Strona główna

Tablica pamiątkowa w Jaśle ma przypominać 70. rocznicę zbrodni katyńskiej

40
Napisany dnia: 19.01.2010, 21:19 , Tagi: Brak
W dniu 18 stycznia 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie powołanego przez Senatora Stanisława Zająca Społecznego Komitetu Obchodów 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle i Powiecie Jasielskim.

W 2010 r. obchodzić będziemy 70. rocznicę Mordu Katyńskiego, dramatu tysięcy polskich żołnierzy i oficerów, uwięzionych i zamordowanych m.in. w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje, po zdradzieckiej napaści armii czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku. Dokonano w tym czasie planowej eksterminacji Polaków, elity polskiego społeczeństwa, wybitnych Synów Narodu. Wielu z nich pochodziło z Jasła i Powiatu Jasielskiego.

Społeczny Komitet zaproponował, aby planowane na miesiąc kwiecień obchody składały się z kilku tematycznych segmentów: uroczystości kościelnej i odsłonięcia pamiątkowej tablicy, sesji naukowej, konkursowych prezentacji plastycznych, literackich i występów artystycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Powiatu Jasielskiego, plenerowej wystawy i projekcji filmu „Katyń".

W spotkaniu Komitetu wzięli udział m.in. Senator Stanisław Zając, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Powiatu Adam Pawluś, Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, Dyrektor I LO Zbigniew Waszkiel, Dyrektor II LO Wacław Błasik, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Robert Niemiec, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Grzegorz Zięba.


Powiat Jasło
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ aa
dnia 19.01.2010, 21:56
Ocena
komentarza:
0
I te ww. osoby niech zrobią nam przedstawienie. Bo nie obchodów nam trzeba a pracy, godnych zarobków i pewnego jutra a historie zostawmy tym co piszą książki. Pan Senator powołał komitet wiec niech sam się tym zajmuje i za swoje. I przestańmy płakać nad swoja historia bo za 50 lat będziemy płakać nad tymi co dziś są u władzy ( koryta).
@ gbur
dnia 19.01.2010, 22:16
Ocena
komentarza:
0
I tak nic nie robiąc zbija się polityczny kapitał.
A kogo to jeszcze obchodzi?
Ciekawe, czy powoła też komitet obchodów bitwy pod Grunwaldem? Tam przynajmniej daliśmy katolom łupnia !!!!!
@ nikt
dnia 19.01.2010, 22:18
Ocena
komentarza:
0
Warto pamiętać o tych, którzy zgineli za Polskę!
@ aa
dnia 20.01.2010, 00:07
Ocena
komentarza:
0
Pamiętać? I za 10 lat następna tablica , za 20 następna - braknie ścian na nie, chyba że dobudują w urzędzie dodatkowe ściany. Ma przedmówca racje- co z Grunwaldem ? za co oni ginęli i czy chcieli by takiej nieudolnej po 20 latach wolności = Polski? Dajmy sobie spokój ze wspominkami , zajmijmy się życiem, gospodarką, ludźmi, szpitalami bo na wmurowywanie tablic jesteśmy za biednym narodem Zamiast się użalać nad sobą weźmy się do roboty i budujmy ta nasza Polskę..
@ aa
dnia 20.01.2010, 00:08
Ocena
komentarza:
0
Pamiętać? I za 10 lat następna tablica , za 20 następna - braknie ścian na nie, chyba że dobudują w urzędzie dodatkowe ściany. Ma przedmówca racje- co z Grunwaldem ? za co oni ginęli i czy chcieli by takiej nieudolnej po 20 latach wolności = Polski? Dajmy sobie spokój ze wspominkami , zajmijmy się życiem, gospodarką, ludźmi, szpitalami bo na wmurowywanie tablic jesteśmy za biednym narodem Zamiast się użalać nad sobą weźmy się do roboty i budujmy ta nasza Polskę..
@ WinstonSmith_1984
dnia 20.01.2010, 00:13
Ocena
komentarza:
0
Warto pamiętać o tych co zginęli. Chyba bardziej warto pamiętać też o tych co teraz żyją oraz dorastają. Zbliżają się kolejne wybory.
Aż strach spoglądnąć przez okno, wziąć do ręki gazetę lub lodówkę otworzyć...
Czy szykuje się otwarcie jakiejś nowej drogi?
Poza tym, co Społeczny Komitet ma do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Powiatu Jasielskiego, że każe im występować? Lepiej by było, jak już bardzo chcą, jakby sami wystąpili artystycznie - przynajmniej chętnie poszłoby się na coś takiego. Pomyśleć tylko, senator, wicemarszałek, przewodnicząca, starosta, wicestarosta, członek (zarządu powiatu), burmistrz (o dyrektorach nie wspomnę - taka ich praca): recytują, malują, odgrywają sztuki teatralne. Dzieci klaszczą, dorośli łzy ronią.
Podobnie jak z okazji XX-lecia PRL!
W obecnych czasach wydaje się bardziej zdradzieckim państwo, które wymaga a udaje że daje, sprawiedliwość w sądach która ślepą będąc nie widzi prawdy, media co z igły robią widły.
W końcu był w tym tygodniu tzw. blue Monday.
Byle do lata, bo na wiosnę dużo brudów wychodzi...
@ zak
dnia 20.01.2010, 00:35
Ocena
komentarza:
0
Znów Zające przed wyborami odstawiają szopkę z przecinaniem wstęg.
@ i po co to komu?
dnia 20.01.2010, 07:14
Ocena
komentarza:
0
Michałem Archaniołem na Foluszu, tablicami zbrodni katyńskiej i innymi tyakimi idiotctwami jasielskich elit które już nie wiedza co robić zz pieniędzmi głodnych i bezrobotnych nie nakarmicie. Przeznaczcie ttą kase na pomoc a będzie wielki pozytek.

