Straż pracuje ze zdwojoną siłą. Strażacy z powiatu jasielskiego pomagają w Mielcu i Tarnobrzegu
12
W normalnych warunkach w służbie jest 10 strażaków, obecnie pracuje ich 26. Zmianę systemu pracy rozkazał komendant Wojewódzkiej PSP.

- Cały stan osobowy jednostki ratowniczo gaśniczej, gdzie funkcjonuje trzy zmiany, został podzielony na pół, stąd tak duża liczba strażaków. - tłumaczył Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP. - Jak zawsze mamy silne wsparcie ze strony OSP z całego powiatu.
10 strażaków z Jasła, oraz 3 samochody, w tym jeden z pontonem, pracuje na terenie Mielca i Tarnobrzega, gdzie sytuacja wygląda dużo gorzej niż w powiecie Jasielskim i skupione tam są siły z całego województwa.
- Poza strażakami z Jasła w tamtych rejonach pomaga również 20 strażaków z OSP z Tarnowca, Osieka Jasielskiego, Brzysk, Skalnika i Łysek Góry. - mówił komendant. - Oczywiście pracują tam siły i środki z terenu całego województwa.
Jeśli w nocy lub jutro sytuacja w Tarnobrzegu i Mielcu się zmieni, będą dokonywane podmiany, aby pracujący tam strażacy mieli możliwość odpoczynku.
(ks)

- Cały stan osobowy jednostki ratowniczo gaśniczej, gdzie funkcjonuje trzy zmiany, został podzielony na pół, stąd tak duża liczba strażaków. - tłumaczył Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP. - Jak zawsze mamy silne wsparcie ze strony OSP z całego powiatu.
10 strażaków z Jasła, oraz 3 samochody, w tym jeden z pontonem, pracuje na terenie Mielca i Tarnobrzega, gdzie sytuacja wygląda dużo gorzej niż w powiecie Jasielskim i skupione tam są siły z całego województwa.
- Poza strażakami z Jasła w tamtych rejonach pomaga również 20 strażaków z OSP z Tarnowca, Osieka Jasielskiego, Brzysk, Skalnika i Łysek Góry. - mówił komendant. - Oczywiście pracują tam siły i środki z terenu całego województwa.
Jeśli w nocy lub jutro sytuacja w Tarnobrzegu i Mielcu się zmieni, będą dokonywane podmiany, aby pracujący tam strażacy mieli możliwość odpoczynku.
(ks)
