Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Spotkanie z przedstawicielami Zakładu Tworzyw Sztucznych GAMRAT S. A.

24

Z inicjatywy Zakładowych Organizacji Związkowych „GAMRAT" S. A. w Jaśle w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym regionie, ze szczególnym uwzględnieniem procesu prywatyzacyjnego Spółki „GAMRAT" S. A. Gospodarzem spotkania był Pan Andrzej Czernecki - Burmistrz Jasła. Powiat reprezentował Starosta Jasielski - Adam Kmiecik.

Zakładowe Organizacje Związkowe reprezentowali:

    * kol. Wacław Mikrut - Wiceprzewodniczący ZZ „Chemik"
    * kol. Tadeusz Fuk - Sekretarz ZZ „Chemik"
    * kol. Wiesław Martowicz - Przewodniczący KM NSZZ „Solidarność"
    * kol. Jan Krajewski - Sekretarz KM NSZZ „Solidarność"
    * kol. Jan Łucki - Przewodniczący ZZ „PRACA"
    * kol. Jarosław Kuznecki - ZZ „Kadra"
    * kol. Dionizy Ślusarczyk - ZZ „Kadra"
    * kol. Jerzy Nowak - ZZ „Kadra"

Przedstawiciele organizacji związkowych przedstawili klimat wokół toczącej się prywatyzacji. Z troską odnosili się do sytuacji gospodarczej i społecznej Zakładów Tworzyw Sztucznych „GAMRAT" S. A., jej załogi i rodzin pracowniczych zagrożonych utratą miejsc pracy w związku z toczącym się procesem prywatyzacyjnym. Włodarze Miasta i Powiatu z uwagą wysłuchali głosów reprezentantów Załogi „GAMRAT". Po dyskusji i przedstawieniu stanowisk zarówno Pan Burmistrz jak i Pan Starosta zobowiązali się do przeprowadzenia rozmów politycznych i osobistego zaangażowania się w nadzór nad rzetelnością prowadzonych działań prywatyzacyjnych.

Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
2
@ jaślanin z urodzenia gdańszczanin z zami
dnia 20.02.2011, 22:45 · Zgłoś
Mam pomysł dla "zatroskanych"ilicznych zwiąskowców:Panowie
ratujcie "Gamrat" zakład bardzo cenny dla naszej chistori techniki.
Proponuję licznym i wpływowym Panom zwiąskowcom aby utworzyli koło przewodników i turystycznie oprowadzali wycieczki po
zabytkowej części zakładu.Wydziały "B""C""D" oraz tunel i
hala kotłwni parowej wybudowana w ramach C O P przed II wojną,
stanowią naprawdę zabytek techniki klasy 0. Wymienione wydziały
w połączeniu z bocznicą kolejową do zakładu stanowią naprawdę
ciekawostkę turystyczną a po wstawieniu na tą bocznicę parowozu
wyremontowanego przez dzielnych kolejarzy jasielskich to atrakcja turystyczna i praca dla przewodników <zwiąskowców>.Panowie
zwiąskowcy do roboty Wy to potraficie przecież to tylko gadanie .Restrukturyzacje zakładu zostawcie fachowcom.
Podpowiem wam że w kotłowni zlokalizowanej w hali wykopanej w
górze z doprowadzonym do tej hali tunelem podziemnym stały kotły parowe opalane mazutem .Pod koniec wojny niemcy zdemontowali kotły i wywiezli.Aby zakład uruchomic znalezli się
ludzie którzy skojarzyli potrzeby zakładu z wydobywanim z dna
morskiego niemieckiego pancernika gneisenau ,zatopionego przez
niemcow celowo w miejscu wejścia do portu gdyńskiego.Okręt ten
był wyposażony w podobne kotły jakie zostały przez tych samych
niemców wywiezione z "Gamratu".Przy wydobywaniu wraku z dna
morskiego pracował nurek pochodzący z okolic Jasła. Wydobyty
na powieszchnie okręt został rozebrany a kotły miał ich 6 szt
zostały przetransportowane <2 szt>do "Gamratu".Po zmontowaniu
tych okrętowch kotłów w hali kotłowni,kotły te dostarczały parę
na potrzeby zakładu do chwili wybudowania nowej kotłowni opalanej miałem węglowm ,było to na początku lat 60 ubigłego wieku.Kotłownia w wnętrzu góry została jako kotłownia rezerwowa.
