Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Starosta przeprosi mieszkańców Łężyn

40
Do Rady Powiatu wpłynęła skarga na starostę Adama Kmiecika. Mieszkańcy Łężyn domagają się od niego przeprosin.

Sprawa zaczęła się dwa lata temu, kiedy mieszkańcy wsi złożyli pisemne wnioski dotyczące działań zapobiegających podtapianiu przez potok Promnica gospodarstw podczas większych opadów deszczu. Przepusty zostały odmulone i oczyszczone przez PZD, ale mieszkańcy nie otrzymali takiej informacji na piśmie. Stąd do Rady Powiatu wpłynęła skarga na Kmiecika. Zdaniem radnych nastąpiła nieprawidłowa procedura administracyjna. Gdyby wniosek został wpisany do rejestru skarg i wniosków Starostwa Powiatowego można byłoby uniknąć tej sytuacji, bo sprawa zostałaby przekazana do realizacji i kontroli przez właściwych pracowników.


- Trzeba tych ludzi przeprosić. Nie wolno ich traktować jak pyłek czy śmietek, oni muszą się czuć obywatelami powiatu – apelował radny Józef Kozioł.


Kmiecik zareagował – Nie traktuję żadnej strony jak pyłek czy śmietek. Zadanie zostało wykonane w całości, a mieszkańcy Łężyn zostaną przeproszeni –obiecuje starosta jasielski.


(omega)

Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ewdr
dnia 01.01.2011, 09:18 · Zgłoś
kłąputy
Odpowiedz
0
@ Civitas Smigrod
dnia 11.07.2009, 22:59 · Zgłoś
Twój wywód też służy polityce...średnio zdolny szympans pojmie, że członkowi każdego gremium, nieważne jaka to rada przysługuje JEDEN GŁOS. I wcale nie chodzi mi o to, pod czyją auspicją dany obszar działalności powiatu leży, ale o całokształt podejmowanych decyzji. Mniejsza nawet z tym nieszczęsnym odszkodowaniem, bo skoro jesteś dobrze poinformowany, to zapewne wiesz, że gdyby krzyknięto 106 mln, a nie 206, to pewnie Ministerstwo by zapłaciło...chodzi o skalę kompromitacji ciała zwanego Powiat Jasielski. Prawo nakazuje powiatowi również współpracę z innymi jednostkami, oraz działania na rzecz edukacji ekologicznej...ale dobro 1600 m drogi, przy którym nie mieszka żadna żywa dusza, [ale jest bliżej potoka, można samochód umyć...co tam jakiś Park...]przeważyło co jest dobrem bardziej słusznym...pod drugie...demokracja uprawnia do wypowiadania się nawet w tonie politycznym, być może moja wypowiedź służy polityce i dobrze. Twoja wypowiedź służy obronie pewnych racji i też dobrze, nie zgadzam się z nią, ale miło usłyszeć inny głos...niemiło i to jak [...] natomiast słyszeć insynuacje na swój temat, skoro nawet nie wiadomo kto siedzi, po drugiej stronie szklanej rzeczywistości...pointa jest jedna...a to Polska właśnie.
