Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Światowy Dzień Rzucania Palenia

29

Palacze, którzy chcą skończyć z nałogiem próbują różnych sposobów. Jedni radzą sobie i rzucają go z dnia na dzień, inni mają słabość do dymka i znacznie trudniej jest im się z tym rozstać. Dzisiejszy dzień poświęcony był przypomnieniu palaczom, jakie konsekwencje dla nich niesie bierne palenie tytoniu.

Na płycie Rynku w Jaśle, Kołaczycach oraz w Nowym Żmigrodzie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozdawali ulotki informujące o tym, jakie spustoszenie w organizmie osoby palącej sieje nikotyna. Akcja wpisała się także w realizację ogólnopolskiego projektu "Odświeżamy nasze miasta".

- W ramach tej akcji młodzież udziela informacji dotyczących szkodliwości palenia i negatywnego wpływu na stan zdrowia człowieka oraz o obowiązujących przepisach prawnych odnoszących się do miejsc objętych zakazem palenia. Ponadto rozdawane są ulotki oraz gadżety (m.in. opaski odblaskowe) związane z tą kampanią – zaznacza Anna Zima z Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Jaśle w dziale Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. - Nikogo nie zmuszamy dorzucenia palenia, gdyż jest to indywidualna wola każdego człowieka. Jeśli chodzi o dyskryminowanie( palaczy – przyp. Red.) w sensie, że nie można palić w lokalach gastronomicznych, to nasza konstytucja mówi o ochronie zdrowia społeczeństwa, a więc przede wszystkim musimy chronić ich zdrowie. W przypadku, gdy palacz nie chce rozstać się z nałogiem i ma ochotę palić, musi wybrać do tego odpowiednie miejsce poza lokalem – dodaje.

W kampanię włączyło się Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle, Urząd Miasta w Kołaczycach oraz Młodzieżowa Rada Powiatu.

E- papierosy to nowa alternatywa

Osoby, które noszą się z zamiarem rzucenia palenia mają przed sobą nową alternatywę. W Jaśle są dostępne tak zwane elektroniczne papierosy, które nie posiadają substancji smolistych, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i są znacznie oszczędniejsze niż zwykłe, klasyczne.

- E- papierosy są dużo tańsze od zwykłych analogicznych, a przede wszystkim są zdrowsze, zdecydowanie mniej szkodliwe. Początkowy zakup może wydawać sie dość dużym kosztem bo jest on rzędu od 100 do 300 zł, ale ich użytkowanie jest już tańsze. Na zwykłe papierosy zakładając, że pali się paczkę dziennie, wydaje się w granicach 350 zł. Na e-papierosy miesięcznie wydaje się nie więcej niż 80 zł – podkreśla Piotr Boczoń, właściciel sklepu z e-papierosami.

Sam dawniej palił zwykłe papierosy, dopóki nie spróbował elektronicznych. Dzięki temu wpadł na pomysł, by taki produkt udostępnić na rynku. Zauważył znaczną różnicę pomiędzy klasycznym a elektronicznym papierosem. - Byłem palaczem, ale zacząłem palić e-papierosy od listopada zeszłego roku. Próbowałem z czasem wypalić zwykłego, po miesiącu pół i wreszcie go wyrzuciłem. Przede wszystkim nie smakował i czuć było tramka w ustach. Człowiek się uwrażliwia i zwykłe papierosy po prostu brzydną – opowiada swoją historię z paleniem papierosów P. Boczoń.

