Strona główna

Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

151

Starosta jasielski stara się o wyremontowanie alternatywnego dojazdu przez Żydowskie do Grabiu, przez co rozpętał się konflikt z ekologami, którzy uważają, że jest to inwestycja mało potrzebna i szkodliwa przyrodniczo dla parku narodowego. Oliwy do ognia dolało ostatnio zawiadomienie starosty jasielskiego do prokuratury na działania podjęte przez Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

O tym, że trwa konflikt między starostą jasielskim Adamem Pawlusiem a organizacjami ekologicznymi wiadomo już od kilku miesięcy. Chodzi o drogę powiatową relacji Krempna-Żydowskie-Grab, którą władze powiatu mają w planach wyremontować i ostatecznie udostępnić dla ruchu pojazdów. Jeszcze większej pewności uzyskali po otrzymaniu promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w kwocie ponad 6 mln zł. Od początku temu pomysłowi przeciwni byli ekolodzy, którzy uważają, że inwestycja ta będzie mieć negatywny wpływ na obszary przyrodnicze oraz zwierzęta. W osiągnięciu konsensusu nie pomogły tegoroczne marcowe rozmowy między obiema stronami, które odbyły się w Krempnej. Co więcej w obronie Magurskiego Parku Narodowego i mieszkających w nim zwierząt wypowiedzieli się pisarz Andrzej Stasiuk wraz z żoną Moniką Sznajderman. W czerwcu Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze prowadziła akcję "Ratuj Serce Beskidu Niskiego", w ramach której zbierano podpisy pod petycją przeciw remontowi drogi i niszczeniu szlaku będącego z miejscem do wycieczek pieszych oraz rowerowych nie zgadzając się z retoryką oraz podejściem władz powiatowych, które chcą udostępnić ją dla ruchu pojazdów. Ich działania odbiły się wówczas szerokim echem w mediach. To co organizacjom ekologicznym się nie spodobało, to także chęć wycięcia przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle 54 drzew rosnących w pasie drogowym przy drodze Krempna-Żydowskie-Grab. Zarządca drogi wystąpił do wójta gminy Krempna o zezwolenie na ich wycięcie tłumacząc to złym stanem sanitarnym, zdrowotnym drzew, a także zagrożeniem zdrowia lub życia dla użytkowników tej drogi.

Prokuratura przyjęła zawiadomienie

Niedawno w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot zorganizowała zbiórkę pieniędzy na wykonanie ich zdaniem rzetelnej analizy stanu zdrowia drzew rosnących przy drodze powiatowej przechodzącej przez Magurski Park Narodowy przy użyciu rezystografu. Organizatorzy w ciągu jednej doby zebrali 4606 zł. Dzięki zebranym środkom zlecili badania drzew arborystce, architektowi krajobrazu dr inż. Marzenie Suchockiej, wykładowczyni w Katedrze Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarki Wiejskiej w Warszawie, pracownicy Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, w którym jest kierownikiem Zespołu Badań i Analiz Stanu Zdrowotnego Zadrzewień na Terenach Zurbanizowanych. - Zebrana kwota 4606 zł podczas zbiórki została przeznaczona na wykonanie ekspertyzy – rozliczenie finansowe odbyło się z zachowaniem wszelakich zasad i norm prawa księgowego, któremu podlega stowarzyszenie. Jesteśmy dumni, że tak dużo osób darzy nas zaufaniem i jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom za ich wpłaty. Ich pieniądze przyczyniają się w realny sposób do ochrony przyrody Magurskiego Parku Narodowego – wyjaśnia Radosław Ślusarczyk, Prezes Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

W informacjach, dotyczących celowości zbiórki stowarzyszenie zdaniem starosty posługując się stwierdzeniami, że „ chcą wyciąć drzewa, by wylać asfalt w sercu Magurskiego Parku Narodowego”, „urząd wydał już wyrok na drzewa”, czy „nie zostało przeprowadzone żadne rzetelne badanie stanu tych drzew” uważa za nieprawdziwe i krzywdzące mające na celu poniżenie zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg lub narażenie na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska. Jednocześnie włodarz powiatu ma wątpliwości, czy osoba powołana przez ekologów do przeprowadzenia badań dendrologicznych posiada odpowiednie uprawnienia. W związku z tym złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa i zniesławienia przez Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

- Nie można organizować zbiórki publicznej pod fałszywymi przesłankami, bo zarzucanie nam, że my wycinamy i betonujemy MPN jest nieprawdą. Jeśli ktoś chce działać publicznie to musi posługiwać się prawdziwymi danymi. Nie wycinamy żadnych drzew, aby naprawić drogę – podkreśla starosta Adam Pawluś. Przypomina, że 10 maja br. zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego dendrologa, który stwierdził, że ze zgłoszonych 54 drzew do wycinki nadaje się 47. Według specjalisty drzewa posiadały m.in. liczne ubytki wgłębne oraz kominowe otwarte i zamknięte pnia, wypełnienia zgniliznami twardymi i miękkimi. Dodatkowo stwierdził, że wiele drzew charakteryzuje się wysokim procentem zamarcia koron w granicach 60-80%. Jak wyjaśniła dyrektor PZD wycinka drzew nie ma nic wspólnego z inwestycją dotyczącą remontu drogi dodając, że takie czynności wykonywane są co roku ze względu na bieżące utrzymanie. Co więcej starosta ma wątpliwości, czy osoba powołana przez stowarzyszenie posiada potrzebne do tego uprawnienia. - Wynajęli sobie osobę, która prawdopodobnie nie posiada odpowiednich kwalifikacji i bez naszej zgody oraz wiedzy weszli w pas drogowy, a następnie wykonywali działania na naszych drzewach. My podejrzewamy, bo nie jesteśmy organem śledczym. Od tego są odpowiednie instytucje, aby to ustalić i sprawdzić, natomiast nie możemy sobie pozwolić na to, aby robić z nas ludzi nieodpowiedzialnych – dodaje A. Pawluś.

Kto ma rację?