Odpowiedz
0
@ dobrze poinformowany
dnia 11.07.2009, 11:45 · Zgłoś
Szanowny Civitas Smigrod starasz sie pisac madre slowa powolujesz sie na ustawy i mijasz sie z prawda:
Sprawa zajecia drogi jest prostsza niz Ty to opisujesz, Starosta jako przewodnicwacy zarzadu podpisuje uchwaly zarzadu ale w glosowaniu nad nimi ma tylko jeden glos tak jak kazdy inny czlonek zarzadu. Drogami powiatowymi w imieniu POWIATU zarzadza POWIATOWY ZARZAD DROG i to on podejmuje decyzje dotyczace zwyklego zarzadu nad drogami powiatowymi i naliczyl kare za zajecie pasa drogowego przez Magurski Park Narodowy zgodnie z obowiazujacym prawem. Musial tak zrobic bo PRAWO nakazuje mu dbac o interes powiatu. Kwota wynikala z ilosci metrow kwadratowych drogi publicznej zajetej przez MPN. Problem wynika z tego, ze po likwidacji wojewodztwa krosnienskiego droga stala sie powiatowa a Magurski Park Narodowy byl przekonany ze to byla droga zakladowa Nadlesnictwa i postawil szlaban. Sad uznal wytlumaczenie MPN i pozwolil na naliczenie oplaty nie od chwili postawienia szlabanu ale od dnia kiedy MPN dowiedzial sie ze droga jest powiatowa. Nadzor nad Powiatowym Zarzadem Drog sprawuje pan Adam Pawlus i z tego co mi wiadomo to on byl pomyslodawca naliczania tych kar.
Ustawa o samorzadzie powiatowym nakazuje organom powiatu dbanie o interes spoleczny niezaleznie od tego czy sprawa dotyczy osob prywatnych czy prawnych. Wywod kolegi Civitas mija sie z prawda i sluzy polityce.
Pozdrawiam Wszystkich
Odpowiedz
0
@ Civitas Smigrod
dnia 10.07.2009, 23:19 · Zgłoś
Kolego "Lipa"...Starosta, czy mu się podoba czy nie, z mocy wspominanej ustawy reprezentuje powiat na zewnątrz. Nikt z zewnątrz nie zwraca się do Zarządu Powiatu, a jedynie do Starosty, jako jego reprezentanta. Przewodniczący również odpowiada za wizję rozwoju powiatu, oraz za całokształt procesu decyzyjnego kreowanego przez Zarząd. Skoro za rogatkę nie można było wjechać...to znaczy że teren znajdował się na obszarze ochrony przyrody, uniemożliwiającym wjazd prywatnych pojazdów [przykład: TPN - odcinek Palenica Białczańska - Morskie Oko...czyżby TPN zasiedział powiatowi tatrzańskiemu drogę o długości 9km??] Powiat jasielski jednak uznał, że Park winny jest 206 mln złotych tytułem rzekomego zasiedzenia. Problem jest złożony, bo park jest budżetową jednostką non-profit. Do zapłaty odszkodowania w świetle prawa wskazane zostało Ministerstwo Środowiska...dyrektor Parku administruje drogami wewnętrznymi w imieniu administracji centralnej, w związku z czym powiat nie miał prawnych, a może bardziej czysto logicznych podstaw do domagania się odszkodowania. Z resztą sprawa ucichła....a w Kolegium Odwoławczym, owe 206 mln BARDZO stopniało. Pytanie nasuwa się jedno....po co i komu było to potrzebne?? Można łatwiej i skuteczniej promować powiat mając w swych granicach perełkę jaką jest Park Narodowy. Inne powiaty na tym zarabiają, powiat jasielski wyhodował kolejny antagonizm.

