Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Stary starosta nowe zarobki

173

W dniu dzisiejszym radni powiatu jasielskiego podjęli uchwałę, dzięki której Starosta Jasielski Adam Kmiecik będzie zarabiał więcej. Jego nowe wynagrodzenie będzie wynosiło ponad 10 000 zł. Jednak nie wszyscy radni głosowali za podwyżką dla starosty. Prawo i Sprawiedliwość uważa, że ta kwota jest zbyt wysoka...

Radny Wojciech Zając z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jako pierwszy wnioskował o obniżenie wynagrodzenia dla Adama Kmiecika. Uważa, że należy je utrzymywać na poziomie z 2009r.

Radny Zając starał się używać najlepszych argumentów przeciw tej podwyżce...

- Od poprzedniej podwyżki wynagrodzenia dla starosty nie minął rok. Adam Kmiecik w 2006r zaczynał z pułapu 4 530zł, jeżeli chodzi o wynagrodzenie zasadnicze. Jak widzimy, to wynagrodzenie wzrasta dosyć drastycznie, bo ponad 30%. To jest kwotowo wzrost o ponad 1 360zł. Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2010r wynosi 1 317 zł, wysokość zasiłku z pomocy społecznej wynosi 511zł. Wiele osób  żyje wyłącznie z tego zasiłku. - mówił radny Wojciech Zając.

Za podwyżką dla Kmiecika obstawał przewodniczący rady Bogusław Kręcisz. Słuszność podwyżki argumentował tym, że starosta jako jeden z niewielu ma kierunkowe wykształcenie jeśli chodzi o zarządzanie w administracji, jest skuteczny w działaniu.

- Starosta posiada czteroletnie doświadczenie, które zdobywał przez ostatnią kadencję oraz odpowiednie predyspozycje do pełnienia tej funkcji, w związku z czym, myślę, że należałoby się ustosunkować pozytywnie do tej kwoty wynagrodzenia, tym bardziej, że nie jest to górna kwota. Jest to w przedziale dozwolonym. - przekonywał Bogusław Kręcisz.

Ostatecznie autopoprawka, którą wnieśli radni PiS została odrzucona. Za podjęciem uchwały we wcześniej zaproponowanej przez przewodniczącego Rady Powiatu formie została przyjęta czternastoma głosami „za”. Trzech radnych było „przeciw”, natomiast pięciu „wstrzymało się” od głosu.

- Jest to przyjemne, że ta praca została doceniona. Zauważam, że przez cztery lata miałem jedne z niższych zarobków. Trudno się mówi o pieniądzach dla siebie, natomiast trzeba znać swoją wartość. Wiem to na pewno, co robiłem przez cztery lata. Starałem się pracować jak najbardziej rzetelnie i sumiennie. Staroście nie przysługują jakieś dodatkowe środki, to są pieniądze, które muszą wystarczyć na wyjazdy, na pójście na obiad czy zorganizowanie spotkania w takim czy innym celu, żeby porozmawiać. - powiedział na zakończenie starosta, Adam Kmiecik.

Starosta Jasielski będzie dostawał 5 900zł wynagrodzenia zasadniczego, 2 100zł dodatku funkcjonalnego oraz 40% dodatku specjalnego.

Ilona Czarnecka

Reklama

Komentarze: 173

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Lipa
dnia 23.12.2010, 14:14 · Zgłoś
Oj ludzie, ludzie... Zachowujecie się poniżej krytyki. Żal wam, że ktoś zarabia więcej od was? To ruszcie głowami i wykombinujcie coś. Znam Pana Adama osobiście i zapewniam, że nie bierze pieniędzy za piękne oczy- to jest uczciwy i ciężko pracujący człowiek, który już raz sprawdził się na swoim stnowisku! Nie marnował czasu na "[...] w stołek", czas wolny od pracy poświęcał na doskonalenie zawodowe- studiował administrację- to, że na jasielskiej uczelni wyłącznie z powodu tzw. "lokalnego patriotyzmu". Wszyscy jesteście najmądrzejsi i najlepsi, ale tylko jeśli przychodzi do krytykowania kogoś, o kim praktycznie nic nie wiecie... Czepiacie się nawet tego, że choduje pszczoły- a co w tym jest złego, że tak trywialnie zapytam? Popatrzcie się na siebie- mało zarabiacie? Nie jesteście zadowoleni ze swojego życia? Może pora coś zmienic, dokształcić się, może doszkolić przynajmniej. Zawwiść jeszcze nigdy do niczego nie doprowadziła... Sam zarabiam 1600 zł "na rękę" ale nie jest to dla mnie powodem, żeby protestować przeciko temu, żeby inni zarabiali więcej. Opamiętajcie się!
Odpowiedz
1
@ ona...
dnia 20.12.2010, 21:49 · Zgłoś
zalosni jestescie...wyksztalccie sie to tez bedziecie tyle zarabiac,gdyby ktos z was siedzial w tym to wedzielibyscie ze tyle sie zarabia ito nie Pan Kmiecik sobie to wymyslil tylko tak jest wszedzie....
Odpowiedz
0
@ mądrala
dnia 20.12.2010, 20:35 · Zgłoś
"A więc nowe przysłowie Jasło sobie kupi,
[...] Polak przed szkodą i po szkodzie [...]"
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 20.12.2010, 19:03 · Zgłoś
Jeszcze nikt nic nie zrobił, a już pensje sobie podnieśli. Dajcie te pieniądze chorym dzieciom i EMERYTOM, którzy niejednokrotnie muszą wyżyć za 600 zł miesięcznie !!!!!
Odpowiedz
0
@ gt
dnia 20.12.2010, 08:47 · Zgłoś
umarlego z grobu ruszacie!! osobiscie ode mnie nie wzial za porade w trudnej dla mnie sytuacji !!! i wstydzilibyscie sie z grobu czlowieka ruszac!!!!!!!!!!
Odpowiedz
1
@ obserwatorka
dnia 20.12.2010, 08:44 · Zgłoś
Kochani sfrustrowani komentatorzy. Przecież jest demokracja i każdy miał prawo zostać starostą. Znam ludzi, którzy pracą a nie [...] dorobili się fortuny. A co powiecie na fakt, że za jeden krótki występ piosenkarka czy jaka inna artystka życzy sobie 200 tysięcy złotych a doktor medycyny,chirurg, profesor, wykonujący skomplikowane operacie dostaje miesięcznie ok.15.000?
Odpowiedz
0
@ gouyi
dnia 19.12.2010, 21:24 · Zgłoś
DRZEWO BEDZIE MIAL WIECEJ NA FAJKI BO PODROZAŁY
Odpowiedz
0
@ Michał Archanioł
dnia 19.12.2010, 21:05 · Zgłoś
Ej! Kicaj!!! A jak Kurowska z Prawa i Sprawiedliwości zarabiała tylko w mieście około 12.000,00 zł, to było OK? A czy to prawda,że taka silna [...] nagle się rozchorowała? Te... radny PiS-u! Sprawdź w ZUS czy Kurowska jest chora i ile z tego tytułu bierze moich podatków miesięcznie.Opamiętaj się, bo Bóg na Ciebie patrzy!!!
Odpowiedz
0
@ DLA.XP.
dnia 19.12.2010, 20:39 · Zgłoś
ŚWIĘTA RACJA ALE JAKAŚ INNA FRAKCJA POLITYCZNA COŚ ZMIENI??
Odpowiedz
0
@ pokora
dnia 19.12.2010, 20:38 · Zgłoś
Panie radny Wojtku, trochę pokory. Tych ponad 600 wyborców nie głosowało na pana tylko na nazwisko Zając. Przecież pan w swoim jeszcze krótkim życiu niczym się nie wyróżnił, y wzjtkiem stosowania tanich populistzcynzch chwztw
Odpowiedz
0
@ AVE
dnia 19.12.2010, 16:45 · Zgłoś
Ave Platforma ponad życie, ale super wybraliście no nie? Ja jestem aby radni platformy zarabiali po 25.000zł na osobę- a niech mają, a staromodny pis powinien być zamknięty w więzieniu.
Odpowiedz
1
@ Do ...wszystkich
dnia 19.12.2010, 16:37 · Zgłoś
Tylko w Jasle takie [...] mieszkają...widać po komentarzach-do pracy biedaki...narzekacie że mało zarabiacie to do pracy.
Ja pracuję i mam...wiekszośc tutaj piszących pewnie pensje bierze w mopsie...bo się nalżzy...
Odpowiedz
0
@ roni
dnia 19.12.2010, 16:06 · Zgłoś
To się nazywa [...] Jasielska. Wybrali bogdana rzońcę tyle że nie tego co chcieli . Bo ten co jest radnym to zwykły [...] z salonu Ery.
To samo imię , to samo nazwisko ale [...] wystaje.
Odpowiedz
-1
@ SYLVEK
dnia 19.12.2010, 15:52 · Zgłoś
re .: kicaj -jestes nastepny po bogdanie do czyszcenia butow Panu Zajacowi. - - tak a propos - byles juz w Warszawie ? jesli to- z wycieczka ze szkoly.Prawda w oczy kole .
a co do tych 10.000 zl to jeszcze nic nie zrobil, a juz wola o pieniadze - to cale bandyckie PELO
Odpowiedz
1
@ kampania
dnia 19.12.2010, 15:40 · Zgłoś
Panie Wojciechu Z. nowy radny powiatowy, proszę porównać płacę starosty i ile on pracuje, a pan weźmie prawie 1000 zł za jedna sesję i to pana nie oburza i nie widać tutaj pana młodxieńczych ideałów. Proszę porównać dietę jaką brała pana mama jak była przewodniczącą rady powiatu to pana nie oburzało. Podobno jest pan świetnym fachowcem, tylko się nie poznali na panu na Uniwersytecie Jagielońskim i coś panu tam kiepsko szło, trzeba było wracać do rzeszowa. Młody człowieku masz w sobie tyle zakłamania i populizmu,skąd ci się to wzięło?
Odpowiedz
-1
@ bert
dnia 19.12.2010, 15:24 · Zgłoś
do Moniki

