Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Tarnowiec: kolizja osobówki z ciągnikiem

51

Dziś około godziny 9 w miejscowości Tarnowiec doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot i ciągnika rolniczego. Nikt nie odniósł obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce na drodze łączącej Czeluśnicę z Tarnowcem. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, iż kierujący Peugeotem jadąc od strony centrum Tarnowca najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku ciągnika rolniczego, który właśnie włączył się do ruchu wyjeżdżając z polnej drogi. Przyczyną kolizji była najprawdopodobniej nadmierna prędkość kierowcy osobówki.

Nikomu nic się nie stało. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu pracowali strażacy i policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu.

jh

Reklama

Komentarze: 51

Dodaj komentarz Widok:
1
@ popu
dnia 14.03.2014, 09:07 · Zgłoś
ewidentnie wina kierowcy ciagnika...
Odpowiedz
3
@ SSX
dnia 14.03.2014, 03:11 · Zgłoś
Piotrek co tak grzebiesz w tym aucie? Fajki Ci wypadły w trakcie uderzenia?
Odpowiedz
4
@ Odp
dnia 14.03.2014, 03:14 · Zgłoś
Piotrek wymiotuje bo Avio Marin nie wziął:D
Odpowiedz
6
@ UFO
dnia 13.03.2014, 23:22 · Zgłoś
Taa a świstak siedzi i zawija a traktor z prędkością pocisku rakietowego wyskoczył na drogę i biedny kierowca Peugeota jadący zaledwie 25 km/h nie był w stanie nic zrobić.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 13.03.2014, 21:06 · Zgłoś
Fantastyczne uderzenie.
Odpowiedz
3
@ 12344
dnia 13.03.2014, 21:06 · Zgłoś
w tarnowcu tak bywa
Odpowiedz
5
@ Prevc
dnia 13.03.2014, 20:46 · Zgłoś
A dlaczego nie ma zdjęć, jak owy ciągnik leżał jeszcze na dachu???
może to rozwiało by wątpliwości tych, którzy twierdzą że prędkość była około 80 km/h ?
aa siła uderzenia (po drodze hamowania 40m) tak duża, że ciągnik wywaliło na bok...
Nie sądze żeby w piękny słoneczny dzień skorodowany trójkąt miał wpływ na widoczność,
bo zza tej górki i tak nic nie widać! Pozdrawiam
Odpowiedz
1
@ SSX
dnia 14.03.2014, 03:12 · Zgłoś
40M ??? hahaha to niezły masz metr jakiś, braaaawo
Odpowiedz
7
@ Waldi
dnia 13.03.2014, 20:13 · Zgłoś
A ja wam powiem tak:
To było do przewidzenia :)