Pozdrawiam Również Pana Kolegę "Lipa"
Odpowiedz
0
@ Lipa
dnia 10.07.2009, 12:23 · Zgłoś
Dziękuję kolego Civitas... za przedstawienie sprawy :) Przyznaję, że w dużej mierze muszę zgodzić się z Twoim wywodem. Mam jednak jedno "ale"- oczywistym jest, że Starosra jako Przewodniczący Zarządu Powiatu podpisuje się na wszystkich lub przynajmniej większości dokumentów, jakie owa rada "produkuje". Myślę jednak, że zważając na wymiar jego czasu pracy oraz wymagane w przypadku współpracy zaufanie do swoich podwładnych wątpię aby mimo dobrej woli miał on czas na studiowanie wszystkich dokumentów od deski do deski. Dlatego też podtrzymuję swoją poprzednią opinię, że ten kolosalny błąd został wywołany raczej przez członków rzeczonego Zarządu, niż przez jego Przewodniczącego. Jeśli chodzi o rogatkę natomiast- bywałem tam nie raz i moim zdaniem skoro za rogatkę nie można było wjechać to oznacza to, że droga jednak zasiedzona została(za rogatką był jeszcze przynajmniej kilometr drogi, jeśli nie więcej). Nie wiem jak długi odcinek wskazał zarząd, ale to już inna sprawa.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zainteresowanych a zwłaszcza kolegę Civitas Smigród ;)
Odpowiedz
0
@ dobrze poinformowany
dnia 10.07.2009, 10:22 · Zgłoś
Jak zwykle sprawa budzi wiele komentarzy a wiele z nich nie odpowiada prawdzie a jest tylko polityczna. Na ostatniej sesji Rady Powiatu i w protokole komisji rewizyjnej sprawa jest przedstawiona: Pismo w starostwie odebral wicestarosta Witold Lechowski i skierowal do pana Adama Pawlusia wykonujacego nadzor nad Powiatowym Zarzadem Drog. PZD zrobilo zadanie ale nie napisali odpowiedzi pisemnej i to jest ten problem. Wydaje mi sie ze najwazniejsze bylo wykonanie zadania. Problemu by nie bylo gdyby wicestarosta Lechowski odpowiednio zakwalifikowal pismo i nadal mu tryb skargowy a nie normalny.
Odpowiedz
0
@ Cvitas Smigród
dnia 10.07.2009, 00:02 · Zgłoś
Drogi Lipo:) Starosta z mocy ustawy o samorządzie powiatowym jest Przewodniczącym Zarządu Powiatu, trudno więc, by zarząd dokonywał czegokolwiek bez asygnaty i aprobaty przewodniczącego. W związku z tym, że Powiat Jasielski wystąpił o zwrot kosztów tytułem zasiedzenia drogi, pojawia się jedno personalium, mianowicie Starosty, jako reprezentującego powiat. Kompromitacja jest o tyle rozległa, że stawiki na podstawie których obliczono owe 206 mln złotych nie mają odzwierciedlenia w stawkach obowiązujących w tego przypadku postępowaniach. Sprawa druga...samorząd powiatowy z mocy ustawy zobowiązany jest również do współpracy z podmiotami działającymi na jego obszarze, a nie będącymi jego jednostkami budżetowymi. Takim jest MPN, można by powiat promować przez fakt istnienia najwyższej formy ochrony przyrody na terenie regionu jasielskiego, a nie tworzyć antagonizmy, tutaj wyjątkowo śmieszne...Powiat skompromitował się dodatkowo, bo istotnie Park zasiedział drogę, ale tylko tam gdzie stała rogatka, czyli na około 5 m kw., a nie na odcinku wskazanym przez Zarząd. Konkluzja i to moja osobista...10- letnia praktyka nowej samorządności w Polsce pokazała, że II szczebel smorządu udało się tak politycznie skrzywić, że żaden program naprawczy, ani "Święty Boże" nie pomoże....
Odpowiedz
0
@ Lipa
dnia 09.07.2009, 08:30 · Zgłoś
Drogi kolego Civitas Smigrod- przykład jak najbardziej konkretny, jednak moim osobistym zdaniem jest to raczej przykład na niekompetencję zarządu a właściwie osób, które tej feralnej wyceny dokonały- wątpię, by zajmował się tym Starosta osobiście. Nie znam tej sprawy za dobrze, więc nie chcę tutaj wypisywać bzdur- gdybyś kolego mógł przybliżyć mi temat, byłbym wdzięczny. Jedno jest pewne- nie myli się tylko ten, kto nic nie robi...
