Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

SZÓSTKA Jasło w finale XVIII Turnieju M. Wielgusa

14

W dniu 22 maja drużyna Szóstki Jasło rocznik 2002 wzięła udział w finale wojewódzkim Turnieju im. Marka Wielgusa w Kolbuszowej, gdzie zajęła I miejsce i tym samym będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju, który prowadził DJ Ucho, znany z prowadzenia wielu imprez sportowych w całej Polsce, uczestnicy finałów rozpoczęli zmagania grupowe. Drużyny zostały podzielone na osiem grup, po trzy zespoły w każdej. Tylko drużyny z pierwszych miejsc awansowały dalej. W grupie, w której zostaliśmy rozstawieni przyszło nam się zmierzyć z bardzo wymagającymi przeciwnikami.

Pierwszy mecz gramy z UKS Łańcut. Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko i rzeczywiście tak było. Początek meczu wyrównany, obie drużyny starały się zdobyć bramkę, jednak akcje jakie przeprowadzały nie przynosiły zamierzonego efektu. W pierwszej połowie nasza drużyna zagrała trochę chaotycznie, a przeciwnik często atakował i pod koniec pierwszej połowy miał dogodną sytuacje do zdobycia bramki, lecz świetną interwencją popisał się nasz bramkarz. Druga połowa meczu to już lepsza gra naszego zespołu, choć drużyna z Łańcuta również stwarzała sobie sytuacje do strzelenia gola, to ich ataki skutecznie odpierali nasi obrońcy. Jedna z akcji naszej drużyny przynosi bramkę zdobytą przez Michała Rakoczego i prowadzimy 1-0. Takim też wynikiem kończy się ten mecz.

Trzeba pochwalić chłopców, bo w tym spotkaniu pokazali ogromną wolę walki. Zarówno chłopcy z Łańcuta jak i z Jasła zostawili dużo „zdrowia” na boisku. Kolejnym grupowym przeciwnikiem jest drużyna SP4 z Jarosławia. Dzięki zdobytym trzem punktom w pierwszym spotkaniu tutaj, by awansować do najlepszej ósemki wystarczał nam remis. Jednak nasi chłopcy zawsze grają o zwycięstwo. Jarosław postawił poprzeczkę bardzo wysoko. W jednej z akcji w zamieszaniu w polu karnym nasz bramkarz wybija piłkę z linii bramkowej. Od tego momentu przewaga Szóstki zaczyna być widoczna coraz bardziej.

Atakujemy bramkę przeciwnika raz po raz. W jednej z kolejnych akcji na listę strzelców wpisuje się Szymon Dziadosz , dając zwycięstwo 1-0 naszej drużynie. Wygrywamy grupę choć łatwo nie było i jesteśmy w ćwierćfinale, gdzie czeka na nas już drużyna SMS Mielec.

Z meczu na mecz nasi chłopcy grali coraz lepiej, a mecz ćwierćfinałowy był tego kolejnym przykładem. Szybko zdobyta bramka przez Maćka Setlika daje nam prowadzenie. Gramy spokojniej, staramy się zdobyć kolejną bramkę, choć rywal również atakuje i pod koniec pierwszej połowy w sytuacji sam na sam zawodnik z Mielca nie daje szans bramkarzowi i zdobywa bramkę wyrównującą.

 

Druga połowa to ataki z obu stron. Lekko zarysowała się przewaga Szóstki, czego konsekwencją była zdobyta bramka ponownie przez Maćka Setlika. Jak się później okazało była to bramka zwycięska. Wygrywamy 2-1 i jesteśmy w półfinale. Naszym półfinałowym przeciwnikiem był zespół gospodarzy SP2 Kolbuszowa. Od początku widać było naszą przewagę. W pierwszej połowie prowadzimy 3-0 po bramkach Michała Rakoczego i dwóch trafieniach Maćka Setlika. Trener daje odpocząć kilku zawodnikom wprowadzając rezerwowych. Troszkę chaosu w obronie i tracimy bramkę i jest 3-1. Kolbuszowa po zdobyciu bramki zaczęła odważniej atakować, czego efektem było zdobycie drugiego gola. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, choć nasza drużyna miała dogodne okazje by podwyższyć rezultat. Ten mecz był przykładem, że choć prowadzi się 3-0 należy do końca być skoncentrowanym i nie lekceważyć przeciwnika. Brawa dla chłopców z Kolbuszowej za walkę. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 3-2 i to my jesteśmy w wielkim finale! W drugim półfinale spotkały się drużyny z Przeworska i Beska. W regulaminowym czasie gry był remis i naszego finałowego przeciwnika musiała wyłonić seria rzutów karnych. Lepsi okazali się chłopcy z ZS Besko.

