Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Talerz miłosierdzia"- pomóż ubogim i bezdomnym

36

Do końca grudnia będzie trwać ogólnopolska akcja charytatywna "Talerz miłosierdzia". Z Jasła w inicjatywę włączyli się harcerze, którzy już w nadchodzącą niedzielę będą kwestować na rzecz ubogich i bezdomnych osób. Hojni darczyńcy nie odejdą od puszek z pustą ręką. W zamian za pomoc otrzymają symboliczny talerz oraz chlebek miłosierdzia.

Organizatorami tegorocznej akcji "Talerz miłosierdzia" są Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…” Zebrane środki zostaną przeznaczone na poprawę warunków życia osób ubogich, a także bezdomnych. Ogólnopolska akcja ma również zwrócić uwagę wśród społeczeństwa na problem biedy.

Po raz pierwszy włączyli się do kwesty jasielscy harcerze. Już w najbliższą niedzielę ubrani w mundury harcerskie ze specjalnie oznakowanymi puszkami rozpoczną zbiórkę pieniędzy pod kościołem tuż po mszy św. Kwesta będzie miała również miejsce w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie w sklepie MPM przy ul. Jana Pawła II w Jaśle.

- Będziemy kwestować do rozdania ostatniego talerza miłosierdzia, który przywieźliśmy do Komendy Hufca ZHP w Jaśle. Osoby, które przekażą datki powyżej 2 zł otrzymają w prezencie chlebek miłosierdzia (piernik), powyżej 20 zł dostaną talerz miłosierdzia - zaznacza Waldemar Marek, komendant Komendy Hufca ZHP w Jaśle. - ZHP, które od lat niosło pomoc włączyło się w tę akcję. Będziemy to propagować póki starczy nam sił. Czy ludzie będą nas wspierać? Zobaczymy. Mam nadzieję, ze zarazimy tym mieszkańców miasta Jasła – dodaje.

Zbiórka datków odbywa się w następujących miejscach:

- Komenda Hufca Jasło w godzinach urzędowania. (wtorki i czwartki)

- Kościół Parafialny w Jaśle pw. Matki Bożej Częstochowskiej

- Kościół Farny w Jaśle

- Kościół Parafialny w Desznicy pw. Matki Boskiej Niepokalanej

- Sklep MPM w Jaśle na ul. Jana Pawła II, w godzinach popołudniowych w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.

 Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
1
@ [...]
dnia 10.12.2012, 12:16 · Zgłoś
Noo! Najbardziej miłosiernym to jest bezapelacyjnie nasz dorodny Burmistrz. W ramach miłosierdziapodarowwał biednemu Lentexowi 433 tys zł zaległego podatku i to z odsetkami !
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 09.12.2012, 19:51 · Zgłoś
Nie głosowałem za tym rządem ale dam dlatego że duża część biednych nie jest niczemu winna !
Odpowiedz
-1
@ Oszczzędna
dnia 09.12.2012, 06:41 · Zgłoś
Talerzyk przyda się ubogim a i chlebek chętnie zjedzą - a bogaty talerzyk wyrzuci a chlebek da pieskowi
Odpowiedz
1
@ yorker
dnia 07.12.2012, 12:57 · Zgłoś
w zwiazku z kasacją mojego wczorajszego dość długiego komentarza kończę dyskusję na tym portalu
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 07.12.2012, 09:49 · Zgłoś
Brawo,piekna inicjatywa
Odpowiedz
0
@ Oszczzędna
dnia 07.12.2012, 07:04 · Zgłoś
Ile kosztuje wyprodukowanie talerzyka ,ile chlebka-po co mi talerzyk--z zebranych pieniędzy połowę oddadzą producentowi za talerze część za upieczenie chlebka,część za benzynę a reszta czyli parę groszy dla ubogich,Czy ktoś myśli o ubogich???
Odpowiedz
0
@ jeżynka:)
dnia 07.12.2012, 08:26 · Zgłoś
No i właśnie o to chodzi ! Każdy teraz myśli jak przy każdej okazji uszczknąć coś dla siebie.A wystarczyło by zwykle słowo Dziękuję:)dla mnie to więcej znaczy niż talerzyk czy chlebek,chyba ze to maja za darmo:)
Odpowiedz
1
@ do oszczędnej
dnia 07.12.2012, 11:38 · Zgłoś
Uwielbiam takich co najpierw mówią a później sprawdzają informacje. Talerze i chlebki przygotowały firmy dla których to jest dobra reklama. http://www.youtube.com/watch?v=o3Vk7Whr58Q wystarczy czasem najpierw przeczytać http://talerz.org/
Odpowiedz
0
@ Oszczzędna
dnia 07.12.2012, 06:57 · Zgłoś
Ile kosztuje wyprodukowanie talerzyka na tą okazję ile chlebek-- po co mi talerzyk .
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 06.12.2012, 15:49 · Zgłoś
ludzie idżcie na miasto może wam da coś mikołaj bo jeżdzi po jaśle
Odpowiedz
1
@ eeeee
dnia 06.12.2012, 19:55 · Zgłoś
jeździ po ulicach miasta Jasła :) i woła hoooł hooooł hooooooł
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 06.12.2012, 20:08 · Zgłoś
nie podszywaj się pod czyjegoś NIKA !!!
Odpowiedz
6
@ Człowiek
dnia 06.12.2012, 15:26 · Zgłoś
Brawo Towarzystwo Brata Alberta bardzo dobrze że to robicie. Nie patrzcie na te głupawe komentarze. Świadczą one tylko o ich autorach. Każdy wie, że państwo powinno dbać o biednych, ale jeżeli nie dba to znaczy że można pozwolić im umrzeć mając czyste sumienie, że to nie moja sprawa a państwa. Obowiązki państwa to niestety tylko dobra wymówka przed innymi i samym sobą !
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, który pomagają swoim bliźnim, chociażby nawet nie pisząc [...] komentarzy.
Odpowiedz
-6
@ obserwator
dnia 06.12.2012, 15:51 · Zgłoś
państwo polskie dba o nas biednych a śmierci to sie nikomu nie życzy a gupie komentarze to wy piszecie
Odpowiedz
2
@ Człowiek
dnia 06.12.2012, 16:35 · Zgłoś
Wy - to znaczy kto ? Jaki z Ciebie biedny jak przy komputerze siedzisz :-).
Odpowiedz
1
@ kobieta .
dnia 06.12.2012, 18:36 · Zgłoś
a od kiedy komputer i internet jest synoninem zamoznosci ???
Odpowiedz
1
@ eeeee
dnia 06.12.2012, 19:53 · Zgłoś
Ty jesteś [...] a nie kobieta!!! A no właśnie jest dowodem chociażby na hierarchię wartości rzeczy!! Jeśli [...] nie wiesz że komputer jest produktem luksusowym za który to podczas zakupu płacimy podatek właśnie jak za produkt luksusowy to nie ściemniaj mi [...] że nie masz na chleb surfując po internecie!!!
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 07.12.2012, 11:06 · Zgłoś
mam dom , ziemie ktora dzis stanowi inwestycje ,samochod i komputer tez mam ale jakos nie przywiazuje do jego wartosci wagi ,ze wzgeldu za ciagly postep techniki . ktory za rok bedzie zwyczajnym zlomem
Odpowiedz
10
@ jaś
dnia 06.12.2012, 09:34 · Zgłoś
może ktoś wie dla czego dawniej za komuny nie było ludzi bezdomnych,bezrobotnych i biednych ???
Odpowiedz
8
@ jeżynka:)
dnia 06.12.2012, 13:14 · Zgłoś
Kochany ,bo za tej ( zlej ) komuny wszyscy mieli prace,bo wszyscy starali się coś po sobie zostawić swoim następcom,a teraz jak ktoś jest przy władzy to myśli tylko ,aby samemu się urządzić no może jeszcze bliska rodzinę,a po tym nawet potop:( Sam widzisz ,ze nasza kochana wladza juz wszystko co ( komuna ) wybudowala rozsptzadali .Ciekawe co teraz?
Odpowiedz
2
@ pomaranczowy.
dnia 06.12.2012, 21:58 · Zgłoś