Z kolei Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot zaznacza, że nie ma sobie nic do zarzucenia. - Działania podjęte przez starostę uważamy za irracjonalne. Nie czujemy się związani z zawiadomieniem starosty jasielskiego. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot jako organizacja pożytku publicznego, w ramach nieodpłatnej działalności statutowej ma prawo, a nawet obowiązek, prosić członków, sympatyków o wsparcie darowizną celową. Ta darowizna celowa była przeprowadzona na portalu Facebook zgodnie z prawem, transparentnie i legalnie – przekonuje prezes Ślusarczyk. - Działania starosty odbieramy jako próbę nieudolnego sposobu zwrócenia uwagi opinii publicznej na problem, który nie istnieje. Starosta nie mając merytorycznych argumentów, próbuje forsować przebudowę drogi, której koszt wynosi około 6 mln złotych. Przez nią według planowanego natężenia ruchu w 2028 roku mają przejeżdżać 83 pojazdy dziennie. Biorąc to pod uwagę byłaby to najdroższa droga w powiecie, dodatkowo szkodliwa przyrodniczo, krajobrazowo. Warto pokreślić fakt, że istnieje droga alternatywna i jest w dobrym stanie technicznym, a różnica odległości jest pomijalna i wynosi 3 km. Modernizację tej drogi uważamy za inwestycję mało potrzebną społecznie, a także szkodliwą przyrodniczo dla parku narodowego. Jest wiele innych inwestycji, które są potrzebne dla ludzi w regionie. Warto dodać, że przeciwko realizacji tego zadania w magurskim parku jest wielu ludzi (ponad 5400 osób wysłało list do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie w sprawie trwałego zamknięcia drogi Krempna-Żydowskie-Grab), inne organizacje przyrodnicze, a także znani ludzie. Jesteśmy gotowi do merytorycznej dyskusji ze starostą jasielskim o drodze Krempna-Żydowskie-Grab – dodaje prezes stowarzyszenia. Co do dr inż. Marzeny Suchockiej nie ma on wątpliwości, że jest to niekwestionowany ekspert w badaniu drzew. Z jej badań wynika, że 2 z 47 nadaje się do wycinki. - Ekspertyza jest dowodem w postępowaniu administracyjnym, który pokazuje, że wskazane do wycięcia drzewa (rzekomo chore) są zdrowe. Wycinanie drzew przy drodze negatywnie wpłynie na krajobraz i przyrodę Magurskiego Parku Narodowego. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krośnie już raz uchyliło decyzję starosty na wycinkę drzew przy tej drodze ze względu na rażące błędy. Ekspertyza dr inż. Marzeny Suchockiej została dołączona jako dowód w sprawie toczącego się postępowania i podważa ona zasadność wycinki drzew – kwituje Ślusarczyk.

Zawiadomienie starosty, które wpłynęło do jasielskiej prokuratury jest rozpatrywane pod kątem czynności sprawdzających.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 09.09.2019, 10:18 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ pilarz
dnia 09.09.2019, 10:39
Ocena
komentarza:
71
A ktoś przy zdrowych zmysłach ufa jeszcze Panu Staroście i jasielskiemu PiSowi?
@ Hania
dnia 09.09.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
-32
Nasz Starosta wygra w Sądzie.
@ fan
dnia 09.09.2019, 11:45
Ocena
komentarza:
76
Ci psełdo ekolodzy moze by pojechali protestowac przed siedzibe urzedy Warszawskiego i zaczeli protestowac przeciw wyciekowi jaki jest i zadawac pytania gdzie sa firmy które budowały oczyszczalnie w Warszawie za kwote prawie 4 MILIARDÓW a podobno ze juz te firmy nie istnieja??.
Pytanie kogo bedzie mozna pociągnąć do odpowiedzialnosci za ten wyciek i za zaniedbania jakie tam napewno wystapiły.
@ acb
dnia 09.09.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
30
Niezbyt ufam jasielskiemu PISowi, ale w tym wypadku starosta rację ma, chociaż byśmy go totalnie nienawidzili.
@ Kornik
dnia 09.09.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
-19
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ mariusz zawisza
dnia 09.09.2019, 15:16
Ocena
komentarza:
4
panie bo nie bedom ludzie na pana głosować jak pan będzie chodził po prokuraturach
@ dragoness
dnia 09.09.2019, 15:46
Ocena
komentarza:
21
Pan starosta lubi nasyłać policję i prokuraturę na swoich adwersarzy.
@ tajniak
dnia 09.09.2019, 16:10
Ocena
komentarza:
9
To świadczy o jego niemocy.
@ dragoness
dnia 09.09.2019, 16:25
Ocena
komentarza:
15
Dokładnie tak. I zasadniczo nic mu z tego nie wychodzi. Teraz też tak będzie. To tylko próba zastraszenia. Na komunistyczną modłę.
@ Ulan
dnia 09.09.2019, 17:33
Ocena
komentarza:
-10
Tobie napewno nie trolu POwski
@ Marek
dnia 09.09.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
3
Po tym jak fosy na Nasiu Kołaczyckim zasypano to już raczej nikt.
@ bci
dnia 09.09.2019, 21:08
Ocena
komentarza:
19
Droga przez Żydowskie istniała pewnie kilkaset lat. Łemkowie osiedlali się w tych rejonach już w XVI w. Ciekaw jestem czy ktokolwiek z tych obrońców przyrody był w Krempnej. Dlaczego po zniszczeniu w naszym powiecie przemysłu i rolnictwa nie możemy udostępnić mieszkańcom i turystom walorów naszego powiatu. Czyżby "Ekolodzy" chcą po raz kolejny całkowicie wyludnić ten piękny zakątek naszego powiatu. Park nie stanowi własności pracowników parku oraz kilku organizacji tzw. ekologicznych. Droga musi zostać WYREMONTOWANA o walory przyrody udostępnione dla przybywających w ten teren.
@ Do bci.
dnia 10.09.2019, 07:31
Ocena
komentarza:
2
Właśnie dlatego że ram jest tak pięknie to powinnismy bronić tych miejsc przed takimi czynami i głupota. Kto jest prawdziwym miło snikiem, ten uprawia prawdziwa piesza turystykę i podziwia takie miejsca a nie robi cyrk z asfaltami, maszynami budowlanymi itd.
@ mieszkanka
dnia 10.09.2019, 11:57
Ocena
komentarza:
11
Tylko że tą drogą jest już ciężko nawet rowerem przejechać.
@ Do bci
dnia 10.09.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
3
Musisz się zapoznać z faktami, aby pisać komentarz.Od kilku tygodni nie można przechodzic i przejeżdżać rowem drogąP przez Żydowskie do Grabiu. Jest zakaz. Wiec o jakiej turystyce mowa??Ekolodzy którzy mieszkają w dużych miastach może przeniosą się aby zamieszkać w naszych stronach. Wtedy możemy rozmawiać?
@ bleble
dnia 11.09.2019, 21:46
Ocena
komentarza:
-3
pisior nie fikaj !! kultury trochę,
@ ggg
dnia 14.09.2019, 02:21
Ocena
komentarza:
-2
Jak to jest, że nie martwił cię wyciek w Warszawie przed 2012? W tym w czasie rządów Lecha Kaczyńskiego i PIS-u w Warszawie?
@ Spots
dnia 14.09.2019, 09:54
Ocena
komentarza:
2
Nieprawda. Jest przejezdna nawet samochodem. Niech zostanie taka jaka jest, prawdziwi turyści docenią spokój i zachowaną przyrodę. Zwykły transport odbywa się na równoległej drodze. To jest park narodowy, ludzie!!
@ taka prawda
dnia 09.09.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
60
Ekolodzy niech jadą do warszawy, tam jest większa szkoda ekologiczna niż nowa droga w krępnej...
@ <..>
dnia 09.09.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
63
To nie nowa droga tylko remont starej.
@ taka prawda
dnia 09.09.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
3
Jak się starą wyremontuje to będzie nowa, nie ??? Bo jak by była dalej stara to po co remontować...
@ jeszcze inaczej
dnia 09.09.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
3
to nie remont tylko PRZEBUDOWA . Jeśli zmieniają nawierzchnię na inną to nie jest remont tylko przebudowa. a przebudowa wymaga więcej planów i analiz niż tylko remont. a starostwo tego nie zrobiło
@ mieszkanka
dnia 09.09.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
7
To jest remont.
@ mieszkanka
dnia 09.09.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
7
Przebudowa byka by w momencie gdyby z drogi polnej zrobili drogę asfaltową. A to jest załatanie dziur i położenia asfaltu na to.
@ szaman
dnia 09.09.2019, 21:29
Ocena
komentarza:
2
Gorgosz się teraz cieszy z przegranej
@ Procesowanie
dnia 09.09.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
12
Życzę lepszego wyniku w sądzie niż ostatnio w batalii o kasę z projektantami rozbudowy szpitala - na adresie:

https://plus.nowiny24.pl/jasielskie-starostwo-przegralo-proces-o-duze-pieniadze/ar/c1-14025561

Kwota 1 300 000 zł w plecy to "zasługa" poprzedników i ich zarządów oraz przykład wyjątkowej nieporadności w przygotowaniu projektowym inwestycji, w uzgadnianiu i odbiorze projektu.

Wygląda na to, że zamawiający nie widział co zamawia, zmieniał ciągle zamówienie, nie wiedział co odbiera - a na końcu tą niewiedzą chciał obciążyć projektantów.

Niewiedza kosztuje . W tym wypadku podatników a nie "włodarzy".

Czy kogoś z autorów tego "sukcesu" tego rozliczono? Skądże, za "nie manie" wiedzy i za brak chęci jej nabycia jeszcze nikogo nie ukarano. Oczywiście przy finansowaniu z kasy podatnika.

Kasa prywatna to co innego, inaczej się ją wydaje i liczy.
Tu trzeba najpierw zarobić , a potem wydawać.
@ andrewskoly
dnia 10.09.2019, 07:47
Ocena
komentarza:
0
Oni jadą tam gdzie im zapłacą...
@ też mi pytanie
dnia 10.09.2019, 10:49
Ocena
komentarza:
-1
A gdyby babka miała wąsy,to by była dziadkiem? Nie.Byłaby dalej babką,tyle że z wąsami. Stara droga po remoncie będzie dalej starą drogą,tyle że wyremontowaną.
@ Spots
dnia 14.09.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
1
Jeśli to o ekologach, to nie może być bardziej krzywdzące. Proszę o jakiś przykład i dowód na to, jak się ekolodzy dorobili. Ktoś kto staje w obronie przyrody nie mając z tego żadnych profitów, dostaje po głowie. A ktoś kto używa władzy, działa na niekorzyść środowiska i w związku z tym i mieszkańców, wydaje grubą, nie swoją kasę jest ok? Populistyczna władza psuje ludzi.
@ Woytazzz
dnia 09.09.2019, 10:59
Ocena
komentarza:
20
"Nie możemy sobie pozwolić na to, aby robić z nas ludzi nieodpowiedzialnych"

Powiedział człowiek, który chce wydać ciężkie pieniądze na dodatkową drogę do 5 domów na krzyż, zamykając jednocześnie rozpadający się odcinek z Czeluśnicy do Tarnowca.

"bez naszej zgody oraz wiedzy weszli w pas drogowy, a następnie wykonywali działania na naszych drzewach"

Kiedyś bez wiedzy i zgody starosty stałem przy drodze powiatu na chodniku powiatu w cieniu powiatu rzucanym przez drzewo powiatu. Czy to też podlega zgłoszeniu do prokuratury?
@ mrX
dnia 09.09.2019, 11:23
Ocena
komentarza:
26
Idiotów ci u nas dostatek. 5 koła wpłacone na "ekspertyzę", czy można wyciąć 54 krzaki zwisające nad 15 km drogą, wokół której w najbliższym sąsiedztwie rośnie ich pewnie ze 100 000. Zbierajcie teraz na ekspertyzę, czy wolno przycinać żywopłoty.

