Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Tablice na przystankach ułatwią podróż

55

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji Zakładu Komunikacji Samochodowej w Jaśle. ZMKS zamontuje w pięciu miejscach Jasła elektroniczne tablice informujące pasażerów o odjazdach autobusów.

W trakcie montażu jest system informowania pasażerów na który składa się 5 tablic informacyjnych, które będę zamontowane w centrum miasta Jasła na głównych przystankach. Tablice pojawią się na ulicy: Kazimierza Wielkiego, Czackiego, Mickiewicza oraz Jana Pawła II.

Elektroniczna Informacja Pasażerska – bo tak nazywa się system, obejmuje także komputery pokładowe zamontowane w nowych autobusach. Dzięki nawigacji satelitarnej, czyli popularnemu GPS-owi, który śledzi na bieżąco gdzie znajduje się autobus, a następnie przesyła tę informację na elektroniczną tablicę, podróżni będą informowani o czasie przyjazdu autobusu na przystanek. Na tablicach wyświetlane będą także numery linii obsługujących dany przystanek oraz uwzględniane będą ewentualne opóźnienia, powstałe na skutek korków. Głównym zadaniem systemu jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej. Uruchomienie nowych tablic będzie możliwe dopiero, gdy nowe autobusy trafią na skład ZMKS. Stanie się to najprawdopodobniej w listopadzie i będzie to końcowy etap modernizacji.

Tablice na przystankach, to część dużego projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle”, realizowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi 5,5 mln zł.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 55

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Zakład Miejskiej KomunikacjiSamochodowej
dnia 03.09.2013, 16:48 · Zgłoś
uwaga od 1 września 2013 na stronie zmks jasło rozkład jazdy ulegnie zmianie
i pojawią się autobusy szkolne

