Nota bene, Czechom się ta legalizacja już czkawką odbija. Szkolenia są potrzebne, bo niestety, i rodzice i nauczyciele niewiele wiedzą o tych sprawach.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
6
A ja proszę o statystyki że w Polsce jest lepiej niz przed 2001 r. i w Czechach czy Holandii. Chodzi oczywiście o faktyczne spożycie narkotyków a nie przechwałki policji o ilości smarkaczy złapanych na posidadaniu skręta.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 14:44
Ocena
komentarza:
-8
Jako że umieszczanie linków na portalu jest zakazane (w sumie nie wiadomo dlaczego), więc wklejam tytuł artykułu, aby uświadomić, jaki jest stan prawny w Czechach. "Czesi ślą apel do śląskich uczniów: nie wpadajcie do nas po narkotyki". Podobnie rozczaruję co do Holandii "Hera, koka, hasz. Jak to naprawdę jest z tymi narkotykami w Holandii?" Wystarczy wkleić w wyszukiwarkę. I przestać pisać bzdury.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 15:00
Ocena
komentarza:
9
A ja proszę przestać cytować bzdury z wyszukiwarek.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-8
Biedny człowieczku, jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów? Zarówno W Czechach, jak w Holandii nie ma owej osławionej "wolności" narkotykowej. Z dopalaczami problem jest wszędzie i należy o tym mówić i pisać. Pozdrawiam.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
7
Masz rację, jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów. Dlatego nie przyjmuje się do wiadomości że ustawa z 2000 r. zakończyła się totalną klapą, zasłaniając się statystykami przyłapanych na posiadaniu jednego skręta albo uprawiających krzaczek w doniczce. Nawet prez. Kwaśniewski który ochoczo ją podpisał stwierdził że było to największe głupstwo jakie popełnił. A o Holandię czy Czechów to się nie martw, każdy Polak wolałby mieć ich problemy.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
-6
Ja nie. No ale ja jestem "gorszy sort". I ciekawe, że nasz rząd kochany, tak ochoczo zmieniający prawo, tego akurat nie zmienił. Ustawa jest kretyńska, każdy diler się tłumaczy, że ma "na własny użytek". Ja bym kazała wtedy wszystko na miejscu "zużyć".
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
4
Przecież nie zmienią prawa które de facto sami wprowadzili na fali moralnego wzmożenia. L. Kaczyński był wtedy ministrem Sprawiedliwości, Ziobro i Wassermann jego zastępcami.
@ kaj
dnia 11.01.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Wtedy właśnie wsadzono do więzienia Komendę a także Bogu ducha winną matkę 6 letniego chłopca utopionego w Wiśle przez jej kochanka.
@ Anna nauczycielka
dnia 12.01.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
Przecież nikt normalny dopalaczy nie zażywa, dopalacze to selekcja naturalna.
@ Feliks
dnia 12.01.2020, 13:20
Ocena
komentarza:
4
Ma Pani rację. Nauczyciele zażywaja dobry towar.
@ ha ha ha do Feliks
dnia 13.01.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Rozprowadzasz, że wiesz? Policja powinna poczytać twoje komentarze i cię przesłuchać, skoro wiesz, kto i co zażywa.
@ Lolek
dnia 14.01.2020, 17:03
Ocena
komentarza:
1
O kurde mój młynek
@ The most harmful drug - ALKOHOL
dnia 23.01.2020, 10:08
Ocena
komentarza:
0
Całe spotkanie powinno być prowadzone wokół najgroźniejszego narkotyku świata - ALKHOLU który to sprzedawany jest i zatwierdzony przez to bandyckie państwo na każdym rogu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105