Wisłą płynie [...], a ci sami "ekolodzy" twierdzą, że to nic, samo na dno opadnie.
@ Spots
dnia 14.09.2019, 10:07
Ocena
komentarza:
0
Mówimy o parku narodowym, który powinien być chroniony. Tymczasem starosta planuje wydać miliony na rozbudowę drogi znikąd donikąd. Jeździć nią będzie kilka aut dziennie, a przebudowa, poszerzenie spowoduje ogromną stratę dla Parku. Tak te klikadziesiąt drzew w tym właśnie miejscu ma ogromne znaczenie. Natomiast ratować Wisłę może każdy. Zapraszam.
@ mrX
dnia 09.09.2019, 11:24
Ocena
komentarza:
9
W nawiasie brzydkie wg algorytmu słowo goownoo.
@ loki
dnia 09.09.2019, 11:39
Ocena
komentarza:
9
Starosta Pawluś kroczy drogą M. Salachy... do zwycięstwa ;)
@ Kaśka
dnia 09.09.2019, 11:40
Ocena
komentarza:
15
Ależ te ekologi są uciążliwi
@ pracownik MPN
dnia 09.09.2019, 11:44
Ocena
komentarza:
-3
Zgodnie z prawem w parku narodowym można podejmować tylko takie inwestycje, które służą ochronie przyrody. MPN to perełka promująca między innymi Powiat Jasielski, przynosząca nam wszystkim zdrowie i wypoczynek, ale bez samochodów.
@ Ja
dnia 09.09.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
15
A ty nie używasz samochodu?
@ wazek
dnia 09.09.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
17
To jutro szanowny pracowniku MPN, jeśli zobaczę pracowników MPN poruszających się samochodami to zawiadamiam prokuraturę. Pracownicy MPN szkodzą parkowi
@ mieszkanka
dnia 10.09.2019, 07:40
Ocena
komentarza:
7
Pracownicy MPN codzienni jeżdżą tą drogą po kilka razy dziennie. Ba! Nie tylml drogą ale i łąkami. Ciekawe dlaczego łąka przez chociaż by Rostajne ma kilka dróg wyjeżdżonych do lasów i pól? Przecież mieszkańcy nie mają tam ziemi.
@ rezer..wuar
dnia 10.09.2019, 10:54
Ocena
komentarza:
11
A te kłady i samochody terenowe jeżdżące po parku to ekologiczne? Napędzane prądem? A może na rowerach jeździcie,lub na hulajnogach? Śmiech na sali...ha,ha
@ ryś
dnia 09.09.2019, 12:03
Ocena
komentarza:
9
park parkiem a zdrowie i życie ludzi najważniejsze. Czy tak trudno pojąć prawdę oczywistą …...
@ dragoness
dnia 09.09.2019, 15:48
Ocena
komentarza:
19
Droga do ukochanego dziecka starosty w Ożennej musi być. To jest prawda oczywista.
@ mieszkanka
dnia 09.09.2019, 21:21
Ocena
komentarza:
5
Temat drogi jest od lat w końcu się ktoś chce tego podjąć ale ekologom to nie na miejscu. Im mniwj ludzi w parku tym dla nich lepiej. Najlepiej ludzi wysiedlić i wtedy już będzie można robić co się chce.
@ wm
dnia 10.09.2019, 08:08
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz nie na temat]
@ compis
dnia 09.09.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
21
Abstrahując od sprawy remontu,
"bez naszej zgody oraz wiedzy weszli w pas drogowy", to znaczy, że nie można przebywać w pasie drogowym bez zgody starosty?
@ prostamol uno
dnia 09.09.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
16
A ja zrobiłem siusiu w pasie drogowym bez zgody starosty. A co miałem to zrobić w majty, kiedy starosta był daleko?
@ Grzybiarz z
dnia 09.09.2019, 15:02
Ocena
komentarza:
17
Wszelkie działania w pasie drogowym wymagają zgody Starosty. Przecież była tam normalna droga powiatowa, którą jeździły autobusy do Grabie i Ożennej.
@ Xyz
dnia 09.09.2019, 19:35
Ocena
komentarza:
5
Czy „wejście w pas drogowy” to też są „wszelkie działania”?
@ czysta logika
dnia 10.09.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
1
Jeśli jest w remoncie,to chyba oczywiste. Weź sobie kilof i kop dziurę w drodze publicznej! Wszelkie działania w pasie drogowym wymagają uzgodnień ,zezwoleń i często opłat.Tak jest w cywilizowanych krajach.
@ CWP
dnia 09.09.2019, 13:50
Ocena
komentarza:
2
Pogonić tych ekoterrorystów .Najlepiej niech się przykuja łańcuchami do trzaskowskiego w obronie konrolowanego wycieku,skąd takie nazwiska sznajderman,hmm...
@ strzelnica cieklin
dnia 09.09.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
2
"w drodze darowizny przekaże władzom powiatu kś. emeryt f. motyka, łącznw pow. wynosi 1,1640 ha. o wartości blisko 29 tyś zł." czy ta darowizna będzie również przeprowadzona zgodnie z prawem transparentnie i legalnie ?
@ Do strzelnica Cieklin
dnia 09.09.2019, 14:26
Ocena
komentarza:
5
Nie mieści się prostaczkowi w jego łepince, że sa jeszcze ludzie szlachetni i bezinteresowni?
I że taką osobą może być ksiądz.?
Masz uzasadnione podejrzenia- zgłoś do odpowiednich organów, a nie puszczaj bąków.
@ gościu
dnia 09.09.2019, 16:04
Ocena
komentarza:
0
Gościu zadaje pytanie grzecznie, a pan obraża ludzi czy tak parafia Cieklin uczy
@ Jaślanin
dnia 09.09.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Pisarz niech się zajmie pisaniem a nie przeszkadza w remoncie dojazdu
@ edi
dnia 09.09.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
10
brawo panie adamie. tak trzymac robcie ten remont i nie ogladajcie sie na ekologow.
@ edi
dnia 09.09.2019, 14:33
Ocena
komentarza:
11
dobra droga przez park niczemu nie zaszkodzi,a na pewno go uatrakcyjni.. pozdrawiam jaselko
@ ABSOLUT
dnia 09.09.2019, 14:55
Ocena
komentarza:
12
Jeden expert mówi wycinać 47 drzew, drugi 2, i kasa za expertyzy leci!
@ cytryna kwasna
dnia 10.09.2019, 00:56
Ocena
komentarza:
5
Ten expert od 47 pewnie doradza od lat um, no i mamy efekty.
@ Mieszkaniec
dnia 09.09.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
11
W 5.10. 2012 roku zgłoszono na Policje do Powiatowego Zarządu Dróg zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia z ar.100 pkt 3 polegającego na zasypaniu rowu przy drodze powiatowej nr.1372 w miejscowości Dobrynia. Zgodnie z art. 39ust.1 pkt 7 zabrania się dokonywania w pasie drogowym czynności, które mogłoby powodować niszczenie lub uszkodzenie drogi (i są uszkodzenia - pęknięcia ) oraz zagrażać bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególności zabrania się niszczenia rowów. Fakt ten był zgłaszany wielokrotnie jak wspomniano na wstępie od 2012 r. i do dnia dzisiejszego jest zasypany. Tu nie mówimy " o poniżaniu zarządu powiatu Pow. Zarządu Dróg lub narażenie na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska", ale o bezradności władz samorządowych , powiatowych, organów państwa.