zmks jasło 2013
Odpowiedz
0
@ Zakład Miejskiej KomunikacjiSamochodowej
dnia 15.02.2013, 08:59 · Zgłoś
Na Mickiewicza równierz jest elektroniczna tablica
Odpowiedz
0
@ jaslo8989888 39898665643344
dnia 18.01.2013, 14:20 · Zgłoś
fajnie k.wielkiego
Odpowiedz
0
@ Zakład MiejskiejKomunikacjiSamochodowej
dnia 11.01.2013, 22:22 · Zgłoś
na ulicy Jana Pawła 2 rzyczywiście jest elektroniczna tablica
Odpowiedz
0
@ no
dnia 08.11.2010, 13:15 · Zgłoś
max 3 miesiace moze to bedzie robic.Byly rozklady papierowe,plastikowe,napisane na metalowej plytce,[...] wszystkiemu dala rady,no bo co mozna robic na przystanku po dyskotece,lub jak sie ma siano w glowie.
Odpowiedz
0
@ ggg
dnia 06.11.2010, 21:17 · Zgłoś
wybory to chce cos pokazac dziecinada ludzie
Odpowiedz
0
@ Codzienny pasazer
dnia 06.11.2010, 19:26 · Zgłoś
Jezdze mks'ami codziennie dla mnie wystarczy zrobic na karzdym przystanku ławeczke zadaszenie i niepozrywane rozkłady. Jakies tablice za 5,5mln nie sa potrzebne . Miały byc nowe autobusy i mam pytanie GDZIE ONE SĄ ?? W mks'y nie warto inwestowac nimi jezdza tylko dziatki i młodziesz szkolna .Ale jezeli pieniądze są to trzeba inwestowć ! Pierwsze radze sie zastanowic na co
Odpowiedz
0
@ 1lng
dnia 06.11.2010, 15:05 · Zgłoś
elektroniczne elektornicznymi. Puki co nawet papierowych nie ma. Dali nowe przystanki ale porozwieszać rozkłady to już był za duży wysiłek. Jak ktoś chce skozystać, to po co mu przystanek gdzie autobus kursuje 3-4 razy dziennie tylko nie wiadomo kiedy. Zagaduj akurat trafisz. Ludzie ile te przystanki stoją miesiąc? I nikumu z mksów się [...] nie chciało ruszyć żeby rozkłady dać.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 06.11.2010, 10:21 · Zgłoś
czesio tam pracuje
Odpowiedz
0
@ pasażerka
dnia 05.11.2010, 22:15 · Zgłoś
Ciekawa jestem kiedy tak naprawdę w końcu pojawią się te NOWE autobusy. Miały być we wrześniu,pażdzierniku a teraz ,,najprawdopodobniej w listopadzie"... coś mi się tutaj nie podoba.
Od kilku lat dojeżdzam do pracy MKSem i ich stan jest po prostu fatalny. Oby nie były one kolejną obietnicą przedwyborczą ... bez pokrycia.
Odpowiedz
0
@ max
dnia 05.11.2010, 17:42 · Zgłoś
Do maniek. Rdzewieje to twój mózg. Przypatrz się lepiej a zobaczysz, że były skracane śruby mocujące słupy. Rdzewieje część pozostawionych opiłków. Jesteś jednym z tych wiecznie niezadowolonych. Jeśli nie robi się nic to źle. Jeśli już się coś robi to też źle.
Odpowiedz
0
@ do xyz
dnia 05.11.2010, 16:50 · Zgłoś
no właśnie co ludzie mądrzy pomyślą o Jaśle jak Kurowska dalej będzie burmistrzem...już przez nią to nawet chinole się z nas śmieją
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 05.11.2010, 13:01 · Zgłoś
NAJWAŻNIEJSZE JEST TO ŻEBY ZROBIĆ WIĘCEJ KURSÓW A NIE ŻEBY CZEKAĆ NA AUTOBUS NA SUPER PRZESTANKU TO W TYM CZASIE CZŁOWIEK DOJDZIE NA NOGACH DO DOMU CZY GDZIEKOLWIEK....
Odpowiedz
-2
@ maniek
dnia 04.11.2010, 19:56 · Zgłoś
Zwróćcie uwagę przy podłożu- jeszcze dobrze nie zamontowane już rdzewieją! Czy to jest potrzeba pierwszej kolejności WATPIĘ chyba tak samo potrzebne wydanie pieniędzy jak na deptak w Rynku i zagęszczenie ruchu w mieście. Myślę, że ważniejsza jest kultura obsługi oraz dobry rozkład jazdy w pojęciu godzin jak również lokalizacja przystanków nie zagrażających bezpieczeństwu. ISTNIEJĄCE OZNAKOWANIE DOTYCHCZASOWE PRZYSTANKÓW DLA MNIE BYŁO WYSTARCZAJĄCE. NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNY PRZYSTANEK DLA PIESZYCH I RUCHU DROGOWEGO PO PÓŁNOCNEJ STRONIE BUDYNKU URZĘDU MIASTA.
Odpowiedz
1
@ dadi
dnia 04.11.2010, 19:20 · Zgłoś
nareszcie eu jak w wiedniu
Odpowiedz
-1
@ Nie Jaslanin
dnia 04.11.2010, 19:08 · Zgłoś
Wspaniały poczatek. Dalej trzeba jeszcze zmotywowac mieszkańców aby zamiast z własnych aut (i to nie tylko mieszkańcy Jasła)korzystali np. z taniej masowej komunikacji miejskiej np. zamiast płacic 100 zł miesiecznie za postój dla auta można za 20 zł miesiecznie jeździć po mieście komunikacja miejską a dla dojeżdżajacych do 10 km np. za 30 - zł miesiecznie.