Finał to dominacja naszej drużyny. Szybko strzelamy trzy bramki zdobyte kolejno przez Michała Rakoczego, Maćka Setlika i Dawida Jajko. Zespół z Beska za wszelką cenę starał się zdobyć kontaktową bramkę, jednak nasza drużyna odrobiła lekcje z poprzedniego spotkania i nie pozwoliła przeciwnikowi na rozwiniecie skrzydeł. Do końcowego wyniku dokładamy jeszcze dwa gole zdobyte przez Bartosza Skwarę i ponownie Dawida Jajko. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem Szóstki Jasło 5-0. Radość chłopców po zwycięstwie bezcenna!!!

Warto zaznaczyć, że organizatorzy przyznali dwie nagrody indywidualne naszej drużynie, choć pamiętajmy, że na ten sukces zapracował cały zespół.

Najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Lepuckiego, a najlepszym zawodnikiem Michała Rakoczego. Za zwycięstwo w finale wojewódzkim chłopcy otrzymali w nagrodę bilety na mecz towarzyski Polska – Dania, który odbędzie się 14 sierpnia na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Oprócz tego UKS Szóstka Jasło będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbędzie się w dniach 20-22 września w Policach koło Szczecina.

Należy tutaj nadmienić, że jest to kolejny sukces tego rocznika w finałach wojewódzkich. Rok temu nasza drużyna wygrała finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku. Wcześniej zwycięstwo w turnieju Adidas Football Challenge.

Skład Szóstki: Lepucki Łukasz, Szydło Karol, Dziadosz Szymon, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Stasz Bartosz, Skwara Bartosz, Igielski Kacper, Jajko Dawid.

„Piłka nożna to nie tylko sport, to nasza pasja, nasze życie, nasza miłość. Właśnie tym jest piłka nożna.” Każdy z tych chłopców, którzy dziś wywalczyli złote medale, oraz my rodzice i kibice zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Dla takich chwil warto żyć !!!!

Wszystko to co Ci chłopcy przeżywają dzięki grze w Szóstce zostanie w ich pamięci na zawsze. Tych niezapomnianych chwil nie odbierze im nikt…a gramy dalej, uczymy się dalej, bawimy się dalej!!! Jeszcze dużo przed wami chłopaki!!!!

