Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Stanisław Pankiewicz: Założyłem takie działania, które udało się zrealizować.

15

Ilona Czarnecka: Czego udało się dokonać w przeciągu czterech lat mijającej kadencji?

Stanisław Pankiewicz: Dzięki środkom pozyskanym z UE skanalizowanie  gminy sięga 95 %. Z kanalizacji sanitarnej  korzysta u nas 2 800  gospodarstw w 13 miejscowościach, powstały dwie oczyszczalnie ścieków w Trzcinicy i Szebniach. To jest inwestycja, którą nazwaliśmy " inwestycją stulecia". Pozostało nam tylko  parę przysiółków w pozostałych miejscowościach i w całości Opacie. Tam jest kwestia dużego kosztu budowy na jednego mieszkańca, ale ten problem myślimy w przyszłości rozwiązać..

Ilona Czarnecka: Co uważa Pan za swoje największe niepowodzenie?

Stanisław Pankiewicz: Nie dopatruję się niepowodzeń, ponieważ założyłem takie działania, które udało się zrealizować.

Ilona Czarnecka: Ile z obietnic złożonych przed objęciem kadencji udało się zrealizować?

Stanisław Pankiewicz: Jestem rad, że wszystkie złożone obietnice przed objęciem kadencji zostały pomyślnie wypełnione. Kanalizacja była priorytetową inwestycją. Dodatkowo wybudowana została remiza OSP w Trzcinicy, zakupiono samochód pożarniczy OSP w Warzycach i szereg innych zadań. Przede wszystkim poprawiona została infrastruktura drogowa.

Ilona Czarnecka: Jakimi słowami zwróciłby sie Pan do potencjalnych wyborców, aby zdecydowali się oddać swój głos?
 
Stanisław Pankiewicz: Jeżeli uważają, że gmina zmierza w dobrym kierunku i razem z Radą Gminy rozwiązujemy problemy naszych mieszkańców to proszę ich o dalsze poparcie.

Ilona Czarnecka: W konsekwencji tegorocznej powodzi, czy udało się usprawnić procedury postępowania w sytuacji zagrożenia powodziowego?

Stanisław Pankiewicz: Procedury te nas nie zawiodły. Byliśmy cały czas na miejscu zagrożenia. Mieszkańcy mieli do nas pretensje, że nie zostali ostrzeżeni przed zalaniem, ale my również nie zostaliśmy o tym poinformowani. Myślę, że w sytuacji gdzie liczy się czas oraz szybka i skuteczna pomoc stanęliśmy na wysokości zadania i udało się zabezpieczyć naszych mieszkańców.
 
Ilona Czarnecka: Na jakie przedsięwzięcia zostały przeznaczone pieniądze pozyskane z UE?

Stanisław Pankiewicz: Przede wszystkim na kanalizację, ale również na Rozwój Obszarów Wiejskich. W Osobnicy został  wybudowany parking i chodnik, a także środki zostały przeznaczone na budowę remizy OSP w Trzcinicy.

Ilona Czarnecka: Jeżeli wygra Pan wybory na wójta gminy, jakie plany będą wprowadzone w życie?

Stanisław Pankiewicz: Pierwszą podstawową zasadą jest uporządkowanie gospodarki odpadami, która nie jest dostosowana do przepisów unijnych. Jeżeli nie będzie się wprowadzało segregacji, to gminy będą ponosić kary, a tego bym nie chciał, dlatego już zostały podjęte działania w tym kierunku. Ważne jest zaopatrzenie gminy w wodę. Jest to kolejny, bardzo złożony problem, który należy rozwiązać. Będę się również wsłuchiwał w potrzeby mieszkańców.

Dziękuję za rozmowę.