Mam nadzieję ze nie została zdewastowana.
Zabytkowe pod względem technicznym były tez urządzenia i wyposazenie technologiczne wydziałów "B" "C""D"
Panowie zwiąskowcy pomyślcie o uratowaniu dobra kultury i myśli
technicznej naszych ojców a Waszych [...]ków .Pan Burmistrz bedzie zadowolony bo taką perełką teraz jak lokalizacja
"Gamratu"można naprawdę się chwalić a przy okazji zarobić.
Odpowiedz
0
@ xxxl
dnia 21.02.2011, 09:17 · Zgłoś
bocznicy kolejowej juz niema tory zabrali zlomiarze
Odpowiedz
0
@ w4
dnia 21.02.2011, 10:57 · Zgłoś
Trochę sie mylisz przyjacielu,
wydZiał A,B i specjalny C to owszem zabytki, ale wydział D to bardzo nowoczesna technologia produkcji rur z pcw a obecnie równiez z pe. Wydział został uruchomiony w 1968 roku jako bardzo nowoczesny zakład z najnowszymi wtryskarkami i wytłaczarkami, w nastepnych latach powstały tu jeszcze super nowoczesne linie na greckiej licencji produkujace do dnia dzisiejszego węże zbrojone z pcw. Cały, obecnie zakład profili i rur nadal jest unowoczesniany i stanowi jedną z pewniejszych nóg Gamratu. Jest tu również dobrze wyszkolona kadra która nie pisze tylu błędów ortograficznych.
Odpowiedz
0
@ xxxl
dnia 21.02.2011, 11:33 · Zgłoś
no jezeli to byla grecka technologia to na pewno jest super nowoczesna ;)
Odpowiedz
0
@ nadzieja
dnia 21.02.2011, 22:24 · Zgłoś
Zdewastowane zostało wszystko: co się dało rozkradli złomiarze zawodowi i amatorzy. Zostały np. kable w ziemi ale odcinki wystające z ziemi zostały ucięte i sprzedane zapewne na złomie. Tak to na terenie opuszczonych wydziałów A i B można aktualnie urządzić wystawę marnotrawstwa i dewastacji i zniszczenia majątku 20 lub 30 lat temu używanego i sprawnego. Działo się to na terenie zamkniętego i pilnowanego zakładu. W tej chwili można to co pozostało wyburzyć i zrobić kwaterę składowania odpadów, zgodnie z planem przestrzennym. W takim to poszanowaniu mamy zabytki techniki i technologii. Nie wiem co jest z halą wykopaną w środku góry ale znając pomysłowość naszych złomiarzy jest możliwe, że nie ma tam śladu po kotłach i instalacjach kotłowni. Jeżeli czegoś nie ukradli to mogli zdewastować, np. pociąć na mniejsze części. Takim stanem tych wydziałow nie można się pochwalić - można kogoś szokować i zmusić do refleksji, a nie zachwytu.P.S. Rozbiórka torów kolejowych to kolejny przykład krótkowzroczności i marnotrawstwa. Skazanie się tylko na transport drogowy było ewidentnym działaniem na szkodę firmy.Nawet laik wie, że w normalnym kraju infrastruktura kolejowa zwiększa wartość zakładu np. w czasie jego prywatyzacji. U nas nic się nie opłaca. Niech ktoś spróbuje odbudować te tory w razie potrzeby. Życzę powodzenia. Miałeś ...... złoty róg. Ostał ci się ino .....