Ciekawe jest to, że palacz może sobie wybrać smak liquidu do e-papierosa. Dostępnych jest ponad 100 smaków, w tym owocowych, o smaku napojów alkoholowych i wiele innych. Ludzie powoli zaczynają się przekonywać, że jest to wygodne zarówno dla osób niepalących, które nie znoszą unoszącego się dymu i wstrętnego zapachu i tych, chcących skończyć z nałogiem.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 15.11.2012, 22:23 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik, Andrzej Czernecki, Małgorzata Salacha
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ PiS-man
dnia 15.11.2012, 23:00
Ocena
komentarza:
7
E-papierosy, wibratory, dmuchane lale - do czego ten postęp ludzkość doprowadzi?
@ trykający
dnia 16.11.2012, 00:57
Ocena
komentarza:
8
Wystarczy zauwazyc ze od klinku dni na forach i portalach nachalny spam producentów i sprzedawcow e-papierosów , prostacki na ktory daja sie nabierac ludzie . Tu widze tez nie zabrakło reklamy .
Ale o czym to ja chciałem ... aaaa ma ktos ognia ?
@ janusz
dnia 16.11.2012, 06:39
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ kasia
dnia 16.11.2012, 12:50
Ocena
komentarza:
5
Z tych wymienionych przedmiotów najlepszy jest wibrator! Tylko baterie się tak szybko wyczerpują...
@ dragoness
dnia 18.11.2012, 13:42
Ocena
komentarza:
0
Mówią, że wibrator to wszystkie zalety mężczyzny, a żadnej wady ;-) Natomiast e-papieros to jedynie ukłon w stronę niepalących, bo nikotyna nadal pozostaje trucizną.
@ :)
dnia 15.11.2012, 23:28
Ocena
komentarza:
5
Nie pij Pepsi, bo wyżera wątrobę, nie jedz chipsów, utyjesz. Nie pij gazowanego. Po piwie brzuch rośnie. Po ciastkach wypadną ci zęby, nie pij wódki, wpadniesz w nałóg. Nie onanizuj się bo masz grzech. Nie głosuj na PiS, bo Jarek będzie premierem
@ lapierduku
dnia 16.11.2012, 06:41
Ocena
komentarza:
9
Ta dziewczynka na pierwszym zdjeciu po prawej stronie jest śliczniutka :-) Zakochalem sie w niej :-)
@ xxxx
dnia 19.11.2012, 10:06
Ocena
komentarza:
6
obie fajne, to laski z budowlanki
@ byku
dnia 15.11.2012, 23:37
Ocena
komentarza:
4
żyj zdrowo, wpadnij pod pirata drogowego...
@ Superbohater Człowiek-Wonsz
dnia 16.11.2012, 00:08
Ocena
komentarza:
8
Stwierdza sie, że wszystko jest niezdrowe i powoduje raka. Jednak nadal można to produkować bez żadnych oporów. Niech UE wprowadzi prawo zakazujące produkcji w trosce o zdrowie obywateli wszystkich narodów. No właśnie...Nie da się... Za dużo kasy stracenia. Biznes jest biznes.
@ Gela
dnia 16.11.2012, 00:11
Ocena
komentarza:
2
Gela namawia !!! haha