Pozdrawiam
Odpowiedz
3
@ XXXXXXXXXXXX
dnia 13.03.2014, 18:39 · Zgłoś
z tego co czytam na tym forum można wywnioskować, że wina powinna być po stronie kierowcy traktora, ale rozczaruję poniektórych, kierowca traktora się zatrzymał przed wyjazdem i sprawdzał czy nic nie jedzie, gdy wyjechał na drogę kierowca peugeota wyjechał z impetem zza górki i resztę oglądacie na zdjęciach :)
Odpowiedz
-1
@ RD
dnia 13.03.2014, 19:03 · Zgłoś
z tym że nie walnął w jego tył tylko bok, także ewidentnie widać że się mu wpakował przed maskę, widział że peugeot jedzie ale myślał że zdąży. Nie zdążył, gwarantuję że będzie współwina w sądzie. Znam multum takich spraw
Odpowiedz
0
@ łopservatore
dnia 14.03.2014, 19:13 · Zgłoś
o rodzina traktorzysty sie odezwała,trzeba jezdzic bezpiecznie traktorem bo dzieci wracaja ze szkoły a niektorzy jezdza jak szency.
Odpowiedz
2
@ zx
dnia 13.03.2014, 18:04 · Zgłoś
Walikot,popieram całkowicie co napisałeś.W mojej miejscowości w tamtym roku jede [...].b tak [...] że traktor na dwie części się rozleciał.Niech nikt [...] nie wypisuje że wina traktora jaki by niebył,[...] jak [...] jakby jechał powoli to nawet gdyby mu wyjechał toby się nic nie stało,przecież nie jechał 30 tyonowym tirem żeby nie mógł wychamować.
Odpowiedz
-4
@ RD
dnia 13.03.2014, 18:28 · Zgłoś
jasne, że traktor to może sobie jeździć niesprawny i wymuszać pierwszeństwo. Mogli się dogadać bez policji bo tak to i jeden i drugi będzie płacić po minimum 250zł
Odpowiedz
9
@ walikot
dnia 13.03.2014, 17:49 · Zgłoś
Kierowca peugota pewnie tłumaczy że ten ciągnik wyrósł niewiadomo skąd a na hamowanie było zapuźno, no ale tak to jest jak się lata stówą na wsiowej drodze.
Odpowiedz
-5
@ kieroqca
dnia 13.03.2014, 18:14 · Zgłoś
Skad wiesz ze jechal stowa?? Pracujesz jako sedzia zeby oceniac kogos ile sobie jechal !!??? Moze sobie jechal 80 i co !!!???kierowcy badzmy ostrozni bo [...] nie brakuje !!!
Odpowiedz
0
@ 18
dnia 13.03.2014, 20:46 · Zgłoś
późno,jak coś
Odpowiedz
3
@ proboszcz
dnia 14.03.2014, 08:44 · Zgłoś
to klocków chamulcowych mosial nie miec jak z 80 nie wychamował a slady dłódie chamowania za traktorem długie mo ze przez telefon gada l i 80 leciał
Odpowiedz
-3
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2014, 16:50 · Zgłoś
A co o stanie technicznym ciągnika sądzi naczelny ekspert tego forum od samochodów niejaki tarzan??
Odpowiedz
8
@ Zocha
dnia 13.03.2014, 17:24 · Zgłoś
To tarzan jechał tym ciągnikiem.
Odpowiedz
1
@ qwerty
dnia 16.03.2014, 14:29 · Zgłoś
no to będzie dym...
Odpowiedz
-2
@ RD
dnia 13.03.2014, 16:40 · Zgłoś
Samochód gorzej wyglądał niż ten traktor, dobrze że wszyscy cali! Ale takie mamy drogi, jak remontowano tę drogę, to nie wiem jakim problemem podjechać spychem i ściąć tą feralną góreczkę... 20min roboty a ile radości..Ale nie da się.
Odpowiedz
-4
@ XXX
dnia 13.03.2014, 16:37 · Zgłoś
jak kierowca peugoeta wjechał w tyl, to sprawę przegra, jeżeli w bok, to może wygrać lub orzec współwinę, w sądzie warto też wskazać, że ta maszyna rolnicza przypięta z tyłu nie była prawidłowo oznakowana, nie powinna wystawać ani z prawej ani z lewej strony poza szerokość ciągnika, powinna być ponadto prawdłowo oznakowana, trójkątem lub czerwoną chorągiewką o wymiarach 50x50cm. Najlepiej odżałować z 100-200zł i iść po poradę do prawnika. Jak będzie współwina to dostaniecie po 250zł mandatu i 10 pkt karnych, oraz koszty sądowe.
Odpowiedz
-6
@ XXX
dnia 13.03.2014, 16:31 · Zgłoś
Ciągnikiem też pewnie wyjechał jak święta krowa, ciekawe czy sprawny ten ciągnik?
Odpowiedz
3
@ Tx
dnia 13.03.2014, 15:45 · Zgłoś
I kierowca osobówki bedzie mial problem, bo wjechal w tyl. kontrowersyjna sytuacja, bo mógl sobie leciec 70 (nie wiem czy jest tam limit do 50kmh) i traktor zwyczajnie mogl wymusic na nim pierszenstwo, ale w tej sytuacji wina jest zawsze tego co wjechal w tyl
Odpowiedz
3
@ POGROMCA [...]
dnia 13.03.2014, 22:21 · Zgłoś
Nie zawsze ..!!!
Odpowiedz
1
@ PiO
dnia 14.03.2014, 17:50 · Zgłoś
Nie zawsze. Czym innym jest niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego cię pojazdu a co innego wymuszenie pierwszeństwa przez wyjeżdzający pojazd z drogi (pola) podporządkowanej.
Odpowiedz
0
@ lalala
dnia 14.03.2014, 20:14 · Zgłoś
Traktor był sprawny i nadal można dalej sprawdzić stan techniczny, a z autem coś nie tak bo od razu chcieli jechać do pracy,i oddali go na złom . Ten wypadek spowodowały świete krowy z Wrocanki. .Ciągnik nie wiechał na jezdnię jak święta krowa i te zdjęcia były dopiero robione gdy ciągnik był na kołach.
Odpowiedz
-2
@ ddddd
dnia 13.03.2014, 15:09 · Zgłoś
ciągniki na tory
Odpowiedz
-12
@ Zocha
dnia 13.03.2014, 14:37 · Zgłoś
A pewnie ciągnik nagle wyjechał , już się zaczęło po zimie.
Odpowiedz
-15
@ zxz
dnia 13.03.2014, 14:33 · Zgłoś
na miejscu kierowcy auta bym sie odwołał do sądu o wyjasńienie tej kolizji ... napewno ciągnik nie spełniał przepisów o ruchu drogowym...
Odpowiedz
2
@ DDG
dnia 13.03.2014, 19:33 · Zgłoś
tak się wozi wrocanka :d
Odpowiedz
3
@ 18
dnia 13.03.2014, 20:43 · Zgłoś
a Ty skąd jesteś
Odpowiedz
-1
@ Laura Diaz
dnia 13.03.2014, 14:32 · Zgłoś
Ta droga jest jakaś pechowa, co chwilę jakieś kolizje. Mam wrażenie że ona jest jakoś źle wyprofilowana czy coś, nie wiem.
Odpowiedz
-10
@ [...]
dnia 13.03.2014, 14:07 · Zgłoś
Ciągnik prosto spod igły ha ha ha
Odpowiedz
13
@ JIM
dnia 13.03.2014, 14:06 · Zgłoś
Gdy oddawali tą drogę do użytku to pamietam jak stałem w korku bo było poświecenie przez lokalnego proboszcza.
Oczywiście nie za "Bóg zapłać"!