odezwała się pusta lalka [...] z niegłowic
Odpowiedz
0
@ lulka
dnia 19.12.2010, 15:12 · Zgłoś
oj takie równe 10000 przeciez teraz modne sa dziewiątki np 9999 to juz brzmi duzo lepiej hehe,
Odpowiedz
-1
@ Bodek
dnia 19.12.2010, 13:18 · Zgłoś
"KOMUNO WRÓĆ"
Chciało by sie powiedzieć. W tamtych czasach za takie grabanie pieniędzy do swojego koryta "za NIC nie robienie, czyt. tylko [...] w stołki", kończyło się wywożeniem nieroba na [...] z [...]. Mój rocznik to bardzo dobrze pamięta. Dzisiaj NIEROBY wybrane przez ciemny naród śmieją NAM się w twarz...i bez cienia wstydu podwyższają sobie pensje, diety itp. Dlaczego ja w swoim zakładzie pracy nie mogę sobie podwyższyć pensji???
Odpowiedz
0
@ monika
dnia 19.12.2010, 12:43 · Zgłoś
MOPS JASLO co masz do studentek?
Odpowiedz
-1
@ 1000 zł mu dac
dnia 19.12.2010, 11:46 · Zgłoś
1000 zł mu dac na miesiąc tak jak inni ludzie zarabiaja!!!!
Odpowiedz
0
@ Laura Diaz
dnia 19.12.2010, 11:40 · Zgłoś
Mamusia kazała, to Wijtuś zawnioskował, ciągłość rodziny przy korycie musi być...
Odpowiedz
0
@ Aplikantka
dnia 19.12.2010, 10:58 · Zgłoś
Tak jak śp. poseł-adwokat zdzierał z biednych ludzi nie ma drugiego na świecie. Jak synuś mnie poda do sądu, prawda wyjdzie na jaw. Wal młody prawniczku-wichrzycielu.
Odpowiedz
0
@ do jaśloka
dnia 19.12.2010, 09:24 · Zgłoś
Po co zatrudniać weterynarza. On tam już jest, wśród nich - to tow. Drzewo. Ciekawe czy jest w stanie przeprowadzić taki zabieg , na pewno nie u swoich - bo sam jest przy tym korycie. Ale za odpowiednią sumę - kto wie? Jako tajny współpracownik wykonywał za pieniędze zlecenia i donosił, też nie bezinteresownie. Siedząc na stolcu wiceprzewodniczącego rady powiatu jest jej ozdobą i jednocześnie wizytówką wartości , które to gremium wyznaje. Za odpowiednią kasę wykonał by z pewnością zabieg oderżnięcia [...] od koryta także u siebie.
Odpowiedz
0
@ Do pani redaktor
dnia 19.12.2010, 02:00 · Zgłoś
Jakie 20%, za jaką wysługę jak on nigdzie nie pracował!!
Odpowiedz
-1
@ do pani redaktor
dnia 18.12.2010, 21:17 · Zgłoś
prosze doliczyć jeszcze 20 % dodatku za wysluge lat
Odpowiedz
-1
@ jaslok
dnia 18.12.2010, 20:02 · Zgłoś
powiat powinien przyjąć jeszcze jednego pracownika weterynarza aby przeprowadzał najboleśniejsze zabiegi oderżnięcia [...] od koryta dla tych co biorą tyle pieniędzy miesięcznie podatnika tylko [tego najbiedniejszego ten co do domu przynosi 1100 zł i cała rodzina ma wyżyć ps można sobie klepać a urzędnicy mają to [...]'''e i szaraka też ważniejsza kasa przez 4 lata ponad 10000 tys
Odpowiedz
-1
@ pamiętliwa
dnia 18.12.2010, 19:30 · Zgłoś
Jeszcze ucząc sie w LO w zmigrodzie , poznałam przez kumpla Pana Kmiecika, przyjechałam starym białym gratem [...] czapce brudny bo gdzies dorabiał,, po szkole pszczelarskiej, przez dobre serece tych osób którzy nie chcieli innego goscia na staroste na złosc wybrali kmiecika. w tamtym roku skonczył studia zaoczne w jasle, i chce zarabiac ponad 12 tys? gdzie godność? ludzi teraz nie poznaje a kupował najtansze [...] w centrum!!!
Odpowiedz
-1
@ czytelnik
dnia 18.12.2010, 19:30 · Zgłoś
No i mamy odpowiedź - skąd się wziął ten przewodniczący - wywindowali go sobie aby kręcił jak mu każą - a zaczeli od forsy.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o forsę. Następna marionetka .
Odpowiedz
-1
@ X.P.
dnia 18.12.2010, 15:39 · Zgłoś
wszystkim, którzy płacza nad swoim losem i głodowymi zarobkami,a głosowali na PO lub nie poszli głosowac radzę sie przymknąć. Zapewniam także, ze róznice w zarobkach najwyższych i najnizszych będa coraz wieksze - sami sobie zgotowaliscie ten los.
Odpowiedz
1
@ halohelo
dnia 18.12.2010, 15:23 · Zgłoś
ale skaczecie po nim!! mało zarabiacie>? to się do pracy zabrać a nie narzekać, że w jaśle bezrobocie i 90%ludzi pracuje za najniższa..

ja skończyłem studia kierunkowe, nie znalazłem pracy ale kto dziś w zawodzie pracueje...ale nie wylewam jak większośc was żali na forum strony, tylko się przebrążowiłem, i mam tyle co kmiecik haha!!

do roboty!!!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ UUU
dnia 18.12.2010, 15:12 · Zgłoś
[...],żeby tyle zarabiać i jeszcze podwyżki się domagać.Wstydu za grosz.
Odpowiedz
0
@ aaaa
dnia 18.12.2010, 13:01 · Zgłoś
p.śp S Zając udzielał darmowych porad
Odpowiedz
0
@ uuhu
dnia 18.12.2010, 13:00 · Zgłoś
wszyscy wójtowie , burmistrzowie czy starostowie powinni mieć płace ustalane w miare jednakowe a nie robic wyscigi kto wiecej bedzie zarabiał ,to wszystko przecie idzie z pieniedzy podatników
Odpowiedz
-1
@ kgb
dnia 18.12.2010, 12:09 · Zgłoś
macie co chcecie... a to dopiero początek

skoro dalej jesteście za demokracją i [...]

Zróbcie manifestacje na mieście przeciwko zarobkom ludzi przy państwowym korycie ...ograniczyć koryto... jak komuś nie pasuje bo uważa, że zasługuje na więcej to się tam nie pcha i udowadnia sobie ile potrafi sam zarobić