Odpowiedz
0
@ gdańszczanin
dnia 23.02.2011, 23:36 · Zgłoś
Dziękuję /Panu/Pani xxxl za informacje dla mnie przykre.Wiadomość napisana przez Panią/Pana/<nadzieja>są zaskakująco złe .Dla mnie uczestnika odbudowy "Gamratu"w
połowie lat 50 i uruchamiania nowej produkcji wtedy polistyrenu na wydziale "B" a na wyddziale "C"
linoleum i płytek PVC te wiadomości dają wiele do myślenia o sposobie zażądzania zakładem .Powracając
jeszcze do histori wydziału"B"w latach1956- 1958
/dokładnej daty nie pamiętam/nastąpił wybuch nitrogliceryny w budynku 6 zgineło 2pracowników a w budynku 5 było5-ciężko rannych w okolicach tych budynków wielu było lżej rannych.Budynki te zagłebione pod ziemią i połączone podziemnym tunelem
były podstawą technologi produkcji zakładu w tamtych
latach.Budynki 16 ,19 wydziłu"B'z ich wyposażeniem technologicznym stanowiły uzupełnienie tej produkcji.Technologiczne wyposażenie to materiały ,
instalacje z stali kwasoodpornej ,zbiorniki z aluminium a tunel pomiędzy budynkiem 5i6 wyłożony
blachą z ołowiu .Piszę o tym w nawiązaniu do działania złomiarzy nizle się obłowili.
Pan w4 nazywający mnie przyjacielem /nie odczułem tego/prawdopodobnie myli się co do położenia wydziału "D" .Popatrzyłem na zdięcie satelitarne
zapewne ten Pan myśli o terenie nowy wydział"D"
na terenie którego w przełomie lat 50-60uruchomiono
produkcję sadzy.A w sprawie nowoczesności produkcji
rur w"Gamracie" nie będę się wypowiadał.Pracuje nadal zawodowo na budowach dla przemysłu chemicznego i spożwczego nie spotkałem rur ze znakiem "Gamratu" natomiast oznakowania na rurach sprowadzonych z "gamratu" posiadały oznakowanie G F,
zainteresowani wiedzą że ten znak nie pochodzi
z grecji.Technologia z 1968 r nawet ciągle unowocześniana nie budzi repektu .Wtryskarki zainstalowanne np.w fabryce do produkcji obudów
dla telewizorów wykonują co 9 sekund wtrysk do
matrycy ,to technologia japońska
zmiana matrycy i asortymentu wyrobu nastepuje nawet 4 razy na dobę.Takie fabryki są w Kwidzynie,Gliwicach.Błędy ortograficze udaje mi się
popełniać ale nie staram się popełniać innch błędów więc mam się z czego spowiadać.Pozdrawiam sympatyk
"Gamratu"
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 20.02.2011, 16:51 · Zgłoś
Ciekawe, co miał do powiedzenia niezatapialny etatowy intelektualista i "sekretarz"(piszpanna) Solidarności ?
Zapewne jak zwykle od 20 lat NIC !!!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 20.02.2011, 16:10 · Zgłoś
a kiedys Jasło było tak bogate-Zakład Płyt wiórowych, Liwocz, Huta, Rafineria, Pektowin, Gamrat-wszystkie zakłady liczyły sie w Polsce. teraz wszystko upada!
Odpowiedz
0
@ do PJN
dnia 20.02.2011, 13:28 · Zgłoś
Masz cłopie rację. Zgadzam się z Tobą w zupełności. Szkoda tylko że Czernecki nie był wtedy Burmistrzem jak zapadały decyzje. Teraz robi co może, ale dajemy sobie sprawę z tego , że nic nie może.,
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 20.02.2011, 11:26 · Zgłoś
zwiazki najpierw niech uzgodnia czego chca bo tyle zwiazkow w jednym zakladzie swiadczy tylko o balaganie i najwyzszy czas to zakonczyc
Odpowiedz
-1
@ mlody
dnia 20.02.2011, 11:22 · Zgłoś
na moj gust to tam sa sami zwiazkowcy do roboty nieroby a nie dyskutowac o niczym ci sami zwiazkowcy zostali przekabaceni
a zaklad i tak sprzedany a oni walcza tylko i wylacznie o swoja skore niech uderza sie w [...] i powiedza prawde ludziom
a nie balamuca ich i przejadaja ich pieniadze
Odpowiedz
1
@ STARY
dnia 20.02.2011, 20:29 · Zgłoś
MUSISZ MŁODY JESZCZE POŻYĆ ŻEBY WYROBIĆ SOBIE "GUST" !!
