Sprawdź jak wyglądają egzaminy do Policji w 2021 roku!
Z roku na rok pojawia się coraz więcej zainteresowanych stabilną i w miarę dobrze płatną pracą w Policji. To zdecydowanie kusząca opcja i pewny zawód, który można wykonywać bez obaw o zwolnienie aż do emerytury. W dzisiejszym artykule przybliżymy jak wyglądają testy do Policji w 2021 roku i jak ułatwić sobie ich zaliczenie.
Jaki powinien być prawdziwy policjant?
Oczekiwania wobec policjantów są dosyć wysokie i szczególnie pożądane są określone cechy, które predysponują kandydata do pracy w tym zawodzie. Bardzo mile widziana jest dobre umotywowanie chęci pracy w zawodzie oraz wykazanie naturalnych zdolności do pracy jako policjant. Takie cechy do między innymi:
Wysoka odporność na stres
To zdecydowanie jedna z najbardziej pożądanych cech w pracy policjanta. Osoba, która jest w stanie zachować zimną krew w sytuacji zagrożenia jest znacznie bardziej przydatna i może nieść potrzebną pomoc.
Zaangażowanie w wykonywane obowiązki
W Policji najbardziej cenione są osoby, które kochają swój zawód i wykonują obowiązki z przyjemności a przede wszystkim bardzo sumiennie. Zaangażowanie policjanta w pracę często jest nagradzane i jest dodatkową motywacją dla pozostałych mundurowych.
Etapy egzaminu do Policji – jak wyglądają?
Wielu z kandydatów obawia się, że testy będą wyglądać inaczej niż w poprzednich latach. Sama formuła testów się nie zmienia, gdyż obejmuje cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną. Z roku na rok zmieniają się jedynie zestawy pytań oraz obniżane są wymagania na testy fizyczna z uwagi na spadającą kondycję fizyczną społeczeństwa.
Test Sprawności Fizycznej
Policjanci z uwagi na specyfikę swojego zawodu muszą utrzymywać dobrą formę fizyczną, która pozwala im wykonywać swój zawód nawet w przypadku konieczności użycia środków przymusu bezpośredniego.
Na sam egzamin fizyczny składa się sześć ćwiczeń, które przygotowane są w formie toru przeszkód do pokonania przez kandydatów. Każdy z kandydatów ma 101 sekund na pokonanie toru aby w ogóle otrzymać zaliczenie. Szybsze czasy oznaczają wyższą ocenę a tym samym więcej punktów do finalnej klasyfikacji.
Test Wiedzy Ogólnej
Test wiedzy ogólnej obejmuje 40 pytań zamkniętych, gdzie każde z nich posiada tylko jedną poprawną odpowiedź. Zakres wiedzy potrzebnej na egzaminie obejmuje dosyć sporo działów wiedzy, ale na pewno możecie spodziewać się pytań z zakresu prawnych regulacji pracy Policji, jej struktur czy ustaw powiązanych z posiadaniem i użyciem broni.
Testy psychologiczne
Według wielu kandydatów to najtrudniejsza część egzaminu do Policji. Dlaczego? Bo praktycznie nie ma możliwości dobrego przygotowania się do niego. Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy
- Test na inteligencję - na egzaminie zawsze pojawia się test Ravena do rozwiązania. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tym matrycom i kilka z nich rozwiązać dla praktyki.
- Testy psychologiczne – pozwalają określić cechy osobowości kandydata, wzorce jego zachowań oraz odruchy społeczne.
- Rozmowa z psychologiem – podsumowanie testów psychologicznych odbywa się jako rozmowa z psychologiem prowadzącym, który weryfikuje udzielone odpowiedzi i może zadać dodatkowe pytania.
Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna polega na wywołaniu reakcji stresowej u kandydata i obserwacji jego reakcji. Odbywa się one w towarzystwie kilku doświadczonych policjantów, którzy mogą zadawać kandydatowi różne pytania.
Materiał zewnętrzny
Dawniej to wśród milicjantów było wielu ludzi.
Teraz pracują tam ludziska.
Policja coraz częściej traci w oczach społeczeństwa.
To zwierzchnicy robią z pracowników robotów do zarabiania pieniędzy.
{...szukać,szukać,szukać..to słowa przełożonych},
teraz zniknęło takie słowo jak"pouczenie",
jest w innym słowa znaczeniu
"pouczam Pana/Panią,że w razie odmowy przyjęcia mandatu,
spotkamy się w sądzie.
Na nich też czeka"sąd ostateczny"
Wyrok"""PIEKŁO"""
.Wtedy poszanujecie państwo polskie i policję.
Dziś sam rozwiązuje takie problemy, bo wiem, że kebabopochłaniacze nie są mi w stanie nic zrobić.
Nawet Pani musi to robić?
Może skoro do jaślan nie trafia merytoryka, to trzeba do nich mówić ich językiem?
Będziemy widzieć.
mnoga pt. tytułem McIaVEALly:-))
ale pisowcy mali to tak jest..
albo dobre znajomosci...
Czuwajcie towarzysze, buhahahaha !!!
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
komentarza: 23