demonstracja uświadomi szarej masie wyborczej ile ich głupota kosztuje...
Odpowiedz
0
@ niezawiedziony
dnia 18.12.2010, 11:15 · Zgłoś
A JEDNAK CHODZIŁO TYLKO O KORYTO !!!!!NIE O WAS NAIWNI WYBORCY !!!
Odpowiedz
0
@ banita
dnia 18.12.2010, 09:33 · Zgłoś
Dawać,dawać,jak by miało się zmarnować.A dla TW DRZEWO wnioskuje o dodatek wiceCWANIAKA - 300%
Odpowiedz
1
@ Paweł
dnia 17.12.2010, 23:39 · Zgłoś
[...] z Jasła wypisuja jak im źle..hehehh...weźcie się do pracy to tez będziecie zarabiac a nie patrzeć na innych biedaczki z Jasła
Odpowiedz
-1
@ zły
dnia 17.12.2010, 23:23 · Zgłoś
gratulacje oby tak dalej ....niech sie przekona jak to jest za 1317zl za 10tys kazdy potrafi sie bujac na stołku i nic nie robic starosta ma od wszystkiego ludzi i sam palcem nie kiwnie....
Odpowiedz
-1
@ mmm
dnia 17.12.2010, 22:48 · Zgłoś
wstyd jedno z pierwszych posiedzeń i o kasie dla siebe dyskutują- widać po co każdy z was tam kandydował
Odpowiedz
-1
@ Dośc tego!!!
dnia 17.12.2010, 22:03 · Zgłoś
Boże co wy wyrabiacie. To taki koles będzie zarabiał 10 tys a mój mąż zarabia 1200 i musimy z tego zyc opłacać rachunki ubrać się itp... i jak może być dobrze na swiecie jak jedni zarabiaja 10 tys a inni tysiąc. Chodz są tacy którzy maja jeszcze gorzej... Wesołych swiąt ludziom z Urzedu Miasta tyle wam zostało cieszcie sie kiedys Bóg Was osądzi!!!!!
Odpowiedz
0
@ cesiek azbest
dnia 17.12.2010, 21:47 · Zgłoś
Buzek i jego reforma samorządowa jest winna problemom z deficytem finansów publicznych w naszym kraju. Wszędzie namnożyło się pasożytów na urzędach jak komarów po powodzi. Ilość [...] od roku 1989 wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Patnie, kto na to towarzystwo będzie dalej łożył. Zamiast utrzymywać tych darmozjadów, lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na prawdziwe połączenie drogowe Jasła z cywilizowanym światem.
Odpowiedz
1
@ Hra
dnia 17.12.2010, 21:41 · Zgłoś
Prawda. Niech zarabiają, bo ktoś musi reprezentować nasze interesy. Ale Panowie po Nowym Roku do roboty. [...]... Macie 4 lata
Odpowiedz
1
@ za
dnia 17.12.2010, 21:36 · Zgłoś
Ile zarabia Pani senator. Żadnej odpowiedzialności, inicjatywy, zaangażowania. Pisano, że zarabia 20 tysięcy. Co na to syn Wojciech, populista i [...]. Proponuję pokazać klasę i przekazać tylko połowę pensji dla potrzebujących.
Odpowiedz
1
@ FJ
dnia 17.12.2010, 21:27 · Zgłoś
ja myślę że skoro takie stanowisko to i taka kasa, każdy chce zarobić - jeden kradnie inny jest starostą, niech dba o nas za te 10 tyś tyle oczekuje
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 17.12.2010, 21:15 · Zgłoś
ja mam 10-letnie doswiadczenie plus rok w woju ratujac zycie zolnierzom. Teraz mam Zone 2 dzieci i dostaje na reke 1200 zl. Bez perspektyw na zycie. PORAZKA!!!!!
Odpowiedz
1
@ dd
dnia 17.12.2010, 20:37 · Zgłoś
Starosta PIS-u w Strzyżowie zarabia 12 tysięcy. Wójt Gminy Jasło kandydat z list PIS - u podobnie.
Odpowiedz
-1
@ AXA
dnia 17.12.2010, 20:16 · Zgłoś
Ja bym mu dała 3000tys. i ani grosza więcej to i tak duża suma,a jak mu się nie podoba to niech zrezygnuje,i znajdzie sobie lepiej płatną prace,tylko ciekawe gdzie i kto by mu więcej dał.Ludzie biedują,bo nie mogą końca z końcem związać,a temu wielkiemu staroście jeszcze za mało. Dajcie mu 700zł.niech spróbuje wyżyć przez cały miesiąc jak inni.
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 17.12.2010, 18:54 · Zgłoś
do bogusia: bodzio może ty pamiętasz czy ktoś(szczególnie ktoś z rodziny nieżyjącego pana senatora) zabronił zakazał czy cuś podobnego kandydowania w wyborach uzupełniających do senatu?Może to sam senator nawiedzał zza grobu śmiałków-kontrkandydatów pani Alicji? Ja o czym takim nie słyszałem ale może ty jesteś bardziej uświadomiony.Jeśli nie to nie pitol bogdanku o anegdotach tudzież dziedziczeniu urzędu(ów) bo nawet taki [...] jak ty mógł w senatory iść-że nie poszeł to insza inszość.
Odpowiedz
1
@ PO
dnia 17.12.2010, 18:52 · Zgłoś
Co PO już wam nie pasuje? Jeszcze niedawno PiS wam nie pasował!!! Ludzie , zastanówcie się co wy wreszcie chcecie?????????????????
Odpowiedz
1
@ bm
dnia 17.12.2010, 18:42 · Zgłoś
Jest dobrze Panie Starosto a będzie lepiej.Jaślanka
Odpowiedz
1
@ jas
dnia 17.12.2010, 18:27 · Zgłoś
A gdyby starostą został nie daj Boże pan Zając,lub ktoś inny czy wtedy uposażenie na tym stanowisku byłoby mniejsze? A co do pszczelarstwa-to w czym widzicie coś złego że ktoś ma zainteresowanie że ktoś ma jakąś pasję? Nie dla wszystkich jedyną rozrywką i pasją jest picie wódy czy taniego wina !!!!
Odpowiedz
1
@ AGA
dnia 17.12.2010, 18:21 · Zgłoś
CZEGOS TU NIE ROZUMIEM ZA KAZDA PRACE KAZDY Z NAS OCZEKUJE ADEKWATNEGO WYNAGRODZENIA TO DLACZEGO TO ZE STAROSTA TEZ ZA SWOJA PRACE POBIERA WYNAGRODZENIE TAK LUDZI BULWERSUJE .STAROSTA NIE IDZIE PO PIENIADZE DO OPIEKI SPOLECZNEJ ZA TO ZE NIC NIE ROBI TYLKO PRACUJE NA SWOJA PENSJE , TO NA NIM SPOCZYWA OGROMNA ODPOWIEDZIALNOSC A CI KTORZY ZAZDROSZCZA MAJA DROGE WOLNA NIEDLUGO WYBORY DLACZEGO NIE SPROBOWAC KAZDY MA TO NA CO SOBIE ZAPRACUJE!!!!!
Odpowiedz
0
@ fundacjadzieciom
dnia 17.12.2010, 18:13 · Zgłoś
Oddaj Pan swoją podwyżkę dla potrzebujących: www.fundacjadzieciom.pl. Miej pan serce dla innych.
Odpowiedz
-1
@ xyz
dnia 17.12.2010, 18:04 · Zgłoś
ja po 35 latach doswiadczenia zarabiam 1500 zl i musze utrzymac 5-cio osobowa rodzine,moje doswiadczenie jest 9-cio krotnie wieksze od doswiadczenia pana starosty ,wiec swoje doswiadczenie niech starosta skieruje w strone bezrobotnych
Odpowiedz
-1
@ xxl
dnia 17.12.2010, 17:42 · Zgłoś
PO = zagłada dla Jasła
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 17.12.2010, 17:37 · Zgłoś
Ja nie moge to co się w tym jasle dzieje to paranoja dla ludzi dotknietych powodzią nie ma ale na pensje dla tych...... to piniadze sa ludzie opamietajcie się bo to jest juz tragedia.
Odpowiedz
0
@ YETI
dnia 17.12.2010, 17:34 · Zgłoś
ten [...] z niegłowic to burak
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 17.12.2010, 16:42 · Zgłoś
POlska to jednak bardzo dziki kraj jak można gdzie doszli do władzy ludzie o jedynie słusznych POglądach sesje zaczynają od podwyżek teżmyślę żeradni nie robią tego bezinteresownie czekają na rewanż a biedakom podatki POdnieść żeby mieli za co POdnosić sobie PObory proponuję kto ma gdzie to uciekać tego dzikiego kraju bo tu naprawdę nie ma przyszłości
Odpowiedz
0
@ pięknie
dnia 17.12.2010, 15:43 · Zgłoś
Panie Bogdanie myślałem, że pan ma więcej klasy, a tu tak szybko widać, po co pan tam się zgłosił. Szkoda, że tam gdzie nauczyciele mają kierunkowe wykształcenie i to z kilku kierunków gnębi się ich obcinaniem godzin. Jakoś tu pan nic nie mówił.
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 17.12.2010, 15:23 · Zgłoś
Czytam komentarze i nie wiem co mam napisać.
Chyba wszyscy piszący to jeden wielki [...].
O co w tym wszystkim chodzi. o zarobki człowieka odpowiedzialnego za
cały powiat. Popatzrczie na zarobki wójtów, p=rezesów spółek, itp.
O czym my tu mówimy. Wójt małrj gfminy ma 10000 zł i jest to w porządku, a ile ma mieszkańców i jaką odpowiedzialność. Bzdurzycie, że każdy moze być starostą, nie prawda każdy to kozy paść. Dajcie spokojnie ludziom pracować bo takie mają być zarobki na takich stanowiskach. Chłop łopatą porobi parę godzin i chciałby miec takie zarobki jak straosta. Odwróćmy sytuację czy chłop oid łopaty chciałby być starostą. Bo ja mimo że ma tgrochę wyższe wykształcenie nie. Niech zarabiają i pracują. To jest moje zdanie.
Odpowiedz
-1
@ jenkins
dnia 17.12.2010, 15:04 · Zgłoś
Do wyborców PO: Czy o to wam chodziło gdy głosowaliście na Kmiecika ? Czy myślicie (jeżeli w ogóle jesteście do tego zdolni) że rada która zaczyna od podwyżek dla swoich kolesi może coś dobrego zdziałać dla miasta ?
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2010, 13:24 · Zgłoś
zero zdziwień , przecież hasło PO brzmiało: BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ , więc o co chodzi?
Odpowiedz
-1
@ Bodek
dnia 17.12.2010, 13:21 · Zgłoś
Czas na podział "KASY" Z KORYTA POWIATOWEGO
Wchodzimy z mega podwyżką dla szefa Starosty.
Starosta przy pomocy swoich "niewidzialnych narzędzi" podwyższa nam i cały cyrk zaczyna się kręcić. Kto się zbuntuje to otrzyma
żółtą a potem czerwona kartkę. Czytaj "zostanie przy pomocy niewidzialnych narzędzi odsunięty od koryta". A skąd pieniądze? Ciemny naród płaci podatki, więc KASY w korycie nie braknie...
Odpowiedz
-1
@ 2000 na miesiąc
dnia 17.12.2010, 13:16 · Zgłoś
2000 na miesiąc i ani grosza więcej. Jak ci się nie podoba to [...] z tego urzędu. Na twoje miejsce jest masa ludzi którzy wykonają to samo co ty lub więcej od i nie pogardzą 2000. Już się tej władzy w głowach poprzewracało!!!
Odpowiedz
0
@ Ale obciach!!!
dnia 17.12.2010, 13:10 · Zgłoś
Panie starosto. Oddaj pan tą swoją podwyżkę na cele charytatywne. Zyskasz Pan w oczach ludzi. A tobie na chleb nie zabraknie. Taki nieładny początek rządów. Wstyd!!!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2010, 12:09 · Zgłoś
Dno,dno,dno i jeszcze raz dno
Odpowiedz
-1
@ BN
dnia 17.12.2010, 11:59 · Zgłoś
Odlepcie się ludziska od PO i PIS bo tu na dole samorząd powinien O NAS dbać ...kompetencje Pana starosty ???--nikomu za pazury nie zależc to robota pewna ot i ślizga się następne 4 lata ALE TO WY SAMI WYBIERACIE takich przedstawicieli co lubią kasę bo do terazniejszej polityki pchają się [...] bez pomysłu na siebie i na życie ...bez kręgosłupa moralnego ...BEZ SZACUNKU DLA WYBORCÓW !!!tani KOMEDIANCI za naszą KASĘ !!!
Odpowiedz
-1
@ patolog
dnia 17.12.2010, 11:46 · Zgłoś
myślicie ludziska,że politycy Was kochają i zależy im na Was? Myślicie,że jak się zmieni władza, to nie będzie korupcji w urzędach, nie będzie nepotyzmu i protekcji? Myślicie, że politycy nie wyciągną rąk po Wasze pieniądze? W obronie takich istot stają tylko kolesie i rodziny z ciepłymi posadkami i jałmużnami.
Odpowiedz
0
@ OLI
dnia 17.12.2010, 11:29 · Zgłoś
Gmina Jasło