I po co dalej jątrzyć nienawiść do wschodu?

Niedługo **** wam zmarzna z braku gazu.
@ wnuk tych co byli
dnia 20.01.2010, 08:13
Ocena
komentarza:
0
PRZYPOMNIJMY : Tablica upamiętniająca tzw .Zbrodnie Katyńskie była zamontowana przy kapicy ( zabytkowej ) na Cmentarzu Komunalnym w Jaśle przy ul. Zielonej. O co tu chodzi i czy ma być odsłanięta kolejna tablica ? Zacytuję:"W spotkaniu Komitetu wzięli udział m.in. Senator Stanisław Zając, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Powiatu Adam Pawluś, Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska,........" chyba znowu pokazuje tych Samych Swoich i chyba związek z kampanią wyborczą? Za obchodzeniem uroczystym podpisuję się dwoma rękami ale na litość Boską jest jeszcze w Jaśle i okolicy kilku Sybiraków oraz z Rodzin Katyńskich ( w tym osoby z ich najbliższej rodziny) niech oni przygotują te uroczystości i patronat niech sprawuje np. Starosta Jasielski ( bo powiatowe) i bez udziału polityków i podtekstów, tego wymaga pamięć o ZAMORDOWANYCH i PRZEŚLADOWANYCH tam oraz na Syberii ludzi co wynikało z intencji politycznych. Tak nam dopomóż Bóg, że intencji zlych nie mam.
@ UT
dnia 20.01.2010, 08:37
Ocena
komentarza:
0
W KWIETNIU TO KOŃCZY MI SIĘ KURONIÓWKA !!!!!!!!-PRACY ,PRACY ,PRACY POTRZEBUJĘ ,ANIE IGRZYSK !DOŚĆ JUŻ TYCH TABLIC ,POMNIKÓW ,NOWYCH KOŚCIOŁÓW !!! PRACY NAM POTRZEBA ,CZY DOTRZE TO W KOŃCU DO TYCH ZAJĄCÓW ,KUROWSKICH ,PAWLUSIÓW ,RZOŃCÓW ITP.KREW CZŁOWIEKA ZALEWA JAK CZYTA TAKIE COŚ !CO ONI MYŚLĄ ,ŻE JAŚLANIE PADNĄ NA KOLANA W ZACHWYCIE NAD POMYSŁEM ZAJĄCA ??? PRACY ,PRACY !!-A NIE IGRZYSK PANIE ZAJĄC !
@ arus24
dnia 20.01.2010, 09:01
Ocena
komentarza:
0
warto, pewnie że warto i trzeba ale nie kosztem współczesnych których na to nie stać
starczy w Jaśle już tych tablic, grot, pomników, figurek, zacznijmy myśleć o życiu doczesnym które w naszym regionie nie jest łatwe a "Elita" jasielska jak chce to niech funduje tablice ale za swoje i zajmie się w końcu bezrobociem, śmiesznymi zarobkami, itp
pozdrawiam
@ ułka
dnia 20.01.2010, 09:06
Ocena
komentarza:
0
Tablica Katyńska przecież już jest w kaplicy starego cmentarza. Ilość tablic nie świadczy o poziomie świadomości historycznej społeczeństwa
@ j
dnia 20.01.2010, 09:12
Ocena
komentarza:
0
