Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sprawdź jak wyglądają egzaminy do Policji w 2021 roku!

47

Z roku na rok pojawia się coraz więcej zainteresowanych stabilną i w miarę dobrze płatną pracą w Policji. To zdecydowanie kusząca opcja i pewny zawód, który można wykonywać bez obaw o zwolnienie aż do emerytury. W dzisiejszym artykule przybliżymy jak wyglądają testy do Policji w 2021 roku i jak ułatwić sobie ich zaliczenie.

Jaki powinien być prawdziwy policjant?

Oczekiwania wobec policjantów są dosyć wysokie i szczególnie pożądane są określone cechy, które predysponują kandydata do pracy w tym zawodzie. Bardzo mile widziana jest dobre umotywowanie chęci pracy w zawodzie oraz wykazanie naturalnych zdolności do pracy jako policjant. Takie cechy do między innymi:

Wysoka odporność na stres

To zdecydowanie jedna z najbardziej pożądanych cech w pracy policjanta. Osoba, która jest w stanie zachować zimną krew w sytuacji zagrożenia jest znacznie bardziej przydatna i może nieść potrzebną pomoc.

Zaangażowanie w wykonywane obowiązki

W Policji najbardziej cenione są osoby, które kochają swój zawód i wykonują obowiązki z przyjemności a przede wszystkim bardzo sumiennie. Zaangażowanie policjanta w pracę często jest nagradzane i jest dodatkową motywacją dla pozostałych mundurowych.

Etapy egzaminu do Policji – jak wyglądają?

Wielu z kandydatów obawia się, że testy będą wyglądać inaczej niż w poprzednich latach. Sama formuła testów się nie zmienia, gdyż obejmuje cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną. Z roku na rok zmieniają się jedynie zestawy pytań oraz obniżane są wymagania na testy fizyczna z uwagi na spadającą kondycję fizyczną społeczeństwa.

Test Sprawności Fizycznej

Policjanci z uwagi na specyfikę swojego zawodu muszą utrzymywać dobrą formę fizyczną, która pozwala im wykonywać swój zawód nawet w przypadku konieczności użycia środków przymusu bezpośredniego.

Na sam egzamin fizyczny składa się sześć ćwiczeń, które przygotowane są w formie toru przeszkód do pokonania przez kandydatów. Każdy z kandydatów ma 101 sekund na pokonanie toru aby w ogóle otrzymać zaliczenie. Szybsze czasy oznaczają wyższą ocenę a tym samym więcej punktów do finalnej klasyfikacji.

Test Wiedzy Ogólnej

Test wiedzy ogólnej obejmuje 40 pytań zamkniętych, gdzie każde z nich posiada tylko jedną poprawną odpowiedź. Zakres wiedzy potrzebnej na egzaminie obejmuje dosyć sporo działów wiedzy, ale na pewno możecie spodziewać się pytań z zakresu prawnych regulacji pracy Policji, jej struktur czy ustaw powiązanych z posiadaniem i użyciem broni.

Testy psychologiczne

Według wielu kandydatów to najtrudniejsza część egzaminu do Policji. Dlaczego? Bo praktycznie nie ma możliwości dobrego przygotowania się do niego. Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy

 • Test na inteligencję - na egzaminie zawsze pojawia się test Ravena do rozwiązania. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tym matrycom i kilka z nich rozwiązać dla praktyki.
 • Testy psychologiczne – pozwalają określić cechy osobowości kandydata, wzorce jego zachowań oraz odruchy społeczne.
 • Rozmowa z psychologiem – podsumowanie testów psychologicznych odbywa się jako rozmowa z psychologiem prowadzącym, który weryfikuje udzielone odpowiedzi i może zadać dodatkowe pytania.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna polega na wywołaniu reakcji stresowej u kandydata i obserwacji jego reakcji. Odbywa się one w towarzystwie kilku doświadczonych policjantów, którzy mogą zadawać kandydatowi różne pytania.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 19.02.2021, 09:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 19.02.2021, 12:24
Ocena
komentarza:
23
Nabór rurkowcow trwa w najlepsze ... Niektórych z tym młodych policjantów to można głośnym śmiechem przestraszyć. Tacy odporni na stres ;-)
@ NoToJak
dnia 23.02.2021, 23:07
Ocena
komentarza:
5
Dzisiaj prawdziwych policjantów już NIEMA
Dawniej to wśród milicjantów było wielu ludzi.
Teraz pracują tam ludziska.
Policja coraz częściej traci w oczach społeczeństwa.
To zwierzchnicy robią z pracowników robotów do zarabiania pieniędzy.
{...szukać,szukać,szukać..to słowa przełożonych},
teraz zniknęło takie słowo jak"pouczenie",
jest w innym słowa znaczeniu
"pouczam Pana/Panią,że w razie odmowy przyjęcia mandatu,
spotkamy się w sądzie.
Na nich też czeka"sąd ostateczny"
Wyrok"""PIEKŁO"""
@ ja
dnia 25.02.2021, 16:37
Ocena
komentarza:
-4
napisał zatłuszczony janusz siędzący przed kompem
@ ixi
dnia 19.02.2021, 18:13
Ocena
komentarza:
7
Policja PiS zmarnowała 30 lat odbudowywania zaufania społecznego od czasów Milicji. Świadome nękanie społeczeństwa i sluzalczosc wobec polityków sprawiło, że stracili resztki szacunku ( nie wspominając że nielegalne nękanie przedsiębiorców i za brak maseczek jest niezgodne z polskim prawem i wbrew Konstytucji).
@ Aldona
dnia 24.02.2021, 10:55
Ocena
komentarza:
-1
Do ixi.Tak masz rację,dawniej milicja to umiała palowac nawet śmiertelnie,teraz policja znosi na rękach demonstrantów z ulicy.Trzeba obecnych policjantów wysłać na szkolenie np.do Francji.A dla Polaków wprowadzić przepisy obostrzen z innych krajów , łącznie z godzina policyjną
.Wtedy poszanujecie państwo polskie i policję.
@ ixi
dnia 24.02.2021, 19:11
Ocena
komentarza:
4
PiS policja jest sługusem polityków i aparatem oprawczym. To stawia ich w kolejce za MO. Policja ma służyć narodowi i obywatelom a nie politykom.
@ do Aldona
dnia 24.02.2021, 22:41
Ocena
komentarza:
-1
Nie ośmieszaj się z tą francuską policją. Tam policja walczy z bandytami podpalającymi samochody, rabujących sklepy, napadających na ludzi, rzucających w policję koktajlami Mołotowa. A u nas policyjne posiepaki pałują kobiety pałkami teleskopowymi, łamią dziewczynom ręce, strzelają gazem w przypadkowych ludzi, rozjeżdżają przechodniów na psach i chodnikach, straszą 15 letnich dzieciaków poprawczakami a nawet 8 latami więzienia. Za to 11 listopada chowają się w bramach przed przed bandytami. Na takie państwo i taką policje to tylko splunąć najlepiej flergmą gruźlika.
@ Aldona
dnia 25.02.2021, 10:34
Ocena
komentarza:
0
