Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Szokujący bilans "Trzeźwego poranka"

24

Dziś od rana, podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". W ciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili w sumie 61 kierujących pod wpływem alkoholu.

Na głównych drogach Podkarpacia funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców - do godz. 8 w sumie skontrolowano ponad 6 tys. kierujących. Cel tych policyjnych działań był jak zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali 6009 kierowców. Ujawnili 61 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 30 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie. 47 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Funkcjonariusze ujawnili też jednego kierowcę, który prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

KWP w Rzeszowie

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
15
@ kierowca
dnia 26.04.2011, 22:11 · Zgłoś
Niektórzy policjanci chyba szukają okazji do eliminacji [...] użytkowników dróg... na szczęście nie zawsze im się udaje.
Ostatnio jechałem spokojnie od krosna w kierunku jasła, na wysokości przejścia dla pieszych w Warzycach przy stacji Grosar, patrze idzie pieszy prawym pasem drogi (chociaż 2 metry obok drogi jest chodnik), trochę się chwieje, pewnie po spożyciu, więc ze względu na bezpieczeństwo "biedaka" wyraźnie zwalniam do 40, a tu pasem obok, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych mignął obok mnie i "biedaka" radiowóz ok 70km/h. Ktoś popełnił dwa wykroczenia na które można by było przymknąć oko: wyprzedzanie w okolicach przejścia, przekroczenie prędkości(20km/h). ALE MÓGŁ spowodować WYPADEK ŚMIERTELNY!! APELUJE O ROZWAGĘ DO WSZYSTKICH "MISTRZÓW KIEROWNICY"!!! nawet dla tych, którym (z racji noszonego uniformu) nie grożą mandaty i punkty karne tak chętnie rozdawane za podobne wykroczenia w mniej groźnych sytuacjach przez "stróżów prawa".
Odpowiedz
4
@ Obserwator
dnia 27.04.2011, 23:12 · Zgłoś
Za jazdę lewym pasem w tym miejscu przy sznureczku samochodów po prawej stronie i prędkości nie większej niż 60 km/h dostałem 9 pkt i 200 zł. Od tego czasu obserwuję jak nagminnie samochody tak tam jeżdżą a stróży prawa nie ma. Raz nawet stali obok GROSARU i zero reakcji!!!
Odpowiedz
8
@ korzonek
dnia 26.04.2011, 21:43 · Zgłoś
Jak o 4 rano się czają to nic dziwnego, ze tylu [...]. A jakie statystyki hehe. Ja 2 razy dmuchałem na tej samej trasie w odstępie 10 min , w tym samym miejscu jak jechałem do i spowrotem.
Odpowiedz
12
@ no tak
dnia 26.04.2011, 20:15 · Zgłoś
maja sie czym chwalic :) goscia na rowerze zlapali a jak chcial uciec to padly slowa "stój bo strzelam" hahahahaha do [...] na rowerze hahahaha prawie jak jakis mafiozo hahahahaha
Odpowiedz
-5
@ kierowca
dnia 26.04.2011, 21:38 · Zgłoś
chyba nie jesteś kierowcą, bo jak byś był, to byś wiedział, jakim zagrożeniem na drodze jest pijany rowerzysta. Nie jest to wcale takie śmieszne, ja ci się zdaje.
Odpowiedz
13
@ xx
dnia 26.04.2011, 19:57 · Zgłoś
ciekawe kiedy zrobia trzezwy poranek dla policjantow
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 26.04.2011, 19:27 · Zgłoś
a mnie nie złapali!!!
Odpowiedz
-8
@ do xxx
dnia 26.04.2011, 21:35 · Zgłoś
daleko nie uciekniesz sam nadziejesz się na drzewo
Odpowiedz
11
@ abc
dnia 26.04.2011, 15:44 · Zgłoś
jak wypłuczesz sobie usta płynem też jedziesz pod wpływem [...] haha :D
Odpowiedz
-14
@ Mike 38
dnia 26.04.2011, 17:21 · Zgłoś
Jak sobie wypłuczesz płynem z alkoholem to jasne że tak a jak czystą wodą to jest ok ale nie którzy nie płuczą ust wodą tylko gardło alkoholem i potem ciekawe efekty są w postaci kilku lub kilkunastu promili BRAWO Policja takich to do paki od razu wsadzić !!!
Odpowiedz
10
@ dentysta
dnia 26.04.2011, 22:01 · Zgłoś
Czystą wodą to pukają usta po umyciu na wioskach o ile myją zęby do czego zachęcam A do miejskich sklepów dotarło już coś takiego jak Płyn do płukania jamy ustnej i on jest na bazie [...] Jak zaczniesz zęby myć i troszkę po sklepach pochodzisz to taki płyn na pewno znajdziesz pozdrawiam
Odpowiedz
-8
@ do denstysta
dnia 27.04.2011, 12:24 · Zgłoś
twoja odpowiedz to do czego niby miala byc? Chciales blysnac i nie wyszlo.
Odpowiedz
15
@ [...]
dnia 27.04.2011, 22:57 · Zgłoś
Poczytaj sobie kilkunastopromilowy Mike 38 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawarto%C5%9B%C4%87_alkoholu_we_krwi
a później sie wypowiadaj
Odpowiedz
-1
@ TT
dnia 02.05.2011, 04:26 · Zgłoś
a ty niemyta swinio z jasla czy innej podobnej [...] czym sie myjesz? tym co ja [...] na wiosce z rzeki zaprawionwj chlorem!!!siedzisz w klatce bidolu i oszczedzasz ta [...] wode ,a o domku sobie mozesz pomarzyc tylko [...] tepalu z [...] jasło
Odpowiedz
21
@ rally
dnia 26.04.2011, 15:36 · Zgłoś
sami piją i jeżdżą !!!
Odpowiedz
12
@ xyz
dnia 26.04.2011, 20:19 · Zgłoś
oj jeżdżą jeżdżą - tylko jak coś się stanie to cichaczem załatwiają, sam się zwolni cichutko odejdzie z pracy i wszystko ok.
Odpowiedz
19
@ xx
dnia 26.04.2011, 14:57 · Zgłoś
To zdanie: "Cel tych policyjnych działań był jak zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców."

