Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

To był dobry „Czas naŁuki” – podsumowanie projektu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

7

15 października uczestnicy projektu „Czas naŁuki” realizowanego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego zmierzyli się w finałowym mini-turnieju łuczniczym. Ich wyniki potwierdziły umiejętności, które zdobyli podczas warsztatów, ale wydarzenie było przede wszystkim okazją do podsumowania nowej łuczniczej przygody.

Warsztaty łucznictwa tradycyjnego odbywały się na Przystanku Kwiatowa w Jaśle od lipca do października br. W trzech grupach, w kategoriach dzieci do lat 14, młodzież i dorośli początkujący oraz grupa zaawansowana, trenowało łącznie ponad 50 osób. Zajęcia prowadził Włodzimierz Woźnica, jaślanin, mistrz świata w łucznictwie tradycyjnym w roku 2022.

Uczestnicy uczyli się prawidłowej postawy i techniki łuczniczej, podstaw łucznictwa tarczowego i 3d, zasad używania sprzętu oraz bezpieczeństwa na strzelnicy. Przede wszystkim jednak spotkania były okazją do rozwijania zainteresowań oraz integracji jasielskich łuczników, zarówno tych początkujących jak i tych, którzy trenowali już wcześniej. Dzięki projektowi grupa „Łucznicy Jasło” stała się bardziej liczebna, widoczna a także zdeterminowana do dalszych treningów i pogłębiania łuczniczej pasji.

Część uczestników we wrześniu z sukcesem wystartowała w turnieju „Łucznicza Watra Field” w Stobiernej k/Dębicy. Także turniej zorganizowany na zakończenie projektu „Czas naŁuki” pokazał, jak wiele umiejętności zdobyli jaślanie podczas warsztatów. Wyniki osób początkujących były porównywalne z osiągnięciami łuczników zaawansowanych, w tym gościnnie strzelającego w turnieju Tomasza Kisielewicza, aktualnego mistrza Polski w łucznictwie tradycyjnym. Szczególnie zaś cieszą zaangażowanie, postawa i pierwsze łucznicze sukcesy dzieci i młodzieży. To najlepszy dowód na to, że jaślanie znaleźli nowy atrakcyjny i wartościowy sposób na własny rozwój, aktywność fizyczną i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Zadanie “Organizacja warsztatów łuczniczych Czas naŁuki” zostało sfinansowane z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 30.10.2023, 15:56
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Jks
dnia 30.10.2023, 19:58
Ocena
komentarza:
12
Brawo Włodek. Super sprawa, coś innego w tej upadłej miescinie.
@ Sztefan
dnia 31.10.2023, 04:05
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ do Jks
dnia 31.10.2023, 13:26
Ocena
komentarza:
-1
upadły to jks, Jasło było, jest i będzie
@ heh
dnia 02.11.2023, 11:42
Ocena
komentarza:
0
Powoli siatkówka, piłka nozna dogorywa, a pani od sportu wylądowała bezpiecznie w JDK
@ Grażyna
dnia 02.11.2023, 16:13
Ocena
komentarza:
1
Tężnia... pieniądze wydane na wzór słomianego misia z filmu MIŚ... a skorzystało w tym roku masa Jaślan ... około 17..
@ Hghhghgh
dnia 03.11.2023, 15:39
Ocena
komentarza:
-2
Czy ta tężnia wogole działa ? Jest tam wogole solanka ? Czy tylko woda ?
@ Nowy
dnia 05.11.2023, 15:11
Ocena
komentarza:
0
Jaki wynik do przerwy Czeluśnica - Czarni
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657