@ yozef
dnia 09.09.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
13
starosta ma racje ,jedzcie tam zobaczcie ,,,tam mieszkaja polacy pochodzenia lemkowskiuego tak mysle ,bardzo nieprzyjaznie nastawionych na rowerzystow ,opluwajacych wrecz ,,,i smiejacych sie z polakow jacy to oni silni ,,,powrocilo ich kilka rodzin i juz rozrabiaja ,,,to sciema zaDNA ekologia ,, tu chodzi o cs innego ,,,akcja WISLA BYLA koniecznoscia ,i jezcze jeden temat ,,,panie dyr BURBELKA NIE WSTYD PANU ZA PARKING DLA SWOICH OBOK SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO NA SZOPENA ,NIE MOZNA WJECHAC I DZIS O 9 RANIO DWOCH STRAZNIKOW MIEJSKICH ,,,TO JA JAdac moim mercedesem do przyhodni [a mam 80 lat] gdzie zaparkuje ,,, tylko dla SWOICJ JAKAs karte pan wprowadzil ,,,po co ,,,lekarz niech sie przejdzie bedzie zdrowszy i nie musi pracowac w pieciu przychodniach ,,, jaslanie obudzcie sie i wybierzcie swoich nowych madrych wlodarzy ,,,podziekujcie tym 28 nazwiskom od 30 lat tym samym ,,,bo oni tylko mysla o soie ,
@ Tytus
dnia 09.09.2019, 18:32
Ocena
komentarza:
0
Dam niech chodzi na piechote dla zdrowia!!!
@ Tytus
dnia 09.09.2019, 18:33
Ocena
komentarza:
1
Sory! Miało być"sam"
@ mieszkanka
dnia 10.09.2019, 07:38
Ocena
komentarza:
0
Gdzie niby są ci Łemkowie co plują na innych?
@ yozef
dnia 11.09.2019, 15:20
Ocena
komentarza:
4
wez rower i przejedz sie tak od krempnej w strone grabiu i tam gdzie trwa spor o droge ,,rowerem mozesz ,zagadaj z tubylcamu a przekonasz sie ,,,jacy sa mili
@ Sędzia na tel
dnia 09.09.2019, 16:03
Ocena
komentarza:
-3
Jakby co Panie Adamie to jestem
@ waw
dnia 09.09.2019, 16:24
Ocena
komentarza:
4
to ci beton.. jak przystało na pisiora ;)
@ Tryt
dnia 09.09.2019, 16:55
Ocena
komentarza:
2
Panie Starosto, ani kroku w tył . Popieram Pana. I nie tylko ja. Co prawda tylko w tym temacie ale popieram.
@ bq
dnia 09.09.2019, 17:10
Ocena
komentarza:
4
Trzeba nową drogę zaklasyfikować jako drogę pożarową i ekoterroryści niech się odczepią.
@ PROBOSZCZ
dnia 09.09.2019, 17:39
Ocena
komentarza:
12
Pawlus ale jesters msciwy bog Co nie wybaczy bliznich po sadach ciagac
@ Do Proboszcza
dnia 09.09.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
15
Tak, to bardzo mściwy człowiek, dlatego na posła się nie nadaje.
@ dragoness
dnia 10.09.2019, 07:06
Ocena
komentarza:
5
Przecież on, Kurowska i Pers to tylko zapychacze na liście.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 10.09.2019, 08:00
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ uczeń
dnia 10.09.2019, 11:15
Ocena
komentarza:
-1
Szkoły ponadpodstawowe podlegają Staroście.Czy "dragoness" właściwie wykonuję obowiązki nauczycielki,czy wichrzy i wprowadza podziały i nienawiść między uczniami?To tylko pytanie retoryczne,ale zaraz będzie krzyk,że ingerencja polityczna...
@ dragoness
dnia 10.09.2019, 21:26
Ocena
komentarza:
1
Bredzisz, żabciu. Jak twoi mocodawcy.
@ do bq
dnia 09.09.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
8
Nic nie trzeba klasyfikować, bo drogi publiczne są wyłączone
z terenów Parku Narodowego. Ci tzw. ekolodzy rżną głupa, że
chronią jakieś drzewa w Parku, a to są drzewa, które wyrosły
w pasie drogi i stanowią zagrożenie dla ruchu. Niestety przepisy
mamy absurdalne. Zarządca drogi jak uzna to za stosowne powinien
wycinać drzewa i nikogo się nie pytać. Miejscem dla drzew jest las
a nie droga publiczna.
@ Ciekawy
dnia 09.09.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
13
A Starosta nie kupił działki w pobliżu tej drogi?
@ gdzie indziej
dnia 09.09.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
7
on inwestuje gdzie indziej przecież dobrze wie gdzie kupić tak jak wiedział zając i wie rzońca
@ mieszkanka
dnia 10.09.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
-4
Niby jak mógł to zrobić skoro droga leży w parku? A reszta działek przy tej drodze ma stałych wlascicieli.
@ Coś
dnia 09.09.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
14
W Jaśle wyremontować drogi bo łata na łacie
Przed wyborami to obietnice a po wyborach
Figa z makiem i 4latka łeb w korycie
@ donosiciel
dnia 09.09.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
14
a kto doniesie do prokuratury na starostę który służbowym samochodem każe sie za publiczne pieniądze wieść na lotnisko jak leci do swolel ukochanej do Ameryki?
@ dragoness
dnia 10.09.2019, 07:07
Ocena
komentarza:
7
Skoro pan wie, no to może pan?
@
dnia 09.09.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
15
Może najpierw wyremontować drogę z Nowego Żmigrodu do Krempnej
@ mieszkanka
dnia 10.09.2019, 07:35
Ocena
komentarza:
-2
Jest co roku robiony kawałek drogi. Tylko zobaczymy czy jak dojdzie do Hałbowa to czy ekolodzy nie zaczną protestować bo dorga idzie przez park i jest wcale nie potrzebna bo zagraża przyrodzie. Bo w planie ochrony przyrody MPN był punkt że droga przez Hałbów ma zostać w takim stanie w jakim jest. Dalej sobie bądźcie za ekologami i parkiem. Szkoda że wy mieszkańcy Jasła mieszkacie daleko przyjedziecie na weekemd i tyle was widać a my z parkiem mamy do czynienia na codzień.
@ zniesmaczony
dnia 10.09.2019, 11:18
Ocena
komentarza:
0
Najpierw tą drogę "dojeżdżą do końca,remontując tamtą,a potem być może przyjdzie czas na remont drogi Nowy Żmigród - Krempna.
@ mieszkanka
dnia 09.09.2019, 21:26
Ocena
komentarza:
8