@ co ty piszesz takie bzdury,byłeś, widziałeś łamanie rąk i nóg,Może to fragmenty z filmu ,który oglądałeś.Generalnie jesteś przeciwko naszej polskie policji i chyba wszystkiego co polskie.Sa u nas niestety osoby patologiczne i trzeba je tolerować,ale nie można się z nimi zgadzać..Jesteś tego przykładem.A plucie na kogoś,może być skierowane również na ciebie.
@ do Aldona
dnia 25.02.2021, 12:08
Ocena
komentarza:
2
Bzdury? Każdy mógł to zobaczyć nie na żadnych "filmach" tylko z bezpośrednich relacji. I posłuchać poszkodowanych i świadków nie ukrywających swoich twarzy kominiarkami jak ci damscy bokserzy z pałkami teleskopowymi i gazem. Albo krawężnik atakujący przechodnia bykiem na Krupówkach bo się przestraszył komórki. Patologii to szukaj w swoim środowisku, z pewnością się nie namęczysz. A tfu!
@ keller
dnia 19.02.2021, 21:21
Ocena
komentarza:
12
i po co ,te bzdury ! nie masz znajomości ,nawet nie marz .
@ yozef
dnia 21.02.2021, 06:38
Ocena
komentarza:
6
brawo keller masz racje .kiedys to w policji byli reczki stoje kokoczki zas dzis wojdyly machowscy skocze grzyby zas nazwiska kobiet nie bede wymenial bo to w wiekszossci corki policjantow czy milicjantow bylych ,po co konkurs multi sekekt od razu wyslac do pracy ,nepotyzm siega zenitu ,podobnie z innymi konkursami ,panie kaczynski za moich czasow pzpr wysylalo i to bylo uczciwe , przywiezli w teczce i mial wladze ,jak sie nie sprawdzil usuwali ,,,a dzis co ,
@ GNLS
dnia 20.02.2021, 08:40
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ js
dnia 20.02.2021, 08:49
Ocena
komentarza:
-6
Za PO przynajmniej nierobili tego w tak prostacki i chamski sposób. A szefowie policji nie mieli wygolonych łbów i tatuaży jak jacyś dresiarze. Co jak co ale nie przypominam sobie by patrolujący ulicę policjant zaatakował kogoś z byka. Nawet ZOMO w stanie wojennym nie szukało zaczepki z przypadkowym przechodniami.
@ ixi
dnia 20.02.2021, 13:27
Ocena
komentarza:
1
PiS i PO to to samo.
@ stasienek
dnia 20.02.2021, 13:40
Ocena
komentarza:
7
Mniej Gazety Wyborczej
@ do stasieniek
dnia 20.02.2021, 15:51
Ocena
komentarza:
-8
A więcej Qurwizji i Radyja.
@ do ixi
dnia 20.02.2021, 17:36
Ocena
komentarza:
9
To samo to było 15 lat temu, gdy w PO były takie typy jak Rokita, Piskorski, Płażyński, Gilowska, Gęsicka a nawet Terlecki. Chwała Tuskowi za to, że powywalał całe to towarzycho na zbity pysk.
@ ixi
dnia 24.02.2021, 19:13
Ocena
komentarza:
1
Bo PiS i PO to jedna banda
@ do ixi
dnia 24.02.2021, 22:41
Ocena
komentarza:
0
Chyba według ciebie.
@ BAJAĆ PSU
dnia 26.02.2021, 14:21
Ocena
komentarza:
1
popiskon-om dziękujemy.
@ Marcin.
dnia 20.02.2021, 09:48
Ocena
komentarza:
3
Zastanawiam się jak bardzo trzeba mieć zryty beret, żeby zostać smerfem?
@ mieczyslaw
dnia 20.02.2021, 15:49
Ocena
komentarza:
3
Do policji ida ludzie nieporadni zyciowo albo ci ktorych poniewierali w szkole.Byl w jasle taki jeden to w chemiku to na przerwach robili zawody ktory pierwszy moze sobie go sponiewierac a pozniej wielki policjant buja sie po jasle jak szeryf
@ keller
dnia 20.02.2021, 16:09
Ocena
komentarza:
5
on się buja jako szeryf,, a reszta klasy buja się na budowie w Anglii albo w zatrudniaku .
@ mieczyslaw
dnia 20.02.2021, 16:12
Ocena
komentarza:
-2
G...o prawda wiekszosc klasy pokonczyla studia i sie ustawila i nikt na budowie ani fabryce nie pracuje