:)
@ Jarek
dnia 16.11.2012, 00:12
Ocena
komentarza:
2
A Jarek Nie słucha i pali Dalej!
@ Gela
dnia 16.11.2012, 00:13
Ocena
komentarza:
2
Ale Prawie Nie Pali ! No ! :D
@ Jarek
dnia 16.11.2012, 00:14
Ocena
komentarza:
2
Prawie prawie robi róznice !!! :P
@ lapierduku
dnia 16.11.2012, 06:46
Ocena
komentarza:
-2
Zadne to wyjscie! Ktos kto nie chce palic niech stara sie to zrobic dobrze a nie przecbodzic z syfu w syf! Aha i jeszcze jedno jezeli palę 5 papjerosow dziennie to juz nie powinienem siegac po e-papierosa bo mi sie to nie oplaci finansowo? Handlowiec z tego goscia zaden!
@ kasia
dnia 16.11.2012, 09:01
Ocena
komentarza:
2
do czego to doszło że portal jasielski w wiadomościach zajmuje się reklamą sklepu
@ Niech sie ktoś wpisze co pali e papieros
dnia 16.11.2012, 11:03
Ocena
komentarza:
4
Też zamierzam rzucić palenie,bo już nie wyrabiam finansowo.Czy ten e papieros daje kopa??Czy tak samo go czuc w gardle i w plucach?/
Krótko mowiąc czy gryzie tak jak trzeba??
@ e - papieros
dnia 16.11.2012, 11:43
Ocena
komentarza:
3
Nie daje absolutnie żadnego kopa, zaspokaja tylko potrzebę zajęcia czymś rąk. Nieprawdą jest, że wydaje się mniej kasy! Nieustannie też trzeba doładowywać baterię, co bywa kłopotliwe. Ale NAJWAŻNIEJSZE: nie wiadomo czy e-papierosy nie są BARDZIEJ szkodliwe od zwykłych, bo nie ma na ten temat wiarygodnych badań. W sumie - do bani! I coś mi się zdaje, że nie są tak całkowicie legalne, ale to już zupełnie inny problem...
@ Andrezi
dnia 16.11.2012, 11:21
Ocena
komentarza:
-5
E-papieros o odpowiedniej mocy, zapewnia doznania o niebo lepsze niż zwykły papieros!
Gdy znajomi próbują "wziąć bucha" z mojego e-papierosa, przeważnie skutkuje to u nich chwilowym kaszlem ;)
Jednak pamiętajmy o jednym: Nie dajmy się zdominować przez świat elektroniki! Zawsze w gronie znajomych sięgajmy po zwykłego papierosa i delektujmy się pięknymi chwilami spędzonymi w świecie realnym! :)
@ jonasz
dnia 16.11.2012, 11:33
Ocena
komentarza:
2
Ja mam e-fajka z tego sklepu i jestem z niego bardzo zadowolony, już od dwóch miesięcy nie paliłem zwykłego i co najważniejsze - w ogóle mnie do tych śmierdziuchów nie ciągnie! Nie chcę robić kryptoreklamy, ale naprawdę polecam e-papierosy!
@ :D
dnia 16.11.2012, 12:34
Ocena
komentarza:
2
Drodzy pełni krytycyzmu komentatorzy... chciałbym tylko powiedzieć, że najwiecej do powiedzenia ma ten kto albo nigdy nie probował albo kieruje sie opinia innych. E-papierosy to nie witaminki ale napewno sa o wiele zdrowsze niz zwykle fajki, tutaj mamy doczynienia z jedna substancja szkodliwa(czyt. nikotyna) a nie ponad 400stoma innymi zwiazkami ktorymi naszprycowane sa zwykle. Jesli chodzi o potwierdzenie jakosci - byly sa i beda prowadzone badania, ktore jednak wykazuja mniej szkodluiwy wplyw e-papierosow na palacza niz te zwykle. Ja sam od dłuższego czasu uzywam E i jestem bardzo zadowolony, chocby z racji tego ze mam grubszy portfel;) Pozdrawiam!!
@ e - papieros
dnia 18.11.2012, 13:03
Ocena
komentarza:
0
szkodliwość papierosów odkryto po pół wieku ich istnienia ;) a i to nie wszyscy lekarze byli zgodni co do tego czy korzyści nie przewyższają strat ;) e-papierosy to nie jedna substancja!!! zresztą czystą nikotyną to można co najwyżej mszyce truć ;)
@ Pigway
dnia 16.11.2012, 14:12
Ocena
komentarza:
1
na fladze polski podobnie jak na paczce papierosów powinno widnieć ostrzeżenie ministra: mieszkanie w tym kraju może powodować śmierć lub ciężkie problemy ze zdrowiem
@ dragoness
dnia 18.11.2012, 13:38
Ocena
komentarza:
0
Jeszcze tu jesteś? Cały świat stoi przed tobą otworem, polaku (z pełną świadomością z małej litery)
@ felek
dnia 16.11.2012, 19:22
Ocena
komentarza:
0
[...] sie z takimi dniami
@ miras
dnia 19.11.2012, 22:26
Ocena
komentarza:
0
Ale jest i karygodne nieprzestrzeganie przepisów USTAWY o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
z dnia 9 listopada 1995 r.
przez funkcjonariuszy policji – Rewir Dzielnicowych
wynajmujących pomieszczenia służbowe od Wspólnoty Mieszkaniowej w Jaśle przy ulicy Kochanowskiego 2 (blok), a także wielu interesantów odwiedzających Rewir Dzielnicowych ,gdzie na schodach wejściowych i we wnęce do tegoż refiru utworzono swoistą sobie palarnie papierosów przez pełną dobę i dym tytoniowy zatruwa życie właścicielom mieszkań , tak że nie mogą otworzyć sobie okien,gdyż dym przedostaje się do mieszkań i tam czyni spustoszenie zdrowotne dzieci i osób dorosłych zmuszając od wdychania ponad 40 rakotwórczych substancji jak: aresen,chlorek winylu,ciała smołowate,cyjanowodór, fenole,formaldehyd,metanol i wiele innych substancji , a jest ich ponad 4000, a także i po paleniu rzucających tzw, pety na schody, chodnik i trawnik, które rozkładając się wydzielają też trujące i nieprzyjemne w zapachu substancje.
Jest to czynione zapewne za zgodą Komendata Powiatowego Policji obecnego jak i poprzednich – mimo wielu próśb o niepalenie i wyznaczenie sobie palarni , dalej się zatruwa mieszkańców.
http/prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-9-listopada-1995-r-o-ochronie-zdrowia-przed-nastepstwami-uzywania-tytoniu-i-wyrobow-tytoniowych/

A palenie tytoniu w pomieszczeniach zakładu jest zagrożone karą wg.art 13 pkt 2
Kto pali wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazami określonymi w art. 5
podlega karze grzywny do 500 zł.
A ponadto z tego samego art.13 pkt 1 ust.2

2) będąc właścicielem lub zarządzającym obiektem lub środkiem transportu,
wbrew przepisom art. 5 ust. 1a, nie umieszcza informacji o zakazie palenia
tytoniu
podlega karze grzywny do 2 000 zł.

