Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Święto Policji w Jaśle

5

My policjanci w pełni rozumiemy znaczenie naszej misji. Jesteśmy otwarci na rozpoznawanie nowych zagrożeń, podejmowanie kolejnych wyzwań. Czynimy i będziemy czynić wszystko by sprostać wymaganiom ludzi, których chronimy, zasłużyć sobie na społeczne uznanie. To zaufanie ludzi, których ochraniamy jest najważniejszym kryterium naszej oceny. – Taką deklarację w swoim wystąpieniu zawarł młodszy inspektor Jan Łazowski Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.

Policjanci pełnią służbę. Jest to wyjątkowa rola. Nawet wtedy, gdy policjant zdejmie mundur, nie przestaje być na służbie. Zawsze jest zobowiązany reagować na łamanie prawa i służyć pomocą. Służba w Policji jest bardzo odpowiedzialna i niesie ze sobą ryzyko. Każdy z nas  ślubował  wypełniać obowiązki nawet z narażeniem swojego życia. Policjanci pełnią służbę, by było bezpiecznie, by ludziom po prostu lepiej się żyło. Dlatego tak ważne dla ludzi funkcjonariuszy w niebieskich mundurach jest społeczne uznanie. – Powiedział komendant jasielskich policjantów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów, partnerzy we wspólnych działaniach zapobiegawczych oraz reprezentanci służb mundurowych, inspekcji i urzędów.  Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie reprezentował nadkomisarz Zbigniew Sowa Naczelnik Sztabu KWP.

Uroczystość Święta Policji to tradycyjnie czas awansów.   W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 32 funkcjonariuszy jasielskiej Policji: 7 w korpusie oficerskim, 11 w korpusie aspiranckim, 9 podoficerów i 5 szeregowych.

Na stopień podinspektora Policji: Paweł Filipek Naczelnik Sekcji Kryminalnej, Piotr Hals Ekspert Zespołu Informatyki oraz Artur Wypasek Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego.

Na stopień nadkomisarza Policji: Zbigniew Mijal Zastępca Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledzczej i Janusz Frankiewicz Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

Na stopień aspiranta sztabowego awansowano Antoniego Bargieła, Jana Jurczyka, Jacka Korca, Roberta Krzyżanowskiego, Stanisława Wojdyłę. Na stopień starszego aspiranta: Jacka Gorczycę, Bogusława Filipa, Roberta Kolanko i Mariana Wróżka, a na stopień młodszego aspiranta - Bartosza Pusza.

Stopień sierżanta sztabowego otrzymali: Piotr Frankiewicz, Marcin Kolbusz, Mariusz Marszałek, Marek Musiał, Robert Szepietowski, Wacław Sychta i Grzegorz Świędrych. Na stopień starszego sierżanta Policji awansowano: Tomasza Grzyba, Pawła Korczykowskiego i Bartłomieja Świerczka. Na stopień sierżanta Policji: Przemysława Kasprzyk, Marcina Lawerę i Grzegorza Stygara.

Stopień starszego posterunkowego otrzymali: Jordan Leśniak, Bartosz Szeleszkiewicz, Anna Śnieżek, Dariusz Świędrych i Oskar Tworek.

W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowani zostaną również dwaj komendanci powiatowi: Roman Szydło I Zastępca KPP w Jaśle oraz Stanisław Jureczko Zastępca Komendanta Powiatowego. Akty nominacyjne na stopień młodszego inspektora (opowiadający wojskowemu stopniowi podpułkownika) otrzymają w czasie uroczystości wojewódzkich w przyszłą sobotę w Przeworsku.


Podczas uroczystości wojewódzkich brązowymi krzyżami zasługi nadanymi przez Prezydenta RP, za szczególne osiągnięcia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, odznaczeni  zostaną: podinspektor Artur Dudek Ekspert Zespołu Kadr, Nadkomisarz Henryk Kmiecik Naczelnik Sekcji Prewencji oraz aspirant sztabowy Andrzej Pankiewicz z Sekcji Kryminalnej.


Od 2000 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadaje odznaki „Zasłużony Policjant”. Podczas dzisiejszej uroczystości brązową odznakę wręczono aspirantowi sztabowemu Stanisławowi Wojdyle.

Po raz szósty w dzień „Święta Policji” jeden z funkcjonariuszy wyróżniony zostaje w sposób wyjątkowy. Za osiągnięcia w służbie na rzecz społeczności lokalnej przyznawana jest nagroda samorządu powiatu jasielskiego. W tym roku wyróżnienie to otrzymał aspirant sztabowy Andrzej Dybaś - Kierownik Referatu Ruchu Drogowego.

W tym roku po raz pierwszy Samorząd Miasta Jasła ufundował specjalną nagrodę dla policjanta, którego służba w wyjątkowym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i porządku w mieście. Pierwszym policjantem który otrzymał to wyróżnienie jest

aspirant Andrzej Stygar, dzielnicowy.

 Podczas uroczystości odbyło się wręczenie statuetek „Orły 2006”. Jest to wyróżnienie  Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego – partnera Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stowarzyszenie, za pośrednictwem prezesa JKMiRD Józefa Biernackiego, w ten sposób chciał wyróżnić tych, którzy najaktywniej  wspomagają przedsięwzięcia prewencyjne, turnieje dla dzieci i młodzieży, naukę ratownictwa medycznego i propagowanie wydawnictw  o tematyce prewencyjnej. Jednym z dziesięciu dzisiaj uhonorowanych statuetkami był komendant jasielskiej Policji

Jan Łazowski.  

zródło: www.podkarpacka.policja.gov

Napisany dnia: 21.07.2006, 22:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ wojnarjaslo
dnia 22.07.2006, 20:35
Ocena
komentarza:
0
Buła gratulacje dla tatusia<brawo>
@ Anna
dnia 22.07.2006, 23:08
Ocena
komentarza:
0
awszystkim gratuluje,z wyjątkiem jednego,którego kilka lat temu zwolniono dyscyplinarnie.Skąd on się tam wziął.Został zwolniony min.za sprawę mojego wujka.
@ buła
dnia 22.07.2006, 23:55
Ocena
komentarza:
0
wojnar od zawsez mowilam ze moj tato jest NAJLEPSZY:D
@ wojnarjaslo
dnia 23.07.2006, 08:34
Ocena
komentarza:
0
Jaka Ty skromna jesteś:D:D:D
@ Kate
dnia 22.08.2007, 17:19
Ocena
komentarza:
0
ja również wszystkim gratuluje:)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105