Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

25

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

foto: KPP Jasło

foto: KPP Jasło

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową".

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 09.01.2020, 17:55 , Tagi: policja, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Feliks
dnia 09.01.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
3
Niech sobie nauczyciele cpaja jak lubią. Po co wydawać pieniądze na ich edukację.
@ łodyniec
dnia 11.01.2020, 07:38
Ocena
komentarza:
-2
A można było popróbować
@ ha ha ha
dnia 09.01.2020, 20:15
Ocena
komentarza:
0
Żałość zbiera na takie humorystyczne popisy jak twój komentarz. Przeczytaj artykuł. Policja organizuje spotkania także z rodzicami uczniów w sprawie edukowania ich w zakresie dopalaczy. Przede wszystkim to rodzice muszą wiedzieć, jak uchronić dziecko przed zagrożeniem. Czyli, twoim zdaniem, niech sobie rodzice dzieci ćpają, jak lubią i szkoda pieniędzy na ich edukację?
@ Robert
dnia 10.01.2020, 07:50
Ocena
komentarza:
3
do@ha ha ha.
@Feliks pisze o nauczycielach i ma rację,a nie o dzieciach i ich rodzicach.Nauczycielom ta wiedza jest bardzo potrzebna.
@ ha ha ha do Robert
dnia 10.01.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
1
Chodzi o to, co pisze. A zna ów feliks jakikolwiek przypadek ćpającego nauczyciela? Wątpię. Ale przypadków rodziców, którzy nie mają pojęcia, że ich dziecko ma kontakt z dopalaczami, jest wiele. Bardziej rodzicom ta wiedza potrzebna. Nauczyciel nie przeszuka kieszeni i plecaka i nie kontroluje znajomości dziecka, paczek do niego przychodzących czy jego powrotów do domu. Jak rodzic o dziecko nie zadba, to na nic czyjekolwiek starania.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 09:29
Ocena
komentarza:
0
Każdy nauczyciel który spożywa alkohol, teoretycznie ćpa.
Alkohol to narkotyk w dodatku legalny.
Kawa też jest narkotykiem. Itd.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
0
Czyli każdy CZŁOWIEK pijący kawę, alkohol i palący papierosy teoretycznie ćpa. Tak sugerujesz. Większość dorosłych pije kawę, wypije czasem drinka czy zapali papierosa. Czyli co, odebrać rodzicom prawa rodzicielskie, bo ćpają? Nonsens.
@ SzumnySzympans
dnia 11.01.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
3
Tak. Tyle że rząd na tym zarabia akcyza itd. stąd przyzwolenie na to.
@ ha ha ha
dnia 11.01.2020, 14:08
Ocena
komentarza:
4
No jest. I pewnie będzie. Ale cały sęk w tym, że te szkolenia przede wszystkim powinny być dla rodziców. Nauczyciel może niewiele w odniesieniu do czyjegoś dziecka. Najwyżej zadzwonić do rodzica i wezwać go do szkoły, żeby porozmawiać, bo niepokoją go pewne rzeczy w zachowaniu dziecka. O ile rodzic się nie obrazi.
@ Zbynio
dnia 13.05.2021, 13:08
Ocena
komentarza:
0
A kryminalna to dopiero cpa
@ fan
dnia 10.01.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
W Holandii marycha jest legalna, w Czechach półlegalna i problemu dopalaczy nie ma. Myśleli naiwniaczki, że jak zaczną wsadzać do więzienia za posiadanie skręta to w ciągu kilku lat rozwiążą problem narkotyków. Tak 20 lat temu obiecywał ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uzasadniając zaostrzenie ustawy narkotykowej.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-9
Nie ma problemu dopalaczy? Jakieś statystyki i dowody można prosić? Nota bene, Czechom się ta legalizacja już czkawką odbija. Szkolenia są potrzebne, bo niestety, i rodzice i nauczyciele niewiele wiedzą o tych sprawach.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
6
A ja proszę o statystyki że w Polsce jest lepiej niz przed 2001 r. i w Czechach czy Holandii. Chodzi oczywiście o faktyczne spożycie narkotyków a nie przechwałki policji o ilości smarkaczy złapanych na posidadaniu skręta.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 14:44
Ocena
komentarza:
-9
Jako że umieszczanie linków na portalu jest zakazane (w sumie nie wiadomo dlaczego), więc wklejam tytuł artykułu, aby uświadomić, jaki jest stan prawny w Czechach. "Czesi ślą apel do śląskich uczniów: nie wpadajcie do nas po narkotyki". Podobnie rozczaruję co do Holandii "Hera, koka, hasz. Jak to naprawdę jest z tymi narkotykami w Holandii?" Wystarczy wkleić w wyszukiwarkę. I przestać pisać bzdury.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 15:00
Ocena
komentarza:
10
A ja proszę przestać cytować bzdury z wyszukiwarek.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-9
Biedny człowieczku, jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów? Zarówno W Czechach, jak w Holandii nie ma owej osławionej "wolności" narkotykowej. Z dopalaczami problem jest wszędzie i należy o tym mówić i pisać. Pozdrawiam.
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
7
Masz rację, jeśli fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów. Dlatego nie przyjmuje się do wiadomości że ustawa z 2000 r. zakończyła się totalną klapą, zasłaniając się statystykami przyłapanych na posiadaniu jednego skręta albo uprawiających krzaczek w doniczce. Nawet prez. Kwaśniewski który ochoczo ją podpisał stwierdził że było to największe głupstwo jakie popełnił. A o Holandię czy Czechów to się nie martw, każdy Polak wolałby mieć ich problemy.
@ dragoness
dnia 10.01.2020, 19:06
Ocena
komentarza:
-6
Ja nie. No ale ja jestem "gorszy sort". I ciekawe, że nasz rząd kochany, tak ochoczo zmieniający prawo, tego akurat nie zmienił. Ustawa jest kretyńska, każdy diler się tłumaczy, że ma "na własny użytek". Ja bym kazała wtedy wszystko na miejscu "zużyć".
@ do dragoness
dnia 10.01.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
4
Przecież nie zmienią prawa które de facto sami wprowadzili na fali moralnego wzmożenia. L. Kaczyński był wtedy ministrem Sprawiedliwości, Ziobro i Wassermann jego zastępcami.
@ kaj
dnia 11.01.2020, 08:03
Ocena
komentarza:
-1
Wtedy właśnie wsadzono do więzienia Komendę a także Bogu ducha winną matkę 6 letniego chłopca utopionego w Wiśle przez jej kochanka.
@ Anna nauczycielka
dnia 12.01.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
-1
Przecież nikt normalny dopalaczy nie zażywa, dopalacze to selekcja naturalna.
@ Feliks
dnia 12.01.2020, 13:20
Ocena
komentarza:
4
Ma Pani rację. Nauczyciele zażywaja dobry towar.
@ ha ha ha do Feliks
dnia 13.01.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Rozprowadzasz, że wiesz? Policja powinna poczytać twoje komentarze i cię przesłuchać, skoro wiesz, kto i co zażywa.
@ Lolek
dnia 14.01.2020, 17:03
Ocena
komentarza:
1
O kurde mój młynek
@ The most harmful drug - ALKOHOL
dnia 23.01.2020, 10:08
Ocena
komentarza:
0
Całe spotkanie powinno być prowadzone wokół najgroźniejszego narkotyku świata - ALKHOLU który to sprzedawany jest i zatwierdzony przez to bandyckie państwo na każdym rogu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657