UKS6Jasło

Napisany dnia: 24.05.2013, 12:00 , Tagi: Piłka nożna, UKS, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ten typ co zna typa od typa
dnia 24.05.2013, 15:05
Ocena
komentarza:
10
Kto wie, może za 10 lat, może nawet mniej wychowankowie UKS Szóstka będą zasilać zespoły z europy zachodniej. Dobra szkoła to 80 % sukcesu ! OBY TAK DALEJ .
@ jan
dnia 24.05.2013, 15:44
Ocena
komentarza:
0
no i problem wyjazd na mecz polska -dania na pewno nie nie ma kasy Ale być w 16 najlepszych zespołów w Polsce I NIE MIEĆ NA WYJAZD POD SZCZECIN lepiej nie mieć sukcesów bo i tak wszystko wezmą czarni
@ :)
dnia 24.05.2013, 16:00
Ocena
komentarza:
6
Najlepsza drużyna w tym roczniku na Podkarpaciu i nie ma co ukrywać!!! Po raz kolejny finał wojewódzki jest dla Was! super sprawa, tylko szkoda, że pewnie na mecz nie pojedziecie bo nie ma pieniędzy na transport, a szkoda bo to Wasza nagroda za to jak gracie. Mam nadzieję że na finał przynajmniej pojedziecie!!
Może ktoś przeczyta ten komentarz i rzuci przysłowiową "złotówkę" i ucieszy te dzieciaki które są tego warte... :) pozdrawiam
@ lolek
dnia 24.05.2013, 19:05
Ocena
komentarza:
-2
dzieci jak zwykle w Jasle ..super a pozniej kicha..sobniow ,kołaczyce ...
@ ten typ co zna typa od typa
dnia 24.05.2013, 20:21
Ocena
komentarza:
1
ziomeczku od Sobniowa się od... :) grałem tam, bardzo porządny klub.
@ Kibic
dnia 24.05.2013, 22:25
Ocena
komentarza:
0
Szkoda , że to tylko kliku chłopaków , nawet kadry na mecz ligowy nie można stworzyć ... Na małych boiskach są rewelacyjni , na dużych nie zaistnieją ...
@ :)
dnia 25.05.2013, 09:07
Ocena
komentarza:
0
Nie istnieją na dużych ? zobacz na tabelę ligi Podkarpackiej... Chłopie nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma!! Dzieci w tym wieku to przede wszystkim gra w turniejach gdzie grają 5+1 lub 6+1.
@ jan
dnia 24.05.2013, 23:14
Ocena
komentarza:
-1
do kibica pomyłka -kadra 2002 to już 20 chłopaków w tym roku wraz z 2001 na razie trzecie miejsce w lidze Podkarpacia a w przyszłym idą na mistrza (NA TAKICH TURNIEJACH MOŻE BYĆ ZGŁOSZONYCH 10 ZAWODNIKÓW I TYLKO ONI MOGĄ GRAĆ nawet w razie choroby)
@ Kibic
dnia 25.05.2013, 15:30
Ocena
komentarza:
1
Janie wiem jak to wygląda , brałem udział w takim turnieju kilka lat temu , ale o ile mnie pamięć nie myli to w kliku wcześniejszych informacjach o Szóstce pojawiła się taka informacja , że mają w tym roczniku problemy kadrowe , to przeciez można sprawdzić w archiwum na stronach Szóstki. A w lidze grają dwoma rocznikami ( nawet chyba trzema ) , dlatego kadra liczy właśnie tylu zawodników ilu wymieniłeś .
@ Kibic
dnia 25.05.2013, 15:35
Ocena
komentarza:
0
A żeby nie było ,że kłamię :

" Podsumowując. Główną bolączką naszej drużyny są braki kadrowe. Mówiąc w skrócie małe miasto, więc chętnych do gry jest stosunkowo mało. Drużyny z większych ośrodków mają do dyspozycji dwa równe składy w drużynie podczas takich turniejów. Gra w dwudniowych zawodach to ogromny wysiłek dla chłopców, którzy muszą rozgrywając wszystkie mecze praktycznie bez zmian .Nasi chłopcy wielokrotnie jednak pokazali, że mimo to są w stanie powalczyć z najlepszymi drużynami z tego rocznika w Polsce. "

To informacja z 10.03.2013 roku zamieszczona na stronie Szóstki .
@ :)
dnia 25.05.2013, 16:31
Ocena
komentarza:
-1
Nie masz się czego czepić? to kolejny sukces tego rocznika a Ty doszukujesz się niewiadomo czego i po co ?
@ Lato
dnia 25.05.2013, 08:38
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla pana trenera i chłopców.Ja trzymam za Was mocno kciuki.
@ kyrk
dnia 25.05.2013, 10:34
Ocena
komentarza:
0
Przepraszam , a kto jest trenerem tych młodych talentów?. Nie doczytałem w tekście.
Myśle ,że powyższego tekstu nie pisał sam trener.Dołanczam swoje gratulacje.
I czymać chłopaków daleko od polityków i psełdo działaczy.
@ kopernikus
dnia 25.05.2013, 13:26
Ocena
komentarza:
1
Serdecznie gratuluję!!!. Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie jak tak niewiele brakowało rocznikowi 1996, który walczył dzielnie w Straszęcinie (pow.Dębica) w roku bodajże 2006\2007 w tych samych rozgrywkach. Wygrała wówczas Sandecja Nowy Sącz.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657