Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Świąteczna Paczka

10

Po raz pierwszy na terenie gminy Nowy Żmigród zorganizowano akcję społeczna pod nazwą „Świąteczna paczka”. Inicjatorami byli: Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół im. bł. Władysława Findysza, Parafia w Nowym Żmigrodzie, Szkolne Koła Caritas.

Osoby, które przystąpiły do pracy, stawiały sobie za cel pomoc tym dzieciom, które tej pomocy naprawdę potrzebowały. Chcieliśmy przywrócić uśmiech na ich twarzach. Przystąpiono do przygotowywania materiałów promocyjnych, afiszy, ulotek, plakatów. 

Poinformowano wszystkie media dostępne na naszym terenie.

Następnie wolontariusze udali się w teren, by zaprosić wszystkie firmy, sklepy, instytucje i stowarzyszenia do wzięcia udziału w akcji i zorganizowanie świątecznej paczki. Rozwieszono plakaty i afisze informujące społeczność, jak można wziąć udział w akcji. Podczas mszy świętych w całej gminie została odczytana informacja na temat naszej akcji. Przy roznoszeniu materiałów promocyjnych i zapraszaniu do udziału w akcji spotkaliśmy się z ciepłym i serdecznym przyjęciem.

Oczywiście byli i tacy, którzy nas nie wsparli. Akcja zaczęła nabierać tempa tydzień przed świętami. Wolontariusze docierali wszędzie tam, gdzie wcześniej byli z zaproszeniami. Wszyscy chętnie dawali różnego rodzaju artykuły oraz produkty spożywcze, które zostały dostarczone do bazy, czyli do Gminnego Ośrodka Kultury.

W poniedziałek 2 kwietnia wszyscy organizatorzy przystąpili do segregacji produktów oraz do przygotowywania paczek. Mieliśmy mały problem z pudełkami, ale na bieżąco pomagały nam sklepy, które odkładały puste pudełka dla naszych potrzeb, serdecznie im za to dziękujemy. Paczki pakowane były od rana do popołudnia.

Każda paczka była przygotowywana zależnie od tego, do jakiego odbiorcy miała trafić. Podzielono paczki na chłopięce i dziewczęce oraz ze względu na wiek: do 6 lat, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie paczki zostały opakowane specjalnym papierem. Na każdej z nich umieszczone zostało logo naszej akcji informujące, kto jest organizatorem oraz komu ta akcja ma służyć. Dla świątecznego wystroju przyklejono do każdej paczki kolorowe kokardy. Przygotowano 87 paczek dla dzieci z terenu całej gminy. Wśród otrzymujących paczki były też osoby chore. Nasza akcja dotarła do dzieci z: Mytarki, Mytarzy, Toków, Łężyn, Sadek, Nienaszowa, Siedlisk Żmigrodzkich, Nowego Żmigrodu, Kątów, Brzezowej, Skalnika, Łysej Góry.

We wtorek 3 kwietnia organizatorzy akcji własnymi samochodami rozwieźli paczki dla każdego dziecka, które zostało objęte naszą akcją. Radość przy wręczaniu paczki oraz zaskoczenie było bardzo duże. Wszyscy przyjęli paczki i gorąco dziękowali za pomoc. Ta reakcja była dla nas najważniejsza. Ta akcja, chociaż po raz pierwszy organizowana, uzmysłowiła nam, że jest potrzebna i postanowiliśmy ją kontynuować co roku.

 

