Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sprawy ważne na sesji nadzwyczajnej

50

Radni miejscy na sesji nadzwyczajnej wyrazili zgodę na zabezpieczenie środków i realizację projektu partnerskiego pn. „Dla spójności i dostępności – analiza możliwości rozwojowych obszaru krośnieńsko -jasielskiego” w latach 2013-2015. Liderem projektu jest powiat jasielski.

Liderem projektu jest powiat jasielski, a jego partnerami w realizacji zadania są: miasto Jasło i Krosno oraz powiat krośnieński. - Wiele projektów realizowanych jest w partnerstwie, jednak konieczne jest podjęcie strategicznych działań na rzecz wspólnego planowania rozwoju na terenie obszaru funkcjonalnego, szczególnie w kontekście nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020 – podkreślił Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.

Miasto Jasło na realizację projektu przeznaczyło 25 tysięcy złotych.

- Ten projekt, który my realizujemy mamy nadzieję, że pokaże nam koncepcję programowo-przestrzenne rozwiązań komunikacyjnych, zarówno tych drogowych jak i kolejowych m. in. w ramach tego projektu ma zostać opracowana koncepcja programowo - przestrzenna dla dalszego przebiegu drogi szybkiego ruchu, która została opracowana po stronie Małopolski i woj. świętokrzyskiego, a nie została opracowana przez zarząd woj. podkarpackiego – wyjaśnia Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu. - Przejmujemy pałeczkę sami. Mówimy o drodze Kielce - Tarnów - Gorlice - Jasło - Krosno - Barwinek, drogę szybkiego ruchu, która tak naprawdę stworzyła by światło na Polskę i dla naszych rejonów, które na dzień dzisiejszy są wykluczonymi pod względem drogowym, jak i kolejowym – dodaje.

(icz)

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tolo
dnia 21.05.2013, 10:21 · Zgłoś
Jak widzę tych dwóch panów to już nie mogę doczekać się kolejnych wyborów,aby oddać swój głos oczywiście PZECIWNY tej klice,
Odpowiedz
0
@ kazek
dnia 20.05.2013, 21:09 · Zgłoś
zaorac i zimioki posadzic ha ha
Odpowiedz
4
@ oj joj
dnia 18.05.2013, 21:35 · Zgłoś
Już Ci dwaj Panowie dali wyraz rządzenia i mamy to co mamy. Najlepiej było by by się Czernecki odłączył od tego towarzystwa bo wydaje mi się , że może nie najlepiej na tym wyjśc
Odpowiedz
-1
@ szczęch
dnia 18.05.2013, 18:21 · Zgłoś
Czarni grać ! Czarni mają grać ...
Odpowiedz
4
@ zuzu
dnia 18.05.2013, 13:39 · Zgłoś
[...] w Jasle dostatek , a tych co im wierza jeszcze wiecej !
Odpowiedz
0
@ 4mon_Ra
dnia 18.05.2013, 12:32 · Zgłoś
Chyba jednak TAK !!
Odpowiedz
0
@ 4mon_Ra
dnia 18.05.2013, 12:30 · Zgłoś
Cytowałem jej "twórczość", to jest obraźliwe ??!!
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 18.05.2013, 11:04 · Zgłoś
Obecny Zarząd ma swoją drogę, jak PiS ma zalew. Z obu g[...] wyniknie, ale [...] to kupi, jak powiedział p. Lis.
Odpowiedz
0
@ kuguar
dnia 19.05.2013, 21:21 · Zgłoś
a nie mistrz Jaco Kurski był autorem tychże proroczych słów ?
Odpowiedz
3
@ tom
dnia 18.05.2013, 07:50 · Zgłoś
czas na zmianę
Odpowiedz
5
@ 4mon_Ra
dnia 18.05.2013, 06:33 · Zgłoś
Koszt sesji na CZŁONKA !? Może nmas pani oświeci, pani icz !!
Odpowiedz
6
@ wer
dnia 18.05.2013, 03:45 · Zgłoś
stworzyła by światło na Polskę ??? urzekają mnie wręcz te wypowiedzi Górczyka... ;)
Odpowiedz
-3
@ normalny
dnia 17.05.2013, 23:03 · Zgłoś
ff16 twój nick mówi wszystko spie... na drzewo banany prostować tylko nie za szybko
Odpowiedz
0
@ ff17
dnia 19.05.2013, 22:39 · Zgłoś
[...] naucz sie pisać
Odpowiedz
7
@ ff16
dnia 17.05.2013, 21:59 · Zgłoś
Zlikwidować czarnych. Za dużo nas kosztują
Odpowiedz
3
@ vov
dnia 17.05.2013, 21:55 · Zgłoś
do bolo; Ten Górczyk to członek w powiecie
Odpowiedz
7
@ Ach
dnia 17.05.2013, 21:52 · Zgłoś
Ten wąsaty to chyba upadł na r...m. Co on może wiele zrobić??? NIC. Chyba się wybory zbliżają i [...] ludziom chce wtłaczać. Już rządził przez dwie kadencje w miescie i co ??? Mamy to co mamy. Ale swięte powiedzenie ; Jacy ludzie przy władzy tak mają mieszkańcy.
Odpowiedz
2
@ bolo
dnia 17.05.2013, 21:49 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ waskamp
dnia 17.05.2013, 23:14 · Zgłoś
czy aby nie woskowa? woskowa?
Odpowiedz
1
@ Jasło
dnia 17.05.2013, 21:48 · Zgłoś
Zaraz się wyrzygam.
Czernecki i ten wąsaty...