proponuje aby tablice ufundowal i powiesil we wlasnym ogrodku pan senator zas reszte obchodow ugoscil nw swoim ogrodzie wicemarszalek wojewodztwa wowczas uwirrze w ich dobre intencje bo jak narazie to wyglada to tak jak zwykle cyrk dla niewielu za pieniadze wszystkich wiec panowie do dziela pokazcie jak mozna budowac pozytywna kampanie wyborcza bo wzajemnego oplowania i kielbasy wyborczej mamy w znakomitej wiekszosci dosc
@ olo
dnia 20.01.2010, 09:50
Ocena
komentarza:
0
A kto za to zapłaci - chyba nie samorząd.
Są pilniejsze wydatki niż widzimisię grupki osób.
@ pamiętliwy
dnia 20.01.2010, 11:37
Ocena
komentarza:
0
Przy wejściu do kaplicy cmentarnej w jaśle jest tablica upamiętniająca sowieckie zbrodnie ludobójstwa na narodzie polskim .Pierwszego listopada [wszystkich świętych] nie widziałem tam naszych oficjeli nie widziałem kwiatów ani zapalonych zniczy [o przepraszam jeden zapalony przez mojego syna].Wnioskuje że nadchodzą wybory i można zrobić sobie kampanie za powiatową kase .
@ Laura Diaz
dnia 20.01.2010, 11:54
Ocena
komentarza:
0
Zgadzam się z wypowiedzą "aa", w 100%. Niech to miasto w końcu znormalnieje, bo mamy więcej tablic i pomników niż zakładów pracy.
@ stefan
dnia 20.01.2010, 12:14
Ocena
komentarza:
0
mamy już pomnik z okazji okrągłej rocznicy wybuchu wojny teraz czas na rocznice katyńska...a miejsc pracy dla młodych nie przybywa. Jedym słowem wszystko po staremu...szkoda
@ Janek
dnia 20.01.2010, 16:06
Ocena
komentarza:
0
Jestem starszym człowiekiem i pamietam jak sekretarze PZPR co raz to brali udział w jakiś tam uroczystościach, no ale ludzie byli z tego zadowoleni bo nie kropiono kolejnych kretyńskich pomysłów zajacowej żońcy czu kuroskiej, lecz otwierano kolejne wydziały Gamratu, Rafinerii, Pektowinu, Furnelu i wiele pomniejszych firemek. Ludzie mieli pracę i mieli co jeść, nie bali się jutra i wyjść wieczzorem na ulicę, Nie obawiano się ruskiego ani niemca..A teraz? Szopka taka sama tylko cele inne, zamordyzm, ciemniactwo, samouwielbienie i ciągle te same ryje w kazdym reportażu. Nie chce mi się tego dalej komentować. KOMUNO WRÓĆ!!!!
@ lukasz
dnia 20.01.2010, 17:03
Ocena
komentarza:
0
co to za żołnierz, który bierze przez kilka lat żołd za to, że w czasie wojny w razie potrzeby poświęci ojczyźnie swe życie, a w obliczu przeważających sił wroga poddaje się i jak przysłowiowy baran idzie na rzeź? polskie bohaterstwo to mit, np. powstanie warszawskie wybuchło tylko dlatego, bo liczono na pomoc armii czerwonej, a nie z jakiś wyniosłych powodów
@ Do "Janka"
dnia 20.01.2010, 18:24
Ocena
komentarza:
1
Tak Ci tęskno za komuną? Proszę, wyjedź na Białoruś, tam jeszcze możesz się nacieszyć komunizmem.