A może by tak kochanie jaslo4u takie obiektywne zrobiło wywiad też z mieszkańcami gminy Krempna, z władzami np. panem wójtem czy przewodniczącym rady gminy, panią komendant OSP. Bo nie tylko ekolodzy w tej sprawie mają coś do powiedzenia i pan Stasiuk btw człowiek który do swojej pięknej miejscowości ma asfaltową drogę.
@ dragoness
dnia 09.09.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
6
Pan starosta wykonał telefon i komentarz o nasyłaniu na niewygodnych policji i prokuratury zniknął jak sen zloty.
@ zniesmaczony
dnia 10.09.2019, 11:22
Ocena
komentarza:
0
Nauczycielka przekazuje takie insynuacje,wręcz oskarżenia ? Jak się czuje wobec tego moderator ?
@ haha
dnia 10.09.2019, 11:49
Ocena
komentarza:
6
zapytałam prawnika starosty ile donosów do prokuratury sfabrykował - tylko sie uśmiechnął
@ dragoness
dnia 10.09.2019, 19:28
Ocena
komentarza:
2
Naślij na mnie policję, przykład idzie z góry :-D
@ yozef
dnia 11.09.2019, 15:04
Ocena
komentarza:
-2
pani profesor ,,,prosze po przyjacielsku wytonowac ,nie wypada czynnej nauczyci'elce tak trzymac jednej strony ,,, uczniow nalezy wychowywac patriotycznie ,,, mysle ze nic sie nie zmienilo i pani wpisy sa czytane i analizowane ,szkoda pracy ,,,mowie pani i nikt nie wystapi w pani obronie ,czesto pania mijam prosze zadgadnac starszego pana to pani wytlunmacze jak to dziala ,,zostanie pani sama ,,,nikt za pania sie nie wstawi ,,,cz\y warto///
@ dragoness
dnia 11.09.2019, 16:00
Ocena
komentarza:
3
Tak, proszę pana. Zawsze warto. I jeśli ma pan na myśli stronę rozumu i zdrowego rozsądku, zawsze będę ją trzymać.
@ yozef
dnia 11.09.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
-2
powodzenia zycze ostrzegalem i dawalem rade po przyjacielsku ,,, nie jest pani w sieci anonimowa ,,stad moja troska ,,,ale pani wybor
@ dragoness
dnia 11.09.2019, 20:43
Ocena
komentarza:
2
Nigdy nie byłam anonimowa i tchórzem też nie byłam nigdy. Wiadomo, co z prądem płynie, a co pod prąd.
@ turystka
dnia 16.09.2019, 16:35
Ocena
komentarza:
1
yozefie, jeżeli wszyscy będą nabierać wody w usta w słusznej sprawie, to staniemy się narodem niewolników i tchórzy ! W takiej Polsce chce Pan i Pana dzieci mieszkać ?
@ jaślanka
dnia 09.09.2019, 21:34
Ocena
komentarza:
6
ale wy jesteście naiwni
łykacie jak pelikany to czym was ten portal karmi
kogo sie wam tu podsuwa to hejtowania - tego hejtujecie
wystarczy przeczytać parę artykułów, żeby widziec komu portal sprzyja, a na kogo podkeca hejt
@ Makumba
dnia 09.09.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
6
Znów co ciekawsze komentarze usunięte.
@ iugh
dnia 09.09.2019, 21:44
Ocena
komentarza:
6
pawlus ale i tak nie dostaniesz sie do zlobu
@ Herkules
dnia 09.09.2019, 23:01
Ocena
komentarza:
4
Zamiast robić w parku drogę
Lepiej zrubćie obwodnicę w jaśle.
@ rolnik
dnia 09.09.2019, 23:06
Ocena
komentarza:
-3
wycinać.. asfaltować.. parkingi a wy drogie jaślaczki zdychać w swoich bloczkach.. kiedy elity decydujące o waszym losie w cieniu drzew na wsi odpoczywają. was na wieś nie stać przyjechać, zostawcie to warszawiakom.
@ Wl
dnia 10.09.2019, 01:03
Ocena
komentarza:
0
Ekolodzy, pracownicy parku odsunięcie się od drogi i tyle nie obrażając nikogo.
@ Ciunia
dnia 10.09.2019, 04:32
Ocena
komentarza:
-3
Budowac i ch.. z ekologami
@ mariusz
dnia 10.09.2019, 07:16
Ocena
komentarza:
7
Od czasów staszka każdego straszyli sądami kto miał inne zdanie!
@ Do Mariusza
dnia 10.09.2019, 07:32
Ocena
komentarza:
5
Pawluś robi sobie kampanie nienawiści.
@ jaki_taki
dnia 10.09.2019, 07:32
Ocena
komentarza:
6
Ten "pan" zrobi wszystko żeby było o nim głośno.. żeby brylować w mediach itd. Niestety nie wszystko złoto co się świeci ! Nie chciał bym z nim ubijać żadnych interesów .. Nawet muchy w kiblu bym z nim nie ubił . Ale co tu dużo mówić.. jak się niema nic mądrego do powiedzenia czy do zrobienia to się robi BYLE CO ważne żeby wszyscy wiedzieli kto to Pawluś
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 10.09.2019, 08:21
Ocena
komentarza:
-3
Znak ze zdjęcia tego artykułu ma symboliczne znaczenie dla "wybranych reprezentantów" - mówi o zakazie "wjazdu i ruchu po nieznanym gruncie" w którym to zamierzają się poruszać przy użyciu współczesnych środków transportu" - chyba pozostanie dla nich tylko "piesza wędrówka" w dalszej karierze politycznej...
@ Herkules
dnia 10.09.2019, 08:25
Ocena
komentarza:
6
Do tych miejscowości jest droga zrobiona nowa
Po co robić drugą drogę przez park.
@ tralala
dnia 10.09.2019, 10:11
Ocena
komentarza:
0
Niech wielkomiejscy "ekolodzy" zajmą się budową wielkiego pałacu w środku Puszczy Noteckiej. A od tej drogi się odwalcie! I dajcie żyć mieszkańcom, bo i bez tego mają tutaj niełatwe życie.
@ POLSKOZBAWIACZ
dnia 10.09.2019, 12:30
Ocena
komentarza:
-4
jaarooosllawww jaaarooosllaaaw !
@ HALT
dnia 10.09.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
8
A co na to dyrektor Stój! Pamiętam go jak w Liceum zakładał budki dla ptaszków i wyglądał na takiego co kocha ptaszki. Po której stronie on stoi, po stronie przurody czy pisu.
Paswluś zgłasza do prokuratury wszystkich co się znim nie zgadzają. to nikogo nie dziwi. ale pan Stój powinien zająć twarde stanowisko jako dyrektor Parku Narodowego
@ Xyz
dnia 10.09.2019, 15:38
Ocena
komentarza:
3
Proszę zaktualizować informacje
@ Do HALT
dnia 10.09.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
7
Pan Stój właśnie zajął twarde stanowisko jako dyrektor i został usunięty z parku już parę miesięcy temu.
@ mieszkanka
dnia 13.09.2019, 08:26
Ocena
komentarza:
0
No był za remontem drogi
@ rumcajs
dnia 14.09.2019, 06:42
Ocena
komentarza:
4
Pan Stój nie jest już dyrektorem MPN, ale stanowisko ws. drogi wyraził niedawno na łamach Tygodnika Powszechnego: https://www.tygodnikpowszechny.pl/albo-przyroda-albo-asfalt-159611