Warunkiem jest stałe kursowanie autobusów aby kazdy wiedział że, np. co 10 min. po mieście może z każdego przystanku objechać całe miasto a poza miastem co 30 min. Oczywiści mam na mysli godzinny szczytu np. od 6,30 do 7,30 czy np. 13,30 do 15,30 w pozostałe godziny rzadziej. Wszystko wymaga przeprowadzenia badań aby optymalnie ustawić kursy.
Myślę że, w tak zakorkowanym jak obecnie mieście takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas, nery i przyniesie mniej spalin dla miasta.
Odpowiedz
0
@ Lucy
dnia 04.11.2010, 19:02 · Zgłoś
Tyle kasy wydają i po co żeby po wioskach powietrze wożić gminy nie chcą dopłacać do mks i po co topić miejską kasę w nierętownych kursach a może do łajsc powróci w nowym wcieleniu
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 04.11.2010, 18:59 · Zgłoś
Powinno to też być koło wieżowców na przystanku.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 04.11.2010, 18:03 · Zgłoś
odczepcie sie wreszcie od Pani Burmistrz co ludzie madrzy pomysla o naszym Jasle
Odpowiedz
0
@ wojkup
dnia 04.11.2010, 17:46 · Zgłoś
i tak zobaczycie że kurowska zostanie burmistrzem nadal. Pozdrawiam buntowników :D
Odpowiedz
0
@ lollo
dnia 04.11.2010, 17:14 · Zgłoś
i tak pewnie zaraz zniszczą
Odpowiedz
0
@ Uważna
dnia 04.11.2010, 16:47 · Zgłoś
Do YHY.. człowieku czytaj uważnie- całkowita wartość projektu to 5,5 mln zł.. Czyli licząc przystanki+tablice+autobusy:)
Dlaczego jak sie nie dzieje nic ludzia narzekają i gdy coś zrobią jest to samo..?? Przecież skoro dają to brać a pieniądze są z europejskiego funduszu!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 04.11.2010, 15:23 · Zgłoś
...a Kurowska nic nie robi ...
Odpowiedz
0
@ KOP
dnia 04.11.2010, 14:44 · Zgłoś
Dobrze że załozyli te tablice MKs Jasło rządzi!
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 04.11.2010, 12:14 · Zgłoś
o to tak poczebne jak psu pieta
Odpowiedz
0
@ Jaslanin
dnia 04.11.2010, 12:02 · Zgłoś
Tylko czekać aż jasielskie dzieci zniszczą...
Odpowiedz
0
@ m
dnia 04.11.2010, 11:26 · Zgłoś
bardzo dobrze :) tylko właśnie żeby to zaraz jakieś d[...] nie rozwaliły...
Odpowiedz
0
@ JACEK
dnia 04.11.2010, 09:55 · Zgłoś
Tyle ludzi żyje w biedzie. Trzeba szukać prostych rozwiązań dla przeciętnych obywateli. Władze fundują społeczeństwu elektroniczny [...], który za chwilę i tak nie będzie działał. Cena tych urządzeń zostanie wliczona w cenę biletu. Przeciętny człowiek i tak nie będzie czytał bzdur z wyświetlacza, wybierze podróż piechotą bo na bilet go nie będzie stać!!!
Odpowiedz
0
@ Agent Delegat
dnia 04.11.2010, 09:39 · Zgłoś
Owszem, Kurowska robi. Tylko co? Kolejna niepotrzebna inwestycja. Elektroniczne tablice w sytuacji kilkunastu kursów dziennie, których rozkład korzystający i tak znają na pamięć są jakimś IDIOTYZMEM! Dlaczego zamiast wydawać pieniądze na bzdury nikt nie zadał sobie trudu, żeby zrobić badania kto, skąd i dokąd i w jakich godzinach chce jeździć tymi autobusami? Czy np. będzie popyt na linię do Ulaszowic? GDZIE są jakieś badania? Lepiej wydać na bzdurne tablice. Jaślanie, na litość, obudźcie się!
Odpowiedz
1
@ jaslo8989888 39898665643344
dnia 18.01.2013, 14:24 · Zgłoś
linia L lub 33
Odpowiedz
0
@ popieram
dnia 04.11.2010, 08:54 · Zgłoś
popieram dobra sprawa - tylko żeby chuligani nie zniszczyli
Odpowiedz
0
@ asa
dnia 04.11.2010, 08:13 · Zgłoś
Na kazdym przystanku powinno cos takiego byc
Odpowiedz
0
@ evon
dnia 04.11.2010, 07:46 · Zgłoś
Proponuję od razu przydzielić do każdej tablicy strażnika miejskiego bo moim zdaniem długo całe nie powiszą.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 04.11.2010, 07:31 · Zgłoś
Pamietajcie,zbliżają sie wybory...
Odpowiedz
0
@ mos
dnia 04.11.2010, 02:44 · Zgłoś
