Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Treningi judo pod okiem mistrza

9

Do Jasła zawitał w tym tygodniu Rafał Kubacki. Utytułowany judoka spotkał się między innymi z młodymi adeptami judo, którzy otrzymali niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału treningu pod okiem mistrza.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Rafałem Kubackim > FOTOGALERIA

Rafał Kubacki/fot. Marcin Dziedzic

Rafał Kubacki odwiedził Jasło w miniony poniedziałek i wtorek. W swojej niezwykle bogatej karierze święcił triumfy na matach w kraju i za granicą. Siedemnastokrotny Mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy z 1989 r., czy też trzykrotny uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich zjawił się w Jaśle na zaproszenie klubu UKS „ASW – Judo Jasło”. Rafała Kubackiego z powodzeniem można uznać za  człowieka instytucję. Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuuje przygodę z dyscypliną sportu, jaką jest judo. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił także jako aktor w kilku produkcjach filmowych, w tym, w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, gdzie wcielił się w rolę Ursusa. Mnóstwo czasu poświęca spotkaniom z dziećmi w ramach treningów judo. Uczy młodych adeptów tej dyscypliny sportu między innymi tego jak bezpiecznie upadać w przeróżnych sytuacjach, w których mogą znaleźć się każdego dnia.

W spotkaniach z Rafałem Kubackim, które odbyły się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki wzięło udział ponad dwustu zawodników, nie tylko z Jasła, lecz również innych podkarpackich miast i miejscowości. Poprzez zabawę uczył dzieci technik bezpiecznego upadania. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia oraz autografy. Podczas zajęć z udziałem młodzieży i trenerów dzielił się z kolei bezcennymi uwagami na temat treningu i prawidłowego używania techniki rzutów. Rafał Kubacki spotkał się również z uczniami Zespołu Szkół w Dębowcu oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdaniem Przemysława Czerneckiego, trenera w klubie UKS „ASW – Judo Jasło” tego rodzaju wydarzenia stanowią świetną formę promocji judo oraz dają możliwość młodym judokom udziału w ciekawych zajęciach. – Rafał Kubacki to kolejny nasz gość, którego zaprosiliśmy do Jasła na tego rodzaju spotkanie. Przybył do nas między innymi dlatego, że jest ambasadorem Polskiego Związku Judo. Tym samym wspiera wszystkie kluby w procesie wdrażania projektów „Judo in School” oraz „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania”. Projekty te realizujemy w naszym mieście. Pierwszy z wymienionych projektów realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dzięki Jackowi Zawadce, prezesowi Polskiego Związku Judo dostaliśmy prawo jego realizacji jako jedyny klub w województwie podkarpackim. Zajęcia prowadzone są od blisko roku. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju psychofizycznego dzieci – tłumaczy.

MD

Napisany dnia: 20.02.2020, 10:32 , Tagi: Judo, UKS, MOSiR, Jasło, Dębowiec
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miłośnik PIS
dnia 20.02.2020, 15:42
Ocena
komentarza:
4
Tyle dzieci chodzi na Judo w Jaśle co widać na zdjęciu?
@ jaślanin
dnia 21.02.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
1
Super zdjęcia. Fantastyczna inicjatywa.
@ Hulaj dusza
dnia 21.02.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Dzieci na chwilę i następni .Może będzie jaki mistrz oby bo już tyle lat sekcja działa a olimpijczyka brak to o co tu chodzi.
@ Judo
dnia 21.02.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Na szczęście w pozostałych jasielskich klubach i dyscyplinach wychowano mnóstwo olimpijczyków.
@ 007
dnia 21.02.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
2
Mistrzów to mamy w polityce
@ Global
dnia 21.02.2020, 18:48
Ocena
komentarza:
5
Jak nie wiesz o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę.Na rodzicach dzieci robi się ją najszybciej i najpewniej. Potem dzieci są starsze i rezygnują albo idą na studia i do innych klubów a na ich miejsce nowe dzieciaki i nowi rodzice płacący za nich.
@ Do global
dnia 22.02.2020, 08:09
Ocena
komentarza:
6
Dobrze napisałeś o kasie ja nie mogłem jak przypomniałem sobie lata 70.
@ Tata
dnia 23.02.2020, 22:12
Ocena
komentarza:
1
Najwięcej kasy czeszą szkółki piłkarskie , oprócz Global Sikorskiego.
@ gieroj
dnia 24.02.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
tego Kubackiego to jednym paluszkiem zalatwie !!!