Czernecki !
Co ?
CZARNI !
Odpowiedz
20
@ ja
dnia 17.05.2013, 20:18 · Zgłoś
Górczyk co Ty [...]sz!!! Jaka koncepcja??? To nie wiesz że tak do końca nikt nie wie którędy ta droga jest planowana? W projekcie strategii woj. małopolskiego żadnej drogi nie ma!. A na Waszych mapach znajdujących się na stronie powiatjasielski.pl przebieg trasy jest na Żmigród i Duklę a nie przez Jasło i Krosno! Ta droga to może projekt będzie mieć do 2020, pozwolenie do 2030 a budowa to co najmniej 2050 rok. Zdajesz sobie sprawę o czym mówisz? Ile odwołań i sprzeciwów będzie do jej przebiegu??? Ekoterroryści, i zwykli ludzie będą chcieli coś ugrać więc łatwo nie będzie. Wy zwykłej powiatówki nie potraficie dobrze zaprojektować i wybudować - takiej od zera a za drogę szybkiego ruchu się bierzecie??? Obwodnice Jasła z prawdziwego zdarzenia wybudujcie!!! Drogi naprawcie - jak wygląda krajówka w małopolsce a jak po przekroczeniu granicy powiatu jasielskiego? jak drogi wojewódzkie? o powiatowych i gminnych to strach wspominać!!!
Odpowiedz
4
@ Kiks
dnia 17.05.2013, 19:52 · Zgłoś
Czy jest w planie obwodnica? Na razie wystarczy parków linowych
Odpowiedz
11
@ maruder
dnia 17.05.2013, 16:43 · Zgłoś
Jasło bije pianę i jest liderem, bo Krosno ma się dobrze i ma to [...]... Ale trzeba narobić zamieszania i dobrej miny do złej gry. Za 25 tys. zł będzie projekt, na zrealizowanie którego nie będzie pieniędzy. Ale cóż grunt, że ktoś na projekcie zarobi i artykuł w necie się pokaże.
Odpowiedz
1
@ normalny
dnia 17.05.2013, 16:18 · Zgłoś
a ty kto jesteś że się odzywasz jeżeli nie wiecie jak wygląda sprawa z kasą w krośnie prosta klub dostał 70 ale MIASTO PŁACI ZA OBIEKTY ZA TRENERÓW ORAZ ZAPEWNIA BEZPŁATNY TRANSPORT KAŻDY może sobie policzyć koszty tych podmiotów a JKS z tej kasy musi zapłacić te rzeczy sam min.60-70 tys na mosir policz transport organizację meczu itd itp i kto na tym lepiej wychodzi
Odpowiedz
2
@ DAMIAN
dnia 17.05.2013, 16:10 · Zgłoś
A co to są Czarni???
Odpowiedz
1
@ xx
dnia 17.05.2013, 16:20 · Zgłoś
pusty jesteś ...
Odpowiedz
21
@ omen
dnia 17.05.2013, 15:40 · Zgłoś
jestem za referendum
Odpowiedz
21
@ kibol
dnia 17.05.2013, 15:16 · Zgłoś
Referendum!!Tylko referendum i precz z takimi władzami!
Odpowiedz
20
@ 123456
dnia 17.05.2013, 16:08 · Zgłoś
Jak była babka burmistrzem to krzyceliście , teraz też krzycycie , wniosek jest jeden - wybrać świeżą krew a nie starych [...]ów którzy robią w [...] [...] jasielski za każdym razem .
Odpowiedz
-1
@ kuguar
