Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Tarnowiec. W niedzielę rozdali ponad 1000 odblasków. Będzie kolejna akcja!

6

Fundacja Wsparcie 112 w porozumieniu z Wiktorem Barańskim, koordynatorem akcji rozdali w ostatnią niedzielę ponad 1000 odblasków. Jest zapowiedź, że tam gdzie nie dotarli, bo odblasków zabrakło dotrą za tydzień w niedzielę.

- Akcja "Bądźmy widoczni na drodze" przerosła nasze oczekiwania. Przygotowaliśmy trochę ponad tysiąc odblasków, jednak nawet to zabrakło. Domawiamy odblaski i za tydzień ruszamy z kolejną akcja - mówi Wiktor Barański. Pomysłodawca i koordynator akcji.

O potrzebie noszenia odblasków przekonywali pod świątyniami w gminie Tarnowiec strażacy ochotnicy oraz ratownicy i wolontariusze Legionu Gerarda i Fundacji Wsparcie 112 w Krośnie. - My jako społeczeństwo nabieramy powoli nawyków, że jest to bezpieczne. Akcje mimo, że każdego roku się odbywają na Podkarpaciu, to nie wszyscy mamy to z tyłu głowy, że z odblaskami jest bezpieczniej i jesteśmy widoczni bardziej i z większej odległości. To działa. Dlatego bezwzględnie trzeba i powinno się organizować akcje rozdawania odblasków i przypominania o tym każdego roku. Dajmy przykład jako dorośli. Przypominajmy o tym swoim dzieciom i wnukom- tłumaczy Artur Jabłoński, prezes Fundacji Wsparcie 112.

Mieszkańcy pozytywnie podeszli do tej inicjatywy. Kolejne 500 odblasków jest już zamówione i ich rozdawanie odbędzie się pod kościołami w miejscowościach gminy do których nie udało się dotrzeć podczas ubiegłotygodniowej akcji.

M.D.

Napisany dnia: 11.01.2021, 10:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ gf
dnia 11.01.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
-9
ktory kandydat byl sponsorem odblaskow ?

i ile osob dzieki tej akcji zostalo zakazonych koronawirusem?

prosze o odpowiedz!
@ mój pseudonim
dnia 11.01.2021, 17:37
Ocena
komentarza:
9
Akcja była bezpieczna. Do pięciu osób na zdjęciu. I potrzebna, bo widoczność pieszych na drodze to ważna sprawa. Ile osób zostało zarażonych? Pewnie żadna i nie ma się co czepiać akurat tej akcji. Ludzie tłoczyli się przed świętami w galeriach, ale teraz im przeszkadza, że na świeżym powietrzu ratownik medyczny w masce i rękawiczkach opaskę odblaskową komuś daje i się zarażą.
@ Brawo Panie Wiktorze
dnia 11.01.2021, 13:05
Ocena
komentarza:
11
Zarażone są tylko dobrem :)
Wirus to jest PiS, z nim trzeba walczyć
Brawo za akcję. brawo za maseczki, za rękawiczki i za to, że ta wspaniała akcja odbywała się z zachowaniem środków ostrożności.
@ fotodowód
dnia 11.01.2021, 19:33
Ocena
komentarza:
-2
Jedyn pon i dwie baby nie majom masek
@ vv
dnia 14.01.2021, 19:28
Ocena
komentarza:
4
Brawo Wiktor należy mieć inicjatywę a nie siedzieć w powiecie i knuć jak tu z Tobą wygrać co tu jeszcze obiecać
@ wyborca
dnia 15.01.2021, 20:13
Ocena
komentarza:
0
w tych czasach można kupić wszystko ;)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105