Odpowiedz
0
@ Civitas Smigrod
dnia 08.07.2009, 23:05 · Zgłoś
ona...jak to mówili starożytni..."kogut tylko na swoim [...]owisku dużo może"...a internaucie o nicu "Lipa" podaję konkretny przykład...warty bagatela 206 mln złotych... bo na tyle to Zarząd Powiatu, z Przewodniczącym tegoż Zarządu, czyli Starostą na czele wycenił zasiedzenie drogi na Foluszu przez Magurski Park Narodowy...niestety kwota zaczęła topnieć, a powiat z Zarządem pogrążać się w kompromitacji...i to drogi "Lipa" nie tyle przykład niekompetencji co betonowej głupoty, bo samorząd targnął się pozwem na budżet państwa...co jest po prostu śmieszne...stawki na których podstawie zostało obliczone zasiedzenie ściągnięto z Księżyca...to jest kompetentne i sprawne działanie??? PS> Powiat się również odpowiednio tym wypromował...tak jak miasto drzewem prawa i sprawiedliwości przy zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja...
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 08.07.2009, 14:49 · Zgłoś
A kiedy będzie droga w Świątkowej?
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 08.07.2009, 11:28 · Zgłoś
napewno cie uprzedzimy..bo w kłaputkowie jej napewno nie będzie nigdy także szczyccie sie tym że wogóle gminą jesteście słaba ale ważne że jest buhaha a wójta macie z łężyn heh
Odpowiedz
0
@ Lipa
dnia 08.07.2009, 11:20 · Zgłoś
Ojjjj ludzie, ludzie... jak czytam te wasze komentarze pod kątem Pana Starosty to mi się flaki przewracają. Podajcie może jakieś konkretne przykłady jego niekompetencji czy karierowictwa- bo widzę, że potraficie tylko człowieka mieszać z błotem i ubliżać mu...
Byle tylko [...]- sprawia wam to przyjemność?
Zdaję sobie sprawę, że polityków się krytykuje, ale wy przechodzicie samych siebie, wdeptując dobrego człowieka w ziemię.
Dlatego właśnie dobrzy ludzie rzadko zajmują takie stanowiska- bo są traktowani jak cała chmara pseudopolityków trzymających swoje stołeczki tylko w celach zarobkowych i "kolesiowych".
A tak na marginesie z tym przepraszaniem to już wogóle śmiech na sali(puste krzesła).
Jest taki dowcip, który do twj sytuacji całkiem pasuje, mówi o różnych nacjach znajdujących się w piekielnej kadzi- Polacy są tam jedyną nacją, której [...] nie musi pilnować, bo jak tylko któryś wygrzebie się troszkę ze smoły- odrazu rodacy wciągają go za nogi spowrotem...
Poprostu wstyd.
Odpowiedz
0
@ Civitas Smigrod
dnia 07.07.2009, 22:12 · Zgłoś
Tak, jestem dumny z poziomu swojego skłapucenia i czasem nawet zapalę świeczkę na nagrobku Karcińskiego...nie szkoda mi wcale żadnych działek, ale zawsze mi szkoda, jak ktoś uprawia "[...]" w publicznej przestrzeni...doprawdy nie wiem na jakich zasadach i jakie działki podlegają pod Łężyny...i podobnie nie wiem skąd Ci wiadomo, że Żmigród mały jest...aha...jak będziecie przenosić stolicę do Łężyn dajcie znać :p
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 07.07.2009, 10:23 · Zgłoś
masz byc z czego dumny że kłaputem jesteś haha a ty ***** nawet nie wiesz od czego powstała nazwa chiny tylko wymyślacie sobie jakies pola ryżowe szkoda wam że tyle działek podlega pod łężyny czy co bo jak mi wiadomo kłaputkowo bardzo małe jest
Odpowiedz
0
@ Civitas Smigrod
dnia 06.07.2009, 22:33 · Zgłoś
rasowa chinko...jak się kadencja waszego wójta skończy to będziecie jak kraj "środka" bez Mao:)...a i za kilka lat jakiś wójt - [...] będzie zmuszony przymknąć wasze gimnazjum...więc dbajcie o prokreację na odpowiednim poziomie...