Radny – 900 zł
Przewodniczący komisji – 1000 zł
Przewodniczący Rady – 1400 zł
to opublikowała gazeta nowiny z 13-12-2010
Odpowiedz
0
@ JASLANIN
dnia 17.12.2010, 11:19 · Zgłoś
Tojest,nasz,kraj,male'Jaselko' A,WCALEJ, POLSCE/
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 17.12.2010, 11:11 · Zgłoś
No i macie obiecywane zmiany.A mówiłem niedowiarkom że poprawi się, ale tylko tym wybrańcom.Prostacy ujrzą poprawę od nowego roku.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2010, 11:10 · Zgłoś
Ale obłuda [...]ków - a 10000 nagrody ekstra dla Pawlusia to kto wnioskował??? za co? Za jego niezgodne z prawem dzialania i zabieranie ludziom ziemi pod pseudo drogi - bezprawnie!
Odpowiedz
0
@ dziki12
dnia 17.12.2010, 10:51 · Zgłoś
A tak w ogóle to za dużo tej demokracji to jest PYSKOWANIA .
ADWENT to czas wsłuchania się w swoje EGO a nie obnoszenia się
z nim .
Odpowiedz
0
@ edward
dnia 17.12.2010, 10:46 · Zgłoś
Drodzy jaślanie! kogo to już nie wybierają do rady-sprzedawce z ery! gościa który nawet wysłowić się nie potrafi we własnej dziedzinie w której pracuje od lat.i taki człowiek ma podejmować decyzje w imieniu ogółu. porażka totalna!!!!
Odpowiedz
0
@ era ???!
dnia 17.12.2010, 10:45 · Zgłoś
DO ERA ??-- OJ POPIERAM CAŁY KOMENTARZ :)ŻENADA Z TEGO GOŚCIA SALONOWCA
Odpowiedz
1
@ dziki12
dnia 17.12.2010, 10:41 · Zgłoś
Mam kolege w Anglii który mówi ,że zarabia 20tyś na budowie miesięcznie. Więc o co Wam chodzi ?
Odpowiedz
-1
@ fisz
dnia 17.12.2010, 10:27 · Zgłoś
pOLSKA to dziwny kraj sami sobie wybieramy złodziei
Odpowiedz
-1
@ szk
dnia 17.12.2010, 10:18 · Zgłoś
Panie sterosto ..jestesmy ogromnie zasmuceni ze za swoje musi pan kupowac obiadki a moze jeszcze gorzej sniadanka i kolacyjki,apeluje o dodatkowa pomoc finansowa dla pana starosty,moze by zorganizowac jakas spontaniczna akcie wsrod mieszkancow powiatu ,wsrod wlascicieli lokali gastronomicznych ,pomozmy wszyscy ,polacy zawsze w chwilach trudnych wykazywali wiele serca ...
Odpowiedz
1
@ Wilk
dnia 17.12.2010, 10:18 · Zgłoś
A jak senatorowa bierze co miesiąc około 20.000,00 zł, i nic z tego dla miasta to w porządku? Zastanów się młodzieńcze, co wygadujesz!!!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 17.12.2010, 10:08 · Zgłoś
Panie Przewodniczący czy będzie Pan tez obstawał
za podwyżką płac dla personelu obsługi w szkolach w swojej gminie !!
Odpowiedz
0
@ MOPS Jasło
dnia 17.12.2010, 10:08 · Zgłoś
TO TERAZ BOGDANIE RZOŃCA Z NIEGŁOWIC BĘDZIESZ MIAŁ WRESZCIE NA ALIMENTY DLA CÓRKI O KTÓREJ ZAPOMNIAŁEŚ OD KILKU LAT I DOBRZE SIĘ BAWISZ, TWOJE DOCHODY WRESZCIE BĘDĄ JAWNE , UPUBLICZNIONE I ŁATWE DO WYKAZANIA A DZIĘKI TEMU NIE BEDZIESZ MYDLIŁ OCZU W SĄDZIE , ŻE MIESZKASZ Z KOLEŻANKĄ JAK ZE STDENTKĄ DLA OBNIŻENIA KOSZTÓW ŻYCIA I ŻYJESZ ZA 30 ZŁ TYGODNIOWO!!!A HAHAHA
Odpowiedz
0
@ Wilk
dnia 17.12.2010, 10:06 · Zgłoś
Ciekawe, czy Zające udzielały porad prawnych za friko?
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2010, 09:50 · Zgłoś
Co tak czepiacie się zarobków starosty,przyglądnijcie się wynagrodzeniom wójtów np.w Nowym Żmigrodzie,Osieku itp.to wtedy zmienicie zdanie.
Odpowiedz
0
@ dd
dnia 17.12.2010, 09:32 · Zgłoś
Chyba pan Zając właśnie wystartował z kampanią do wyborów parlamentarnych.
Odpowiedz
0
@ WAN
dnia 17.12.2010, 09:11 · Zgłoś
Kto mi powie czym to sie rozni od KOMUNY ,nawet w Radzie dzialacze z tamtych czasow a pieniadze i wladza dla waskiej elity .....
Odpowiedz
0
@ bogdan
dnia 17.12.2010, 08:50 · Zgłoś
Panie ZAJĄC - Dlaczego nie protestuje Pan przeciwko temu, że Pana śp. Ojciec tyle lat siedział na pieniążkach z Sejmu i to niemałych teraz Szanowna Mamusia też bierze kasę a Pan nie wiadomo kto i skąd wyciągnięty jak z "kapelusza" też bierze niezłą kasę za to, że jest Pan w Radzie Powiatu. Proszę się zrzec swoich diet i wtedy proszę dyskutować. Nie wiem czy Pan Panie Zając wie, że chodzi taka anegdota po tym jak Szanowna Mamusia Pana została ( z wyboru jednego kandydata ) Senatorem ? Jeśli nie to proszę- niedługo jak umrze Proboszcz to Kucharka będzie proboszczem podobnie jak się stało z "dziedziczeniem" przez Panią ALicję. Powiem wprost to nie jest śmieszne to jest upokarzające i naprawdę nie najlepiej świadczące o tych co tak czynią . Trochę pokory bardzo młody człowieku !!!!!!!! To, że Tatuś zaszedł tak wysoko nie daje prawa do udawania jaki to jego synalek jest wielki.
Odpowiedz
0
@ hg
dnia 17.12.2010, 08:08 · Zgłoś
Panie Krecisz znam Pana i to co czytam nie pasuje do Pana!!!!! dla kasy stanowiska to Pan robi????????? milem Pana za kogos z klasa, ale po przeczytaniu tego!!!!!!! ja mam kierunkowe wyksztalceinie nie takiej uczelni!!!!!! i nie na jednym kierunku i co!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie Krecisz!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kicaj
dnia 17.12.2010, 06:49 · Zgłoś
Młody zającu twoja rodzina od 20 lat żyje na bardzo wysokim poziomie za pieniądze z POLITYKI więc [...] [...],a wybór nie zawdzięczasz sobie i o tym pamiętaj!!!
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 17.12.2010, 06:06 · Zgłoś
Czy mógłby ktoś przypomnieć, jaka teraz koalicja rzadzi powiatem, bo mi wyleciało z pamięci? :P
Odpowiedz
-1
@ on
dnia 17.12.2010, 03:36 · Zgłoś
.,cieniuchno w powiecie jasielskim,tylko jeden wyksztalcony starosta[do tego za spoleczne pieniadze]POwodzenia POmylency
Odpowiedz
0
@ jaja kobyły
dnia 16.12.2010, 23:42 · Zgłoś
Ja jako były dobry znajomy pana starosty czuję pewien niesmak. Dlaczego kurczę w czasie kampanii wyborczej nie słychać, aby którykolwiek z kandydatów mówił ile będzie chciał zarabiać po objęciu stanowiska. To taka cicha umowa wszystkich ugrupowań, aby o tym nic nie mówić? To oni wszyscy liczą na podwyżki, oczywiście im wyższe, tym lepsze? Postuluję, aby obowiązkowo włączyć do każdej kampanii wyborczej obowiązek zadeklarowania przez kandydata minimalnej i maksymaknej kwoty, za jaką zgodzi się nami rządzić. To chyba da się zrobić, jak myślicie?
Odpowiedz
0
@ OB
dnia 16.12.2010, 23:26 · Zgłoś