Odpowiedz
0
@ Romek
dnia 20.02.2011, 11:20 · Zgłoś
I o to chodzi.Zakład zatrudnia ok.800 osób. Związków zawodowych nie mniej niż 4. W każdym przewodniczący, ze dwóch vice. Załóżcie jeszcze kilka, każdy będzie przewodniczącym lub vice /z niezła gażą - za działalność !!/i zwolnią tylko tych co nie zdąża, bo związkowi działacze są pod ochroną prawną przed zwolnieniami.
Odpowiedz
0
@ do leona
dnia 20.02.2011, 09:19 · Zgłoś
Prości ludzie rozumują tak, że starosta czy burmistrz nic nie ma do zakładów na jego terenie, bo nimi nie rządzi. Tymczasem ma władza samorządowa ma wiele do tego lub mieć powinna. Jest to jej najważniejsze zadanie tj. stwarzanie mieszkańcom warunków i dostępu do pracy. Jeżeli władza się tym nie zajmie tylko dyrdymałami typu plac zabaw, uniwersytet dla dzieci, których jest coraz mniej czy budowa zbędnego ronda, to o następnej kadencji może zapomnieć i zapowiadany rozwój zamieni się w [...] i emigrację za pracą np. do większych miast lub za granicę - co już ma miejsce na dużą skalę. Wtedy uniwersytety jasielskie z konieczności będą musiały uczyć dzieci lub emerytów. Młodzież i ludzie w sile wieku będą poza miastem i powiatem. Może powoli dociera do prominentów co jest priorytetem. Mary K. to rozumiała tylko, że jej receptą na zamniejszenie bezrobocia było zatrudnianie młodych w UM. Nie wszystkich dało się tam upchać i nie tędy droga.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 20.02.2011, 09:13 · Zgłoś
panu jasiowi tak jakby pysie sie zmniejszyly czyzby to bylo po wczasach marnie pan wyglada panie janie panie wiesku nie daj sie pan zeby panem rzadzili
Odpowiedz
-1
@ PJN
dnia 20.02.2011, 08:59 · Zgłoś
Rola, jaką prezentuje obecnie Czernecki odbiega znacznie od dziwactw Kurowskiej. Poprzez takie rozmowy zdobywa wiedzę i może dyskutować ze sprawujacymi aktualnie władzę w celu roztropnego załatwienia tematu zakładu. Jest to wyraz troski o losy nie tylko zakładu, ale wielu związanych z istnieniem Gamratu ważnych spraw.Nurtują mnie bardzo zaniechania Kurowskiej w sprawach budowy obwodnicy, wydania miliona złotych na projekt rozbudowy MOSiR, który gdzieś zniknął? Czy takie dzałania nie stanowią czasem czynów niegospodarności,a może jeszcze gorzej? Osobiście nie życzę sobie, żeby ktokolwiek wyrzucal moje pieniądze w błoto.Ale przecież mamy senator z Jasła! Nie słyszałem, żeby choć "piąknęła" cokolwiek w sprawie Gamratu, mając tak wpływowego kolegę prezesa, jak Kaczyński. Najważniejsze dla wyborców z powiatu jasielskiego! Nie oddawajcie głosu na PiS, bo [...] władzy już nigdy mieć nie będą, a z tego co mówi ulica zżerają się nawzajem. Jasielski PiS jest podzielony na kilkanaście części.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 20.02.2011, 11:18 · Zgłoś
Pani senator nie "piąknie", podobnie jak jej świętej pamięci mę[...]k, bo tak naprawdę Jasło mieli i mają gdzieś.