@ Jelonek
dnia 20.01.2010, 19:49
Ocena
komentarza:
0
A dlaczego nie obchodzi się w Jaśle rocznicy wyzwolenia Jasła?Chyba,że w dalszym ciągu jesteśmy pod okupacją niemiecką.Czyżby w roku 1945 poproszono Niemców o opuszczenie miasta i oni posłuchali i grzecznie poszli do siebie?Wstydźcie się włodarze miasta,aby o takich rocznicach nie pamiętać.
@ oszukany
dnia 21.01.2010, 01:08
Ocena
komentarza:
0
jeden ztych panow lubi czyjes tablice bo potem dostaje medale
@ Janek
dnia 21.01.2010, 08:42
Ocena
komentarza:
0
Nie , nie wyjadę na Białoruś bo mam swój kraj w którym pragne normalnie zyć bez zbednych fanatyzmów i innych kretyńskich pomysłów koryciarzy. A komuna? Jeszcze za nią sam zatęsknisz. Przynajmniej było normalnie, ludzie byli życzliwi, uczciwi i żyli bezstresowo. Nie bałem się o jutro, o zdrowie, pracę, wolność i bezpieczeństwo. A straszenie bezpieką to modny mit i straszenie dzieci. Jak ktoś żył uczciwie i przyzwoicie nie musiał sie obawiać niczego. A co masz teraz? Co to za wolność gdy nie możesz sie odezwać bo cie zwolnią, w lodówce pustki, na koncie debet, do lekarza kolejki roczne, za studia płać jak masz lub do łopaty.
@ PiS-man
dnia 21.01.2010, 17:46
Ocena
komentarza:
0
Janek - to jest właśnie ten obiecany przez Donalda Tuska "cud irlandzki" :D Tego chciałeś, na to głosowałeś i to masz :D
@ jasiu
dnia 21.01.2010, 18:51
Ocena
komentarza:
0
niestety, Jaslo to ciemnogrod pisu, zajca, kurowskiej rzoncy i swietojebliwego putry
@ Do PISmana
dnia 22.01.2010, 06:41
Ocena
komentarza:
0
Cudu irlandzkiego z takimi ludźmi jacy rządza w tym miesicie nie zrobisz człowieku bo do tego trzeba myśleć a nie modlić to raz. A dwa to Polska jest ponoć wolna od 20 lat i dalej siedzimy w kloace po uszy taka mamy mentalność i sie nam robić nie chce a Tusk nie jest cudotwórca w pojedynkę. Mieliśmy już dwóch bliźniaczych cudotwórców którzy kraj w ciągu 2 lat cofnęli w rozwoju o 25 do tyłu i wprowadzili władze absolutna i państwo policyjne - wystarczy. Wolałem komunę.
@ PiS-man
dnia 22.01.2010, 17:27
Ocena
komentarza:
0
Boże! Takich głupot to już nawet w "Szkle kontaktowm" nie opowiadają :D
@ janek
dnia 23.01.2010, 19:22
Ocena
komentarza:
0
pisman argumenty masz po fiksie.
@ PiS-man
dnia 23.01.2010, 21:53
Ocena
komentarza:
0
Argumenty mam po Zbychu, Rychu i Mirze :D Sorki - zapomniałem o Grzesiu :D
@ jasiu
dnia 24.01.2010, 15:03
Ocena
komentarza:
0
co ty pisman papuga jesteś?