Tak.. jak wymknęła się [...] z rąk władza to zaczyna się pojękiwanie i krytyka. To ten Archanioł się zemścił w Foluszu za to że został postawiony w tak mało atrakcyjnym miejscu /nie chodzi mi o m.Folusz bo to piękna i zacna miejscowość/ ale o ten kąt za płotem gdzieście na otwarciu dosakiwali do niego "z za płota". To było dopiero widowisko.
Odpowiedz
-1
@ Beta
dnia 16.12.2010, 23:22 · Zgłoś
Dobrze wam tak! Macie to, co chcieliście mieć. Jeszcze zatęsknicie za PIS-em.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 16.12.2010, 22:44 · Zgłoś
[...] - a gdzie twój zachwycający komentarz? :D
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 16.12.2010, 22:39 · Zgłoś
Demokracja ([...]) to ustrój w którym dwóch [...] pod budką z [...] ma więcej do powiedzenia nić profesor uczelni.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 16.12.2010, 22:37 · Zgłoś
Demokracja to ustrój w którym większość nie znająca się kompletnie na niczym decyduje o wszystkim.
Odpowiedz
-1
@ sprawiedliwy
dnia 16.12.2010, 22:24 · Zgłoś
Jeśli mowa o dobrej pracy, to trzeba powiedzieć,że pracę tę wykonał zarząd (3 na 5 z PiS-u ) i wicestarosta który uzgadniał wszystko z Marszałkiem jednym i drugim. Pytam więc gdzie ta dobra praca obecnego starosty? pytam gdzie?.
Odpowiedz
-1
@ nie pojechany
dnia 16.12.2010, 22:17 · Zgłoś
Panie radny Zając nie co za obłuda i fałsz przez Pana przemawia. Skasuje Pan co miesiąc ok 900 zeta. Wystarczy że Pan na sesję przyjedzie, wypije kawkę pochrupie paluszki i z nudów rozwiąże krzyżówkę. Pan ma czelność mówić że ludzie żyją za zasiłek socjalny a samemu bez roboty kasować co miesiąc prawie drugie tyle za nic. To że Pana ojcem był śp. Zając Stanisław to tylko Pana szczęście bo jakby dzisiaj pana słyszał to by Panu dał poprostu w [...] i tyle. Nie dorósł mu Pan nawet do brudu na piętach zresztą podobnie jak i reszta rodzinki. Po kiego grzyba Pan kandydował jak widział Pan przez ostatnie 4 latka jaki to jest [...] i [...] jakie są układy i układziki. Problem jest tylko taki że jak w te układziki wchodziła ta strona sceny politycznej [...] Jasła którą Pan reprezentuje to wtedy było cacy jak inni sobie chcą porządzić to już jest źle. Cyt: "Z racji młodego wieku patrzę na świat i widzę więcej ideałów w tym świecie. Niemniej jednak zastanawiam się, co powoduje dzisiejszą władzą, że w jednej z pierwszych decyzji podnosi sobie wynagrodzenia." Jak widzisz jakieś ideały człowieku to napewno nie w polityce więc nie [...] głodnych kawałków tylko poprostu przyjmij do wiadomości że teraz doją inni. Twoi doili przez wiele lat i wtedy ideałów nie miałeś dzisiaj nagle oświecony pan Wojtuś będzie szukał sprawiedliwości na świecie. Pożyjesz i mam nadzieję że ci przejdzie. Rodzinka o ideałach dawno zapomniała nie wspomnę o żałobie.
Odpowiedz
-1
@ jaslanka
dnia 16.12.2010, 22:15 · Zgłoś
... wybraliscie wladze to teraz nie komentujcie !!! cieszycie sie ze PiS przegrał , jeszcze się popłaczecie bo nie mozecie teraz nic zrobic a "szanowna szlachta " siedzi na "stołkach władzy " i ma wasze zarobki i problemy tam ...czyli [...] ...!!!
Odpowiedz
-1
@ Jaślak
dnia 16.12.2010, 22:07 · Zgłoś
KATASTROFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO TO K[...]MA BYĆ????!!!! JA ZARABIAM 1300ZŁ ZA CIĘŻKĄ PRACE FIZYCZNĄ A TEZ MAM WYKSZTAŁCENIE KIERUNKOWE.... TO SKANDAL!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ skandallllllllllllll
dnia 16.12.2010, 22:05 · Zgłoś
szok 10.000 dajcie mu z 2.ooo a nie az 10.000 po[...] was ludzie co wy robicie zastanówcie sie w jasle srednei wynagrodzenie to 1.200 zł i jak ktos ma szczescie chorzy jesteście
Odpowiedz
-1
@ t.w.
dnia 16.12.2010, 22:01 · Zgłoś
taki starosta to ma przekichane...musi obiady kupować za swoje...ja to do sąsiadki chodzę na obiad a śniadanie to u brata Alberta czasem dostanę.Ciekawe czy buty i kalesony też za swoje biedaczysko kupuje... może by Caritas coś rzucił ...ale tej opcji politycznej chyba nie przysługuje...:Panie starosto sytuacja nie do pozazdroszczenie ...może pan to rzuci w [...] ...wówczas zawsze coś rzucą z MOPS nie trzeba za swoje kupować...
Odpowiedz
-1
@ STAR-osta
dnia 16.12.2010, 21:52 · Zgłoś
Ej bez jaj jego jedna wypłata starczyłaby na zatrudnienie 10 osób, A jeżeli chodzi o senat,to przeciętny senator zarabia 20tyś plus + dodatkowe opłaty-to wszystko z naszych podatków ,uważam że senat w polsce jest nie potrzebny,wyrzucamy pieniądze w błoto.W ogóle cała polityka jest do du.y.Wybieramy z pośród 38 mln ludzi paru tyśięcy [...] czy też posłów,(jak zwał tak zwał)tylko po to aby się nachapali i by się żyło im lepiej.Skoro tak to dlaczego nam wyborcom politycy nie płacą za każdy oddany głos,Fajnie by tak było iść do urny oddajesz glos a wzamian 10 tyś.+ dodatkowe opłaty (np.związane z dojazdem)zapewne frekwencja była by wyższa.
Odpowiedz
-1
@ renia
dnia 16.12.2010, 21:45 · Zgłoś
Kiedy Wy się ludzie opamiętacie ?! kończą Polskę i nas ,a Was to jakoś najmniej obchodzi.Wczoraj sejm -pan Komorowski cieszy,dziś jasielscy radni-starosta cieszy, OJ! NAPRAWDĘ ŻLE SIĘ DZIEJE W NASZYM KRAJU !!dopiero jak zobaczycie puste portfele, naprawdę puste może przejrzycie na oczy ,tylko czy wtedy będziecie jeszcze w swoim kraju,czy wolno będzie się Wam sprzeciwic,i czy w końcu wogóle będzie się Was ktoś pytał o zdanie?---WĄTPIĘ!!chciał naród PO -ma, ale jeszcze gorzko zapłacze !!
Odpowiedz
-1
@ jaślanka
dnia 16.12.2010, 21:44 · Zgłoś
Porażka...
Odpowiedz
0
@ MRUCZEK
dnia 16.12.2010, 21:44 · Zgłoś
co marudziocie matołki, raptem kilka tygodni temu marudziliście na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, SA ZMIANY ???? - SĄ!!!! wIĘC SKĄD TO ŹDZIWIENIE??????
Odpowiedz
-1
@ Szczery
dnia 16.12.2010, 21:42 · Zgłoś
Byłem na sesji rady powiatu tydzień temu i muszę przyznać jedno. Według mojej opinii Pan Zając jest najlepszym ze wszystkich radnych obecnej kadencji. Młody, ambitny niezwykle merytoryczny człowiek. Myślę, że naszej polityce przydałoby się odświeżenia właśnie dzięki takim ludziom.

