Tłumy wiernych uczestniczyły w ulicznej drodze krzyżowej
Ulicami Jasła przeszła wczoraj procesja drogi krzyżowej – wzięło w niej udział kilkaset osób. Przeprowadzone w niecodziennej formie nabożeństwo upamiętniające mękę i śmierć Jezusa Chrystusa stanowiło inaugurację rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Antoniego, które trwać będą do najbliższego wtorku.
Przyszliśmy tutaj po to, by rozważać mękę Jezusa, by doświadczyć prawdy o życiu, pełni życia. Będziemy podejmowali poszczególne stacje modląc się w różnych intencjach – między innymi za tych, którzy są w domach i będą nas podpatrywali z okien swoich mieszkań. Pragniemy ich ogarnąć naszą modlitwą. Chcemy modlić się również za tych, którzy są daleko od nas, być może gdzieś za granicą pracują, może pogubili się na drogach swego życia – chcemy przyprowadzić ich duchowo pod krzyż i ofiarować Jezusowi (…). Niech każde serce będzie przepełnione wieloma intencjami, gdyż Bóg hojny jest w swoich darach – polecajmy mu ważne sprawy, również te osobiste. Polecajmy mu naszą wspólnotę, parafię, nasze miasto i całą ojczyznę a także prośmy o pokój na świecie, by nie było wojen które niszczą, powodują ruinę i nieszczęście – zwrócił się do uczestników ulicznego nabożeństwa na jego wstępie o. Krzysztof Kozioł, gwardian klasztoru ojców Franciszkanów i proboszcz parafii św. Antoniego.Uroczysta procesja ruszyła spod kościoła Franciszkanów około godziny 17.30. Za niesienie krzyża przez ulice leżące w granicach parafii św. Antoniego odpowiadały działające przy niej grupy m.in. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz dzieci i młodzież. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem wszystkich jego uczestników.
jh