Właściciele mieszkań Wspólnoty Mieszkaniowej w Jaśle przy ul.Kochanowskiego 2

PS. o innych karygodnych zachowaniach funkcjonariuszy policji z Rewiru Dzielnocowych w Jasle ul.Kochanowskiego 2 blok następnym razem...
@ Niepalacy
dnia 24.11.2012, 12:31
Ocena
komentarza:
0
A jak by tak np. zrobić zamiast papierosów które przede wszystkim zmuszają innych do wdychania smrodu zrobić strzykawki z czystą nikotyną, i taki palacz by sobie dawał w żyłę nikomu nie szkodząc ?! Ilekroć razy mijam "kopciuchów idących chodnikiem i zaspokajających swój głód narkotyczny ? Czemu nie mówi się o tym NARKOTYK ? I taki ćpun ma w nosie że idzie dziecko, że osoba chora na astmę lub inne schorzenia dróg oddechowych. On ma nałóg i musi go zaspokajać gdziekolwiek, szkoda że w trakcie spania jakoś wytrzymuje.
Mam taki pomysł żeby kupić baardzo śmierdzące substancje w sprayu i jak taki nikotynowy ćpun musi blisko nas (np. na koncercie) zaspokoić swój głód to rozpraszać wtedy nasz zapach aby zwrócić uwagę jak to jest przyjemnie wąchać coś czego sobie nie życzymy, skoro jemu wolno to i nam też, ciekawe jak wytrzyma wtedy.
Dlaczego narkotyki nie wolno bo uzależniają a nikotynę wolno ?!
@ gościówa
dnia 18.12.2012, 17:16
Ocena
komentarza:
6
Ten Piotr Boczoń jest zboczony ;/
@ kokoko
dnia 10.07.2013, 15:06
Ocena
komentarza:
-1
...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Śledztwo w sprawie zakażeń salmonellą wśród dzieci zostało umorzone

  Końcem czerwca ubiegłego roku u dzieci ujawniono pierwsze zatrucia pokarmowe wywołane salmonellą. Objawy potwierdzono również u kilkudziesięciu innych osób. Jasielski Sanepid prowadził w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne, a następnie powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa została umorzona...

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Rząd zaprezentował tarczę antyinflacyjną. „To tarcza, która ma chronić polskie rodziny i obniża podatki” - mówił premier<

  Dzisiaj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił tarczę antyinflacyjną 2.0, która, jak podkreślał ma obniżyć inflację i sprawić, że w portfelach Polaków pozostanie jak najwięcej pieniędzy.

 • Czy w Bączalu Dolnym doszło do zagłodzenia psa? Sprawa została umorzona, bo autopsja wykluczyła śmierć głodową

  Końcem grudnia ubiegłego roku jasielska policja otrzymała zgłoszenie, że w Bączalu Dolnym właściciel miał zagłodzić psa. Zwierzę padło w nocy z 23 na 24 grudnia. Truchło psa zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji. - Wyniki autopsji nie wykazały by zwierzę posiadało jakiekolwiek oznaki fizycznego znęcania, wykluczono także możliwość śmierci głodowej – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

   

  Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

 • Około 140 kotów z Jasła trafiło do domów tymczasowych. Trwa zbiórka na ich leczenie

  W ubiegłym roku inspektorzy z OTOZ Animals z Krosna i Sanoka w asyście policjantów odebrali ponad 140 kotów hodowli kotów rasowych maine coon w Jaśle. Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych, jednak wciąż wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Animalsi dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na ich leczenie i apelują o dalszą pomoc.

 • Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

   

  „Dzień dziś wesoły” – pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się dzisiaj tradycyjne Orszaki Trzech Króli. Ulicami Jasła, po rocznej przerwie, przeszło dzisiaj kilka tysięcy osób, wspólnie kolędując i radując się z Bożego Narodzenia. Nie zabrakło występów artystycznych oraz żłóbka, który w tym roku, stanął przy kościele farnym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Miało być wesele, goście i zabawa. Wójt Gminy Jasło miesiąc przed imprezą zamknął domy ludowe

  Państwo Centlerowie z Jasła przygotowywali się do ważnego wydarzenia w życiu swojej córki Magdaleny. Wesele chcieli zorganizować w Domu Ludowym w Jareniówce, w którym salę zarezerwowali pół roku wcześniej. Wszystko dopinali już na ostatni guzik, kiedy miesiąc przed ceremonią zaślubin wójt Gminy Jasło podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wynajmowania sal w domach ludowych w gminie.

 • Policja bada, czy jedna z pracownic DPS w Foluszu dopuściła się fałszerstwa i oszustw na szkodę pensjonariuszy

   

  Podrabianie podpisów, nieracjonalne zakupy artykułów spożywczych i odzieżowych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, to tylko niektóre z wątpliwości, jakie budzi postępowanie jednej z pracownic ośrodka. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura. Śledczy badają również, czy w kontekście tej wyjątkowo bulwersującej sprawy nie doszło także do niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo placówki. Część pracowników DPS obawia się, że sprawa może zostać zamieciona pod dywan.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105