Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Tajemnicze kradzieże w szpitalu

5

W szpitalu w Valleby pacjenci okradani są z cennej biżuterii. Kto i w jaki sposób to robi? Nad rozwiązaniem tej zagadki zastanawiali się uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 

7 listopada 2013 roku młodzież z klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 4 dyskutowała o książce Martina Widmarka i Helen Willis Tajemnica szpitala. Nie była to pierwsza książka tej spółki autorskiej omawiana podczas spotkania klubowego. Wcześniej wielu wrażeń dostarczyła Tajemnica mumii.

Młodzi czytelnicy utworzyli galerię bohaterów, określając jednocześnie ich znaczenie dla rozwoju akcji. Zastanawiali się jakie metody wykorzystali bohaterowie, aby odkryć kto i w jaki sposób kradnie cenne precjoza. Wcielili się w rolę detektywów, wymyślając jakie jeszcze sposoby wykrycia kradzieży mogliby zastosować na miejscu Lassego i Mai. Emocjonującą dyskusję wywołało ustalenie, co tak naprawdę naprowadziło Lassego i Maję na właściwy trop, bowiem zdania były podzielone. Nie obeszło się bez sprawdzenia szczegółów w książce!

 

Książki z tej serii, jak przyznali uczestnicy spotkania, należą do ich ulubionych lektur. Dostarczają dreszczyku emocji, zabawy przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych wraz z Lassem i Mają i pozostawiają pragnienie sięgnięcia po następną lekturę z tego cyklu.

 MBP w Jaśle

Napisany dnia: 09.11.2013, 19:57 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ m
dnia 09.11.2013, 20:24
Ocena
komentarza:
-27
to jezy pyta kradnie w jasle tez go widzieli
@ bebe
dnia 09.11.2013, 20:27
Ocena
komentarza:
-28
Bardzo absorbujace zajecie.Kozystniej dla polskiej mlodziezy byloby zapoznac z polskimi klasykami,ktorych prawie nie znaja.Moze nalezaloby wybrac ksiazki ,ktore promuja polskosc I rozwijaja ducha patriotyzmu.Moze Placowka?Ciekawa jestem czy polska mlodziez zna to ksiazke I wie o czym autor pisze?Bardzo na czasie
@ realista
dnia 09.11.2013, 21:17
Ocena
komentarza:
30
Myslisz, bebe, ze
Slimak zainteresuje dzisiejsza mlodziez?
Najpierw zachecmy mlode pokolenie do czytania ksiazek napisanych dla mlodego czytelnika, a pozniej wymagajmy znajomosci klasykow. Dobrze, ze ktos dba o to, zeby mlodzi wogole cos czytali...
@ Do oburzonej
dnia 09.11.2013, 22:17
Ocena
komentarza:
32
A kto Ci broni polecac własnym dzieciom, a moze już wnukom, czytanie klasyków? Chcesz, to ucz patriotyzmu w domu, dlaczego liczysz na to, ze zrobi to ktoś za ciebie? Umiłowanie ojczyzny, ducha patriotyzmu wynosi sie z domu, a nie z zajęć bibliotycznych, które maja promować czytelnictwo.
@ do bebe
dnia 10.11.2013, 01:08
Ocena
komentarza:
31
Dlaczego nie popatrzysz z innej strony? Dzieci są zadowolone, uśmiechnięte, ciekawie spędzają czas wolny, rozwijają swoje zainteresowania, uczą się logiki, rysują, piszą... Jaka różnorodność! Potrafiłabyś zorganizować takie ciekawe zajęcia własnemu dziecku? Mam nadzieję, że z tych piątoklasistów wyrosną ludzie ciekawi świata, zaangażowani, którzy będą zmieniać rzeczywistość na lepsze, a nie stale narzekać. Pozdrowienia dla organizatorów!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • W Gminie Tarnowiec rusza budowa nowego PSZOK-u

  W przyszłym tygodniu rozpocznie budowa nowego Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnowcu. Inwestycja opiewa na ponad 4 mln zł, z czego blisko 3 mln zł gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 • „Włóczykij” wróci na tory. Pociąg znów kursował będzie z Jasła do Krynicy-Zdroju

   

  Takiej decyzji można było się spodziewać. Koleje Małopolskie sp. z o.o. również podczas tegorocznych wakacji realizować będą połączenie kolejowe Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło. Weekendowy pociąg kursował będzie w okresie od 2 lipca do 28 sierpnia.

 • Konkurs z Kartą Podarunkową VIVO! Krosno. Oryginalny prezent na wyciągnięcie ręki

   

  Chcesz zrobić sobie prezent, lub nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej osoby? Weź udział w konkursie, w którym do wygrania są Karty Podarunkowe VIVO! Krosno. To proste. Weź udział w naszej zabawie i ciesz się oryginalną nagrodą.

 • Pomosty na kompleksie Kwiatowa w Jaśle są w fatalnym stanie. Rodziny proszą o ich remont

  Młode rodziny korzystające z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Przystanek Kwiatowa” dopytują, kiedy miasto zamierza wyremontować pomosty pływające, które od kilku lat są zamknięte i wyłączone z użytkowania. - Dla dzieci była to duża atrakcja. Niestety, od dłuższego czasu nie mamy możliwości z nich skorzystać – mówi pani Ania. Zdaniem urzędników prace naprawcze mają rozpocząć się już w czerwcu.

 • Koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter w Kinie Helios Krosno

   

  Najważniejsze wydarzenia kulturalne wcale nie muszą być zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców. Dzięki projektowi Helios na Scenie, miłośnicy koncertów światowej sławy muzyków, czy też  spektakularnych sztuk teatralnych, mogą zobaczyć je na wielkim ekranie. Już 25 maja w Kinie Helios Krosno będzie można zobaczyć koncert w wykonaniu jednej z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata. Koncert "Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa" to prawdziwa uczta dla wszystkich melomanów.

 • Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie

  W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej  podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

 • Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

   

  Szukasz pracy? Płatnego stażu? Chcesz zdobyć doświadczenie i odbyć praktyki? Zamierzasz zmienić dotychczasową pracę? A może chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?

 • Potrącenie w Gliniku Polskim. Ucierpiały dwie nastolatki

  Dzisiaj około godziny 15. w Gliniku Polskim doszło do potrącenia dwóch dziewczyn w wieku 16 i 17 lat. Jedna trafiła karetką pogotowia do szpitala, druga została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • W Nowym Żmigrodzie ma powstać Centrum opiekuńczo-mieszkalne”

  Gmina Nowy Żmigród przejmie działki należące do Caritas Diecezji Rzeszowskiej, które zostaną przeznaczone na budowę Centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Tego rodzaju ośrodki mają na celu wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy poprzez zapewnienie im zamieszkiwania w formie pobytu dziennego i całodobowego. Samorząd będzie ubiegał się o dofinansowanie zadania w całości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • „Z pracą do przodu!” - zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe

   

  Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć prace, ale nie wiesz od czego zacząć? Firma „INNOVO” Innowacje w biznesie sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Z pracą do przodu!”.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657