Podoba mi się komentarz nnnnnnnnaaa...po dwudziestu latach budowania świadomości społecznej...ciągle "ukraina witaje was"...ale trudno...to że internet dotarł do każdego jeszcze nic nie znaczy...a tak na marginesie miło...że ktoś jeszcze ludzi ze Żmigrodu nazywa "kłaputami"...a Adamowi chyba należy się spokój...przekrój i ocena kadencji 2006-2010 pokaże jakim był samorządowcem...Jolantę Kmiecik też proszę zostawić w spokoju...miałem z nią przyjemność przed kilkoma laty w ZS im Kopernika...i wydaje mi się, że wielu dzięki Niej zapamięta "Żeńców" Szymonowica i "Szewców" WItkacego...i nie będą wtedy na jasło4u pisać "Masz coś do mojej wioski???"
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 06.07.2009, 18:49 · Zgłoś
no właśnie powiedz skad jesteś pewnie stad co pan kmiecik kłapucioki buhahaha śmieszne..:) idz podziwiaj nowy przystanek którego za nie dłuzszy czas moze nie być
Odpowiedz
0
@ nnnnnnnnnaaa
dnia 06.07.2009, 12:13 · Zgłoś
Ty.. anty chin. Moze ty przepros za to ze zyjesz i oddychasz tym samym powietrzem co inni. jak ci cos nie pasi do Łężyn to napisz skad ty jestes. posmiejemy i z twojej wioski:)
Odpowiedz
0
@ rasowa chinka
dnia 06.07.2009, 11:31 · Zgłoś
Ej ty anty chin ty pewnie ze Żmigrodu jesteś... TY [...]...hehehe
Odpowiedz
0
@ nunek
dnia 06.07.2009, 10:58 · Zgłoś
Mnie nigdy nikt nie przeprosił!
Odpowiedz
0
@ anty chin
dnia 06.07.2009, 10:44 · Zgłoś
Chiny przepraszać za co? To oni powinni przeprosić za to że są
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.07.2009, 07:21 · Zgłoś
sami koledzy,jak widzę ---oj w dzień się usmiechaja a po nocach piszą komentarze...nieładnie-nieładnie
Odpowiedz
0
@ vv
dnia 06.07.2009, 07:19 · Zgłoś
a co skończył kmieć podstawówkę w zmigrodzie wykolegował kolegów z platformy ale jego dni są policzone niech wraca do uli
Odpowiedz
0
@ bcb
dnia 05.07.2009, 21:42 · Zgłoś
to jak ta pani profesor się sprawuje w LO ?
Odpowiedz
0
@ To ja do To ja
dnia 05.07.2009, 13:19 · Zgłoś
I tu sie bardzo mylisz,chyba wszystkich do jednego worka wkładasz.
Odpowiedz
0
@ Krol Macius
dnia 05.07.2009, 10:57 · Zgłoś
z pustego i Salomon nie naleje,ale ze dorobkiewicz i [...] to sie zgadzam...Tylko pieniądze i wątpilwe zaszczyty ...
Odpowiedz
0
@ trochę luzu
dnia 05.07.2009, 09:15 · Zgłoś
Jak czytam komentarze na portalu, to mam wrażenie, że jaślanie to straszni malkontenci, a przecież tak nie jest.Ja władzę lokalną i pozostałą mam w pewnym miejscu i zajmuję się sobą i swoją rodziną, i tak Państwu radzę.Zaraz lepsze samopoczucie. Szkoda energii na sprawy, których i tak nie zmienimy.
Odpowiedz
0
@ do "do To ja"
dnia 05.07.2009, 01:28 · Zgłoś
do "do To ja" A czym obrazi i jakiego? Może dyzia twierdzeniem że skończył piątkę a tu się podobno okazało że skończył eksternistycznie podstawówkę?
