Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

11

Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany. Jednak wierzymy, że zapewniając mu najlepsze i pełnowymiarowe ośrodki rehabilitacyjne, pomożemy mu wygrać ten mecz – podkreśla rodzina pana Adama.

Covid-19 zajął niemal 90% płuc Adama!

Adam Pasterz to 58 -letni mieszkaniec Jasła, wspaniały trener siatkarek UKS MOSiR Jasło i współzałożyciel klubu, jak również nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle. Końcem marca br. trafił do szpitala z powodu duszności związanej z zakażeniem koronawirusem. Ze względu na pogłębiający się zły stan zdrowia oraz duże zmiany w płucach spowodowane przez Covid-19 ( prawie 90%) pan Adam musiał zostać zaintubowany i podłączony do respiratora. - Po dwóch tygodniach tata został poddany zabiegowi tracheostomii, cały czas pozostając w śpiączce farmakologicznej. Ten czas był dla nas najtrudniejszy, niepewność co przyniesie kolejny dzień i zupełna bezsilność. Tym bardziej, gdy dostaje się od lekarzy informację, że śmiertelność na covidowych oddziałach intensywnej terapii wynosi ok. 80-90% - tłumaczy rodzina. - Taty rokowania nie były dobre. Kolejnym ciosem była informacja o rozległym dwuogniskowym udarze niedokrwiennym. Lekarze nie dawali tacie szans, że się wybudzi i odzyska świadomość – dodają.

Pan Adam nie poddał się jednak chorobie. Od 24 maja przebywa na Oddziale Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej. Wybudził się i odzyskał świadomość. - Dzień, w którym po raz pierwszy do nas zadzwonił, na długo zostanie w naszej pamięci. Lekarze określają to mianem cudu. Dla nas to nic innego jak niesamowita wola życia i siła naszego taty – podkreślają bliscy.

Walczy o powrót do sprawności

Niestety Covid-19 mocno osłabił organizm pana Adama. Jego konsekwencją był udar. Ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany. Powrót do sprawności może zapewnić mu rehabilitacja, jednak leczenie w pełnowymiarowym ośrodku jest bardzo kosztowne i wynosi 20 tys. zł miesięcznie. To nie wszystko. Kolejne koszty ponoszone są z tytułu opieki medycznej, adaptacji mieszkania, sprzętu i wyposażenia, które ułatwi codzienne funkcjonowanie i pomoże w walce z niepełnosprawnościami. - Jeśli ktoś zna naszego tatę – nauczyciela wychowania fizycznego, przez wiele lat trenera siatkówki, aktywnego pasjonata górskich wycieczek i najlepszego dziadka pod słońcem, dobrze wie, że dalej będzie walczył – zapewniają. - Będziemy wszystkim Wam bardzo wdzięczni za każdą najmniejszą pomoc i wsparcie w osiągnięciu założonego przez nas celu! - apeluje rodzina.

Zbiórka na cel leczenia pocovidowego Adama Pasterza została założona na stronie siepomaga.pl. W ciągu kilku dni zebrano już 37 372 tys. zł. Jaślanina można również wesprzeć przekazując 1 % podatku dochodowego wpisując cel szczegółowy: 0134155Adam nr KRS: 0000396361

id

Napisany dnia: 15.06.2021, 11:29
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ P.
dnia 15.06.2021, 12:09
Ocena
komentarza:
26
Przekazałem informację znajomym, także spoza Jasła. Trzeba pomóc pan Adamowi wrócić do zdrowia!
@ K
dnia 15.06.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
26
wplata poszła
walczymy panie adamie. będzie dobrze
@ Czókiem Telewizyjny Motłoszku !
dnia 15.06.2021, 13:48
Ocena
komentarza:
-6
[Komentarz nie na temat]
@ Marcin
dnia 15.06.2021, 14:52
Ocena
komentarza:
22
Warto wesprzeć, bardzo pozytywny trener.
@ P.
dnia 15.06.2021, 15:10
Ocena
komentarza:
27
Trzeba walczyć panie Adamie i mieć nadzieję ..
Mocno wierzymy i trzymamy kciuki.
Były uczeń z rodzicami.
@ dragoness
dnia 15.06.2021, 16:27
Ocena
komentarza:
15
Pieniążki poszły. Życzę zdrowia!
@ Optymista
dnia 15.06.2021, 18:15
Ocena
komentarza:
11
Wspaniały nauczyciel. Mój syn miał z nim zajęcia. Przelew już poszedł. Panu Adamowi i całej rodzinie życzę dużo zdrowia i wytrwałości
@ wszystko na kredyt
dnia 15.06.2021, 18:44
Ocena
komentarza:
33
To wielki wstyd dla polityków w Polsce że ludzie pracujący ponad 30 lat z całymi rodzinami nie mają oszczędności na wypadek jakiegokolwiek wypadku.
@ Tina
dnia 15.06.2021, 23:07
Ocena
komentarza:
11
Masz w 100% rację!
@ daj
dnia 16.06.2021, 13:15
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Staszek
dnia 16.06.2021, 12:10
Ocena
komentarza:
10
Adaś wracaj do zdrowia...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy to koniec marzeń o linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło?

   

  Temat budowy nowej linii kolejowej, która miałaby połączyć Dębicę z Jasłem, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stał się dla lokalnych polityków i samorządowców jedną z głównych obietnic, jaką  raczyli oni mieszkańców Jasła i okolic. O realizację projektu w ramach rządowego programu „Kolej +” wnioskował Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Okazuje się jednak, że wnioskodawca nie jest w stanie zadeklarować finansowania prac w ramach planowanej inwestycji.  