dnia 19.05.2013, 21:24 · Zgłoś
radny Dyzio nie jest stary przecie... świeża krew o której piszesz :)
Odpowiedz
-1
@ uuuu
dnia 19.05.2013, 22:37 · Zgłoś
Zlikwidować klub!!!
Odpowiedz
15
@ fred
dnia 17.05.2013, 15:05 · Zgłoś
postawcie jeszcze parę pomników i placów zabaw, a Czarnych nikt nie wykończył przez tyle lat a wy daliście radę , brawo włodarze tego miasta
Odpowiedz
-4
@ ...
dnia 17.05.2013, 15:29 · Zgłoś
widać, że w ogóle nie jesteś w temacie... Miasto dało 200 tys. zł i więcej dać nie może - ale nie ma sensu tłumaczyć, za chwilę to nawet będzie burmistrza wina, że deszcz padał w sobotę a miał padać w niedzielę...
Odpowiedz
-1
@ hahaha
dnia 18.05.2013, 09:16 · Zgłoś
Ty jestes za to doskonale w temacie.6 lat temu gdy rzadziła p.Kurowska miasto dla Czarnych gdy grali w okręgówce przekazło 245 000 plus kolejne40tyś.z funduszu do walki z [...] a najdalszy wyjazd Czarni mieli do Leska 90km.Teraz graja w 3 lidze czyli 2 ligii wyzej i miasto dało 200 tyś.a wyjazdy sa po 320km.w jedna strone jak chocby Radzyn Podlaski,Biała Podlaska,Chełm czy Łuków.Po ile wyedy była beznyna to nawet gadac mi sie nie chce i sedziowie za mecz w okregówce biora 600 zł.a teraz w 3 lidze za mecze trzeba im płacic po 1800-2000 zl.Widzisz róznicę?Miasto nie ma?To po co Burmistrz w trakcie rozmowy z prezesem dal zielone swiatło na awans zapewniajac ze dodatkowa kasa o jakiej panowie rozmawiali nie jest dla miasta zadnym problemem?
Odpowiedz
21
@ Ktoś
dnia 17.05.2013, 15:00 · Zgłoś
Oszczędżcie wstydu p.Górczyk i Czernecki
Odpowiedz
-32
@ ooo
dnia 17.05.2013, 16:10 · Zgłoś
[...] się od pana Górczyka.
Odpowiedz
25
@ lop
dnia 17.05.2013, 14:54 · Zgłoś
tylko same projekty, sympozja, spotkania, wyjazdy, a to wszysko kosztuje dużo szmalu. I tak od wielu lat. A ja pytam , gdzie w końcu realizacja i końcowe wyniki tych projektó? Nie przypominam sobie ani jednego zakończonego na tip-top. Dobrze jest się zabawiać za naszą (podatników) kasiurkę!
Odpowiedz
3
@ Yanek
dnia 17.05.2013, 14:21 · Zgłoś
Proponuje najpierw zająć się droga z Chrząstówki do Przybówki, która stanowi wymowny przykład na współpracę powiatów jasielskiego i krośnieńskiego.
Dla niezorientowanych droga ta w randze powiatowej nie posiada asfaltu, a dziury i żwir jedynie.
Asfalt kończy się razem z wyborcami w powiecie jasielskim i stanowi dowód jak powiat chce być skomunikowany z sąsiednim.
Od granicy powiatu krośnieńskiego mamy juz cywilizację i asfalt.
Odpowiedz
24
@ miejscowy
dnia 17.05.2013, 14:17 · Zgłoś
