Swój smutek przelewają na karty księgi...
7
Od niedzieli, Urząd Miasta w Jaśle odwiedza tłum Jaślan, którzy pragną wyrazić swój żal i smutek z powodu katastrofy samolotu prezydenckiego. Wśród osób składających hołd ofiarom lotniczej katastrofy, bardzo często są dzieci i młodzież z jasielskich szkół, przedstawiciele jasielskich instytucji samorządowych, jak również przedstawiciele przedsiębiorców z Jasła.


Wszyscy, w wielkim skupieniu i pogrążeni w zadumie, przelewają na karty księgi swój żal z powodu tragedii narodowej, która dotknęła naród polski w dzień 70 rocznicy wydarzeń katyńskich.
- Z głębokim żalem, a jednocześnie z otuchą w sercu żegnam Wszystkich, którzy w dniu 10 kwietnia bieżącego roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Z żalem, bo nie ma już tych Osób wśród nas. A z otuchą, bo być może to właśnie zdarzenie będzie symbolem tego, że w najważniejszych kwestiach dla Polski, jesteśmy razem. Symbolem tego, że przestają być ważne różnice w bieżących przekonaniach, gdy w grę wchodzi polskość. Może któregoś dnia nasze dzieci, wnuki, będąc za granicą, na pytanie: "Kim jesteś?", odpowiedzą z podniesioną głową i głębokim, ciepłym uśmiechem: "Pytasz mnie kim jestem?. Jestem Polakiem. - Ten cytat, to jeden z wpisów, które z minuty na minutę wypełniają księgę kondolencyjną.
By uczcić pamięć tragicznie zmarłej parze prezydenckiej i Senatora RP Stanisława Zająca, każdy może wpisać się do księgi kondolencyjnej, wystawionej w Sali Obrad (I piętro, sala 102) jasielskiego ratusza. Wpisów będzie można dokonywać w okresie trwania żałoby narodowej (do niedzieli) w godzinach od 7:30 do 20:00.
UM Jasła


Wszyscy, w wielkim skupieniu i pogrążeni w zadumie, przelewają na karty księgi swój żal z powodu tragedii narodowej, która dotknęła naród polski w dzień 70 rocznicy wydarzeń katyńskich.
- Z głębokim żalem, a jednocześnie z otuchą w sercu żegnam Wszystkich, którzy w dniu 10 kwietnia bieżącego roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Z żalem, bo nie ma już tych Osób wśród nas. A z otuchą, bo być może to właśnie zdarzenie będzie symbolem tego, że w najważniejszych kwestiach dla Polski, jesteśmy razem. Symbolem tego, że przestają być ważne różnice w bieżących przekonaniach, gdy w grę wchodzi polskość. Może któregoś dnia nasze dzieci, wnuki, będąc za granicą, na pytanie: "Kim jesteś?", odpowiedzą z podniesioną głową i głębokim, ciepłym uśmiechem: "Pytasz mnie kim jestem?. Jestem Polakiem. - Ten cytat, to jeden z wpisów, które z minuty na minutę wypełniają księgę kondolencyjną.
By uczcić pamięć tragicznie zmarłej parze prezydenckiej i Senatora RP Stanisława Zająca, każdy może wpisać się do księgi kondolencyjnej, wystawionej w Sali Obrad (I piętro, sala 102) jasielskiego ratusza. Wpisów będzie można dokonywać w okresie trwania żałoby narodowej (do niedzieli) w godzinach od 7:30 do 20:00.
UM Jasła
