Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół nr 3 Największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022

2

W rzeszowskiej Hali Podpromie w dniach 25-26 listopada odbyły się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. 

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach:

Task Hunters - Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła
Line Follower - 1 robot - Adrian Piskorz
Line Follower - 2 robot - Patryk Dobrowolski, Patryk Tomaszewski, Eryk Pawłowski i Aleksander Żmigrodzki
Smash Bots - Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła
LEGO Tug of War - Kacper Papciak i Bartosz Leśniak

1 dzień zawodów - Task Hunters zmagania przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Zadaniem zespołów było, aby z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy ponownie uruchomić elektrownię, która w niespodziewany sposób została wyłączona. Ostateczny wynik naszej drużyny to 71% uruchomienia elektrowni.

Kilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z Robotem Hunterek w tej konkurencji zajęli III miejsce.

2 dzień zawodów - Smash Bots czyli walki robotów otwarte dla wszystkich zawodników konkursów bez względu na wiek.

Śmiercionośne roboty o wadze do 40 kg walczyły na śmierć i życie w zamkniętej arenie.

W kategorii Smash Bots - Kilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z robotem Kiler powtórzyli swój wynik zdobywając po raz drugi III miejsce – tylko 1 punktu brakło, aby mogli stoczyć bój o I miejsce.

W kategorii LEGO Tug of War - Kacper Papciak i Bartosz Leśniak zdobyli V miejsce, a w kategorii Line Follower Adrian Piskorz zajął miejsce X.

Organizatorami XChallenge 2022 były: Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz oddział podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć zarówno w pracy zespołowej jak i indywidualnej. Cieszy nas również doświadczenie, jakie wynieśli z tych zmagań, możliwość obserwacji efektów pracy innych zespołów oraz nowe inspiracje. Zdobywcy III miejsca oprócz nagród finansowych i statuetek otrzymali po 100 pkt w procesie rekrutacji na Politechnikę Rzeszowską.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i życzymy zapału do budowy robotów na zawody w następnym roku.

Dziękujemy również opiekunom Dominikowi Mitorajowi nauczycielowi Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle i Damianowi Matłoszowi nauczycielowi naszej szkoły, którzy pomagali drużynom w przygotowaniach.

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
3
@ Mieszkaniec
dnia 28.11.2022, 15:38 · Zgłoś
Gratulacje.
Odpowiedz
4
@ Ewka
dnia 28.11.2022, 09:18 · Zgłoś
Niesamowity sukces! Ogromne gratulacje!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.