nie masz własnego mózgu i swojego zdania?
swoich okresleń i ocen?

o czym ty do mnie piszesz?

o publikacjach prasowych i zapytaniach kempy?

nie bądź sędzią bo wyrik nie został wydany,

wróć na ziemie - temat dotyczył naszych, sorry nie naszych tylko Twoich włodarzy Jasła i moich ich oceny.

pozdrawiam,
@ aa
dnia 24.01.2010, 19:07
Ocena
komentarza:
0
To widać ze PISman jeszcze jest na etapie przedszkolnym.Ciekawy maluchy czy już może średniaki?
@ ten zły
dnia 24.01.2010, 19:08
Ocena
komentarza:
0
Myślałem, że udało się nam na trwałe zerwać z PRL-em. Ale czytam i oczom nie wierzę : "...powołanego przez Senatora RP Stanisława Zająca Społecznego Komitetu ...".
Mój Boże! Powróciły wspomnienia kiedy to gen. wojciech jaruzelski powoływał spółeczny Patriotyczny Ruch Ocalenia Narodowego - podkreślam funkcyjny powoływał społeczne inicjatywy. Wcześniej trzeba było odwalać czyny społeczne aby się nie narazić partyjnym kacykom.
I znów funkcyjny polityczny powołuje ciało społeczne w którym zasiadają sami funkcyjni z aparatu władzy. Pytanie samo ciśnie się na usta: a gdzie czynnik społeczny towarzysze, gdzie czynnik społeczny ?!!!!!!!!!!!!!
Już sobie przypomniałem: Partia=Naród, Naród=Partia ..........
Mój Boże stare wraca, a ja już jestem za stary na rozpoczynanie nowego życia w nowym miejscu ...
@ Do Pana "Janka"
dnia 24.01.2010, 21:46
Ocena
komentarza:
0
No i dobrze, że Pan nie wyjedzie na Białoruś, tylko żeby jeszcze Pan i wielu innyh zrozumiało, że komunizm upadł bezpowrotnie, bo nie mogło być inaczej, to był fikcyjny system, oparty na propagandzie sukcesu. Teraz żeby wszyscy ludzie poszli w jednym kierunku, czyli przeszli na prawą stronę i szanowali się wzajemnie, w wyborach wybierali najlepszych i kontrolowali wszystko dokładnie, żeby nikt niczego nie ukradł, to byt w Polsce by się poprawił, bo wszystko jest do opanowania, tylko żeby rządzący dobrze rządzili - sprawiedliwie, obiektywnie i wszystko było pod pełną kontrolą zgodnie z przepisami prawa, bo prawo mamy dobre, tylko trzeba go przestrzegać i żyć zgodnie z dekalogiem, to dobrobyt byłby zapewniony. A o komunie, to proszę zapomnieć raz na zawsze, bo straciliśmy przez nią pół wieku i o tyle czasu wyprzedziły nas państwa, gdzie komunizmu nie było.
@ aa
dnia 25.01.2010, 12:10
Ocena
komentarza:
0
... na propagandzie sukcesu, przeszli na prawa stronę..... A co teraz mamy- PISmani tylko propagowali sukces i propagują go nadal, prawa strona = kult jednostki czyli dwóch jednostek i jedyne słuszne myślenie oraz dopuszczenie kleru do władzy. Mieliśmy już próbkę tego i tym panom już podziękujemy a obecnie rządzącym w Jaśle i ich koleżkom podziękujemy przy wyborach.
@ Do "aa"
dnia 25.01.2010, 18:14
Ocena
komentarza:
0
No to kogo chcecie wybrać,żeby było lepiej? Proszę podać konkretne nazwiska, to się przyglądniemy tym ludziom i jeśli są w porządku, to na nich zagłosujemy.
@ aa
dnia 25.01.2010, 22:38
Ocena
komentarza:
0
CHCEMY WYBRAĆ - tych co nie będą robić szumu dla kasy, oklasków, czarnych i własnych chorych ambicji. Ludzi którzy z tym miastem będą się jednoczyć tak samo jak z ich mieszkańcami , ich problemami dnia codziennego. Nie będą przecinać wstęg na drogach do nikąd a dbać by w ogóle drogi które są potrzebne były. Nie będą tworzyć chorych rond, parkingów w środku miasta czy kolejnych pomników i tablic tylko po to by się chlubić że coś się dzieje i ustawiać się do zdjęć nie patrząc czy ma to sensowna racje bytu. Nie będą na siłe spędzać młodzieży na huczne obchody rocznic jak za czasów komuny . Na ludzi normalnych a nie chorych na ciężka chorobę zakaźna która zwie się władza. Na osoby które chodzą do kościoła z potrzeby ducha a nie po to by się czarnoksiężnikom bez wazeliny... przypodobać i biec na ich skinienie jak chomik do karmienia. Na ludzi którzy wiedzą , że w tym mieście są przedszkola w których zabawki mają po 20 lat i jest młodzież która też potrzebuje pod blokiem pokopać piłkę czy pogadać z kolegami, Są mieszkańcy którzy chcieli by pojeździć po ścieżkach rowerowych , pospacerować po parku czy po walach nad rzekami.

