Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Święto Policji w Jaśle

5

My policjanci w pełni rozumiemy znaczenie naszej misji. Jesteśmy otwarci na rozpoznawanie nowych zagrożeń, podejmowanie kolejnych wyzwań. Czynimy i będziemy czynić wszystko by sprostać wymaganiom ludzi, których chronimy, zasłużyć sobie na społeczne uznanie. To zaufanie ludzi, których ochraniamy jest najważniejszym kryterium naszej oceny. – Taką deklarację w swoim wystąpieniu zawarł młodszy inspektor Jan Łazowski Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.

Policjanci pełnią służbę. Jest to wyjątkowa rola. Nawet wtedy, gdy policjant zdejmie mundur, nie przestaje być na służbie. Zawsze jest zobowiązany reagować na łamanie prawa i służyć pomocą. Służba w Policji jest bardzo odpowiedzialna i niesie ze sobą ryzyko. Każdy z nas  ślubował  wypełniać obowiązki nawet z narażeniem swojego życia. Policjanci pełnią służbę, by było bezpiecznie, by ludziom po prostu lepiej się żyło. Dlatego tak ważne dla ludzi funkcjonariuszy w niebieskich mundurach jest społeczne uznanie. – Powiedział komendant jasielskich policjantów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów, partnerzy we wspólnych działaniach zapobiegawczych oraz reprezentanci służb mundurowych, inspekcji i urzędów.  Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie reprezentował nadkomisarz Zbigniew Sowa Naczelnik Sztabu KWP.

Uroczystość Święta Policji to tradycyjnie czas awansów.   W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 32 funkcjonariuszy jasielskiej Policji: 7 w korpusie oficerskim, 11 w korpusie aspiranckim, 9 podoficerów i 5 szeregowych.

Na stopień podinspektora Policji: Paweł Filipek Naczelnik Sekcji Kryminalnej, Piotr Hals Ekspert Zespołu Informatyki oraz Artur Wypasek Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego.

Na stopień nadkomisarza Policji: Zbigniew Mijal Zastępca Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledzczej i Janusz Frankiewicz Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

Na stopień aspiranta sztabowego awansowano Antoniego Bargieła, Jana Jurczyka, Jacka Korca, Roberta Krzyżanowskiego, Stanisława Wojdyłę. Na stopień starszego aspiranta: Jacka Gorczycę, Bogusława Filipa, Roberta Kolanko i Mariana Wróżka, a na stopień młodszego aspiranta - Bartosza Pusza.

Stopień sierżanta sztabowego otrzymali: Piotr Frankiewicz, Marcin Kolbusz, Mariusz Marszałek, Marek Musiał, Robert Szepietowski, Wacław Sychta i Grzegorz Świędrych. Na stopień starszego sierżanta Policji awansowano: Tomasza Grzyba, Pawła Korczykowskiego i Bartłomieja Świerczka. Na stopień sierżanta Policji: Przemysława Kasprzyk, Marcina Lawerę i Grzegorza Stygara.

Stopień starszego posterunkowego otrzymali: Jordan Leśniak, Bartosz Szeleszkiewicz, Anna Śnieżek, Dariusz Świędrych i Oskar Tworek.

W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowani zostaną również dwaj komendanci powiatowi: Roman Szydło I Zastępca KPP w Jaśle oraz Stanisław Jureczko Zastępca Komendanta Powiatowego. Akty nominacyjne na stopień młodszego inspektora (opowiadający wojskowemu stopniowi podpułkownika) otrzymają w czasie uroczystości wojewódzkich w przyszłą sobotę w Przeworsku.


Podczas uroczystości wojewódzkich brązowymi krzyżami zasługi nadanymi przez Prezydenta RP, za szczególne osiągnięcia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, odznaczeni  zostaną: podinspektor Artur Dudek Ekspert Zespołu Kadr, Nadkomisarz Henryk Kmiecik Naczelnik Sekcji Prewencji oraz aspirant sztabowy Andrzej Pankiewicz z Sekcji Kryminalnej.


Od 2000 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadaje odznaki „Zasłużony Policjant”. Podczas dzisiejszej uroczystości brązową odznakę wręczono aspirantowi sztabowemu Stanisławowi Wojdyle.

Po raz szósty w dzień „Święta Policji” jeden z funkcjonariuszy wyróżniony zostaje w sposób wyjątkowy. Za osiągnięcia w służbie na rzecz społeczności lokalnej przyznawana jest nagroda samorządu powiatu jasielskiego. W tym roku wyróżnienie to otrzymał aspirant sztabowy Andrzej Dybaś - Kierownik Referatu Ruchu Drogowego.

W tym roku po raz pierwszy Samorząd Miasta Jasła ufundował specjalną nagrodę dla policjanta, którego służba w wyjątkowym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i porządku w mieście. Pierwszym policjantem który otrzymał to wyróżnienie jest

aspirant Andrzej Stygar, dzielnicowy.

 Podczas uroczystości odbyło się wręczenie statuetek „Orły 2006”. Jest to wyróżnienie  Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego – partnera Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stowarzyszenie, za pośrednictwem prezesa JKMiRD Józefa Biernackiego, w ten sposób chciał wyróżnić tych, którzy najaktywniej  wspomagają przedsięwzięcia prewencyjne, turnieje dla dzieci i młodzieży, naukę ratownictwa medycznego i propagowanie wydawnictw  o tematyce prewencyjnej. Jednym z dziesięciu dzisiaj uhonorowanych statuetkami był komendant jasielskiej Policji

Jan Łazowski.  

zródło: www.podkarpacka.policja.gov

Napisany dnia: 21.07.2006, 22:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ wojnarjaslo
dnia 22.07.2006, 20:35
Ocena
komentarza:
0
Buła gratulacje dla tatusia<brawo>
@ Anna
dnia 22.07.2006, 23:08
Ocena
komentarza:
0
awszystkim gratuluje,z wyjątkiem jednego,którego kilka lat temu zwolniono dyscyplinarnie.Skąd on się tam wziął.Został zwolniony min.za sprawę mojego wujka.
@ buła
dnia 22.07.2006, 23:55
Ocena
komentarza:
0
wojnar od zawsez mowilam ze moj tato jest NAJLEPSZY:D
@ wojnarjaslo
dnia 23.07.2006, 08:34
Ocena
komentarza:
0
Jaka Ty skromna jesteś:D:D:D
@ Kate
dnia 22.08.2007, 17:19
Ocena
komentarza:
0
ja również wszystkim gratuluje:)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657