Sukcesy chóru Soli Deo
12
Chór Soli Deo z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle zdobył I miejsce w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jasielski chór wyśpiewał zwycięstwo w kategorii „chóry szkolne”. Nagroda w wysokości 1 tys. zł została ufundowana przez księdza Piotra Pilśniarka, dyrektora Festiwalu, proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny w Będzinie.

Kolejny sukces chór odniósł w V Wojewódzkim Konkursie Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej w Kolbuszowej. Kwintet wokalny w składzie: Joanna Bażela, Alicja Pikul, Anna Pociask, Dariusz Dudek i Wojciech Rak wykonaniem kolędy w języku łacińskim wywalczył I miejsce w kategorii „zespoły”. Z kolei w kategorii „solista” najlepsza była Monika Małek.

(kp)