Najbardziej zaangażowani w to przedsięwzięcie byli przedstawiciele wymienionych już wyżej instytucji i stowarzyszeń. Chcielibyśmy, by społeczność dowiedziała się, kto uczestniczył w tej akcji. W imieniu TMNŻ - Jerzy Dębiec, Katarzyna Jurkowska, GOK - Zofia Bilska, Andrzej Ciekliński, Parafia Nowy Żmigród - ks. katecheta Piotr Róż, ZS im. Mikołaja Kopernika - Paulina Bąk, Monika Młynarczyk, ZS im bł. Władysława Findysza - Joanna Kmieć. Ten zespół bardzo sprawnie przeprowadził akcję i uważamy, że zasługują na wyrazy wdzięczności. Dzięki wszystkim ofiarodawcom ta akcja miała sens i wypadła nadzwyczaj dobrze. Z przekazanych darów przygotowano 87 paczek, które dostarczono do domów odbiorców. Hasło, które mówiło: „Nie zwlekaj i pamiętaj, że tyle jesteś wart, ile dajesz z siebie innym”, w pełni się sprawdziło.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom: Annie Zajdel z Siedlisk Żmigrodzkich, Alinie Gałuszce z Nowego Żmigrodu, Zbigniewowi Musiałowi ze Starego Żmigrodu, Tadeuszowi Źrebcowi z Kątów (Ognisko Muzyczne), Danucie Krajciewicz, Stanisławowi Balowi, Dorocie Palider, Czesławie Żarnowskiej, Krystynie Kościk-Torba, Państwu Golec, Krystynie Dębiec (wszyscy z Nowego Żmigrodu), Annie Kostrząb z Mytarki, Janowi Musiałowi z Nienaszowa, Annie Więcek ze Starego Żmigrodu, Jerzemu Bożętce z Sośnin, Radosławowi Kujawskiemu z Jasła. Naszej akcji dużą pomoc udzieliły firmy i przedsiębiorstwa: Magurski Park Narodowy z siedzibą w Krempnej, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie, uczniowie i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, uczniowie i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół im. bł. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie, Zajazd „Pod Małym Laskiem”, Firma Jan-Pol Łężyny, Sklep Atlantik Alicja Winiarska w Nowym Żmigrodzie, Zakład Kamieniarski Jan Cyran z Toków, Zakład Samochodowy Józef Majka Nowy Żmigród, Masarnia Nowy Żmigród, Kiosk Maria Kudłaty Nowy Żmigród, Zakład Fryzjerski Bogusława Skwara, Sklep Jeans Nowy Żmigród, Apteka Maria Wyczołek Nowy Żmigród, Weterynaria Wiktor Wiśniewicz, Sklep Ciuszek Lucyna Banaś, Posterunek Policji w Nowym Żmigrodzie, Sklep Jola w Nowym Żmigrodzie, uczniowie i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, Firma Jan Białek Gorzyce, Apteka Agnieszka Doktor w Nowym Żmigrodzie, Sklep Odzieżowy Beata Maresz, Sklep Motoryzacyjny Piotr Doktor, Sklep Wielobranżowy Ewa Krajciewicz, Zielona Budka Edyta Piątkowska Nowy Żmigród, pracownicy Banku Spółdzielczego w Nowym Żmigrodzie, Usługi Krawieckie Anna Barańska, Pensjonat Wichrowe Wzgórze w Nowym Żmigrodzie, pracownicy Urzędu Pocztowego w Nowym Żmigrodzie, Sklep Obuwniczy Barbara Wiklowska z Nienaszowa, Firma Usługowa Jacek Czaja w Nowym Żmigrodzie, Sklep Fashion, Kiosk Joanna Stoś w Nowym Żmigrodzie, uczniowie i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Nienaszowie, Sklep Spożywczy Edward Piwowarczyk w Nowym Żmigrodzie, Samorządowy Zespół Obsługi Szkół w Nowym Żmigrodzie, Kwiaty u Renaty - Renata Mroczka, Szkółka Drzewek Państwo Gryziec w Łysej Górze, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii w Nowym Żmigrodzie, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Kąty „Pokolenie”, Sklep Żelazny Sławomir Suchan Nowy Żmigród.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim proboszczom dekanatu Nowy Żmigród za pomoc oraz propagowanie naszej akcji wśród mieszkańców gminy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom, stowarzyszeniom, społeczności naszej gminy, uczniom szkół wraz z nauczycielami za to, że włączyli się do naszej akcji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas również ci, którzy w tym roku nie mogli.