Jakie mamy w Jaśle elity każdy widzi:/ Wystarczy iść na obrady Rady Miasta i posłuchać ledwo umiejącej się wysławiać przewodniczącej:/
Odpowiedz
1
@ głos rozsądku
dnia 16.12.2010, 21:42 · Zgłoś
Sprawdźcie ile zarabia po ostatniej podwyżce Wójt Gminy Osiek Jasielski - Pan [...]. Według portalu Nowiny24.pl - 9840 zł!!!  I co??? Starosta ma zarabiać mniej od wójta malutkiej gminki???
Odpowiedz
-1
@ zaniePOkojony
dnia 16.12.2010, 21:42 · Zgłoś
pytam się za co?
duża liczba osób pracuje za marne 900zł bądź 1200 i dojeżdża po 20 km w jedną stronę i kto wraca za paliwo? "Nikt"
SAMI SOBIE RADNYCH WYBRALIŚCIE dlatego nie narzekajcie ze glosowali ZA!!
tak samo do UM wybraliście SZOPKE!
powinien dostawać max 4,500 netto bez premii itp
Odpowiedz
0
@ Do Obserwatora
dnia 16.12.2010, 21:37 · Zgłoś
Proszę nie łączyć Godka z PISem ponieważ partia ta zdobyła w powiecie strzyżowskim tylko 5 mandatów a on i tak został starostą!!Dziwne ?? Albo stoją za nim tacy sami ludzie jak za urbanem -ułanem!!
Odpowiedz
1
@ ręce opadają
dnia 16.12.2010, 21:28 · Zgłoś
Kto pisze te "[...]" komentarze ? Czyżby Rydzyk, Kaczyński i spółka dali jakiś wykład w Jaśle jak się uprawia politykę, czy co ? A już myślałem, że Jasło się uwolniło od PiS -owskiej żenującej, populistycznej propagandy rodem spod "[...]" !!!
Odpowiedz
0
@ do proPO
dnia 16.12.2010, 21:26 · Zgłoś
Kiedy Lechowski zgodził się na podwyżkę ?Podnosił łapkę przeciw !!Jak będziesz tak oskarżał to trafisz do sądu!!Znamy twoje ip.!!
Odpowiedz
-1
@ Jaslanka -popieram,
dnia 16.12.2010, 21:19 · Zgłoś
Ciekawe czy na następne wybory ktoś będzie o tym pamiętał.
Starosta powinien zrzec sie podwyżki, to byłaby dopiero klasa i czyn godny pochwały. Ale to nie film tylko koryto, jak mogą głosować na "nie" skoro za chwilę będą sami przedmiotem głosowania. Chyba nie dozyję chwili ze ktoś powie: tyle mi wystarczy na dostatnie życie- nie chcę podwyżki. ehh, chciałoby sie powiedzieć wyjeżdzam stąd , tylko dokąd...
Odpowiedz
-1
@ xx
dnia 16.12.2010, 21:17 · Zgłoś
ja mam 1100zł, mam 4-ke dzieci i chorą żonę na utrzymaniu... pracuje fizycznie, po prawie 60 godzin tygodniowo... boli, jak widze ze takiemu [...] dają na miesiąc tyle, ile ja nie zarobie nawet przez rok..
Odpowiedz
1
@ krajano
dnia 16.12.2010, 21:17 · Zgłoś
Ludzie czyście oszaleli ! Przecież ten PiS to już sam nie wie czego się ma czepić. Nagle się obudzili, jak ich od stołków „odspawali”.Niech lepiej ratują partię bo się rozsypuje. A tak na poważnie, to co to jest 10.000 zł w dzisiejszych czasach. Taką pensję mają na „zmywaku” w Irlandii, a przecież Starosta Powiatu musi nas reprezentować godnie. Wg mnie, starosta powinien zarabiać najwięcej w Powiecie, a nie sądzę żeby się zmieścił w pierwszej 100 ! Mam propozycję do portalu, aby przedstawili zarobki Szefów Zakładów i Instytucji z Powiatu. Zapewniam, że będzie to ciekawa lektura. Czy nie wstyd by wam było gdyby Starosta Powiatu chodził w cerowanych skarpetkach, albo żywił się w „barze mlecznym. Tak więc zachęcam PiS-owców do zajęcia się innymi tematami, a nie od samego początku populistyczną propagandą. A mieszkańcom życzę wszystkiego najlepszego z okazji pozbycia się PiS-u z władz samorządowych Jasła. Nie sprawdziły się „proroctwa” pewnej Pani że Jasło było jest i będzie PiS-owskie. A ten młody Zając "nieźle" zaczyna, ale nie wróże mu wielkiej kariery przy takich poglądach !!!
Odpowiedz
-1
@ sdf
dnia 16.12.2010, 21:09 · Zgłoś
Pan starosta mówi; Trudno się mówi o pieniądzach dla siebie, natomiast trzeba znać swoją wartość. - ale jajaaaaaaaaaaaaaaaa
Odpowiedz
-1
@ ks
dnia 16.12.2010, 21:04 · Zgłoś
Macie na co głosowoliście..... a Pani Kurowska była zła....spoko...teraz zalujcie
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 16.12.2010, 20:57 · Zgłoś
Radni, którzy wstrzymali się od głosu powinni pomyśleć nad swoim zdaniem.Albo są za albo przeciw!! Po to jest głosowanie, żeby wyrazić swoje zdanie, a jak ktoś zdania nie ma to niech ustąpi miejsca innym! Na pewno znajdą się osoby wykształcone na ich miejsce, które bedą brać czynny udział w zebraniach!
Odpowiedz
1
@ Karol
dnia 16.12.2010, 20:52 · Zgłoś
Za dobrą pracę należy dobrze płacić.Miniona kadencja na stanowisku starosty p. Kmiecika,nagrodzona licznymi głosami wyborców,i ponownym wyborem na to stanowisko przez większość Rady dowodzi kompetencji p. Kmiecika.Zatem,nie wiem o co chodzi p. Zającowi???,który o ile mi wiadomo dopiero biega na czworaka w sprawach samorządowych...Trochę pokory!
Odpowiedz
0
@ proPO
dnia 16.12.2010, 20:51 · Zgłoś
Drodzy Państwo. To nie chodzi o to że teraz widac, ze Pis dobry PO złe. Bo widzę jak np Pan Lechowski z PIS podnosi łapkę i zgadza się na podwyżki. Sam jestem za PO ale oburza mnie ta sytuacja. Trzeba byc człowiekiem. Gdyby Pan starosta miał honor - na to by się nie zgodził. A nie doszłoby do tego gdyby Radni mieli odwagę jak Pan Zając, który choć z PIS-u bardzo mi zaimponował.
Odpowiedz
0
@ realista
dnia 16.12.2010, 20:50 · Zgłoś
zawsze może sie p. starosta odwołać i zrezygnować z części zarobków-pytanie tylko co oznacza "...Zauważam, że przez cztery lata miałem jedne z niższych zarobków..." to ile wy tam w tej radzie bierzecie...
Odpowiedz
-1
@ Chwała Wojciechowi
dnia 16.12.2010, 20:44 · Zgłoś
Brawo dla Wojciecha Zająca za te słowa:
"Od poprzedniej podwyżki wynagrodzenia dla starosty nie minął rok. Adam Kmiecik w 2006r zaczynał z pułapu 4 530zł, jeżeli chodzi o wynagrodzenie zasadnicze. Jak widzimy, to wynagrodzenie wzrasta dosyć drastycznie, bo ponad 30%. To jest kwotowo wzrost o ponad 1 360zł. Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2010r wynosi 1 317 zł, wysokość zasiłku z pomocy społecznej wynosi 511zł. Wiele osób żyje wyłącznie z tego zasiłku".
Bardzo mądry gościu!!!
Odpowiedz
-1
@ argument
dnia 16.12.2010, 20:42 · Zgłoś
To są pieniądze, które muszą wystarczyć na wyjazdy, na pójście na obiad czy zorganizowanie spotkania w takim czy innym celu, żeby porozmawiać - tak argumentuje się kolejny skok na kasę. Gdyby prowadził firmę pszczelą, jak dawniej, to mogłby brać faktury za takie wydatki i wliczyć ją sobie w koszty działalności. A teraz biedactwo musi dokładać z własnej kieszeni. Żałosne.