Ilona Czarnecka

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
0
@ hm
dnia 21.11.2010, 20:23 · Zgłoś
Nie uważacie, że nie wycofanie tego wywiadu jest naruszeniem ciszy wyborczej? Podpada pod to wyjaśnienie poniżej.
Odpowiedz
0
@ Zazdrośni
dnia 21.11.2010, 19:53 · Zgłoś
Wszytkim jest dobrze tylko krytykować. A ja chciałbym aby te osoby, które najbardziej krytykują zrobili choćby trochę z tego co zrobił ten Wójt. Chwała tej osobie jeśli jej to się uda. a mówie to bezinteresowenie. Bo efekty są widoczne gołym okiem. ps.tak w ogóle to ludzi by nie było stać zrobić kanalizacji tylko za własne pieniądze w końcu był to projekt finansowany w 85% z Uni
Odpowiedz
0
@ nieznajoma
dnia 21.11.2010, 14:02 · Zgłoś
Do nieznajomy:przecież właściciele,których domy przeznaczone zostały do rozbiórki dostali pieniądze na wykonanie tych rozbiórek w kwocie od 15000 do 20000 zł więc o co chodzi?Brać się do roboty i [...] bo straszą ludzi swoim wyglądem
Odpowiedz
0
@ cisza wyborcza
dnia 20.11.2010, 08:56 · Zgłoś
To skandal, tak ma wygladać cisza wyborcza?
Odpowiedz
0
@ nieznajomy
dnia 19.11.2010, 21:03 · Zgłoś
Paniw Wojcie a gdzie srodki dla powodzian i usowisk ?
Na dzien dzisiejszy skandal!!!!!!!!!!!!!
Nic sie nie dzieja w sa[prawie domow do rozbiurki
Gratulacjie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak sie postepuje z ludzmi poszkodowanymi!!!!!!!!!!!!!!1
Odpowiedz
0
@ nieznajomy
dnia 19.11.2010, 20:45 · Zgłoś
Paniw Wojcie a gdzie srodki dla powodzian i usowisk ?
Na dzien dzisiejszy skandal!!!!!!!!!!!!!
Nic sie nie dzieja w sa[prawie domow do rozbiurki
Gratulacjie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak sie postepuje z ludzmi poszkodowanymi!!!!!!!!!!!!!!1
Odpowiedz
0
@ nieznajomy
dnia 19.11.2010, 20:34 · Zgłoś
Panie Mojcie a co z lokatorami z miejscowosci Brzyscie ktorzy sa na usuwisku ?
jak sytuacja z zalegajaca ziemia iobietnicami ? zdrowego rozsadku panie W
Odpowiedz
0
@ polonia
dnia 19.11.2010, 20:29 · Zgłoś
W żadnym wywiadzie Pan wójt nie powie że gmina nie pozyskiwała środków na kanalizację, że to nie gmina pisała projekt itp. tylko Związek Gmin Dorzecza Wisłoki ot takie małe przeoczenie Pana Wójta
Odpowiedz
0
@ wodomierz
dnia 19.11.2010, 19:23 · Zgłoś
Czego wójtowi sie nie udało dokonać hmm niech pomysle
aha już wiem- wprowadzić niekorzystnych rozliczeń za kanalizacjie mieszkańcą tzn. wprowadzić ryczałt na osobe bez względu na zurzycie biżącej wody wg. wskazań wodomierza ja w niedziele będę o tym pamietał.
Odpowiedz
0
@ do kolarev
dnia 19.11.2010, 18:53 · Zgłoś
jak nie podziesz na wybory to i tak wybiora go inni-wystarczy ze pójdzie 20% uprawnionych i oddadzą glos. Kandydata może wybrac nawet 5 osób :P
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 19.11.2010, 18:40 · Zgłoś
A gdzie podziękowanie dla tych co ciężko tyrali aby się teraz jegomość Wójt chwalił. Nie tak nie tak - ale cóż widocznie takiegoś Pan chowu.......
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 19.11.2010, 14:09 · Zgłoś
W poprzednich kadencjach wykonano kanalizację. Teraz obiecuje [...] imprez i pokropków.
Odpowiedz
0
@ mieszko
dnia 19.11.2010, 13:19 · Zgłoś
tylko kanalizacją wszyscy się chwalicie która została zrobiona za pieniądze mieszkańców a wy nawet nie potrafiliście dopilnować solidnego wykonania !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kolarev
dnia 19.11.2010, 13:17 · Zgłoś
ale sie wszyscy garniecie do stołków... dobrze, że sa ludzie myslacy i nie pojda glosowac... zalezy wam tylko na kapsie i stolkach a wiekszosc z was na polityce sie nie zna...
Odpowiedz
0
@ owieczka
dnia 19.11.2010, 11:36 · Zgłoś
Prześliczne zdjęcie Pana Wójta :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.