Odpowiedz
0
@ tesia
dnia 20.02.2011, 15:01 · Zgłoś
Widzę, że bez Kurowskiej nie możecie żyć ! Tyle zrobiła za 4 lata, co Czernecki nie zrobi za 20! A jeśli nie wiesz o jej działaniach w sprawie Gamratu, to wejdź na PiSowską stronę i poczytaj. A jeśli insynuujesz jakieś zniknięcia, to zwróć się do dyzia aby ci odszukał.
Odpowiedz
0
@ z gamratu
dnia 20.02.2011, 19:02 · Zgłoś
Jedyna rada dla ciebie to abyś mył się częściej-szczególnie abyś mył częściej uszy.Gdybyś nie zapuścił się w higienie to być może wiedziałbyś iż już na przełomie ubiegłego roku jedynymi POWTARZAM JEDYNYMI osobami jakie zainteresowały się to sprawą były pani senator pan Lechowski i pan Pawluś.Takie brudasku są fakty.Mnie zaś zżera ciekawość co na temat tej sprawy "piąknęła" koleżanka samego płemieła Lukaciejewska?Wiadomo ci coś o tym prosiaczku?Może "piąknął" coś platformerski poseł T. w trakcie jednej ze swych wizyt?Ja nic o tym nie wiem no ale ja zapewne jestem pisowskim [...] któremu przyśniło się że ministrem skarbu jest pan Grad z PO.Odnośnie Czerneckiego to gdyby pan burmistrz mieszkał na Białorusi i zamiast Czernecki nazywał się Łukaszenko to może by cuś mógł-a tak to jedynie może dać jak to napisałeś "wyraz troski" i nic więcej.Będzie jak znalazł dla [...]!
Odpowiedz
0
@ jk
dnia 20.02.2011, 07:39 · Zgłoś
Trochę puźno ale dobrze że coś robią aby uratować 300 miejsc pracy. Życzę powodzenia w działaniach na rzecz odrzycenia przez ministra Lentexu. To była by dla Was tragedia.
A panowie burmistrz i starosta to niech pamietają że deklarowali w obietnicach przedwyborczych zwiększanie zatrudnienia w powiecie i [...] nie robią. Te 800 osób ma rodziny i wielu wyborców .
Odpowiedz
0
@ akcjonariusz
dnia 20.02.2011, 00:25 · Zgłoś
Łaaał czy ta nowa akcja "solidarni w uwiądzie" to inicjatywa rumianego burmistrza czy swojskiego starosty?Coś mnie mówi że to rumianek zwiędłego palca w tym maczał-jak już lentex przejmie to gamrackie [...] to ogłosi kto jest temu winien-Kurowska oczywiście!hahahaNo chyba że grada dyziem [...]...
Koledzy(koledzy heheh) związkowcy!skąd ta troska?jaki by właściciel nie był to każdy ma kieszenie a w nich miejsce dla takich kolegów jak Wy!spokojna Wasza rozczochrana!
Odpowiedz
0
@ on
dnia 19.02.2011, 22:14 · Zgłoś
kochani zwiazkowcy konczy sie wam etap zycia ze za 5000zl [...]zescie robili i tylko o to wam chodzi wiec skulcie uszy i do pracy na wolnym rynku.a ten z dlugimi wlosami to przypadkiem nie robi liceum zaocznie:)
Odpowiedz
-1
@ leon albo gumoleon
dnia 19.02.2011, 21:33 · Zgłoś
A co ma Burmistrz do prywatyzacji GAMRATU?
Jeśli już, to gdzie była Kurowska?
Odpowiedz
0
@ manim
dnia 20.02.2011, 15:07 · Zgłoś
Kurowska była wszędzie gdzie powinna być,i dlatego odstąpiono od prywatyzacji w sierpniu. Przyszedł Czernecki i sprawa prywatyzacji nabrała [...]. Czerneckiego poparł w wyborach minister J>BURY z Ministerstwa Skarbu.Czy już rozumiesz?!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.