Jerzy Dębiec, dyrektor GOK w Nowym Żmigrodzie

Napisany dnia: 16.04.2012, 14:12 , Tagi: Nowy Żmigród, działalność charytatywna
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ja
dnia 16.04.2012, 15:13
Ocena
komentarza:
-5
Ciekawe w/g jakiego kryterium były przydzielane te paczki,bo jak mi wiadomo to w Mytarce raczej nie ma biednych osób,którym należałoby rozdawać prezenty,a jak są starsze lub chore to mają emeryturę lub rentę.
@ @
dnia 16.04.2012, 17:27
Ocena
komentarza:
6
kryterium było dębcowe czyli nijakie! jestem tylko ciekaw, których świąt to dotyczyło?bo jak wielkanocnych to trochę póżno.
@ widzik
dnia 16.04.2012, 17:59
Ocena
komentarza:
12
Perfidna autoreklama Jurka D. Takie akcje są prawdziwie szlachetne jeśli darczyńcy proszą o anonimowość a tu... filantropia z reklamą
@ X
dnia 16.04.2012, 18:17
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ reklama
dnia 16.04.2012, 19:47
Ocena
komentarza:
4
darczyńców wiecej niż obdarowanych - (niech nie wie lewica co daje prawica)
@ S.R
dnia 16.04.2012, 20:31
Ocena
komentarza:
-3
Pozdrófka dla Pani Pedagog;)
@ obiektywny
dnia 16.04.2012, 23:28
Ocena
komentarza:
-6
Dobrze że takie akcje są. Ale nie wszystkim tutaj czytelnikom dogodzi. Pozdrawiam GOK.
@ ss
dnia 16.04.2012, 23:38
Ocena
komentarza:
0
tatus pije pod sklepem mama cale zycie siedzi w gopsie a dlaczego pracy jakies nie szukaja no bo onisa wygodni wszystko im sie nalezy bo biedny co brano pod uwage komu ta paczke przydzielic swoim znajom ym czy dochod bo jj mam 300 zl na osobe
@ matka z NZ
dnia 17.04.2012, 10:49
Ocena
komentarza:
5
Tak tylko dlaczego te paczki omijaja naprawde potrzebujacych. trafiaja do tych co maja a nie do potrzebujacych.
@ mieszkanka gminy
dnia 17.04.2012, 19:15
Ocena
komentarza:
3
"Mamy nadzieję,że w przyszłym roku dołączą do nas również ci,którzy w tym roku nie mogli"-ten tekst mnie rozbroił!!!Typowy tekst tępego kłaputa!Kiedys sama brałam udział w takich akcjach żmigrodzkich(aż wstyd się przyznać) i wiem,gdzie te paczki trafiaja-większość do pijaków,nierobów.Ci,którzy w tym roku pomogli,pomagać będą wciąż,ale na tej liście ich tutaj nie ma i nie będzie!Proponuje akcje:DĘBIEC TU,DĘBIEC TAM-JAK MI DADZĄ TO CI DAM(I ZAROBIE NA TYM SAM):)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pociągiem z Jasła do Krynicy-Zdroju. „Włóczykij” wraca na tory

   

  „Włóczykij” ponownie znalazł się w ofercie połączeń kolejowych Kolei Małopolskich. Wakacyjnym pociągiem znów będzie można podróżować w weekendy z Jasła do Krynicy-Zdroju. Co więcej, od 24 do 30 czerwca „Włóczykij” kursował będzie codziennie.

 • Ulicami Jasła przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała

   

  Pomimo kapryśnej pogody jaślanie tłumnie wzięli udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami miasta przeszła kilkutysięczna procesja. Dziewczynki tradycyjnie rzucały kwiaty. Chłopcy z kolei dzwonili dzwoneczkami.  

 • Obawiają się, że park linowy zostanie zlikwidowany. Burmistrz uspokaja i tonuje nastroje

   

  Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość parku linowego w Jaśle. Wyniki ekspertyzy dendrologicznej wskazują bowiem, że stan zdrowotny drzew, które stanowią jego integralną część, pozostawia wiele do życzenia. Pięć z nich nadaje się do natychmiastowego wycięcia. Jeszcze większa ich liczba nie nadaje się do tego, aby mogły pełnić rolę podpór dla elementów konstrukcji parku linowego. Są osoby, które obawiają się likwidacji parku linowego. W gronie tym znajduje się radny Krzysztof Czeluśniak, który zachęca mieszkańców miasta do skłania podpisów pod petycją w tej sprawie.

 • A może by tak zdobyć nowe kwalifikacje za 0 zł?

   

  Praktyczna nauka może Cię kosztować tyle co nic - czyli 0 zł. Dowiedz się jak zdobyć wykształcenie całkowicie za darmo!

 • W jakim celu biegły sądowy kontaktował się z oskarżonym Grzegorzem S.?

  Obrońca przedsiębiorcy Grzegorza S. oskarżonego o niewłaściwe postępowanie z odpadami wniósł o powołanie nowego biegłego oraz dopuszczenie dowodu z prywatnej ekspertyzy na okoliczność wykazania, że odpady, które znajdowały się na działce były odpadami obojętnymi, a jednocześnie nie mogły spowodować obniżenia jakości wody, powietrza, gleby, a także zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym. Podważył wiarygodność dotychczasowego biegłego sądowego, który w ostatnim czasie kontaktował się z oskarżonym...

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657