Jeśli nie rozumiesz koleżanko/ kolego tego to współczuje bo najwyraźniej jesteś z tej prawej opcji skoro piszesz w liczbie mnogiej przez my i wy tak jak odezwał się jeden na całe szczęście z byłych lustrzanych Premierów

Nie ma my i wy – są ludzie którzy tworzą to miasto a rządzący są dla nich a nie odwrotnie i radziłbym to zapamiętać.
@ aa
dnia 25.01.2010, 22:57
Ocena
komentarza:
0
CHCEMY WYBRAĆ - tych co nie będą robić szumu dla kasy, oklasków, czarnych i własnych chorych ambicji. Ludzi którzy z tym miastem będą się jednoczyć tak samo jak z ich mieszkańcami , ich problemami dnia codziennego. Nie będą przecinać wstęg na drogach do nikąd a dbać by w ogóle drogi które są potrzebne były. Nie będą tworzyć chorych rond, parkingów w środku miasta czy kolejnych pomników i tablic tylko po to by się chlubić że coś się dzieje i ustawiać się do zdjęć nie patrząc czy ma to sensowna racje bytu. Nie będą na siłe spędzać młodzieży na huczne obchody rocznic jak za czasów komuny . Na ludzi normalnych a nie chorych na ciężka chorobę zakaźna która zwie się władza. Na osoby które chodzą do kościoła z potrzeby ducha a nie po to by się czarnoksiężnikom bez wazeliny... przypodobać i biec na ich skinienie jak chomik do karmienia. Na ludzi którzy wiedzą , że w tym mieście są przedszkola w których zabawki mają po 20 lat i jest młodzież która też potrzebuje pod blokiem pokopać piłkę czy pogadać z kolegami, Są mieszkańcy którzy chcieli by pojeździć po ścieżkach rowerowych , pospacerować po parku czy po walach nad rzekami.

Jeśli nie rozumiesz koleżanko/ kolego tego to współczuje bo najwyraźniej jesteś z tej prawej opcji skoro piszesz w liczbie mnogiej przez my i wy tak jak odezwał się jeden na całe szczęście z byłych lustrzanych Premierów

Nie ma my i wy – są ludzie którzy tworzą to miasto a rządzący są dla nich a nie odwrotnie i radziłbym to zapamiętać.
@ Do "aa" drugi raz
dnia 26.01.2010, 06:40
Ocena
komentarza:
0
Nie przedstawiłeś żadnych konkretów? kto to ma być, tymi wybranymi ludźmi?, czy wogóle tacy są? Skąd ich wziąć? Czy to nie przypadkiem tylko takie Twoje marzenia? Znam z czytanki jednego takiego Dyzia marzyciela, co położył się na łące i marzył... Nie jestem z opcji "my i wy", ale piszesz zupełnie niezrozumiale. Miałeś podać konkretne osoby?, kondydatów do władz miejskich, powiatowych, wojewódzkich i wyżej?, których mamy poznawać i szeroko propagować, aby większość (czytaj wszyscy) ich poparli. Którzy to są tacy, co potrafią rządzić tak, że będzie taka sielanka jak napisałeś?
@ aa
dnia 27.01.2010, 22:24
Ocena
komentarza:
0
Ot i mamy typowych Polaków- wszystko podać na tacy , za każdego skreślić, zagłosować i najlepiej jeszcze pogłaskać i dać na cukierki. A tak samemu pomyśleć, pogłówkować ? No tak boimy sie odpowiedzialności przed światem - najlepiej powiedzieć nie ja i czekać aż pozostali zrobią za nas. I zrobili i mamy to badziewie jakie mamy. Każdy inny będzie lepszy niż te obecne POPISowe władze.
@ Trzeci raz do "aa"
dnia 28.01.2010, 04:35
Ocena
komentarza:
0
No i nie pomyliłem się. Jesteś Dyzio marzyciel. Jesteś w wielkim błędzie myśląc, że "Każdy inny będzie lepszy niż te obecne POPISowe władze".
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105