A teraz co najmniej kilka wypadków w roku na tym odcinku.

Czyli usługa święcenia została źle wykonana i powinna być reklamacja!
Odpowiedz
2
@ 18
dnia 13.03.2014, 20:42 · Zgłoś
pewnie kiepsko opłacona usługa była i tyle wypadków jest
Odpowiedz
0
@ qwerty
dnia 16.03.2014, 14:29 · Zgłoś
nie za Bóg zapłać tylko co łaska :P
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 13.03.2014, 14:05 · Zgłoś
Sorry nie opla tylko peugota opel byl w tamtym tygodniu
Odpowiedz
-9
@ znającvy temat
dnia 13.03.2014, 14:03 · Zgłoś
w stosownym rozporządzeniu w §52 czytamy: Ciągnik rolniczy i pojazd wolnobieżny oraz przyczepa przeznaczona do łączenia z tymi pojazdami powinny być oznakowane trójkątną tablicą wyróżniającą.
Czy ta tablica skorodowana i zamontowana na ciągniku widocznym na zdjęciu temu odpowiada, oto jest pytanie?. Teraz prace polowe i maszyn więcej na drogach publicznych, ze sprzętem wystającym poza obrys pojazdu i nawet nie oznaczonych czerwona [...] - choć przepisy prawa o ruchu drogowym jednoznacznie w tym temacie stanowią
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 13.03.2014, 14:03 · Zgłoś
Gdzie zdjecia opla ??? A pozatym to bardzo dobrze nauczą sie jezdzic bo jezdzą tamtą drogą jak wariaty powietrzem zegnam
Odpowiedz
1
@ Los
dnia 13.03.2014, 18:03 · Zgłoś
O jakiego opla Ci chodzi ?
Odpowiedz
-9
@ oj tam oj tam
dnia 13.03.2014, 13:58 · Zgłoś
za chwile będzie pisane o zapapranej drodze z pektowinu w strone rafinerii
Odpowiedz
0
@ PiO
dnia 13.03.2014, 13:49 · Zgłoś
Wg mnie przyczyną nie była prędkość, tylko nieustąpienie pierwszeństwa przez ciągnik.
Odpowiedz
-54
@ 1
dnia 13.03.2014, 13:57 · Zgłoś
ciekawe czy policja sprawdzi stan tego ciągnika ...czy się nadawał aby wogóle wjechać na drogę ...czy ma ważne badania ..ubezpieczenie .. czy wogule mu działały światła ...
Odpowiedz
-24
@ WALEK
dnia 13.03.2014, 13:59 · Zgłoś
ze zdjęć widac że wyjechał prosto z salonu ...taki ładny...i sprawny
Odpowiedz
-7
@ Dr.Miodek
dnia 13.03.2014, 16:16 · Zgłoś
Wiec jak w koncu sie pisze ??? w ogóle czy w ogule?
Odpowiedz
3
@ katia
dnia 13.03.2014, 18:32 · Zgłoś
pisze się w ogóle :)
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 13.03.2014, 21:10 · Zgłoś
hamerykanski... :)
Odpowiedz
3
@ proboszcz
dnia 14.03.2014, 08:39 · Zgłoś
a sprawdzili test na [...] kierowców
Odpowiedz
1
@ a
dnia 14.03.2014, 19:19 · Zgłoś
ciapek do remontu
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.