 • Zdaniem starosty, nowe płatne strefy parkowania nie poprawią rotacji pojazdów

  Wiosną br. Rada Miejska w Jaśle zdecydowała się na zwiększenie wysokości opłaty za parkowanie w płatnej strefie. Co więcej płatną strefą objęła nowe lokalizacje. Do tej pory jednak na wielu ulicach parkowanie nadal jest bezpłatne. Miasto czeka na zatwierdzenie zaproponowanych zmian organizacji ruchu a starosta zajął stanowisko w tej sprawie.

 • Szukasz materiałów instalacyjnych lub chcesz wymienić piec? Jest JANDRO

   

  Już jutro otwarcie nowego sklepu w Jaśle z instalacją grzewczą i sanitarną. JANDRO zaprasza zarówno klientów detalicznych jak również wykonawców, którzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Sklep mieści się przy ul. Modrzejewskiego 10.

 • Czy w "małej Czwórce" powstanie miejski żłobek?

  Wracamy do tematu utworzenia miejskiego żłobka na terenie Jasła. Wczoraj radni miejscy zabezpieczyli 113 tys. zł na rozpoczęcie działań związanych z tym zadaniem. Najpierw, zanim zostanie wybrany jeden z proponowanych wariantów realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie opracowanie, które dokładnie pokaże ich zalety i wady..

 • Mieszkańcy powiatu jasielskiego nie chcą się szczepić

  W powiecie jasielskim nawet połowa mieszkańców nie zdecydowała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Najmniej zaszczepionych dwoma dawkami dotyczy mieszkańców Osieka Jasielskiego.

 • Polityka nie znosi letargu. Sprawdzamy parlamentarną aktywność posłów ziemi jasielskiej

   

  Lipiec jest miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków korzysta z urlopów spędzając wolny czas na wczasach w kraju lub za granicą. W czasie, kiedy szarzy obywatele ładują przysłowiowe akumulatory, aby wrócić do swoich obowiązków pełni energii, politycy wciąż oddają się temu, do czego zostali przez wyborców powołani. Jak po upływie niemal dwóch lat od wyborów parlamentarnych przedstawia się aktywność posłów, na których swoje głosy zdecydowali się oddać mieszkańcy Jasła i okolic? Nie wszyscy mogą mieć powody do dumy.

 • Zakończono prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły

  W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Jagiełły w Jaśle. Jak pamiętacie, w 2019 r. zadanie budziło spore kontrowersje. Mieszkańcy Jasła protestowali przeciwko wycince drzew. Ponadto do urzędu miasta wpłynęła petycja, którą podpisało blisko tysiąc osób. Przebieg ścieżki rowerowej został przeprojektowany, a głos mieszkańców wysłuchany.

 • Na pierogi u "Wojtka" zawsze jest dobry moment

   

  Pierogi są potrawą, która w jadłospisie Polaków zajmuje jedną z absolutnie kluczowych pozycji. Ze świecą szukać osób, które nie lubią zajadać się tym jednocześnie prostym, a zarazem bardzo smacznym daniem. Pierogi kochamy nie tylko, dlatego, że silnie wrosły w naszą kulturę i tradycję kulinarną. Połączenie ciasta i farszu daje bowiem niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania ze smakiem. Oprócz klasycznych pierogów ruskich i z kapustą można spróbować dzisiaj na przykład wyśmienitych pierogów z kurczakiem, które codziennie serwuje Bar Mleczny u „Wojtka”. Wszystko w niskiej cenie.

 • Coraz bliżej otwarcia Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle

  W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane polegające na adaptacji budynku na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości w Jaśle. Obecnie realizowana jest kolejna część projektu polegająca na wyposażeniu obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień br.

   

 • Jacek Jaworek podejrzewany o dokonanie potrójnego morderstwa poszukiwany listem gończym

  52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

 • Czy chcesz cieszyć się i zachwycać swoim ogrodem po zmroku?

   

  Ogród jest doskonałym miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Ważnym więc elementem w ogrodzie jest OŚWIETLENIE!
  Dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie daje szansę na uzyskanie równowagi pomiędzy dobrą widocznością, a spędzeniem ciepłego wieczoru w klimatycznym świetle.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego sekretarza. Po wyborach nastąpiły roszady na stanowiskach urzędniczych

  W wyniku czerwcowych przedterminowych wyborów na urząd wójta gminy Tarnowiec, nowym włodarzem gminy został Wiktor Barański. Następstwem wyborczego rozstrzygnięcia są roszady kadrowe w Urzędzie Gminy w Tarnowcu. Z funkcji sekretarza już w czerwcu zrezygnowała Agata Augustyn. Zastąpi ją Marek Hejnar..

 • Dyrekcja jasielskiego szpitala szykuje SOR na tzw. triaż

  Ministerstwo zdrowia wprowadziło system segregacji pacjentów, który ma na celu zwiększenie efektywności świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowotnego. W jasielskim szpitalu zostały zamontowane biletomaty oraz przygotowano pomieszczenie do wstępnego badania oraz kwalifikacji pacjenta do jednej z pięciu kategorii. Niebawem zostanie uruchomiony w nim TOPSOR.

 • Nowy łącznik dw 992 od ronda do ronda jest już otwarty - AKTUALIZACJA

  Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy skrzyżowaniem ulic Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego dobiegła końca. Od kilku dni odbywa się ruch na nowym łączniku. AKTUALIZACJA

   

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105