Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

25

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

foto: KPP Jasło

foto: KPP Jasło

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową".

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55 , Tagi: policja, Jasło

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ The most harmful drug - ALKOHOL
dnia 23.01.2020, 10:08 · Zgłoś
Całe spotkanie powinno być prowadzone wokół najgroźniejszego narkotyku świata - ALKHOLU który to sprzedawany jest i zatwierdzony przez to bandyckie państwo na każdym rogu.
Odpowiedz
1
@ Lolek
dnia 14.01.2020, 17:03 · Zgłoś
O kurde mój młynek
Odpowiedz
-1
@ Anna nauczycielka
dnia 12.01.2020, 11:50 · Zgłoś
Przecież nikt normalny dopalaczy nie zażywa, dopalacze to selekcja naturalna.
Odpowiedz
4
@ Feliks
dnia 12.01.2020, 13:20 · Zgłoś
Ma Pani rację. Nauczyciele zażywaja dobry towar.
Odpowiedz
0
@ ha ha ha do Feliks
dnia 13.01.2020, 18:38 · Zgłoś
Rozprowadzasz, że wiesz? Policja powinna poczytać twoje komentarze i cię przesłuchać, skoro wiesz, kto i co zażywa.
Odpowiedz
1
@ fan
dnia 10.01.2020, 08:48 · Zgłoś
W Holandii marycha jest legalna, w Czechach półlegalna i problemu dopalaczy nie ma. Myśleli naiwniaczki, że jak zaczną wsadzać do więzienia za posiadanie skręta to w ciągu kilku lat rozwiążą problem narkotyków. Tak 20 lat temu obiecywał ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uzasadniając zaostrzenie ustawy narkotykowej.
Odpowiedz
-9
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 13:07 · Zgłoś
Nie ma problemu dopalaczy? Jakieś statystyki i dowody można prosić? Nota bene, Czechom się ta legalizacja już czkawką odbija. Szkolenia są potrzebne, bo niestety, i rodzice i nauczyciele niewiele wiedzą o tych sprawach.
Odpowiedz
6
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 14:40 · Zgłoś
A ja proszę o statystyki że w Polsce jest lepiej niz przed 2001 r. i w Czechach czy Holandii. Chodzi oczywiście o faktyczne spożycie narkotyków a nie przechwałki policji o ilości smarkaczy złapanych na posidadaniu skręta.
Odpowiedz
-9
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 14:44 · Zgłoś
Jako że umieszczanie linków na portalu jest zakazane (w sumie nie wiadomo dlaczego), więc wklejam tytuł artykułu, aby uświadomić, jaki jest stan prawny w Czechach. "Czesi ślą apel do śląskich uczniów: nie wpadajcie do nas po narkotyki". Podobnie rozczaruję co do Holandii "Hera, koka, hasz. Jak to naprawdę jest z tymi narkotykami w Holandii?" Wystarczy wkleić w wyszukiwarkę. I przestać pisać bzdury.
Odpowiedz
10
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 15:00 · Zgłoś
A ja proszę przestać cytować bzdury z wyszukiwarek.
Odpowiedz
-9
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 15:27 · Zgłoś
Biedny człowieczku, jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów? Zarówno W Czechach, jak w Holandii nie ma owej osławionej "wolności" narkotykowej. Z dopalaczami problem jest wszędzie i należy o tym mówić i pisać. Pozdrawiam.
Odpowiedz
7
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 16:59 · Zgłoś
Masz rację, jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów. Dlatego nie przyjmuje się do wiadomości że ustawa z 2000 r. zakończyła się totalną klapą, zasłaniając się statystykami przyłapanych na posiadaniu jednego skręta albo uprawiających krzaczek w doniczce. Nawet prez. Kwaśniewski który ochoczo ją podpisał stwierdził że było to największe głupstwo jakie popełnił. A o Holandię czy Czechów to się nie martw, każdy Polak wolałby mieć ich problemy.
