Strona główna

Świadczenie uzupełniające 500 +.

12
Napisany dnia: 05.09.2019, 08:00 , Tagi: Brak

Od 1 października br. wejdzie w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wpływającymi pytaniami ZUS zaprasza na „Dzień Otwarty dla Klientów”.

Dzień Otwarty odbędzie się 18 września br. w jasielskim Oddziale ZUS oraz inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku. W godz. 10.00-14.00 na zainteresowanych będą czekali eksperci ZUS, którzy udzielą informacji w zakresie: warunków nabywania prawa do świadczenia, trybu przyznawania świadczenia, zasad wypłacania świadczenia. O świadczenie uzupełniające będą mogły wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji (co potwierdza orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji samoistne lub w połączeniu z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy, albo o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub o całkowitej niezdolności do służby), a suma przysługujących im świadczeń z funduszy publicznych nie przekracza 1600 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 18 września br. w godz. 10.00-14.00:

- Oddział ZUS w Jaśle - ul. Rynek 18 A (sala konferencyjna 4 A),

- Inspektorat ZUS w Brzozowie - ul. Witosa 11 (sala obsługi klientów),

- Inspektorat ZUS w Dębicy - ul. Piłsudskiego 15 (sala obsługi klientów),

- Inspektorat ZUS w Krośnie - ul. Bieszczadzka 5 (sala obsługi klientów),

- Inspektorat ZUS w Sanoku - ul. Konarskiego 20 (sala obsługi klientów).

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik w województwie podkarpackim

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Bareja
dnia 05.09.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
0
Polska właśnie... A jak koś już dojdzie do tej placówki ZUS to znaczy, że świadczenia nie potrzebuje. Może jaśniepaństwo urzędnictwo ruszyli swoje cztery litery i zamiast nachodzić ludzi na zwolnieniach - odwiedzili ludzi NIEZDOLNYCH DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI W DOMU!!! Zamiast numeru sali w ZUS wypadało by podać nr telefonu
Czy słowo urzędnik musi być synonimem bezmyślności???
@ Miś
dnia 05.09.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
2
Przestań pracować albo wyjeżdżać na wczasy na chorobowym to Cię przestaną nachodzić. Wszyscy chcą 300 plus, 500 plus, 13 stkę. A robić nikomu się nie chce
@ MAŁA
dnia 06.09.2019, 00:23
Ocena
komentarza:
6
Ktoś kto ma od 20 lat grupę pierwszą musi ponownie stawać na komisję. Przecież to jest nienormalne. Wiadomo, że połowa tych ludzi nie dostanie tej grupy ci już ma. To celowa robota i przy okazji kontrola...
@ Anty
dnia 07.09.2019, 11:32
Ocena
komentarza:
0
Miej pretensje do rządu o sejmu. Było na nich głosować?
@ Elizabeth
dnia 05.09.2019, 20:04
Ocena
komentarza:
0
N-12f co to znaczy
@ Elizabeth
dnia 05.09.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
0
Proszę o odpowiedz co znaczy n 12f
@ Nikola
dnia 06.09.2019, 12:28
Ocena
komentarza:
5
A ja mam dziadka ,który ma 95 lat i jest nie wstanie sam się poruszać, to również będzie musiał wstawić się na komisję?
@ Bi
dnia 06.09.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
2
Nie, nie będzie musiał. Lekarz orzecznik może wydać orzeczenie w trybie zaocznym czyli na podstawie posiadanej dokumentacji medycznej bez żadnego badania
@ Waldemar
dnia 06.09.2019, 12:59
Ocena
komentarza:
3
Art. 4. 1. Do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę
z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie
w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej
lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do
samodzielnej egzystencji.
Dlaczego osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności na stałe w szczególności muszą ponownie stawać na komisje przez orzeczników ZUS? Dlaczego nie respektuje się orzeczeń o ZNACZNYM stopniu niepełnosprawności, a były zawsze na równi z I grupą z ZUS. Mrpips,Komisja Zdrowia i ZUS tak poprzekręcali przepisy, że to komedia.
@ Grzegorz
dnia 06.09.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
-1
Jestem pod respiratorem jak przebiegnie komisja )))
@ Bi
dnia 06.09.2019, 21:43
Ocena
komentarza:
2
Bo tak jest zapisane w ustawie z 31.07.2019 r. A ZUS nie pisze przepisów tylko parlament
@ Grzegorz
dnia 06.09.2019, 19:03
Ocena
komentarza:
1
To jest chore od zawsze mam 1 grupę A tu papierki [...]relka do lekarza rodzinnego musiałem iść by wpisał to samo co zus ma w papierach bo przecież sam zus przyznał mi 1 grupe
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105