Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

24

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

foto: KPP Jasło

foto: KPP Jasło

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową".

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55 , Tagi: policja, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Feliks
dnia 09.01.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
3
Niech sobie nauczyciele cpaja jak lubią. Po co wydawać pieniądze na ich edukację.
@ łodyniec
dnia 11.01.2020, 07:38
Ocena
komentarza:
-2
A można było popróbować
@ ha ha ha
dnia 09.01.2020, 20:15
Ocena
komentarza:
0
Żałość zbiera na takie humorystyczne popisy jak twój komentarz. Przeczytaj artykuł. Policja organizuje spotkania także z rodzicami uczniów w sprawie edukowania ich w zakresie dopalaczy. Przede wszystkim to rodzice muszą wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zagrożeniem. Czyli, twoim zdaniem, niech sobie rodzice dzieci ćpają, jak lubią i szkoda pieniędzy na ich edukację?
@ Robert
dnia 10.01.2020, 07:50
Ocena
komentarza:
3
do@ha ha ha.
@Feliks pisze o nauczycielach i ma rację,a nie o dzieciach i ich rodzicach.Nauczycielom ta wiedza jest bardzo potrzebna.
@ ha ha ha do Robert
dnia 10.01.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Chodzi o to, co pisze. A zna ów feliks jakikolwiek przypadek ćpającego nauczyciela? Wątpię. Ale przypadków rodziców, którzy nie mają pojęcia, że ich dziecko ma kontakt z dopalaczami, jest wiele. Bardziej rodzicom ta wiedza potrzebna. Nauczyciel nie przeszuka kieszeni i plecaka i nie kontroluje znajomości dziecka, paczek do niego przychodzących czy jego powrotów do domu. Jak rodzic o dziecko nie zadba, to na nic czyjekolwiek starania.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 09:29
Ocena
komentarza:
-1
Każdy nauczyciel który spożywa alkohol, teoretycznie ćpa.
Alkohol to narkotyk w dodatku legalny.
Kawa też jest narkotykiem. Itd.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
0
Czyli każdy CZŁOWIEK pijący kawę, alkohol i palący papierosy teoretycznie ćpa. Tak sugerujesz. Większość dorosłych pije kawę, wypije czasem drinka czy zapali papierosa. Czyli co, odebrać rodzicom prawa rodzicielskie, bo ćpają? Nonsens.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
3
Tak. Tyle że rząd na tym zarabia akcyza itd. stąd przyzwolenie na to.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 14:08
Ocena
komentarza:
4
No jest. I pewnie będzie. Ale cały sęk w tym, że te szkolenia przede wszystkim powinny być dla rodziców. Nauczyciel może niewiele w odniesieniu do czyjegoś dziecka. Najwyżej zadzwonić do rodzica i wezwać go do szkoły, żeby porozmawiać, bo niepokoją go pewne rzeczy w zachowaniu dziecka. O ile rodzic się nie obrazi.
@ fan
dnia 10.01.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
W Holandii marycha jest legalna, w Czechach półlegalna i problemu dopalaczy nie ma. Myśleli naiwniaczki, że jak zaczną wsadzać do więzienia za posiadanie skręta to w ciągu kilku lat rozwiążą problem narkotyków. Tak 20 lat temu obiecywał ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uzasadniając zaostrzenie ustawy narkotykowej.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-8
Nie ma problemu dopalaczy? Jakieś statystyki i dowody można prosić? Nota bene, Czechom się ta legalizacja już czkawką odbija. Szkolenia są potrzebne, bo niestety, i rodzice i nauczyciele niewiele wiedzą o tych sprawach.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
6
A ja proszę o statystyki że w Polsce jest lepiej niz przed 2001 r. i w Czechach czy Holandii. Chodzi oczywiście o faktyczne spożycie narkotyków a nie przechwałki policji o ilości smarkaczy złapanych na posidadaniu skręta.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 14:44
Ocena
komentarza:
-8
Jako że umieszczanie linków na portalu jest zakazane (w sumie nie wiadomo dlaczego), więc wklejam tytuł artykułu, aby uświadomić, jaki jest stan prawny w Czechach. "Czesi ślą apel do śląskich uczniów: nie wpadajcie do nas po narkotyki". Podobnie rozczaruję co do Holandii "Hera, koka, hasz. Jak to naprawdę jest z tymi narkotykami w Holandii?" Wystarczy wkleić w wyszukiwarkę. I przestać pisać bzdury.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 15:00
Ocena
komentarza:
9
A ja proszę przestać cytować bzdury z wyszukiwarek.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-8
Biedny człowieczku, jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów? Zarówno W Czechach, jak w Holandii nie ma owej osławionej "wolności" narkotykowej. Z dopalaczami problem jest wszędzie i należy o tym mówić i pisać. Pozdrawiam.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
7
Masz rację, jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów. Dlatego nie przyjmuje się do wiadomości że ustawa z 2000 r. zakończyła się totalną klapą, zasłaniając się statystykami przyłapanych na posiadaniu jednego skręta albo uprawiających krzaczek w doniczce. Nawet prez. Kwaśniewski który ochoczo ją podpisał stwierdził że było to największe głupstwo jakie popełnił. A o Holandię czy Czechów to się nie martw, każdy Polak wolałby mieć ich problemy.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
-6
Ja nie. No ale ja jestem "gorszy sort". I ciekawe, że nasz rząd kochany, tak ochoczo zmieniający prawo, tego akurat nie zmienił. Ustawa jest kretyńska, każdy diler się tłumaczy, że ma "na własny użytek". Ja bym kazała wtedy wszystko na miejscu "zużyć".
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
4
Przecież nie zmienią prawa które de facto sami wprowadzili na fali moralnego wzmożenia. L. Kaczyński był wtedy ministrem Sprawiedliwości, Ziobro i Wassermann jego zastępcami.
@ kaj
dnia 11.01.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Wtedy właśnie wsadzono do więzienia Komendę a także Bogu ducha winną matkę 6 letniego chłopca utopionego w Wiśle przez jej kochanka.
@ Anna nauczycielka
dnia 12.01.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
Przecież nikt normalny dopalaczy nie zażywa, dopalacze to selekcja naturalna.
@ Feliks
dnia 12.01.2020, 13:20
Ocena
komentarza:
4
Ma Pani rację. Nauczyciele zażywaja dobry towar.
@ ha ha ha do Feliks
dnia 13.01.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Rozprowadzasz, że wiesz? Policja powinna poczytać twoje komentarze i cię przesłuchać, skoro wiesz, kto i co zażywa.
@ Lolek
dnia 14.01.2020, 17:03
Ocena
komentarza:
1
O kurde mój młynek
@ The most harmful drug - ALKOHOL
dnia 23.01.2020, 10:08
Ocena
komentarza:
0
Całe spotkanie powinno być prowadzone wokół najgroźniejszego narkotyku świata - ALKHOLU który to sprzedawany jest i zatwierdzony przez to bandyckie państwo na każdym rogu.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105