te tablice to dzieło sztana, wolałbym papierowe rozkłady jazdy, najlepiej poździerane do połowy, co z tą Polską???
Odpowiedz
0
@ yhy
dnia 04.11.2010, 01:17 · Zgłoś
5,5 mln 5 tablic hahaha
Odpowiedz
0
@ swój ziom
dnia 03.11.2010, 23:32 · Zgłoś
a ta tablica informująca pasazera ZROBI [...] pasżerowi jak bedzie w potrzebie???
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 03.11.2010, 23:14 · Zgłoś
a czy na żłodziejówce teź będą , bo są przystanki a nic nie jeżdzi do tej pory,a wyborcy czekają
Odpowiedz
0
@ joojo
dnia 03.11.2010, 22:43 · Zgłoś
jesteśmy w STANACH
Odpowiedz
0
@ kkkkk
dnia 03.11.2010, 22:37 · Zgłoś
krynio19---- co by sie nie działo to tylko wszyscy narzekają najlepiej to jak by nic nie było to byłbyś zadowolony nieważne czy kurowska czy ktokolwiek ważne ze cos się zmienia na lepsze !!!!
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 03.11.2010, 22:32 · Zgłoś
No nareszcie coś pozytywnego... żeby tylko litery były czytelne dla starszych osób (w sensie duże drukowane)
GRATULUJE (komukolwiek) POMYSŁU...!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 03.11.2010, 21:53 · Zgłoś
tak dziecko, Kurowska sama wykopala dol i wlozyla ta tablice, podlaczyla i w ogole przyniosla to na plecach...Jesssuuu jakie bzdury..co ma [...] do wiatraka?
Odpowiedz
0
@ on
dnia 03.11.2010, 21:36 · Zgłoś
jeszcze prosimy wyremontowac tory do Rzeszowa i Stroz jak jade samochodem lub busem do pracy i szkoly to mnie az nerwa bierze,zeby byly tory a pociagow nie bylo co nz normalna predkoscia jezdza
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 03.11.2010, 21:31 · Zgłoś
jeszcze tylko emerytom niech Kurowska dokupi okulary bo tylko oni ewentualnie jeżdżą MKS-ami ,a na pewno będą mieli problem z odczytaniem malutkich literek na tych ,,info-tablicach''. Ehhhhhhhh Kurowska ,jak Ty [...] coś wymyślisz to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać,ale płakać będziesz mam nadzieję jak Cię wykopią z magistratu kobito.
Odpowiedz
0
@ krynio19
dnia 03.11.2010, 21:08 · Zgłoś
tak tak ,a na przystanku kolo starostwa nie tylko te wyludzone za pare milionow mks sie zatrzymuja ale rowniez pks i prywatne linie!wiec tylko dla pustych mks bedzie ten komputerowy system,propagando jasielska!!!!!!za ciezkie miliony beda jezdzily puste mks,ale pan rzonca i pani kurowska dostana poparcie wyborach!!!!!gratulacje
Odpowiedz
0
@ ss
dnia 03.11.2010, 20:50 · Zgłoś
..ale i tak zaraz napiszą że Kurowska nic nie robi. Moim zdaniem może dużo nie zrobiła , ale napewno wiecej niż poprzednicy. Osobiście uważam że kolejna kadencja Kurowskiej to szansa dla Jasła.
Odpowiedz
0
@ dobrodobra
dnia 03.11.2010, 20:50 · Zgłoś
I dobrze!! I będą tablice!! I dobrze!! i będzie kultura!! dobrze!! i będzie miasto!! Jasło !! dobrze !! miasto będzie!! Jełropa!!dobrze!!
Odpowiedz
0
@ john
dnia 03.11.2010, 20:29 · Zgłoś
szajka juz wpadla ,to moze nikt tego nie [...].hahahahaha
Odpowiedz
0
@ Komentator PKS
dnia 03.11.2010, 20:15 · Zgłoś
Nie no w końcu jakieś postępy. Ale w końcu wybory się zbliżają...
Odpowiedz
0
@ konkurent
dnia 03.11.2010, 20:10 · Zgłoś
jeszcze pks niech tak zrobi
Odpowiedz
0
@ Zakład Miejskiej KomunikacjiSamochodowej
dnia 15.02.2013, 09:03 · Zgłoś
no nie wiadomo ale może kiedyś zrobią.:}
Odpowiedz
0
@ QQQQQ
dnia 03.11.2010, 19:36 · Zgłoś
I bardzo dobrze tak ma byc tylko sie nalezy an wszystkich większych przystankach aledobre i co :) ale jeden fakt już mnie neci tylko czekac aż [...] bedą się za to zabierać i dobierać !!! nie wolno !!!
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 03.11.2010, 19:09 · Zgłoś
Oooooooooooo to naprawde 21 wiek
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 03.11.2010, 18:45 · Zgłoś
oby wandale trego nie zniszczyli
Odpowiedz
0
@ Zakład Miejskiej KomunikacjiSamochodowej
dnia 15.02.2013, 09:01 · Zgłoś
ma pewno nie bo są wysokie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.