Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sprawcy włamania do kościoła i sklepu ustaleni

38

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do kościoła w Jaśle sprzed blisko dwóch lat. Funkcjonariusze na trop złodziei wpadli po kolejnym włamaniu jednego z podejrzanych. Sprawcom grożą surowe konsekwencje.

Policyjne ustalenia, które doprowadziły do zatrzymania włamywaczy, miały swój początek w miniony poniedziałek. Funkcjonariusze patrolujący teren Jasła zauważyli wybitą szybę w oknie jednego ze sklepów komputerowych w Jaśle. Podejrzewając, że doszło do przestępstwa powiadomili właściciela, który potwierdził, że ktoś włamał się do jego sklepu. Łupem złodziei padły m.in. pieniądze, dyski twarde, kamery, głośniki, słuchawki.

Policyjni technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady. Poszukiwaniem złodziei zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali różne wątki. Po kilku dniach pracy zebrali informacje, które pomogły trafić na trop włamywaczy. Okazali się nimi 16 i 17-letni mieszkańcy Jasła. Młodzi ludzie zostali doprowadzeni do komendy.

Policjanci prowadzący dochodzenie podejrzewali, że zatrzymani mogą mieć na sumieniu inne przestępstwa. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze kryminalni, którzy zaczęli analizować wcześniejsze podobne sprawy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego potwierdzili, że starszy z nastolatków uczestniczył w kradzieży z włamaniem do kościoła przy ul. św. Jana z Dukli w Jaśle, które miało miejsce początkiem maja 2012 r. Ponadto ustalili, że w dokonaniu tego przestępstwa pomagał mu jego 17-letni kolega, który obecnie przebywa w jednym z ośrodków wychowawczych. Ich łupem padły wówczas znalezione w zakrystii pieniądze.

Z uwagi na fakt, że w chwili włamania do kościoła obaj sprawcy nie mieli jeszcze ukończonych 17-lat, za ten czyn będą odpowiadać jako nieletni. Materiał w tej sprawie zostanie skierowany do sądu rodzinnego. Sąd rodzinny zadecyduje również o konsekwencjach jakie poniesie 16-latek. Natomiast za kradzież z włamaniem do sklepu komputerowego 17-letniemu mieszkańcowi Jasła zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ psełdonim
dnia 01.03.2014, 19:08 · Zgłoś
toż to forum to sie zrobiło terapią dla yebnietych. poracha !
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 01.03.2014, 01:07 · Zgłoś
ktory to sklepik lobuzy okradli?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 28.02.2014, 19:18 · Zgłoś
parkowa rulez!!! :)
Odpowiedz
3
@ złodzieje do paki
dnia 28.02.2014, 18:17 · Zgłoś
do paki na 25 lat nie ważne co zap... a z tytułu kościoła dowalić jeszcze 5 lat zasrańcom
Odpowiedz
1
@ walikot
dnia 28.02.2014, 20:37 · Zgłoś
Do paki? tera w pace mają lepiej niż nie jeden na wolności, najlepiej to spałować tak że zapomną jak się nazywają.
Odpowiedz
5
@ OOO
dnia 28.02.2014, 14:54 · Zgłoś
Jak czytam powyższe komentarze praworządnych obywateli, to nie bardzo wiem czy się śmiać czy płakać. Naoglądało się towarzystwo W11 i szkolą g(...)arzerie w niesamowicie "fachowy" sposób :). Tylko pogratulować życiowej mądrości :)
Odpowiedz
11
@ krzysztof007
dnia 28.02.2014, 13:58 · Zgłoś
ty koksu zastanow sie co piszesz,jak ja mialem 16lat to [...] a budowach zeby sobie zarobic,a nowalijka ma racje biedny nie kradnie a rzad nawet yaki do [...] jak ten nie wychowa za ciebie dzieci.
Odpowiedz
-7
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 14:27 · Zgłoś
to ciekawe kto i jakim prawem zatrudnił nieletniego na budowie... Może "wsypiesz" go dla swojej obrony :D
Odpowiedz
1
@ hh
dnia 28.02.2014, 19:04 · Zgłoś
[...] putin to tylko twój wujek!!!
Odpowiedz
4
@ nowalijka
dnia 28.02.2014, 13:39 · Zgłoś
Biedny kraść nie poszedł.
Odpowiedz
-4
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 12:27 · Zgłoś
:) czyli tłumacząc z oficjalnego na prawdziwe - podczas przesłuchania policjanci lali [...] po stole, krzyczeli i wmawiali podejrzanym wszystkie przestępstwa co do których sprawcy byli nieustaleni, a "podejrzani" - zastraszeni i z brakiem doświadczenia w przesłuchaniach - przyznali się tylko do tego co mieli na sumieniu...
Oczywiście policjantów było dwóch - jeden dobry a drugi zły - i na pewno dostali zapewnienie że jak się przyznają to kara będzie znacznie łagodniejsza...