Odpowiedz
-1
@ wiedzma
dnia 16.12.2010, 20:39 · Zgłoś
BEZCZELNOŚĆ!!!!!!!IDĄ ŚWIĘTA, CO TRZECIA RODZINA BĘDZIE MIAŁA ŚWIĘTA NA POZIOMIE WZGLĘDNYM A CO PIĄTA PODEJRZEWAM BĘDZIE MIAŁA JE UBOGIE! BRAWO NOWA RADA POWIATU! LEPIEJ NIE MOGLIŚCIE ZROBIĆ!!!!!!!!TRZEBA BYŁO ZAOKRĄGLIĆ KASE DO 15 TYŚ!!!! A DAĆ MU 2 KOŁA I NIECH PRZEZYJE MIESIAĆ!
PRZY ŻŁOBIE SAMA BIDOTA POWIATU ! NIE KTÓRZY PO RAZ PIERWSZY W RADZIE POWIATU A JUŻ JEDEN PRZEWODNICZĄCY A DRUGI ZASTĘPCA!!!! PRZYPADEK
Odpowiedz
-1
@ mnb
dnia 16.12.2010, 20:36 · Zgłoś
hahahahahahahahahahah nie wiem smiac sie czy plakac hahahahahah macie modne PO!!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ wyborca
dnia 16.12.2010, 20:31 · Zgłoś
Czemu narzekacie macie to czego chcieliście szanowni wyborcy i wyszło ze mądry Polak po szkodzie chcieliście rządów platformy to macie będą się liczyć tylko stołki i pieniądze do zobaczenia za 4 lata przy urnach wyborczych
Odpowiedz
-1
@ anna
dnia 16.12.2010, 20:27 · Zgłoś
absurd...ludzie pracują za 1380 brutto i to czasem w bardzo ciężkich warunkach...k[...] kiedy się to skończy...za co ten Kmiecik ma tyle brać...paranoja.Dobranoc jesli ktos przyzwoity może jeszcze spać spokojnie.
Odpowiedz
-1
@ X-men
dnia 16.12.2010, 20:22 · Zgłoś
no cóż [...] nie zna granic a za nieróbstwo tych [...] płaci podatnik byli,są i będą [...] !!!
Odpowiedz
-1
@ asasdd
dnia 16.12.2010, 20:19 · Zgłoś
smiech na sali puste krzesła.. a jego [...] bedzie miała więcej kasy na szmateksy :D:D:D
Odpowiedz
-1
@ .
dnia 16.12.2010, 20:16 · Zgłoś
nie ma jak przed wyborami remontować drogi, a zaraz po podwyższyć sobie wynagrodzenie, spryciarz, wie jak robić w konia [...]! :)
Odpowiedz
0
@ on
dnia 16.12.2010, 20:07 · Zgłoś
a ja stażowego mam niewiele ponad 750 ZŁOTYCH.. POzdrawaiam pana staroste
Odpowiedz
-1
@ Pierwszyzuckamien
dnia 16.12.2010, 19:55 · Zgłoś
To co Starosta ma [...] MARMUREM wylozona ze zwykle jedzenie mu zaszkodzi ???
Gdzie my [...]a zmierzamy ???
Odpowiedz
-1
@ SYLVEK
dnia 16.12.2010, 19:41 · Zgłoś
Gdzie znikla ta postkomunistyczna sfora z tego forum ??? ktora tak "walila" PEANY na rzecz Pelo .Juz wczesniej pisalem - ze to banda i mafia oszustow .Ale Jaslo to postkomuna wiec - "widzialy galy co wybieraly" .Argumenty Pana Wojciecha Zajaca - konkretne nie sa w stanie przemowic do bandy Tuska - spragnionej kasiory .Lody - komu lody ???
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 16.12.2010, 19:38 · Zgłoś
Jestem szczerze zaskoczony tą podwyżką !
Odpowiedz
0
@ yvy
dnia 16.12.2010, 19:36 · Zgłoś
a narzekaliście na PIS IIIIIIIIIIII
Odpowiedz
0
@ Prosto z mostu
dnia 16.12.2010, 19:36 · Zgłoś
Oho! Kreuje się nowy obrońca biednego ludu.Ta rodzina robi pieniądze na polityce, niech najpierw sami siebie podliczą.
Odpowiedz
-1
@ WWWW
dnia 16.12.2010, 19:34 · Zgłoś
DOBRZE WOJTKU JESTEM ZA TOBA MYSLISZ O INNYCH NIE TYLKO O SOBIE TAKA JEST PRAWDA ILE LUDZI ZYJE Z ZASILKU I MA DZIECI I OPLATY I CO MAJA ZROBIC A TU TAKIE KWPTY I MALO MU JESZCZE
Odpowiedz
-1
@ WWWW
dnia 16.12.2010, 19:32 · Zgłoś
TO CO PAS KMIECIK TANKUJE AUTO SLUZBOWE Z WLASNEJ KIESZENI
Odpowiedz
-1
@ WWWW
dnia 16.12.2010, 19:28 · Zgłoś
co malo panu kmiecikowi wstydzil by sie nawet mowic ze malo ludzie zarabiaja po 1000zl i musza pooplacac rachumki i zostaje im zaledwie 300zl na zycie i zyja i nie narzekaja ciekawe ile bedzie zarabial vice starosta pan miskowicz wiecej napewno od pana lechowskiego jak pis rzadzil to nie zadali zadnych podwyzek tylko inwestowali w powiat lechowski nie zadqal podwyzek starczalo mu tyle ile sie mu nalezalo a tu nagle takie podwyzki za misiac lub dwa dostanie nastepna podwyzke wszedzie tylko podwyzki dla tych ktorzy maja juz tyle ze mogli byc dac innym ale po co jak im jest malo i malo pysie musza rosnac popatrzcie tylko na to co sie dzieje za radu PO jak tylko zaczeli rzadzic to nic nie slychac tylko podwyzki prywatyzacje zakladow i sprzedaze a po co to wszystko chca doprowadzic do zgnojenia POLSKI CZWART ROZBIOR NASTAPI JUZ NIEDLUGO
Odpowiedz
1
@ Obserwator
dnia 16.12.2010, 19:26 · Zgłoś
I owszem to jest duża kwota,ale takie są mniej więcej zarobki na tym stanowisku i nie wymyślił sobie tego Starosta Jasielski.W Strzyżowie radni PiS przyznali swemu staroście 12 tys,to tak na marginesie.Ustalenie wysokości wynagrodzenia jest obowiązkiem Rady,bo wiąże się to z nawiązaniem stosunku pracy z wybranym starostą.Czemu nikt nie powie jakie składniki wynagrodzenia miał ten sam starosta w poprzedniej kadencji?Czy o wiele mniej i nie bulwersowało to p.Zająca?Pewnie nie,bo uchwałę czytała jego mama,więc było ok.Teraz uprawia się zaś populizm.Wielu ludzi wkurza uposażenie np senatora.A jaki on ma zakres obowiązków i odpowiedzialności w porównaniu ze starostą np?Ile to co miesiąc kasuje senator panie radny Zając?Jeśli bawimy się w rozliczanie z publicznych pieniędzy zacznijmy od góry.Tak będzie uczciwie.
Odpowiedz
-1
@ elek
dnia 16.12.2010, 19:23 · Zgłoś
ludzie opamiętajcie się co robicie za co tyle pieniędzy?????????????
Odpowiedz
0
@ E R A ??
dnia 16.12.2010, 18:59 · Zgłoś
!!!!!!!! EJ SKĄD NA POSIEDZENIU SESJI RADY POWIATU WZIĄŁ SIĘ GOŚĆ PRACUJĄCY W SALONIE ERY NA KOŚCIUSZKI. TO CHYBA KPINA KOGO WYBIERACIE... NO CHYBA , ŻE NAZYWA SIĘ BOGDAN RZOŃCA...TO WTEDY GOŚĆ DLA MNIE SIE SKOMPROMITOWAŁ NA MAXA STARTUJĄC BO MA ZNANE NAZWISKO...GOŚĆ Z ERY RADNYM I TO POWIATU , A A DODATKU Z PiSu ....KOMPROMITACJA NA CAŁEGO...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ demaskatorTVN
dnia 16.12.2010, 18:58 · Zgłoś
TVN narobił ludziom wody z mózgu ale to co się stało dzisiaj to chyba do każdego trafi, że obecnej koalicji w Powiecie zależy najbardziej na kasie.
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 16.12.2010, 18:58 · Zgłoś
Zastanawia mnie zdziwienie co niektórych pensją Kmiecika. Przecież sami żeście sobie go wybrali.
Odpowiedz
-1
@ Adam
dnia 16.12.2010, 18:58 · Zgłoś
[...], [...] z takimi samorządowcami. To [...]. Kasy sie wam zachciało. Służba ludziom za kase sporą. A co na to Tusk, przecież zaciskać pasa trzeba . Dawniej byl taki kawal. Co to jest szampan. I odpowiedz : szampan to napój który pije klasa robotnicza ustami swych przedstawicieli. To tak jak teraz podwyżki są ale tylko dla przedstawicieli słusznie rządzącej Platformy wspólnie z PSl. Zenada