Odpowiedz
0
@ do "To ja"
dnia 05.07.2009, 00:22 · Zgłoś
[...]ostwo to jest tam gdzie Pan Kmiecik włozy swoje paluchy, albo swoją żonę. Dla przykładu prosze popatrzeć na to co się dzieje z nauczaniem j.polskiego po nominacji Pani Kmecik na "prof" tejże szkoły. Szkoda, że zrezygnowano z nadania właściwego biegu ostatnim jej wyczynom. To własnie tacy ludzie są twórcami jak to raczysz nazywać "[...]ostwa"
Odpowiedz
0
@ julek
dnia 05.07.2009, 00:08 · Zgłoś
To ja masz całkowitą racje!Gdybym ja na ten przykład dostał tak marną podwyżkę [...]! 600 złociszy to bym rano nawet z łóżka nie wstał!
...do s-widzisz hameryka się w PL robi, dziś jesteś pucybutem a jutro kto wie może samym starostą hehe
Odpowiedz
0
@ jedenzwielu
dnia 04.07.2009, 20:13 · Zgłoś
Rzeczywiście,niedawno miałem szczęście wtargnąć z rana do pana starosty w publicznej sprawie,zdziwiony byl bardzo,że bez umówienia.W rozmowie ze mną na kazdym kroku staral sie mnie uziemić,niestety calkowita racja byla po mojej stronie a brak środków wcale nie usprawiedliwia arogancji pana K miecika.
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 04.07.2009, 20:03 · Zgłoś
ja ci dam [...] china town ***
Odpowiedz
0
@ ITI
dnia 04.07.2009, 19:52 · Zgłoś
Chiny nie sa czescia powiatu oni zyja tu nielegalnie w swojej osadzie!!!nawet nie dbaja o ryż...
Odpowiedz
0
@ do To ja
dnia 04.07.2009, 18:24 · Zgłoś
Widzę że [...] się włączyła w obronę tatusia.Znów weźmiesz na siebie obronę tatusia,gdy obrazi radnego?
Odpowiedz
0
@ To ja
dnia 04.07.2009, 17:42 · Zgłoś
Ciekawe czy któryś z Was piszących,gdyby był na jego miejscu to dużo by zrobił,jest ogólne [...]ostwo w kraju ,a z pustego to i Salomon nie naleje.
Odpowiedz
0
@ s
dnia 04.07.2009, 17:41 · Zgłoś
Jak ktos taki mógł zostać Starostą ?
Ludzie po studiach dziennych sprzedają frytki
Odpowiedz
0
@ fan pszczółek
dnia 04.07.2009, 17:17 · Zgłoś
Kmiecik i honor to dwie odmienne kwestie.Zwykły dorobkiewicz,który został starostą dzięki ludziom,których za moment sprzedał.Jeszcze rok i wróci do pasieki:)
Odpowiedz
0
@ fan pszczół
dnia 04.07.2009, 17:13 · Zgłoś
Przeproś Starosto wszystkich mieszkańców powiatu za swoją indolencję w sprawowaniu władzy.Wszystkie mosty za sobą spaliłeś i zostałeś sam!
Odpowiedz
0
@ j
dnia 04.07.2009, 14:57 · Zgłoś
nalerzy przeprosic za wykonanie zadan nauczylismy sie ze nalerzy przepraszac nas za wszystko nawet za to zenareszcie slysze o wykonaniu jakiejs obietnicy a moze nalezy przeprosic ks proboszcza ze nie zaplacono za msze i poswiecenie zakonczenia robot
Odpowiedz
0
@ WiKiOnA
dnia 04.07.2009, 14:49 · Zgłoś
O wow!!! Nareszcie sie cos dzieje w China town:)
Odpowiedz
0
@ PIS
dnia 04.07.2009, 14:30 · Zgłoś
Panie Kmiecik - zabrałeś pan bezprawnie część działki nr 4 w Łazach Dębowieckich - traktuje Pan ludzi jak powietrze - ale tym razem tak łatwo Panu to nie przejdzie - czego niech Pan będzie pewien.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.