Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Stop dla alkoholu w naszej szkole

11

Zakończono eliminacje rejonowe konkursu, realizowanego w ramach programu „Stop dla alkoholu w naszej szkole”. Najlepsi gimnazjaliści otrzymali nagrody i dyplomy.

Program „Stop dla alkoholu w naszej szkole” realizowany był w dwóch szkołach - Gimnazjum nr 1 i nr 2 i podzielony był na dwa etapy. Podczas pierwszego, szkolnego etapu młodzież uczestniczyła w zajęciach z psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie została odpowiednio przygotowana do tego programu. Drugi etap, rejonowy to rozwiązywanie testów oraz ogłoszenie wyników.

-  Laureaci etapu szkolnego uczestniczą w etapie rejonowym. Liczymy, że ci liderzy, którzy zostali wyłonieni do finału będą w przyszłości dalej propagowali tę ideę i będą ją szerzyli wśród młodzieży – mówi Krystyna Długosz, kierownik Zarządu Rejonu PCK w Jaśle.

Ogólnie w etapie szkolnym i rejonowym brała udział ponad setka uczestników.

Pierwsze miejsce w konkursie teoretycznym zajęła Iga Błażejowska z Gimnazjum nr 1, drugie – Martyna Szewc (Gimnazjum nr 2), trzecie – Dominika Fiałkowska (Gimnazjum nr 1).

W konkursie plastycznym komisja w składzie Krystyna Długosz, kierownik Zarządu Rejonu PCK w Jaśle, Iwona Byczek, inspektor Wydziału Kultury Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle oraz Donata Gryziec, psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Jaśle, najwyżej oceniła pracę Moniki Warchoł z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Jakuba Idzika (Gimnazjum nr 1), trzecie miejsce zajęła praca Julii Boczar (Gimnazjum nr 2).

Pierwsze miejsce

Drugie miejsce

Trzecie miejsce

Program zorganizowany był dzięki dotacji Urzędu Miasta  i przy pomocy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, jak również dyrekcji Gimnazjum nr 1 i nr 2

- Celem programu jest przekazanie idei trzeźwościowej wśród młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia, także zagospodarowanie czasu wolnego tej młodzieży, poprzez właśnie różne takie akcje profilaktyczne – podkreśla Iwona Byczek, inspektor Wydziału Kultury Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle.

- My jako zarząd rejonowy jesteśmy bardzo wdzięczni UM, że popiera nasze inicjatywy i wspiera nas finansowo – powiedziała Krystyna Długosz.

Nagrody otrzymały też szkoły biorące udział w programie, które odebrały Danuta Sołtys, wicedyrektor Gimnazjum nr 1 oraz Elżbieta Solarz, nauczycielka biologii w Gimnazjum nr 2.


mad

FOT. Marek Dybaś

Napisany dnia: 16.06.2011, 15:14 , Tagi: UM Jasło, Szkoła, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ artystka
dnia 16.06.2011, 15:26
Ocena
komentarza:
0
Bardzo ładne prace, świetne pomysły, gratulacje dla laureatów ;)
@ POlska Obłuda
dnia 16.06.2011, 15:41
Ocena
komentarza:
18
Czy ta pani z UM która tak pieknie mówi o idei , tak samo zachecała radnych kiedy głosowali nad zwiększeniem koncesji dla sprzedających alkohol ?
@ japa44
dnia 16.06.2011, 15:44
Ocena
komentarza:
18
Ja dzis widziałem faceta który szedł ( miedzy 12 a 13 ) od budynku starostwa pod budynek UM z butelką w wysoko uniesionej dłoni , i nic zero SM POlicji , a niejednokrotnie te słuzby robia łapanki na ludzi ktorzy spokojnie na ławeczce pod swoim blokiem piją sobie piwo już po zmierzchu . Ciekawe ile dzis dzieci widziało tego pajaca w rynku , a ile tych ludzi pod blokiem ?
@ a
dnia 16.06.2011, 17:15
Ocena
komentarza:
14
to teraz w gimnazjum pije się alkohol?? karygodne!
@ minus men
dnia 17.06.2011, 08:30
Ocena
komentarza:
-3
jak trzeba to się pije, od zawsze się piło i nic tego nie zmieni jesteśmy słowianami

uwaga kolekcjonuje minusy
@ blablab
dnia 17.06.2011, 13:48
Ocena
komentarza:
0
co to za głupkowate stereotypy??? a przede wszystkim brednie?? może słowianie od kołyski poją alkoholem? :/
@ zefir
dnia 16.06.2011, 18:53
Ocena
komentarza:
0
Od starostwa do UM mógł iść były pracownik bo sobie z tą flaszką pomylił drogi!
@ bolek
dnia 16.06.2011, 19:36
Ocena
komentarza:
0
ostatni plakat na pierwszym zdjęciu jest juz kilka lat z rzędu, tylko na innym kolorze papieru ...
@ gumis
dnia 17.06.2011, 07:17
Ocena
komentarza:
3
wszystko jest dla ludzi alkohol tez tylko z umiarem
@ wow
dnia 17.06.2011, 13:08
Ocena
komentarza:
0
a to co w tej szkole jest problem z pijanstwem ze takie akcje sa robione??
@ jabol
dnia 18.06.2011, 14:21
Ocena
komentarza:
-1
trzeba walczyć z alkoholizmem pijmy więcej aby inni mieli mniej ;p
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657