Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

25

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

foto: KPP Jasło

foto: KPP Jasło

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową".

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55 , Tagi: policja, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Feliks
dnia 09.01.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
3
Niech sobie nauczyciele cpaja jak lubią. Po co wydawać pieniądze na ich edukację.
@ łodyniec
dnia 11.01.2020, 07:38
Ocena
komentarza:
-2
A można było popróbować
@ ha ha ha
dnia 09.01.2020, 20:15
Ocena
komentarza:
0
Żałość zbiera na takie humorystyczne popisy jak twój komentarz. Przeczytaj artykuł. Policja organizuje spotkania także z rodzicami uczniów w sprawie edukowania ich w zakresie dopalaczy. Przede wszystkim to rodzice muszą wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zagrożeniem. Czyli, twoim zdaniem, niech sobie rodzice dzieci ćpają, jak lubią i szkoda pieniędzy na ich edukację?
@ Robert
dnia 10.01.2020, 07:50
Ocena
komentarza:
3
do@ha ha ha.
@Feliks pisze o nauczycielach i ma rację,a nie o dzieciach i ich rodzicach.Nauczycielom ta wiedza jest bardzo potrzebna.
@ ha ha ha do Robert
dnia 10.01.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Chodzi o to, co pisze. A zna ów feliks jakikolwiek przypadek ćpającego nauczyciela? Wątpię. Ale przypadków rodziców, którzy nie mają pojęcia, że ich dziecko ma kontakt z dopalaczami, jest wiele. Bardziej rodzicom ta wiedza potrzebna. Nauczyciel nie przeszuka kieszeni i plecaka i nie kontroluje znajomości dziecka, paczek do niego przychodzących czy jego powrotów do domu. Jak rodzic o dziecko nie zadba, to na nic czyjekolwiek starania.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 09:29
Ocena
komentarza:
0
Każdy nauczyciel który spożywa alkohol, teoretycznie ćpa.
Alkohol to narkotyk w dodatku legalny.
Kawa też jest narkotykiem. Itd.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
0
Czyli każdy CZŁOWIEK pijący kawę, alkohol i palący papierosy teoretycznie ćpa. Tak sugerujesz. Większość dorosłych pije kawę, wypije czasem drinka czy zapali papierosa. Czyli co, odebrać rodzicom prawa rodzicielskie, bo ćpają? Nonsens.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
3
Tak. Tyle że rząd na tym zarabia akcyza itd. stąd przyzwolenie na to.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 14:08
Ocena
komentarza:
4
No jest. I pewnie będzie. Ale cały sęk w tym, że te szkolenia przede wszystkim powinny być dla rodziców. Nauczyciel może niewiele w odniesieniu do czyjegoś dziecka. Najwyżej zadzwonić do rodzica i wezwać go do szkoły, żeby porozmawiać, bo niepokoją go pewne rzeczy w zachowaniu dziecka. O ile rodzic się nie obrazi.
@ Zbynio
dnia 13.05.2021, 13:08
Ocena
komentarza:
0
A kryminalna to dopiero cpa
@ fan
dnia 10.01.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
W Holandii marycha jest legalna, w Czechach półlegalna i problemu dopalaczy nie ma. Myśleli naiwniaczki, że jak zaczną wsadzać do więzienia za posiadanie skręta to w ciągu kilku lat rozwiążą problem narkotyków. Tak 20 lat temu obiecywał ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uzasadniając zaostrzenie ustawy narkotykowej.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-9
Nie ma problemu dopalaczy? Jakieś statystyki i dowody można prosić? Nota bene, Czechom się ta legalizacja już czkawką odbija. Szkolenia są potrzebne, bo niestety, i rodzice i nauczyciele niewiele wiedzą o tych sprawach.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
6
A ja proszę o statystyki że w Polsce jest lepiej niz przed 2001 r. i w Czechach czy Holandii. Chodzi oczywiście o faktyczne spożycie narkotyków a nie przechwałki policji o ilości smarkaczy złapanych na posidadaniu skręta.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 14:44
Ocena
komentarza:
-9
Jako że umieszczanie linków na portalu jest zakazane (w sumie nie wiadomo dlaczego), więc wklejam tytuł artykułu, aby uświadomić, jaki jest stan prawny w Czechach. "Czesi ślą apel do śląskich uczniów: nie wpadajcie do nas po narkotyki". Podobnie rozczaruję co do Holandii "Hera, koka, hasz. Jak to naprawdę jest z tymi narkotykami w Holandii?" Wystarczy wkleić w wyszukiwarkę. I przestać pisać bzdury.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 15:00
Ocena
komentarza:
10
A ja proszę przestać cytować bzdury z wyszukiwarek.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-9
Biedny człowieczku, jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów? Zarówno W Czechach, jak w Holandii nie ma owej osławionej "wolności" narkotykowej. Z dopalaczami problem jest wszędzie i należy o tym mówić i pisać. Pozdrawiam.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
7
Masz rację, jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów. Dlatego nie przyjmuje się do wiadomości że ustawa z 2000 r. zakończyła się totalną klapą, zasłaniając się statystykami przyłapanych na posiadaniu jednego skręta albo uprawiających krzaczek w doniczce. Nawet prez. Kwaśniewski który ochoczo ją podpisał stwierdził że było to największe głupstwo jakie popełnił. A o Holandię czy Czechów to się nie martw, każdy Polak wolałby mieć ich problemy.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
-6
Ja nie. No ale ja jestem "gorszy sort". I ciekawe, że nasz rząd kochany, tak ochoczo zmieniający prawo, tego akurat nie zmienił. Ustawa jest kretyńska, każdy diler się tłumaczy, że ma "na własny użytek". Ja bym kazała wtedy wszystko na miejscu "zużyć".
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
4
Przecież nie zmienią prawa które de facto sami wprowadzili na fali moralnego wzmożenia. L. Kaczyński był wtedy ministrem Sprawiedliwości, Ziobro i Wassermann jego zastępcami.
@ kaj
dnia 11.01.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Wtedy właśnie wsadzono do więzienia Komendę a także Bogu ducha winną matkę 6 letniego chłopca utopionego w Wiśle przez jej kochanka.
@ Anna nauczycielka
dnia 12.01.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
Przecież nikt normalny dopalaczy nie zażywa, dopalacze to selekcja naturalna.
@ Feliks
dnia 12.01.2020, 13:20
Ocena
komentarza:
4
Ma Pani rację. Nauczyciele zażywaja dobry towar.
@ ha ha ha do Feliks
dnia 13.01.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Rozprowadzasz, że wiesz? Policja powinna poczytać twoje komentarze i cię przesłuchać, skoro wiesz, kto i co zażywa.
@ Lolek
dnia 14.01.2020, 17:03
Ocena
komentarza:
1
O kurde mój młynek
@ The most harmful drug - ALKOHOL
dnia 23.01.2020, 10:08
Ocena
komentarza:
0
Całe spotkanie powinno być prowadzone wokół najgroźniejszego narkotyku świata - ALKHOLU który to sprzedawany jest i zatwierdzony przez to bandyckie państwo na każdym rogu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657