Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

TIR z papierosami na kwotę 2,5 mln złotych zatrzymany

26

4,5 mln sztuk papierosów o czarnorynkowej wartości 2,5 mln złotych znaleźli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w tirze z naczepą o polskich tablicach rejestracyjnych. Zatrzymano dwóch Polaków - kierowcę i pasażera. Kontrabanda miała najprawdopodobniej trafić do Anglii.

Zdjęcie: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Samochód ciężarowy marki Renault Magnum wraz z naczepą funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli w podkarpackiej miejscowości Nowy Żmigród w pow. jasielskim. Kierowcą pojazdu był 56-letni Polak. W kabinie przybywał również drugi mężczyzna. Obaj to mieszkańcy województwa małopolskiego. Ze wstępnych wyjaśnień wynika, że kontrabanda miała trafić na zachód Europy, najprawdopodobniej do Anglii. Aktualnie, trwa przesłuchiwanie obu zatrzymanych.

Papierosy wypełniały prawie całą naczepę TIR-a. Samo wyładowanie i przeliczenie ich zajęło strażnikom granicznym prawie 10 godzin.

Jest to największy przemyt zatrzymany na przestrzeni ostatnich dwóch lat na Podkarpaciu.

Czarnorynkową wartość papierosów ocenia się na ok. 2,5 mln złotych.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ rosiek
dnia 27.02.2013, 12:04 · Zgłoś
hhahha ;dswdrrr
Odpowiedz
1
@ wwww
dnia 26.02.2013, 22:24 · Zgłoś
No i [...] poszły sie bujac
Odpowiedz
0
@ bzyk
dnia 26.02.2013, 19:09 · Zgłoś
szkoda tych kierowcow
Odpowiedz
1
@ pomysłodawcaNaNowyZUS
dnia 25.02.2013, 22:37 · Zgłoś
Kurde ... a gdzie DRUGI tir co go na ALLEGRO zamówiłem ? ...
Odpowiedz
-2
@ krowa
dnia 25.02.2013, 16:42 · Zgłoś
ja [...]e palił bym je przez 10 lat
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 25.02.2013, 17:29 · Zgłoś
taaa karton dziennie hahaha :)
Odpowiedz
1
@ szkieletor
dnia 25.02.2013, 16:14 · Zgłoś
państwo to mafia tylko legalna
Odpowiedz
0
@ sven
dnia 25.02.2013, 12:41 · Zgłoś
ten towar miał dotrzeć na granicy było ok.
Odpowiedz
1
@ do lodyniec
dnia 25.02.2013, 10:44 · Zgłoś
oj odkryłeś Amerykę spod kapelusza brawo!!!
Odpowiedz
7
@ bq
dnia 24.02.2013, 21:43 · Zgłoś
konkurencja dała cynk, by ich kilka tirów mogło spokojnie jechać dalej... A w Rzeszowie codziennie można kupić z przemytu i każdy wie gdzie przecież.
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 25.02.2013, 09:28 · Zgłoś
można :) a można też samemu jechać na Ukrainę i kupić tzn.przemycić :P
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 24.02.2013, 21:29 · Zgłoś
jednego tira na kilka dziennie zatrzymali...
Odpowiedz
11
@ luka
dnia 24.02.2013, 20:41 · Zgłoś
perspektywy na życie u nas żadne,dlatego szybka kasa kusi
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 24.02.2013, 21:23 · Zgłoś
Szybka kasa i łatwizna NIE ISTNIEJE a jeżeli już to jest to podejrzane.
Odpowiedz
11
@ heniek
dnia 24.02.2013, 20:19 · Zgłoś
Teraz państwo te [...] ukradnie i sprzeda...za 5-10 lat w polsce nie będzie można żyć, chore państwo, chora policja...
Odpowiedz
29
@ Taaa
dnia 24.02.2013, 18:54 · Zgłoś
ludziska chcą zarobić ! Co mają zrobić jak ich własne państwo ich okrada ? Czas najwyższy pokazać tym od góry, że nie jesteśmy bezmózgimi istotami które można robić w koniaw biały dzień. Dlaczego oni mogą nas a my ich nie ?!
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 25.02.2013, 09:27 · Zgłoś
nie tym od góry ,tylko tym od dołu :p bo jak by nie było to wszyscy oni są na NASZYM utrzymaniu a nie odwrotnie :)
Odpowiedz
31
@ xx
dnia 24.02.2013, 18:36 · Zgłoś
i co, pewnie skażą kierowce i jego pasażera, a Polsko - Ukraińska mafia i tak pozostanie bezkarna.. Przecież kierowca nie wskaże kto mu zlecił ten transport bo go odstrzelą.
Odpowiedz
0
@ aston
dnia 25.02.2013, 10:48 · Zgłoś
prawda jest taka że na pewno nawet nie znał głównego zleceniodawcy tylko jakieś płotki dlatego nic nie powie bo nie wie
Odpowiedz
24
@ fi
dnia 24.02.2013, 18:21 · Zgłoś
a gdzie jest ta kontrabanda sa tylko kierowcy co wydaje sie ze nawet nie wiedzieli co to za ladunek podpieli konia i jechali do celu a rekiny sie smieja
Odpowiedz
-3
@ top
dnia 24.02.2013, 19:20 · Zgłoś
za malo w lape dostali podpsy
Odpowiedz
5
@ sss
dnia 25.02.2013, 15:58 · Zgłoś
Też tak myślę że kierowcy mogli nawet nie mieć pojęcia że wiozą [...] bez akcyzy.
Odpowiedz
-18
@ Osiedlowy
dnia 24.02.2013, 18:19 · Zgłoś
"w tirze z naczepą o polskich tablicach" trochę nauki TIR (skrót od fr. Transport International Routier) – Międzynarodowy Transport Drogowy) - międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 a nie nazwa ciężarówki.
Odpowiedz
20
@ rr
dnia 24.02.2013, 18:37 · Zgłoś
"język potoczny" - trochę nauki...
Odpowiedz
40
@ skończylem z tym
dnia 24.02.2013, 19:17 · Zgłoś
Ja już rzuciłem papieroski ponad rok temu i mam spokój oraz więcej w kieszeni zostaje. Palącym też radzę pozbyć się tego nałogu. Pzdr
Odpowiedz
8
@ xxz
dnia 25.02.2013, 16:01 · Zgłoś
Każdy kombinuje jak może w tej biednej Polsce,a przykład biorą od tych z rządu.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.