Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Starsza kobieta oszukana "na wnuczka"

7

 Ponad 9.000 złotych straciła mieszkanka Jasła. Kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za jej wnuka. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem i apelujemy o zachowanie ostrożności.

 

Wczoraj około 10.00 do mieszkającej w Jaśle kobiety zadzwonił mężczyzna. Rozmówca przywitał się słowami „ dzień dobry, jak się czujesz babciu”, podając się za jej wnuka. W czasie rozmowy, tłumacząc się nagłą potrzebą, poprosił o pożyczenie pieniędzy. Kobieta obiecała wnuczkowi kilka tysięcy złotych. Mężczyzna przeprosił, że nie może ich osobiście odebrać i poprosił, aby pieniądze przekazać  jego koledze z pracy.

 

Około 12.00 przed blok przyszedł zapowiedziany kolega, któremu starsza pani przekazała ponad 9.000 zł. Po godzinie mąż pokrzywdzonej zadzwonił do ich prawdziwego wnuka z pytaniem, czy dotarły do niego pożyczone mu pieniądze. W czasie rozmowy zorientował się, że zostali oszukani.

 

Niewiele brakowało, by ofiarą oszusta padła także 84-letnia mieszkanka Jasła. Do której również wczoraj zadzwonił rzekomy wnuczek i w ten sam sposób próbował wyłudzić, tym razem  18.000 zł. Kobieta nie dała jednak wiary jego opowieściom, że ma zmieniony głos, ponieważ jest chory i nie zgodziła się na pożyczkę.

 

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas, abyśmy bez dokładnego sprawdzenia okoliczności udzielili mu pożyczki.

 

Osoby starsze i samotnie mieszkające, szczególnie narażone na przestępstwo „na wnuczka”,  prosimy przed przekazaniem nieznajomym pieniędzy o sprawdzeni wiarygodności rozmówcy i skontaktowanie się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

 

 

KPP Jasło 

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
0
@ A może....
dnia 13.08.2008, 19:33 · Zgłoś
A może to faktycznie wnusiu podstawił kolegę i wyłudził od babuni pieniądze jak sama nie chciała dać? To tylko hipoteza.:mad:
Odpowiedz
0
@ RRRR
dnia 13.08.2008, 15:16 · Zgłoś
A prawdziwym wnukom to babcia nawt na loda nie da!!!!!!
Odpowiedz
0
@ emerytka
dnia 13.08.2008, 12:35 · Zgłoś
Babcia nie powinna trzymać tyle kasy w domu tylko wysyłać systematycznie OJCU DYREKTOROWI RYDZYKOWI tam kasa jest potrzebna a Babcia może spać spokojnie.
Odpowiedz
0
@ Żal tych ludzi, niby starsi ,doświadczen
dnia 13.08.2008, 10:13 · Zgłoś
a tacy naiwni.
Odpowiedz
0
@ jah
dnia 12.08.2008, 21:30 · Zgłoś
pogratulować pomysłodawcy
Odpowiedz
0
@ świeżak
dnia 12.08.2008, 20:30 · Zgłoś
trafili chłopaki :lol:
Odpowiedz
0
@ PABLO
dnia 12.08.2008, 17:41 · Zgłoś
:lol:EJ NAIWNA BABCIU 9 KAFLI?POSZŁO W BLOTO?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.