Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Stypendium artystyczne dla młodych jaślan przyznane

10

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko oraz Izabela Filip otrzymali w tym roku stypendium artystyczne Burmistrza Miasta Jasła. Stypendia, które mogą być przyznawane w szczególności twórcom, artystom i organizatorom działalności kulturalnej oraz osobom upowszechniającym kulturę, Miasto funduje od 2011 roku.

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van – fotografia artystyczna, urodzona w 1994 r. w Jaśle, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, obecnie studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku fotografia. Od 2013 r. współpracuje przy Gran Prix Fotofestiwalu. W maju 2014 r. zdobyła wyróżnienie w konkursie Filmoznawców i Medioznawców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a konkursowa fotografia została opublikowana w 25. wydaniu magazynu IMAGES. W lipcu 2015 r. opublikowano jej prace w 76. wydaniu magazynu K MAG, a we wrześniu tego samego roku, w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbył się wernisaż pierwszej wystawy indywidualnej, zatytułowanej „Mała Księżniczka”. W listopadzie 2015 r. cykl ten został doceniony za granicą, zdobywając III miejsce w kategorii ChILDREN w konkursie Neutral Density Photography Awards, co umożliwiło popularyzację prac na arenie międzynarodowej.

Aleksandra Lam Giang Nguyen Van otrzymała stypendium artystyczne w wysokości 5500 zł - na dalszy własny rozwój artystyczny, w tym na zorganizowanie w 2016 r. indywidualnej wystawy fotograficznej pt.” Drzewo poznania dobra i zła”.

Piotr Kolanko, urodzony w 1987 r. w Jaśle, magister sztuki 2013 r. WSUR, student grafiki ASP Kraków. Uprawiane techniki: malarstwo, grafika, video, intermedia. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w tym m.in. „Flesh” Especialgallery, Londyn (2015), "Traktat o Manekinach" Galeria Szyb Wilson, Katowice (2012 r.), Performance "Rysowanie myśli" Festiwal Artfest, Mościce (2011r.), zagraniczny plener malarski "Belle Epoque" Bad Gastein Austria, „Najlepsze Dyplomy 2013 WSUR” Galeria Miejska w Rzeszowie 2014 r., „Wektor 2” Galeria „Aptek Łukasiewicza” Jasło, luty 2014r oraz autor wystaw indywidualnych (m.in.): „13 Piątek” Art. Zona, Kraków 2015, „Przeczucie” Centrum Sztuki Współczesnej Solvay Kraków luty 2014, „Nie(Pokoje)” Centrum Kultur Pogranicza Krosno styczeń 2014. Otrzymał wyróżnienie w konkursie międzynarodowym "Tradycja a nowoczesność" Szymbark 07.2011r. oraz wyróżnienie w Konkursie „PANKA” na najlepszy dyplom magisterski Rzeszów.

Piotr Kolanko otrzymał stypendium w wysokości 3000 zł na dalszy własny rozwój artystyczny, w tym na zorganizowanie w 2016 r. warsztatów ze steet artu dla młodzieży, których efektem będzie mural.

Izabela Filip – wokalistka, urodzona w 1996 r. w Jaśle, jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Występowała w Chórze Soli Deo oraz zespole New Day. Obecnie kontynuuje naukę w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle. Bierze udział w licznych konkursach i występach wokalnych. Osiągnięcia (m.in.): 2012 r.- Nagroda dla Zespołu „Amadeusz” w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” w Jaśle; 2011 r.- II miejsce w VI Powiatowym Konkursie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Jan Paweł II- przyjaciel młodych; I miejsce w konkursie „Dekalog dla Polaków”; 2012 r. – Wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Jan Paweł II- przyjaciel młodych,; 2013 r. – II miejsce w XXII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”, II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy; 2014 r. – I miejsce w Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek; III miejsce w XXIII Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki w Myślenicach; III miejsce w XVI Małopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę” w Niepołomicach.

