Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Treningi judo pod okiem mistrza

9

Do Jasła zawitał w tym tygodniu Rafał Kubacki. Utytułowany judoka spotkał się między innymi z młodymi adeptami judo, którzy otrzymali niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału treningu pod okiem mistrza.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Rafałem Kubackim > FOTOGALERIA

Rafał Kubacki/fot. Marcin Dziedzic

Rafał Kubacki odwiedził Jasło w miniony poniedziałek i wtorek. W swojej niezwykle bogatej karierze święcił triumfy na matach w kraju i za granicą. Siedemnastokrotny Mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy z 1989 r., czy też trzykrotny uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich zjawił się w Jaśle na zaproszenie klubu UKS „ASW – Judo Jasło”. Rafała Kubackiego z powodzeniem można uznać za  człowieka instytucję. Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuuje przygodę z dyscypliną sportu, jaką jest judo. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił także jako aktor w kilku produkcjach filmowych, w tym, w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, gdzie wcielił się w rolę Ursusa. Mnóstwo czasu poświęca spotkaniom z dziećmi w ramach treningów judo. Uczy młodych adeptów tej dyscypliny sportu między innymi tego jak bezpiecznie upadać w przeróżnych sytuacjach, w których mogą znaleźć się każdego dnia.

W spotkaniach z Rafałem Kubackim, które odbyły się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki wzięło udział ponad dwustu zawodników, nie tylko z Jasła, lecz również innych podkarpackich miast i miejscowości. Poprzez zabawę uczył dzieci technik bezpiecznego upadania. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia oraz autografy. Podczas zajęć z udziałem młodzieży i trenerów dzielił się z kolei bezcennymi uwagami na temat treningu i prawidłowego używania techniki rzutów. Rafał Kubacki spotkał się również z uczniami Zespołu Szkół w Dębowcu oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdaniem Przemysława Czerneckiego, trenera w klubie UKS „ASW – Judo Jasło” tego rodzaju wydarzenia stanowią świetną formę promocji judo oraz dają możliwość młodym judokom udziału w ciekawych zajęciach. – Rafał Kubacki to kolejny nasz gość, którego zaprosiliśmy do Jasła na tego rodzaju spotkanie. Przybył do nas między innymi dlatego, że jest ambasadorem Polskiego Związku Judo. Tym samym wspiera wszystkie kluby w procesie wdrażania projektów „Judo in School” oraz „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania”. Projekty te realizujemy w naszym mieście. Pierwszy z wymienionych projektów realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dzięki Jackowi Zawadce, prezesowi Polskiego Związku Judo dostaliśmy prawo jego realizacji jako jedyny klub w województwie podkarpackim. Zajęcia prowadzone są od blisko roku. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju psychofizycznego dzieci – tłumaczy.

MD

Napisany dnia: 20.02.2020, 10:32 , Tagi: Judo, UKS, MOSiR, Jasło, Dębowiec
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miłośnik PIS
dnia 20.02.2020, 15:42
Ocena
komentarza:
4
Tyle dzieci chodzi na Judo w Jaśle co widać na zdjęciu?
@ jaślanin
dnia 21.02.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
1
Super zdjęcia. Fantastyczna inicjatywa.
@ Hulaj dusza
dnia 21.02.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Dzieci na chwilę i następni .Może będzie jaki mistrz oby bo już tyle lat sekcja działa a olimpijczyka brak to o co tu chodzi.
@ Judo
dnia 21.02.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Na szczęście w pozostałych jasielskich klubach i dyscyplinach wychowano mnóstwo olimpijczyków.
@ 007
dnia 21.02.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
2
Mistrzów to mamy w polityce
@ Global
dnia 21.02.2020, 18:48
Ocena
komentarza:
5
Jak nie wiesz o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę.Na rodzicach dzieci robi się ją najszybciej i najpewniej. Potem dzieci są starsze i rezygnują albo idą na studia i do innych klubów a na ich miejsce nowe dzieciaki i nowi rodzice płacący za nich.
@ Do global
dnia 22.02.2020, 08:09
Ocena
komentarza:
6
Dobrze napisałeś o kasie ja nie mogłem jak przypomniałem sobie lata 70.
@ Tata
dnia 23.02.2020, 22:12
Ocena
komentarza:
1
Najwięcej kasy czeszą szkółki piłkarskie , oprócz Global Sikorskiego.
@ gieroj
dnia 24.02.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
tego Kubackiego to jednym paluszkiem zalatwie !!!

jeden przewrot i znika gosciu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657