jeden przewrot i znika gosciu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

 • "To była tymczasowa praca na miesiąc" – tłumaczy starosta Adam Pawluś

  W sieci zawrzało po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje w mediach ogólnopolskich o tym, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zatrudnił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów troje dzieci swoich znajomych, w tym córkę starosty jasielskiego Adama Pawlusia. - Moje dziecko ma takie samo prawo jak każde inne do odbycia praktyki w instytucjach – tłumaczył. - Poza praktyką to nie była jej jakaś celowa praca, która umożliwiałaby jej zdobycie intratnego stanowiska – dodał.

 • Mija osiemdziesiąt lat od akcji „Gamrat”

   

  Osiemdziesiąt lat temu, w nocy z 4 na 5 grudnia 1943 r. oddział dywersyjny AK pod dowództwem por. Antoniego Holika ps. „Gazda” przeprowadził brawurową akcję zdobycia broni z niemieckich magazynów „Gamrat”. W miniony poniedziałek (4 grudnia br.) mieszkańcy Jasła uczcili pamięć uczestników wydarzeń, do których doszło przed ośmioma dekadami.

 • Wielkie otwarcie Delikatesów Szubryt w Jaśle

   

  Kazimierza Wielkiego 14 w Jaśle – od najbliższej soboty, 9 grudnia, to nowy gorący adres na mapie sieci handlowej Delikatesów Szubryt. Na ponad 700m2 powierzchni znajdą Państwo bogaty i starannie selekcjonowany asortyment w bardzo przystępnych cenach.

 • 5KDZ już otwarta!

  W poniedziałek oddano do użytku nową drogę o długości 1,2 km w warzyckiej strefie inwestycyjnej. 5 KDZ łączy ul. Meblową z ul. J. Piłsudskiego w Jaśle. Wzdłuż niej powstało również oświetlenie, chodnik i ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji przeznaczono ponad 10 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Jasła.

 • Dyżur telefoniczny ZUS. Ważne terminy dla przedsiębiorców

   

  Od 2022 roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych (deklaracji rozliczeniowej i imiennych raportów miesięcznych).

 • 20-latek ukradł samochód. Policjanci zauważyli skradziony pojazd na terenie warsztatu samochodowego

  W minioną środę przed godziną 11. przy ul. Sobniowskiej w Jaśle została skradziona Skoda Fabia. Tego samego dnia policjanci znaleźli pojazd na terenie warsztatu samochodowego w Kołaczycach. Okazało się, że 20-latkowi w trakcie jazdy zepsuło się sprzęgło, więc oddał auto do naprawy. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

 • Marek G. z Osobnicy skazany za kierowanie gróźb pozbawienia życia

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok wobec 60-letniego Marka G. mieszkańca Osobnicy, który w maju br. groził słownie oraz przedmiotem przypominającym broń dwóm pracownikom firmy odbierającej śmieci. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli 30 tys. zł na realizację projektów naukowych

  Pierwszego grudnia rozpoczął się etap realizacji zwycięskich projektów w ramach konkursu “Naukolatek - nastoletni naukowiec”, którego organizatorem jest Politechniczna Sieć Via Carpatia skupiająca uczelnie techniczne z Polski południowo-wschodniej. W ramach tego konkursu, aż trzem drużynom z Zespołu Szkół nr 4 udało się otrzymać granty na realizację swoich projektów, każdy w kwocie 10 tys. zł. Projekty uczniów mają charakter pracy naukowej realizowanej pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni wyższych.

 • Silne opady śniegu i jego skutki. 286 interwencji podkarpackich strażaków

  W miniony weekend na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków silnych opadów śniegu wyjeżdżali 286 razy. Działania ich głównie polegały na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. W powiecie jasielskim odnotowano 18 wyjazdów.

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657