Izabela Filip otrzymała stypendium artystyczne w wysokości 1500 zł na dalszy rozwój artystyczny, w tym udział w koncertach wokalnych w 2016 r.

Stypendia artystyczne mogą być przyznawane osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. W każdym roku przyznaje się od jednego do trzech stypendiów. Do tej pory stypendystami zostali: Michał Szpak (2012 r.), Karol Godek i Marcin Polar (2013 r.), Małgorzata Samborska (Grupa Plaja), Edward Lecheta oraz Aleksandra Tocka (2014) oraz Patrycja Ochała i Joanna Preisner (2015 r.)

UMJ

Napisany dnia: 11.03.2016, 08:35 , Tagi: UM Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ yy
dnia 11.03.2016, 20:46
Ocena
komentarza:
3
Brawo Ola
@ Mistrz 2 planu
dnia 11.03.2016, 21:59
Ocena
komentarza:
-2
Kolanko :D
Pseudo artysta!!!
@ lol
dnia 15.03.2016, 05:16
Ocena
komentarza:
1
siebie i tak uważa za "boga"... tak to już jest z beztalenciami z manią wielkości...
@ Napinacz
dnia 11.03.2016, 22:00
Ocena
komentarza:
1
... słoneczko przygrzało, okulary na miejscu, pełna kultura
@ Anika
dnia 12.03.2016, 07:35
Ocena
komentarza:
-6
Brawo Iza.
@ Dziwne...
dnia 12.03.2016, 22:22
Ocena
komentarza:
3
Czy można za osiągnięcia Chóru Soli Deo nagradzać tylko jedną chórzystkę? Przecież Iza nie śpiewała tam jako solistka. A z zespołem New Day śpiewał także cały chór.
@ ???
dnia 14.03.2016, 15:18
Ocena
komentarza:
1
Od kiedy to wiedza religijna jest osiągnięciem artystycznym?
@ Obserwator
dnia 15.03.2016, 10:22
Ocena
komentarza:
5
Ciekawe kto przydziela stypendia i jakie są kryteria?
Widzę, że można różne "osiągnięcia" wrzucić do worka działalności artystycznej, jeśli ktoś ma parcie na szkło i jakieś poparcie tam gdzie trzeba.
@ lili
dnia 18.03.2016, 12:09
Ocena
komentarza:
5
trzeba miec plecy i tyle , dobry bajer
@ Izabela Filip
dnia 20.03.2016, 15:52
Ocena
komentarza:
0
Postanowiłam odpowiedzieć na komentarze na mój temat, które przed chwilą zobaczyłam. Po pierwsze, nie miałam wpływu na treść tego artykułu, ponieważ nikt z Redakcji portalu nie konsultował tego z nami. Po drugie, w życiorysie artystycznym, który należało złożyć komisji, należało wymienić wszelkie przejawy działalności artystycznej- stąd ten chór. Niestety Redakcja umieściła głównie osiągnięcia chóru,a przy pozostałych konkursach, pominęła "w kategorii wokalnej" co jest bardzo istotne, ponieważ pojawiły się obawy, czy wiedza religijna to osiągnięcie artystyczne. Szkoda, że nikt nie wspomniał chociażby o tym, że od 2009 r. występuję w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, koncertuję z Młodzieżową Orkiestrą Dętą, organizuję koncerty, czuwania. Uczę się IV rok w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle i ciężko pracuję, by rozwijać swój głos. Jest mi przykro, ale chyba już zawsze tak będzie, że jak komuś uda się trochę więcej osiągnąć, to zaraz spotka się z negatywnymi uwagami innych. I nie, nie mam pleców, jeśli ten komentarz dotyczył mnie. Może właśnie dlatego tak ciężko jest mi się wybić i pokazać szerszemu gronu odbiorców. Stypendium zostało mi przyznane, bo tak zdecydowała komisja. Więcej nie mam zamiaru komentować tej sprawy.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657