Odpowiedz
0
@ Pan Kracy
dnia 16.12.2010, 18:57 · Zgłoś
Jak się zaczyna od podnoszenia pensji to zawsze jest niesmacznie , wychodzi na to że w pierwszej kolejności myśli się tylko o tym . Smutne
Odpowiedz
-1
@ asystent burmistrza
dnia 16.12.2010, 18:57 · Zgłoś
Co się czepiacie pana starosty, to nie wiecie że potrzebuje kasy, bo mu niedźwiedzie zjadły pszczoły razem z ulami. A zresztą duża pszczoła potrzebuje dużo kasy.
Odpowiedz
1
@ krol
dnia 16.12.2010, 18:55 · Zgłoś
trzeba bylo uczyc sie [...]:P
Odpowiedz
-1
@ Tadek
dnia 16.12.2010, 18:54 · Zgłoś
Ciekawe ile miesięcy będzie w tej kadencji chorował ?Bo w poprzedniej było tego kilka miesięcy a inni na niego robili , no i ciągle te pszczoły !
Odpowiedz
-1
@ agam
dnia 16.12.2010, 18:51 · Zgłoś
Myślę iż powyższy artykuł odnośnie zarobków Pana starosty jest zupełnie niepotrzebny - po co podnosić ludziom ciśnienie???? - każdy z nas "przeciętny zjadacz chleba" czytając takie "rewelacje" zastanawia się skąd kasa dla takich Panów i "za co" - przepraszam bardzo czym się różnimy od "PANÓW na górze" - pewnie tym iż uczciwie pracujemy za "marne grosze" a podwyżki mamy pewne ale w podatkach i innych opłatach. KIEDY TE KOSZMARNE CZASY SIĘ SKOŃCZĄ???? BOŻE WIDZISZ i NIE GRZMISZ......
Odpowiedz
-1
@ :(
dnia 16.12.2010, 18:47 · Zgłoś
przeciwnikom pani Kurowskiej teraz już nie do śmiechu zaczyna się stara bieda, podwyżki dla siebie porażka:(
Odpowiedz
0
@ malenstwo
dnia 16.12.2010, 18:46 · Zgłoś
nie zawaham sie to napisac;ALE URWAL!!!
CZTEROLETNIE DOSWIADCZENIE? i co z tego? dlaczego zwykly szarak po czterech latach nie dostanie 40% podwyzki? i jak tu nie byc nerwowym,gdy haruje sie jak wol po 12 godzin za 1000zl a tu czlowiek dowiaduje sie,ze za plaszczenie [...] na stolku dostaje sie 12 razy tyle!!!
niech zarabia nawet 100 tys ,ale wtedy ten zwykly szarak ,ktory na niego pracuje powinien zarabiac 200 tysiecy NASZYCH POLSKICH ZŁOTYCH!!!
Odpowiedz
0
@ koza
dnia 16.12.2010, 18:45 · Zgłoś
mam pytanie kto dostaje z opieki te 511 zł jak piszą bo jak się zgłosi ktoś do opieki to mówią że niema pieniędzy lub dostanie się parę groszy że nie wiesz co z nimi zrobić
Odpowiedz
-1
@ on
dnia 16.12.2010, 18:43 · Zgłoś
dlaczego tak malo zarabia nasz starosta??????
pytam sie rado kiepska!!!!!!powinien 100000zl,dlaczego nie tyle?pytam sie??????????co za dziura to jaslo zeby starosta zarabial 10000zl!!!!!to sie do gazet nadaje:):):):):):)
Odpowiedz
-1
@ dep
dnia 16.12.2010, 18:43 · Zgłoś
PO-gański Kraj PO-gańskie obyczaje. 5000zł to odpowiednia kwota brutto. powinno być tak ze przy wyborach jest karta na której głosujemy ile maja zarabiać starości, radni Itd...
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 16.12.2010, 18:41 · Zgłoś
może ktoś poda ile będzie wynosiła "dieta" przewodniczącego.
Odpowiedz
-1
@ Kuba
dnia 16.12.2010, 18:28 · Zgłoś
PROSZE MI ODPOWIEDZIEĆ POCO TEN PAN CHODZI DO KOŚCIOŁA ???
Odpowiedz
-1
@ mieszkaniec
dnia 16.12.2010, 18:28 · Zgłoś
Komus sie w [...] poprzewracalo takie zarobki w miescie gdzie nie ma pracy i nic nie ma zrob cos dla Jasla a nie wnioskuj o podwyzke bo to az zalosne czlowieku
Odpowiedz
-1
@ koala
dnia 16.12.2010, 18:22 · Zgłoś
A za jakie pieniadze zdobył to kierunkowe wykształcenie ???
I kiedy ? Czy przed objeciem funkcji starosty ? Czy na partyjnym uniwerku ?
Odpowiedz
-1
@ obłuda
dnia 16.12.2010, 18:19 · Zgłoś
"Staroście nie przysługują jakieś dodatkowe środki, to są pieniądze, które muszą wystarczyć na wyjazdy, na pójście na obiad czy zorganizowanie spotkania w takim czy innym celu "
CZŁOWIEKU !!!NORMALNEMU SZAREMU TEŻ NIE PRZYSŁUGUJĄ , WSZYSTKO POKRYWA ZE SWOJEJ PENSJI , PRZECIĘTNA 1500 .
Odpowiedz
-1
@ majka
dnia 16.12.2010, 18:19 · Zgłoś
prezydent miasta WARSZAWA Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz ze wszystkimi dodatkami będzie zarabiać 12740 zł........a nasz starosta ile ?
Odpowiedz
-1
@ ziomal
dnia 16.12.2010, 18:17 · Zgłoś
Czy to premia za "zgubiony" samochód w POprzedniej kadencji ?
Czy pan starosta jeździ na spotkania PKSem , czy słuzbowym samochodem , a obiady to my normalni ludzie też jemy za swoje .
Odpowiedz
0
@ antyPIS
dnia 16.12.2010, 18:13 · Zgłoś
POdnosimy POdatki i swoje pensje .
Odpowiedz
-1
@ MZKS
dnia 16.12.2010, 18:05 · Zgłoś
Brawo PO , teraz wszyscy widzą jaki PIS był zły , a PO słynące z "dobrości " służy obywatelom . Gratuluje ślepym fanom TVNu .
Odpowiedz
-1
@ jaslo
dnia 16.12.2010, 18:04 · Zgłoś
Ludzie opamiętajcie się.Jesteście [...].Stopa bezrobocia wysoka a tu proszę;piękny pałac,szeryf z dychą w kieszeni a biedni ludzie patrzą i ich szlak trafia-WSTYD...
Odpowiedz
-1
@ bulba
dnia 16.12.2010, 18:01 · Zgłoś
Za rządów PO stać nas na to jesteśmy piękni i bogaci :) Co na to krzykacze o intencjach władzy ?
Odpowiedz
0
@ młoda
dnia 16.12.2010, 17:46 · Zgłoś
to jest niedorzeczne i żałosne:/
Odpowiedz
-1
@ głodowa pensja
dnia 16.12.2010, 17:45 · Zgłoś
pewnie, dajcie mu od razu 20 tys. hojna platforma, lepiej dajcie tym, co nie mają na chleb, wstydźcie się!!!
Odpowiedz
-1
@ marek
dnia 16.12.2010, 17:32 · Zgłoś
Wystarczyło podać że będzie zarabiał coś ok. 12.000 tys.,
Odpowiedz
-1
@ PO
dnia 16.12.2010, 17:29 · Zgłoś
CO? Taka kwota? A ludzie muszą pracować za jedną dziesiątą tego co starosta. Ale pazerny na kase ten Kmiecik. PO w wykonaniu Kmiecika to pazernosc i obłuda. Jak nowa rada mogła tak zagłosować to przeciez nieprzyzwoite. A co na to nowi członkowie zarządu, co teraz jest wszystko ok? Ale bagno.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 16.12.2010, 17:26 · Zgłoś
wynagrodzenie zasadnicze OK, dodatek funkcyjny i specjalny co to jest ? (aż miło powspominać stare PRL-owskie czasy)
Odpowiedz
-1
@ wiki
dnia 16.12.2010, 17:17 · Zgłoś
to jest skandal, i bezczelność, śmieje się z nas mieszkańców.
Odpowiedz
-1
@ misiek
dnia 16.12.2010, 17:15 · Zgłoś
HAhahah no to jak pokemonie [...] NOWE I NORMALNE nadchodzi dużymi krokami heheheh
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.