Takich debat i bajek mamy dość , pan Czernecki juz za poprzednich kadencji roztaczał takie wizje z których nic nie wynikło a wrecz przeciwnie . zaden inwestor u sie nie pojawi widząc jak wszystko sie likwiduje . Sport jest poczatkiem , potem szkoły i przedszkola ...
Odpowiedz
-1
@ Obserw
dnia 17.05.2013, 19:04 · Zgłoś
jak to nie a lemtex?
Odpowiedz
-2
@ miejscowy
dnia 17.05.2013, 20:23 · Zgłoś
Własnie nowy własciciel Lentexu powiedział to samo - ze władze Jasła nie sa zainteresowane rozwojem i wspomaganiem inwestorów i wcale sie nie dziwie skoro kilkanascie miesiecy musiał czekac na odpowiedz ws. inwestycji . Tak ze Obserw trafiłes niecelnie :)
Odpowiedz
3
@ JKS
dnia 17.05.2013, 14:17 · Zgłoś
Nigdy nie zginiesz JKS nigdy nie zginiesz, zapamiętamy to podczas wyborów!!!
Odpowiedz
2
@ aw
dnia 17.05.2013, 16:03 · Zgłoś
stdion powinien by tylko w rafinerii , a na stadionie czarnych parking
Odpowiedz
-3
@ Stadion
dnia 17.05.2013, 21:50 · Zgłoś
Parking to jest na twojej starej.
Wszyscy wiedzą, że byle [...] tam parkuje...
Kiedy zechce.
Odpowiedz
-7
@ jks
dnia 17.05.2013, 14:12 · Zgłoś
Gdzie są pieniądze dla Czarnych Jasło !!! ???
Odpowiedz
39
@ ...
dnia 17.05.2013, 15:26 · Zgłoś
dostali 200 tys. zło, Krosno na Karpaty dało 70 tys. zł - to o czym mowa, da się palec... Czarni powinni sobie znaleźć sponsora i tyle w temacie!!!
Odpowiedz
-26
@ re
dnia 17.05.2013, 16:02 · Zgłoś
Jak nie wiesz ile obiecał a ile dał to się nie wypowiadaj, będzie lepiej jak zamilczysz.
Odpowiedz
-15
@ ehh
dnia 17.05.2013, 16:02 · Zgłoś
Tylko że Czarni w porównaniu do Karpat posiadali długi.. i musieli to jakoś spłacić..
Odpowiedz
25
@ sasza
dnia 17.05.2013, 17:09 · Zgłoś
długi powstają przez nie odpowiedzialną politykę
Odpowiedz
1
@ waga
dnia 18.05.2013, 07:28 · Zgłoś
Ważność i powagę traktowania rozwoju miasta, w tym powiatu zobaczyliśmy w przypadku oczekiwania przedsiębiorcy przez 14 miesięcy na zmianę planu przestrzennego dla umożliwienia rozwoju swojej firmy. To są fakty, a nie mrzonki czy deklaracje. Ne podniecam się wizonerstwem kończącym sie na projekcie idącym na półkę. Takich wizji będzie coraz więcej - zbliża się przecież rok wyborczy i każdy z dostojników zabiegał będzie dla siebie o możliwie jak najwyższą gałąź z której mogłby widzieć daleko i roztaczać szerokie plany. Drogę wybudujcie - chociażby po to by tabuny bezrobotnych mogły wygodnie stąd wyjechać za pracą, tam gdzie ona jest.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.