Jest przeciwny asfaltowaniu. Może dlatego już nie jest dyrektorem?
@ Stamford
dnia 10.09.2019, 15:22
Ocena
komentarza:
2
Partia oparta na czarnych teczkach w kturych haki na każdego i na donosach. Zastraszanie wszystkich co myślą inaczej. Brak szacunku dla innych ludzi. Głosujcie na tą partię. Obudzicie się z ręką w nocniku.
@ jas
dnia 10.09.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
8
Ktoś kto kocha ekologie to wie jakie walory kryją się w pustej drodze do ożennej. Cisza spokój i natura. Janusze rozjeżdża ja swoimi vvwagenami i bmkami ale to jest nasza wolność .Jestem za pozostawieniem stanu jaki jest
@ tralala
dnia 11.09.2019, 08:08
Ocena
komentarza:
-1
Zapraszamy po sąsiedzku do gminy Sękowa albo Uście. Jakoś nikt ich nie rozjeździł. A ruch turystyczny wielokrotnie większy, niż w Krepmnej.
@ yozef
dnia 11.09.2019, 17:28
Ocena
komentarza:
2
polecam sekowa piekna miejscowoscc i piekny zabytkowy kosciol warto pojechac
@ mieszkanka
dnia 13.09.2019, 08:26
Ocena
komentarza:
-1
A pan/pani to rozumiem na stałe w Krempnej że taka/taki obyty jakie to samochody rozjeżdżają? No rozjeżdżają tą drogę parkowskie terenówki i ciągniki.
@ Anna
dnia 12.09.2019, 02:29
Ocena
komentarza:
4
to, że betonujecie i wycinanie i kłamiecie jest prawdą. A pan to tylko na wszystkich donosi. Co pis innego potrafi. NIC!
@ Kazex
dnia 12.09.2019, 17:09
Ocena
komentarza:
-3
Czy Jasielskie musi być zawsze zacofane?.może ekolodzy zajma się prawdziwi emologia,choćby wybierania g..wna z Wisły..
@ Anna
dnia 16.09.2019, 16:04
Ocena
komentarza:
3
Czy miarą nowoczesności jest dewastacja naturalnego środowiska, asfaltowanie każdej drogi by zatruć to co jeszcze jest zdrowe i co podziwiają zagraniczni turyści? Proszę pomyśleć i sobie odpowiedzieć .
@ Kierowca 8I0
dnia 12.09.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
-6
Tragedia zanieczyszczenia Wisły i Bałtyku ściekami przerosła możliwości
i oczekiwania ekologów. Boją się ruszyć tą śmierdzącą sprawę.
Wolą demonstrować ale na wolnym czystym leśnym powietrzu
a nie stać po kolanach w ściekach.
Dlatego protestują w Parku Magurskim i w Puszczy Białowieskiej
lub w przesyconym jodem morskim powietrzu.
@ Zabrze01
dnia 13.09.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
4
Skandaliczne łamania prawa przez starostę - idzie na zderzenie z Komisją Europejską.
To jest Park narodowy i Natura 2000. Droga musi zostać zamknięta dla ruchu samochodowego.
@ Kierowca 8I0
dnia 13.09.2019, 18:39
Ocena
komentarza:
-3
Co ty za bzdury opowiadasz.
Droga jest powiatowa i jest własnością powiatu
a nie jest własnością Parku Magórskiego
@ rumcajs
dnia 14.09.2019, 06:30
Ocena
komentarza:
4
To miejsce, to bardzo ważny szlak dzikich zwierząt, w tym wszystkich dużych drapieżników: wilka, rysia i niedźwiedzia, dlatego takie miejsca trzeba bezwzględnie chronić. Niewiele ich zostało, a bez nich ludzkość nie będzie w stanie przetrwać.
@ Sąsiad
dnia 14.09.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
-2
Aczy ty rumcajsie tu mieszkasz a czy widziałeś tu kiedy rysia czy niedźwiedzia a moze malpa lata po Ciechani bo my tu mieszkamy my takich zwierząt jeszcze nie widzieli a przez Chalbów to też droga w środku Parku czego tam nic sie nie dzieje gupoty piszecie a nawet nie macie pojecia gdzie to jest.tam na rowerze można się przewrócić a to nie budowa drogi tylko remont. Wstyd wszyscy jesteśmy Poolakami a sami sie dzielimy.
@ turystka
dnia 16.09.2019, 16:22
Ocena
komentarza:
2
Sąsiedzie, wprawdzie nie spotkałam takich zwierząt, bo często wędruję po tym terenie w dzień, a one są aktywne w nocy, ale nie chciałabym wędrować w zapachu spalin i kurzu , bo przyjeżdżam tam po świeże powietrze ciszę !!!
@ Kierowca 8I0
dnia 14.09.2019, 08:51
Ocena
komentarza:
-1
To tak się dzieje jak nie remontuje się drogi na bieżąco.
Teraz jako właściciele drogi przyznają się też inni, którzy nie mają
do tego żadnego prawa.
Tej drodze remont już dawno się należy. I ma być jak najszybciej wykonany.
Chcę przejechać się tą trasą jaką była jedyną drogą do jednostki wojskowej
WOP w Ożennej po wojnie.
Mam z tą trasą dużo wspomnień z młodości i chcę ją jeszcze odwiedzić.
Był też w Żydowskiem jedyny wyciąg narciarski na tym terenie wykonany
przez Gamrat w Jaśle cieszący się dużą frekfencją.
Więc droga nie należy do Parku Magórskiego co nie wiedzą mieszkańcy
Śląska a szczególnie ci z Zabrza.
@ Spots
dnia 14.09.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
2
Jeżeli ktoś nie chce być "narażony na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska", to powinien sprawować swój urząd tak, żeby zasługiwać na ta zaufanie. A kłamstwa temu nie sprzyjają. Drzewa miały być wycięte tak po polsku - ktoś ma interes, żeby je wyciąć, to się powie, że są chore i do widzenia. A tu taka niespodzianka, ktoś postanowił to sprawdzić. I bardzo dobrze. Park narodowy to park narodowy. 
@ Kierowca 8I0
dnia 14.09.2019, 13:30
Ocena
komentarza:
1
Park Magórski nazwany Narodowym obejmuje dawne tereny Lasów Państwowych.
Nie obejmuje własności prywatnych, jak gospodarstw prywatnych, dróg
wojewódzkich, dróg powiatowych, wydzielonych pasem drogowym
własności gminnych, czy granice koryt rzek. Uzurpowanie sobie prawa do tych
innych własności jest bzdurą i pomyłką.
Starosta Powiatowy nie wchodzi na tereny będące własnością Parku Magórskiego.
Niech wreszcie rozpocznie remont tej drogi w wydzielonym pasie drogi powiatowej.
@ wazek
dnia 18.09.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
-1
to poczytaj sobie Kierowco BIO plan ochrony MPN, dostępnym na stronie Magurskiego Parku. Wtedy poznasz, czy nie obejmuje własności prywatnych i prywatnych gospodarstw.
Zobacz na mapę korytarzy ekologicznych, a także na mapę otuliny MPN. Te plany nie są jakąś tajemnicą tylko wszystko jest jawne.