@ mieczyslaw
dnia 20.02.2021, 16:14
Ocena
komentarza:
2
A po drugie juz sie nie buja bo w policji juz nie pracuje
@ keller
dnia 20.02.2021, 17:03
Ocena
komentarza:
2
to ciekawe gdzie sie tak ustawili ,skoro w fabryce nie pracują ,chociaż fabryk to w Jaśle jak na lekarstwo , chyba że ustawili sie w korporacjach i tyrają w wyścigu szczurków .cha,cha.
@ keller
dnia 20.02.2021, 17:59
Ocena
komentarza:
-1
ciekawe jakie studia pokończyli ? w chemiku to sami kopacze w szmaciankę studiowali itp. to już większa karierę zrobili Ci z zawodówki kucharz -kelner .
@ dragoness
dnia 20.02.2021, 16:02
Ocena
komentarza:
-10
Wielcy chojracy zza monitora, ale w razie czego to gdzie dzwonicie? Tak jak w każdym zawodzie zdarzają się ludzie i parapety, więc nie uogólniajcie, bo to świadczy o ciasnocie umysłowej.
@ xxxx
dnia 20.02.2021, 16:06
Ocena
komentarza:
12
A ty co wielki chojrak zza monitora a ile razy straszylas tutaj ludzi ze zglosisz na policje najpierw obrazasz ludzi a jak ktos ci pocisnie to straszysz policja paskudo
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 20:31
Ocena
komentarza:
-9
Ja nie dzwonię już nigdzie, kiedyś jak Na Kotlinie w godzinach wieczornych Żołnierze Wyklęci wzięli się za demontaż garaży i placu zabaw i zadzwoniłem do kebabożerców, to najpierw Pani dyspozytor miała pretensję czemu dzwonię o takiej porze, potem czy ich znam, czy mam ich dane, czy będę chodził do dzielnicowego składać zeznania, o co mi chodzi, czemu szukam problemów, zaczęli tłumaczyć, że po to jest plac zabaw, żeby się bawić, potem z wielką łaską przyjechali w tempie żółwia wężoszyjnego tak, że wszyscy pouciekali.
Dziś sam rozwiązuje takie problemy, bo wiem, że kebabopochłaniacze nie są mi w stanie nic zrobić.
@ dragoness
dnia 21.02.2021, 11:47
Ocena
komentarza:
-17
I zgłosiłam, geniuszu od krzyżyków i znaleźli [...]ka i tą, która go nakręcała, więc bądź pewny, że w razie czego ciebie też znajdą.
@ dragoness
dnia 21.02.2021, 13:34
Ocena
komentarza:
-13
Pod każdym artykułem deklarujesz zamieszkanie w innym miejscu Jasla. Chyba po prostu trollujesz, panie NBL
@ do @dragoness
dnia 21.02.2021, 14:42
Ocena
komentarza:
-1
Cynik Mosznicki i sofista NBL z jednej farmy pochodzą. Może to być alter ego jednego trolla. Medycyna zna takie przypadki xDDDD W zaawansowanej schizofrenii jeden to nieodłączny towarzysz drugiego.
@ Natural Born Leader
dnia 21.02.2021, 19:33
Ocena
komentarza:
-12
Pani dragoness, na litość boską gdzie Pani widzi w tym wpisie jakąś deklarację dotyczącą miejsca zamieszkania?
Nawet Pani musi to robić?
@ Natural Born Leader
dnia 21.02.2021, 20:16
Ocena
komentarza:
-11
A trollem tak, jasne, że trollem, ale nie bezrefleksyjnym i w dobrej wierze.
Może skoro do jaślan nie trafia merytoryka, to trzeba do nich mówić ich językiem?
Będziemy widzieć.
@ BAJAĆ PSU
dnia 26.02.2021, 14:22
Ocena
komentarza:
0
Już się stęskniłem. Przerwij post;-)
@ BAJAĆ PSU
dnia 26.02.2021, 14:26
Ocena
komentarza:
0
O tym, kto jest trollem decyduje gremialnie osobowość
mnoga pt. tytułem McIaVEALly:-))
@ co
dnia 21.02.2021, 15:25
Ocena
komentarza:
5
Benitto Musollini "Faszyzm jest połączeniem władzy korporacji i rządu."
@ Towarzysz
dnia 21.02.2021, 16:42
Ocena
komentarza:
0
Przecież egzaminy zostały drastycznie okrojone do testu z lania pałką teleskopową, i w drugim etapie do łamania rąk...