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 19:06 · Zgłoś
Ja nie. No ale ja jestem "gorszy sort". I ciekawe, że nasz rząd kochany, tak ochoczo zmieniający prawo, tego akurat nie zmienił. Ustawa jest kretyńska, każdy diler się tłumaczy, że ma "na własny użytek". Ja bym kazała wtedy wszystko na miejscu "zużyć".
Odpowiedz
4
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 20:46 · Zgłoś
Przecież nie zmienią prawa które de facto sami wprowadzili na fali moralnego wzmożenia. L. Kaczyński był wtedy ministrem Sprawiedliwości, Ziobro i Wassermann jego zastępcami.
Odpowiedz
-1
@ kaj
dnia 11.01.2020, 08:03 · Zgłoś
Wtedy właśnie wsadzono do więzienia Komendę a także Bogu ducha winną matkę 6 letniego chłopca utopionego w Wiśle przez jej kochanka.
Odpowiedz
0
@ ha ha ha
dnia 09.01.2020, 20:15 · Zgłoś
Żałość zbiera na takie humorystyczne popisy jak twój komentarz. Przeczytaj artykuł. Policja organizuje spotkania także z rodzicami uczniów w sprawie edukowania ich w zakresie dopalaczy. Przede wszystkim to rodzice muszą wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zagrożeniem. Czyli, twoim zdaniem, niech sobie rodzice dzieci ćpają, jak lubią i szkoda pieniędzy na ich edukację?
Odpowiedz
3
@ Robert
dnia 10.01.2020, 07:50 · Zgłoś
do@ha ha ha.
@Feliks pisze o nauczycielach i ma rację,a nie o dzieciach i ich rodzicach.Nauczycielom ta wiedza jest bardzo potrzebna.
Odpowiedz
1
@ ha ha ha do Robert
dnia 10.01.2020, 18:46 · Zgłoś
Chodzi o to, co pisze. A zna ów feliks jakikolwiek przypadek ćpającego nauczyciela? Wątpię. Ale przypadków rodziców, którzy nie mają pojęcia, że ich dziecko ma kontakt z dopalaczami, jest wiele. Bardziej rodzicom ta wiedza potrzebna. Nauczyciel nie przeszuka kieszeni i plecaka i nie kontroluje znajomości dziecka, paczek do niego przychodzących czy jego powrotów do domu. Jak rodzic o dziecko nie zadba, to na nic czyjekolwiek starania.
Odpowiedz
0
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 09:29 · Zgłoś
Każdy nauczyciel który spożywa alkohol, teoretycznie ćpa.
Alkohol to narkotyk w dodatku legalny.
Kawa też jest narkotykiem. Itd.
Odpowiedz
0
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 11:56 · Zgłoś
Czyli każdy CZŁOWIEK pijący kawę, alkohol i palący papierosy teoretycznie ćpa. Tak sugerujesz. Większość dorosłych pije kawę, wypije czasem drinka czy zapali papierosa. Czyli co, odebrać rodzicom prawa rodzicielskie, bo ćpają? Nonsens.
Odpowiedz
3
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 12:56 · Zgłoś
Tak. Tyle że rząd na tym zarabia akcyza itd. stąd przyzwolenie na to.
Odpowiedz
4
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 14:08 · Zgłoś
No jest. I pewnie będzie. Ale cały sęk w tym, że te szkolenia przede wszystkim powinny być dla rodziców. Nauczyciel może niewiele w odniesieniu do czyjegoś dziecka. Najwyżej zadzwonić do rodzica i wezwać go do szkoły, żeby porozmawiać, bo niepokoją go pewne rzeczy w zachowaniu dziecka. O ile rodzic się nie obrazi.
Odpowiedz
0
@ Zbynio
dnia 13.05.2021, 13:08 · Zgłoś
A kryminalna to dopiero cpa
Odpowiedz
3
@ Feliks
dnia 09.01.2020, 18:47 · Zgłoś
Niech sobie nauczyciele cpaja jak lubią. Po co wydawać pieniądze na ich edukację.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 11.01.2020, 07:38 · Zgłoś
A można było popróbować
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657