Wystarczy poczytać , czyli zadać sobie ten trud przeczytania czegokolwiek. A jeśli nie wiesz jak znaleźć potrzebne mapy to napisz, podeślę Ci link.

A remont !!! drogi popieram !!!
@ Jan
dnia 14.09.2019, 14:30
Ocena
komentarza:
1
Te drzewa powinni juz dawno być wycięte to stare chore połamane nie widzieli a piszą gupoty. To droga powiatowa mają prawo robić i już.
@ Kierowca 8I0
dnia 15.09.2019, 09:03
Ocena
komentarza:
-1
Żądam poszanowania cudzej własności.
Droga powiatowa Żydowskie - Ożenna jest własnością powiatu jasielskiego.
@ mieszkanka
dnia 15.09.2019, 11:14
Ocena
komentarza:
-1
Jest zgoda na remont drogi powiatowej Krempna-Żydowskie-Ożenna
@ Odyr
dnia 16.09.2019, 19:23
Ocena
komentarza:
1
Moze niech decyduja mieszkancy ktorch rodziny mieszkaly i mieszkaja tam od dawna...a nie ekolodzy z Bozej łaski...
@ Kierowca 8I0
dnia 16.09.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
1
Rozrabiacy ekolodzy uważają, że mieszkańcy nie mają tu nic do gadania.
@ Edek
dnia 17.09.2019, 22:00
Ocena
komentarza:
-1
Starosto skończysz jak Gorgosz na samo dno
@ wazek
dnia 18.09.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
0
groźba???
@ Jan
dnia 19.09.2019, 16:46
Ocena
komentarza:
-2
Pani Anno a moze dać dywan w kwiaty jak nie asfalt jeździ pani po małopolskie jakie tam drogi inne województwo i już inna droga zamiast się cieszyć to lepiej gdybać widać że pani nie jest z tąd .w innych stronach inaczej ładnie a czego u nasnie może być szkoda pani kłuć żelazo puki gorące jak państwo daje to trza brać .
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105