Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Treningi judo pod okiem mistrza

9

Do Jasła zawitał w tym tygodniu Rafał Kubacki. Utytułowany judoka spotkał się między innymi z młodymi adeptami judo, którzy otrzymali niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału treningu pod okiem mistrza.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Rafałem Kubackim > FOTOGALERIA

Rafał Kubacki/fot. Marcin Dziedzic

Rafał Kubacki odwiedził Jasło w miniony poniedziałek i wtorek. W swojej niezwykle bogatej karierze święcił triumfy na matach w kraju i za granicą. Siedemnastokrotny Mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy z 1989 r., czy też trzykrotny uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich zjawił się w Jaśle na zaproszenie klubu UKS „ASW – Judo Jasło”. Rafała Kubackiego z powodzeniem można uznać za  człowieka instytucję. Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuuje przygodę z dyscypliną sportu, jaką jest judo. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił także jako aktor w kilku produkcjach filmowych, w tym, w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, gdzie wcielił się w rolę Ursusa. Mnóstwo czasu poświęca spotkaniom z dziećmi w ramach treningów judo. Uczy młodych adeptów tej dyscypliny sportu między innymi tego jak bezpiecznie upadać w przeróżnych sytuacjach, w których mogą znaleźć się każdego dnia.

W spotkaniach z Rafałem Kubackim, które odbyły się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki wzięło udział ponad dwustu zawodników, nie tylko z Jasła, lecz również innych podkarpackich miast i miejscowości. Poprzez zabawę uczył dzieci technik bezpiecznego upadania. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia oraz autografy. Podczas zajęć z udziałem młodzieży i trenerów dzielił się z kolei bezcennymi uwagami na temat treningu i prawidłowego używania techniki rzutów. Rafał Kubacki spotkał się również z uczniami Zespołu Szkół w Dębowcu oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdaniem Przemysława Czerneckiego, trenera w klubie UKS „ASW – Judo Jasło” tego rodzaju wydarzenia stanowią świetną formę promocji judo oraz dają możliwość młodym judokom udziału w ciekawych zajęciach. – Rafał Kubacki to kolejny nasz gość, którego zaprosiliśmy do Jasła na tego rodzaju spotkanie. Przybył do nas między innymi dlatego, że jest ambasadorem Polskiego Związku Judo. Tym samym wspiera wszystkie kluby w procesie wdrażania projektów „Judo in School” oraz „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania”. Projekty te realizujemy w naszym mieście. Pierwszy z wymienionych projektów realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dzięki Jackowi Zawadce, prezesowi Polskiego Związku Judo dostaliśmy prawo jego realizacji jako jedyny klub w województwie podkarpackim. Zajęcia prowadzone są od blisko roku. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju psychofizycznego dzieci – tłumaczy.

MD

Napisany dnia: 20.02.2020, 10:32 , Tagi: Judo, UKS, MOSiR, Jasło, Dębowiec
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miłośnik PIS
dnia 20.02.2020, 15:42
Ocena
komentarza:
4
Tyle dzieci chodzi na Judo w Jaśle co widać na zdjęciu?
@ jaślanin
dnia 21.02.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
1
Super zdjęcia. Fantastyczna inicjatywa.
@ Hulaj dusza
dnia 21.02.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Dzieci na chwilę i następni .Może będzie jaki mistrz oby bo już tyle lat sekcja działa a olimpijczyka brak to o co tu chodzi.
@ Judo
dnia 21.02.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Na szczęście w pozostałych jasielskich klubach i dyscyplinach wychowano mnóstwo olimpijczyków.
@ 007
dnia 21.02.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
2
Mistrzów to mamy w polityce
@ Global
dnia 21.02.2020, 18:48
Ocena
komentarza:
5
Jak nie wiesz o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę.Na rodzicach dzieci robi się ją najszybciej i najpewniej. Potem dzieci są starsze i rezygnują albo idą na studia i do innych klubów a na ich miejsce nowe dzieciaki i nowi rodzice płacący za nich.
@ Do global
dnia 22.02.2020, 08:09
Ocena
komentarza:
6
Dobrze napisałeś o kasie ja nie mogłem jak przypomniałem sobie lata 70.
@ Tata
dnia 23.02.2020, 22:12
Ocena
komentarza:
1
Najwięcej kasy czeszą szkółki piłkarskie , oprócz Global Sikorskiego.
@ gieroj
dnia 24.02.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
tego Kubackiego to jednym paluszkiem zalatwie !!!

jeden przewrot i znika gosciu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105