tylko pomiedzy osoba ktora nie ma na chleb a osoba ktora zebrze pod " europa" o zlotowke czy dwa do wina jest wielka i zasadnicza roznica! mam tu na mysli pewnego goscia w okularach, wiekszosc z was napewno z nim miala doczynienia, co mu brakuje czy nie moze isc do pracy jak normalny czlowiek?-ja mam 21 l jesli nie pojde i niezapracuje na chleb to chleba nie bede mial.tylko zeby isc trzeba miec tez i checi, wielu jest w jasle takich jak on wymienilem jego bo najczesciej go spotykam 1:niech podwinie rekawy i idzie do pracy.zobaczy jak to jest tyrac po 10-8h dziennie.i jak sie wydae pieniadze za ktore poty sie wylewaja, ale on co pierwsze to musi sie wyleczyc z [...], - wyciagnoc reke do przychodnia i powiedziec daj zlotowke zadna sztuka i nie jeden by potrafil.,ten kto nie pracuje nie wie ile to trudu,.
Odpowiedz
4
@ WW
dnia 06.12.2012, 09:15 · Zgłoś
w tym problem że w Jaśle są sami ubodzy, bezdomni i bezrobotni,
Odpowiedz
14
@ ...:(
dnia 06.12.2012, 05:43 · Zgłoś
Władze jasielskie starosta,burmistrz czy inni powinni wspierac i pomagac biednych,ubogich,potrzebujacych a nie chustac sie na stolkach kpic z ludzi i tylko przed wyborami klepac co oni to nie zrobia dla jasla...w Jasle potzrebne sa zmiany trzeba wyeliminowac te mafie [...]...
Odpowiedz
8
@ aro
dnia 06.12.2012, 06:58 · Zgłoś
Ta mafia sama się wyniesie jak wszystkie zakłady po wysprzedają i ludzi nie będzie stać iść do tych hipermarketów to same upadną i będzie bieda z nędzą.
Trzeba mafię wygonić i szukać oszczędności w urzędach bo nic nie robią, ale 2500zł się należy za parzenie kawy dla siebie lub koleżanki z pokoju.
Trzeba rewolucji w Jaśle !!!
Odpowiedz
1
@ WA
dnia 06.12.2012, 09:06 · Zgłoś
tak wlasni robia pod siebie a biedny moze zdychac a ja bym nie dala nic bo ma rzad pieniedzy na tyle ze moze wspomoz biednych
Odpowiedz
0
@ WA
dnia 06.12.2012, 09:07 · Zgłoś
popieram twoje zdanie
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 07.12.2012, 06:59 · Zgłoś
Ale pokolenie N zaraz pomyśli że [...]...
Odpowiedz
2
@ yorker
dnia 05.12.2012, 23:20 · Zgłoś
Państwo to my wszyscy.
Każdy z nas, wierzący czy nie wierzący powinien wspierać ludzi biedniejszych od siebie.
Odpowiedz
6
@ Zbigniew Kulczyk
dnia 06.12.2012, 05:55 · Zgłoś
jak zwykle imć @yorker od razu zrobił podział na wierzących i niewierzących . Człowieku jestes uprzedzonym "działaczem" widzącym wszedzie religie ? W artykule nie ma słowa o tych rzeczach a ty juz dzielisz . Po co ? Masz zupełną racje ze państwo to obywatele , więc po co wtręt wprowadzający podziały ?
Odpowiedz
0
@ yorker
dnia 06.12.2012, 08:03 · Zgłoś
Nie jestem żadnym "działaczem" wyrażam moją opinię w kwesti pomocy bliźnim.
Odpowiedz
2
@ Zbigniew Kulczyk
dnia 06.12.2012, 10:42 · Zgłoś
A przy okazji robisz podział , dziwne ze nie dodałes , czy stary czy młody czy bały czy czarny , czy miejscowy - zamiejscowy . Tylko akurat przywołałes kwestie wyznania - przeciez w tekscie nic nie ma na ten temat . Chyba ze chodzilo o miejsce akcji ale to chyba przesada z tego wzgledu pisac takie rzeczy , inaczej pomysle ze gdyby akcja była przy szkole mogla by dotyczyc tylko uczniów :) Po prostu uwidoczniła sie Twoja mania szukania wszędzie w kazdym temacie podziału na wierzacy niewierzacy .
Odpowiedz
2
@ jeżynka:)
dnia 06.12.2012, 13:38 · Zgłoś
Też tak myślę,ale widzisz nawet tu jest podział na biednych i bogatych:( za 2zl chlebek,a za20 talerzyk ,a ja sadze ze te 2zl jest czasem większym wyrzeczeniem dla biednego niż te 20dla bogacza no cóż są równi i równiejsi:(
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 06.12.2012, 15:16 · Zgłoś
Czy dziwi Ciebie to, że za 2 zł nie dostaniesz talerza ??? Tu chodzi o pomoc, a nie o własny interes. Ktoś kto naprawdę chce pomóc nie patrzy co dostanie. A organizatorom należą się słuszne brawa, że chcą chociaż symbolicznie nagrodzić pomoc.
Odpowiedz
0
@ jeżynka:)
dnia 06.12.2012, 15:26 · Zgłoś
Ja osobiście mam w nosie talerzyk !chodzi o to ,ze nawet przy zbiórce powiedzmy datków dzieli się ludzi na tych co dadzą mało i duzo, tu powinno się cieszyć z tego ,ze ludziska choć sami maja mało chcą się z kimś podzielić i wierz mi ,ze to biedny da ,bo wie co znaczy nie mieć!
Odpowiedz
1
@ jeżynka:)
dnia 07.12.2012, 08:28 · Zgłoś
Dla ciebie może nie ,ale są ludzie dla których jest to dużo ,jeżeli tego nie rozumiesz to twój problem:)
Odpowiedz
32
@ [...]
dnia 05.12.2012, 22:52 · Zgłoś
Nie apeluję aby nie nieść pomocy bo każda bezinteresowna pomoc jest szlachetna. Tylko uzmusłówmy sobie, że to państwo powinno pomagać i wspierać ludzi biednych. To państwo poprzez bezrobocie przyczyniło się do zubożenia i ubóstwa ludności. Niech bieża za to odpowiedzialność.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.