LUDZIE - MYŚLCIE... Jak już robicie coś "na lewo" to potem nie przyznawać się do tego choćby Wam czarne na białym pokazywali... Winę MUSZĄ udowodnić... Przyznanie się do winy przy braku dowodów to maksymalna GŁUPOTA !!!
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 12:31 · Zgłoś
"chłopcy" mieli by na sumieniu tylko sklepik komputerowy - zapewne były by zawiaski - a tak - przez ich zatroskanie o swój los :) mają dodatkowo kościołek - na który przecież dowodów nie było bo inaczej złapali by ich dwa lata temu - dodatkowo wsypali kolegę...
Wiem że trudno oczekiwać myślenia u kogoś kto para się amatorskim złodziejstwem, jednak warto było by się wcześniej przygotować na możliwość ewentualnej wpadki...
Odpowiedz
-6
@ [...]
dnia 28.02.2014, 13:45 · Zgłoś
Brak doswiadczenia bo co tacy wiedza a takich najlatwiej nastraszyc zgadzam sie z toba w stu procentach a psy to wykorzystaly
Odpowiedz
-4
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 14:20 · Zgłoś
Otóż to !!! Profesjonalny złodziej po pierwsze nie da się złapać, a nawet jak go ktoś wsypie to wie jak się ma bronić i nikt mu nic nie zrobi... Cała "wykrywalność" to łapanie takich podrostków amatorów szopenfeldziarzy :)
Profesjonalny [...] jak siedzi na komendzie to [...] trzyma na kłódkę, a tacy amatorzy sypią ile wlezie na wszystkich w koło - bo im obiecają że za takie informacje wyrok będzie łagodniejszy - tak jak by to oni o wyroku i jego wysokości decydowali :D
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 14:26 · Zgłoś
Ja oczywiście nie popieram złodziejstwa - ale jak ktoś coś robi to niech zrobi to DOBRZE... Bo teraz nie dość że nie mają tego co ukradli - to jeszcze mają [...] problemów... A najlepiej robić to samemu bo wtedy NIKT o niczym nie wie i NIKT cię nie wsypie... Inaczej - złapią za rok czy dwa twojego "kolegę" na jakiejś głupocie a ten wsypie wszystkich "dla swojej obrony"...
Odpowiedz
4
@ ksiądz Mateusz
dnia 28.02.2014, 15:43 · Zgłoś
Tarzan a ty widzę już masz doświadczenie w temacie przesłuchania
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 28.02.2014, 16:38 · Zgłoś
Swiete slowa
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 28.02.2014, 23:37 · Zgłoś
Każde doświadczenie jest bezcenne...
Odpowiedz
1
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.03.2014, 12:23 · Zgłoś
tarzan pochwal się co nabroiłeś
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 03.03.2014, 16:36 · Zgłoś
Zrobiłem [...] za przystankiem, ale się do tego nie przyznałem :D
Odpowiedz
-4
@ fakt
dnia 28.02.2014, 11:41 · Zgłoś
co sie stało ze ostatnio z byle powodu wypisywane sa listy dziekczynne i pochwalne jaka to wspaniała ta nasza policja...pokazmy tez troche inne oblicze naszej /władzy/...
Odpowiedz
6
@ fakt2
dnia 28.02.2014, 12:26 · Zgłoś
Od tego są gdyby się do Ciebie włamali też byś chciał żeby złodziejaszków zatrzymali, proste i logiczne a to że w Jaśle jest 1 włamanie na jakiś czas to wypisują..tym bardziej że władze tego portalu mogłyby się zając tym co jest ważne i interesuje ludzi etc a nie głupoty co mało kogo obchodzą
Odpowiedz
-10
@ łodyniec
dnia 28.02.2014, 11:02 · Zgłoś
mogli iść do ksiyndza może by im dał coś kasy ,a nie kraść