"Cel tych policyjnych działań był jak zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo i dobry byt policjantów, pieniądze na zakup nowych radiowozów, którymi będą mogli wozić się funkcjonariusze, oraz na zakup nowych fotoradarów, których będzie coraz więcej na polskich, dziurawych drogach, przez co władze będą się bogacić na kolejne radiowozy, oraz remonty budynków policji, przy okazji wyeliminowano z ruchu nietrzezwych kierowców"

I oczywiście wiadomo, że ani jeden w polsce policjant, nie przyszedł dziś do pracy na bani. I wszyscy byli w 100% trzezwi. :)
Odpowiedz
7
@ klimek
dnia 26.04.2011, 17:34 · Zgłoś
Dokładnie tak,masz rację bo w Jaśle funkcjonariusze wydziału kryminalnego na bank przyszli dziś do pracy na bani...
Odpowiedz
16
@ do xx
dnia 26.04.2011, 18:30 · Zgłoś
Masz rację że wszyscy Policjanci w Polsce to ( abstynencji) tak by wyglądało bo o żadnym nie piszą że został zatrzymany pod wpływem Wystarczy sprawdzić tych w Jaśle po takich świętach lub po popularnych imieninach to pewnie paru by się uchowało tych co na urlopie Najgorsze właśnie jest to że policjanta nie ma kto skontrolować no chyba że żona o ile taką ma i każdy przepraszam ale na pewno większość po wypiciu siadała lub siada za kierownicą I dlatego tak jest jak w tym starym żarcie JAK POLICJANT MÓWI DO KIEROWCY DMUCHAJ PAN BO JAK JA DMUCHNĘ TO NA PEWNO PANU WYKAŻE A powinien być kiedyś na forum temat kto widział lub ma dowody na to który Policjant z Jasła po pracy siadał za kierownicą po spożyciu [...] Wystarczyło by pisać inicjały a może by im to pomogło Bo Policja powinna dawać przykład nawet po służbie A jest niestety inaczej i to nie tylko w Jaśle
Odpowiedz
8
@ X-men
dnia 26.04.2011, 21:23 · Zgłoś
ŻEBY TYLKO NA BANI !!!
Odpowiedz
-5
@ jaślanka
dnia 26.04.2011, 21:42 · Zgłoś
Brawo policja!!! bardzo potrzebna akcja, [...] kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, dla pieszych, dzieci wracających ze szkoły itp. [...] należy eliminować z ruchu z bardzo dotkliwymi konsekwencjami. Jestem za taki akcjami i uważam, że finansowanie takich akcji jest, jak najbardziej uzasadnione.
Odpowiedz
-11
@ do klimek
dnia 26.04.2011, 21:47 · Zgłoś
Nie pisz bzdur, tylko jak jesteś pewien to miej odwagę złożyć wniosek w tej sprawie, zostaną skontrolowani i się okaże, czy jest to prawda, bo tak samo można o tobie napisać, że na bank jesteś dzisiaj na bani...
Odpowiedz
-15
@ amivisage
dnia 27.04.2011, 10:34 · Zgłoś
Skoro tacy [...] kierowcy pokrzywdzeni są z których to policja zdziera kase, to niech się nie dają oskubać, niech nie piją i nie jadą. Jak nie będą pić to was nie będą skubać. Poza tym to ja bym nawet takich [...] kierowców nie skubał na kasę tylko odstrzeliwał na miejscu. Normalnie kulka w [...] i po ogólnopolskim problemie w 1 tydzień.
Odpowiedz
26
@ bili
dnia 27.04.2011, 22:46 · Zgłoś
A co ty myśliwy jakiś ? nie sądź jak nie byłeś sądzony , każdemu noga z głupoty może się powinąć a pewniacy z plecami nadal będą jeździć czy się uzbroisz czy nie :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.