Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Szpital Specjalistyczny otrzymał certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

18

I edycja programu „Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent dobiegła końca. Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

W województwie podkarpackim wśród laureatów znalazły się tylko 3 jednostki: Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. KS B. Markiewicza, Szpital Specjalistyczny w Jaśle oraz Wojewódzki Szpital im. św. Ojca PIO w Przemyślu. Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość zapewnienia pacjentom najbezpieczniejszej opieki.

Program swoim patronatem objęli m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Polska Federacja Szpitali.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Napisany dnia: 17.03.2023, 10:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pewno że tak
dnia 17.03.2023, 15:28
Ocena
komentarza:
4
oczywiscie pacjent jest bardzo bezpieczny,jak wyjezdza nogami do przodu to nogi sa w przodzie a nie w tyle jak w szpitalu w Krośnie czy Rzeszowie,brawo kadra Szpitala i jego profesjonalne pielegniarki
@ ja
dnia 17.03.2023, 20:09
Ocena
komentarza:
7
jesli nie zmieni sie znieczulica i podejscie do pacjenta to wszystkie certyfikaty nie pomogą Pielęgniarki mają wyje... na pacjentów najlepiej o nic nie pytac nie przeszkadac tylko pocichu zdychać
@ .......
dnia 17.03.2023, 20:16
Ocena
komentarza:
5
smutna prawda
@ ostatnia prosta
dnia 18.03.2023, 15:29
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 18.03.2023, 16:17
Ocena
komentarza:
0
A nie milion?
@ covid
dnia 18.03.2023, 20:37
Ocena
komentarza:
2
A dla kogo ten wywiad? Bo bez kozery powiem: dwa miliony
@ Zlatko Pabjanić
dnia 17.03.2023, 15:51
Ocena
komentarza:
13
Dzisiaj miałem okazję przekonać się jak wyglądają standardy bezpieczeństwa i wszelakie inne w naszym miejskim szpitalu i powiem jedno:
" Od chorób i zła wszelkiego chroń nas Panie " - wrogowi nie życzę takiej drogi krzyżowej, spychologii i znieczulicy.
@ 82%
dnia 18.03.2023, 08:49
Ocena
komentarza:
4
Ile jest wart certyfikat jeśli dostają go prawie wszyscy. 82% szpitali, które się same zgłosiły i pewnie zapłaciły, dostały certyfikaty.
@ covid
dnia 18.03.2023, 20:38
Ocena
komentarza:
3
Dlaczego ta informacja po 5 miesiącach?
@ Jaslanka
dnia 18.03.2023, 08:53
Ocena
komentarza:
9
Kur... To jakiś żart jest... Ten kto to przyznał niech wyśle tam kogo żeby się przekonał jaka to cudowna opieka. Szybko zmienią zdanie
@ dragoness
dnia 18.03.2023, 16:18
Ocena
komentarza:
-6
Dwie pielęgniarki na cały oddział, czego wy do cholery wymagacie? Całodobowego warowania przy łóżku?
@ Do dragoness..
dnia 19.03.2023, 20:44
Ocena
komentarza:
6
Nie, nie warowania przy łóżku a należytej opieki pielęgniarkiej.
Moja mama miała mieć zmieniane opatrunki 2 razy dziennie,. W praktyce robiono to raz dziennie mimo zaleceń lekarskich.
@ smok wawelski
dnia 20.03.2023, 18:29
Ocena
komentarza:
-1
Oczekujemy żebyś w końcu zniknęła z tego portalu, ale jak to mówią "marzenia nic nie kosztują".
@ bolo
dnia 21.03.2023, 11:36
Ocena
komentarza:
2
Chcesz żeby zniknął jeden z niewielu sensownych komentatorów?
@ Misku
dnia 18.03.2023, 18:43
Ocena
komentarza:
8
Żadne certyfikaty nie pomogą!!!
@ Acc
dnia 21.03.2023, 10:20
Ocena
komentarza:
0
Panie magister po zaocznych studiach uzupelniajacych nie będą tylkow podcierac.A o powołaniu i wrażliwości nie ma mowy . Na brak kasy nie mogą narzekać zarówno pielęgniarki ani lekarze. Brak dyscypliny i . Piszę to emerytowana pielęgniarka, która pamięta czasy glebokiej komuny. Macie za dobrze kochane koleżanki. Pacjenci bardziej roszczeniowi, ale wy i tak nie doceniacie tych cichych bez koneksji. Trochę pokory i empatii życzę. Acha za moich czasów niemożliwe było żeby mieć długie malowane paznokcie i jakąkolwiek biżuterię w pracy, nie mówiąc o przykrótkich prześwitujących fartuchach.
@ bolo
dnia 21.03.2023, 11:35
Ocena
komentarza:
1
Skoro tak fajnie, to się zatrudnij.
@ Acc
dnia 21.03.2023, 15:17
Ocena
komentarza:
5
Pracowałam prawie 40 lat. Nie było pokojów dla pielęgniarek, komputerów, technologia i sprzęt z innej epoki. Stało sie na baczność przed ordynatorem i oddziałową. Za odleżyny u powaznie chorych był niezły ochrzan. a teraz przywozisz chorego do domu z odleżynami, chociaż wcześniej ich nie było. Panie w przychodniach bez porównania inny rodzaj pracy ale i tak im źle i mało.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657