łohohohoho
Odpowiedz
18
@ XxX
dnia 28.02.2014, 10:47 · Zgłoś
Gdzie rodzice? Pewnie bezstresowo wychowywali swoje dzieciątka. Łapy poucinać takim!!! Za robotę niech się wezmą a nie kraść!
Odpowiedz
-11
@ klk
dnia 28.02.2014, 10:56 · Zgłoś
A jaką robotę może wykonywać 16 latek ?? Weź się zastanów co piszesz i nie zwalaj wszystkiego na rodziców .
Odpowiedz
26
@ pomysl
dnia 28.02.2014, 11:02 · Zgłoś
To kraść może a pracować nie może? Niech wykonuje pracę nawet fizyczną, jako 16 latek sobie poradzi, tylko że takim sie nie chce pracować..
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 28.02.2014, 11:05 · Zgłoś
I gdzie mają iść do tej niby roboty do jakiego zakladu dokladnie zastanow sie co piszesz kradli kradną i będą kraść do tego zmusił ludzi rząd a rządowcy krasc nauczyli tyle tylko ze oni kradna na ciezkie miliardy a ludzie na nich [...]..ją ciezko
Odpowiedz
19
@ XxX
dnia 28.02.2014, 11:14 · Zgłoś
Jak potrafi kraść, to potrafi też pracować...ale po co, woli iść kraść bo robić się nie chce!!! Jak do pracy trzeba iść to nie bo 16-latek, to dziecko, a jak idzie kraść to wielce dorosły, bandyta.
Odpowiedz
13
@ XxX
dnia 28.02.2014, 11:15 · Zgłoś
aha czyyli według Ciebie bezrobotni mogą iść kraść. Gratulacje.
Odpowiedz
9
@ DJ Bobo
dnia 28.02.2014, 13:16 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
11
@ Laura Diaz
dnia 28.02.2014, 13:38 · Zgłoś
Nic nie usprawiedliwia kradzieży, wiek, brak kasy czy inni złodzieje wokoło:) Kradzież to kradzież.
Odpowiedz
5
@ stary
dnia 28.02.2014, 13:42 · Zgłoś
może wyjechali z tego dobrobytu aby na zachodzie zarabiać na chleb dla tych dzieci a one z braku nadzoru rodzicielskiego zeszły na złą drogę ?
Odpowiedz
6
@ pomysl
dnia 28.02.2014, 15:03 · Zgłoś
Jak masz tylko taki punkt widzenia, że ktoś ci ma coś dać to życzę powodzenia... Umiesz liczyć, licz na siebie - za darmo nic nie dostaniesz, więc trzeba być przedsiębiorczym i można zdziałać dużo. Chyba czas dorosnąć koksu.
Odpowiedz
0
@ ksiądz Mateusz
dnia 28.02.2014, 15:40 · Zgłoś
Do roboty fizycznej trzeba mieć doświadczenie a oni pewnie go nie mają
Odpowiedz
-3
@ ksiądz Mateusz
dnia 28.02.2014, 15:40 · Zgłoś
A głód nie usprawiedliwia kradzieży żywności??
Odpowiedz
0
@ :-b
dnia 28.02.2014, 19:00 · Zgłoś
ty Mateusz wajchę przełóż :-)))
co ty taki miłosierny ?
a tak z drugiej beczki nazwa "ksiądz" Mateuszu kojarzy mi się z czymś złym (???)

dużo się teraz o tym pisze.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ksiadz-[...]-z-tarchomina-molestowal-ministranta-jest-wyrok-sadu,392081.html

http://www.tvn24.pl/raporty/ksieza-oskarzani-o-[...],735
Odpowiedz
2
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.03.2014, 12:23 · Zgłoś
do :-b głodnemu chleb na myśli, nie moja wina, że tobie wszystko kojarzy się z pedofilią
Odpowiedz
2
@ :-b
dnia 02.03.2014, 08:14 · Zgłoś
Nie powiedziałem że wszystko ,tylko twój pseudonim
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.