@ Cegan
dnia 22.02.2021, 14:52
Ocena
komentarza:
0
W Policji mialo niebyc mniejszych policjantow od 185cm a panie 172cm
ale pisowcy mali to tak jest..
albo dobre znajomosci...
@ lubię takie komentarze,
dnia 25.02.2021, 00:16
Ocena
komentarza:
0
bo od razu wiadomo, kto miał w rodzinie milicjanta, ormowca, zomowca, albo innego trepa .
Czuwajcie towarzysze, buhahahaha !!!
@ policjant
dnia 25.02.2021, 16:53
Ocena
komentarza:
0
I cyk 7 tys. na miesiąc za picie kawy i jedzenie darmowych kebsów. Prawa emerytalne też już nabyte. A wy zapierda... za najniższą krajową.
@ dragoness
dnia 25.02.2021, 19:48
Ocena
komentarza:
0
7 tysięcy? To mniej więcej taka bajka jak 5 tysięcy dla nauczyciela.
@ ....
dnia 26.02.2021, 22:00
Ocena
komentarza:
2
Bzdety piszecie bo test sprawności fizycznej jest cały czas taki sam a zarówno mężczyźni i kobiety muszą zrobić go w określonym czasie i tutaj nikt nie obniżył wymagań! Zmieniła się punktacja. Ponadto nasze województwo jest prestiżowe - tylko nieliczni się dostają. Mała liczba wakatów. Wystarczy porównać listy rankingowe a widać jak wysoki poziom jest u nas. I tutaj nie decydują znajomości a predyspozycje do służby i punktacja.
@ Stary Glina
dnia 26.02.2021, 23:46
Ocena
komentarza:
2
Poczytałem sobie te wasze w większości wypociny. Wiecie dlaczego na lokalnym portalu zamieszczono artykuł promujácy pracę (tak, dziś to praca - nie służba) w Policji? Bo nie ma chętnych do niej, wyjàtkiem jest nasze zapier...działe Podkarpacie i generalnie ,,ściana wschodnia", ale zawsze tak było. Tak, jak napisano powyżej- mandaty za maseczki, wykręcanie ràk dziewuchom, lanie stalówkami demonstrantów i to w dodatku bez żadnych oznaczeń identyfikujàcych lejàcego jako policjanta i wiele, wiele innych działań w imię prawa i sprawiedliwości w Polsce. Ktoś powyżej napisał też, że za PO było podobnie. Tak, było podobnie ale tamci kolesie od biesiad i ośmiorniczek ,,zadaniowali" przynajmniej gliniarzy tak, aby ich działania mieściły się w granicach jakichkolwiek przepisów. Ci Kolesie spod znaku prawa, sprawiedliwości i Bóg jeden wie czego jeszcze, czujà się tak pewnie i bezkarnie, że nawet sobie trudu nie zadajà, żeby jakieś przepisy dawać policjantom do ręki. Dziś przepis obowiàzujàcy to rekomendacja, obostrzenie, zalecenie, które koleś od ekonomii zwany dla niepoznaki ministrem zdrowia wymyśla ze swà kamarylà w nocy i ogłasza na porannej konferencji. Kolesie z PO mogliby się uczyć od tych ,,patriotów" jak wykiwać Naród dajàc im plusy a w zamian odbierajàc wolność i godność. Biedny Narodzie, obudzisz się ale będzie już za późno.
@ js
dnia 28.02.2021, 14:40
Ocena
komentarza:
1
Za komuny było to samo. Galicja to było zagłębie kadrowe dla służb mundurowych a także seminariów duchownych. Motywy były podobne - mało pracy, wygodne życie. Nawet w W-wie było pełno naszych krajan zatrudnionych w wiadomym resorcie. W l. 80 zaszokował mnie pewien lekarz z W-wy pracujący na MSW. Gdy usłyszał że pochodzę z Jasła pokiwał głową mówiąc, a tam jest taka wieś Harklowa, pochodzi stamtąd wielu moich pacjentów.
@ Hejnalista
dnia 27.02.2021, 01:27
Ocena
komentarza:
1
Stary glino pierwszy raz daję Ci plusa .Będzie jeszcze z Ciebie człowiek , trochę za uszami było ale to minęło.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105