Sprawa nożownika z Jasła wciąż nie zakończona
Wczoraj odbyła się trzecia rozprawa sądowa w Sądzie Rejonowym w Jaśle Piotra G. oskarżonego o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała dwóch młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło 7 sierpnia br. na ul. Krasińskiego w Jaśle...

Całe zdarzenie rozpoczęło się od szarpaniny między byłą, a obecną dziewczyną 22-letniego Piotra G. Chłopak miał przy sobie bagnet, którym niebezpiecznie wymachiwał. Całej sytuacji przyglądały się młode osoby, które wyszły z lokalu przy ul. Szkolnej. Widząc zaistniałą sytuację próbowali ją załagodzić, jednak oskarżony odgrażał się użyciem noża. W pewnym momencie doszło do przepychanek czego skutkiem było uderzenie bagnetem w głowę 22-letniego Piotra L. Rannym został również Hubert S., który chcąc pomóc koledze ugodzony został nożem w klatkę piersiową przez napastnika.
Piotr G. początkowo przyznał się do winy. Jednak, przy pierwszej rozprawie sądowej chłopak zmienił zeznanie, sądząc, że używał bagnetu do samoobrony. Świadkowie obrony, którymi są Sabina H, dziewczyna oskarżonego oraz Tomasz L. utrzymywali wersje, że rzekomo Piotr G. nie miał przy sobie bagnetu.
Obecnie oskarżony przebywa w areszcie tymczasowym i wedle decyzji sądu, będzie się tam znajdował do 7 lutego 2011r. Prawdopodobnie kolejna rozprawa będzie już w styczniu.
(icz)
