Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Treningi judo pod okiem mistrza

9

Do Jasła zawitał w tym tygodniu Rafał Kubacki. Utytułowany judoka spotkał się między innymi z młodymi adeptami judo, którzy otrzymali niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału treningu pod okiem mistrza.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Rafałem Kubackim > FOTOGALERIA

Rafał Kubacki/fot. Marcin Dziedzic

Rafał Kubacki odwiedził Jasło w miniony poniedziałek i wtorek. W swojej niezwykle bogatej karierze święcił triumfy na matach w kraju i za granicą. Siedemnastokrotny Mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy z 1989 r., czy też trzykrotny uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich zjawił się w Jaśle na zaproszenie klubu UKS „ASW – Judo Jasło”. Rafała Kubackiego z powodzeniem można uznać za  człowieka instytucję. Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuuje przygodę z dyscypliną sportu, jaką jest judo. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wystąpił także jako aktor w kilku produkcjach filmowych, w tym, w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, gdzie wcielił się w rolę Ursusa. Mnóstwo czasu poświęca spotkaniom z dziećmi w ramach treningów judo. Uczy młodych adeptów tej dyscypliny sportu między innymi tego jak bezpiecznie upadać w przeróżnych sytuacjach, w których mogą znaleźć się każdego dnia.

W spotkaniach z Rafałem Kubackim, które odbyły się w Podkarpackim Centrum Sportów Walki wzięło udział ponad dwustu zawodników, nie tylko z Jasła, lecz również innych podkarpackich miast i miejscowości. Poprzez zabawę uczył dzieci technik bezpiecznego upadania. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia oraz autografy. Podczas zajęć z udziałem młodzieży i trenerów dzielił się z kolei bezcennymi uwagami na temat treningu i prawidłowego używania techniki rzutów. Rafał Kubacki spotkał się również z uczniami Zespołu Szkół w Dębowcu oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdaniem Przemysława Czerneckiego, trenera w klubie UKS „ASW – Judo Jasło” tego rodzaju wydarzenia stanowią świetną formę promocji judo oraz dają możliwość młodym judokom udziału w ciekawych zajęciach. – Rafał Kubacki to kolejny nasz gość, którego zaprosiliśmy do Jasła na tego rodzaju spotkanie. Przybył do nas między innymi dlatego, że jest ambasadorem Polskiego Związku Judo. Tym samym wspiera wszystkie kluby w procesie wdrażania projektów „Judo in School” oraz „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania”. Projekty te realizujemy w naszym mieście. Pierwszy z wymienionych projektów realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dzięki Jackowi Zawadce, prezesowi Polskiego Związku Judo dostaliśmy prawo jego realizacji jako jedyny klub w województwie podkarpackim. Zajęcia prowadzone są od blisko roku. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju psychofizycznego dzieci – tłumaczy.

MD

Napisany dnia: 20.02.2020, 10:32 , Tagi: Judo, UKS, MOSiR, Jasło, Dębowiec
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miłośnik PIS
dnia 20.02.2020, 15:42
Ocena
komentarza:
4
Tyle dzieci chodzi na Judo w Jaśle co widać na zdjęciu?
@ jaślanin
dnia 21.02.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
1
Super zdjęcia. Fantastyczna inicjatywa.
@ Hulaj dusza
dnia 21.02.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Dzieci na chwilę i następni .Może będzie jaki mistrz oby bo już tyle lat sekcja działa a olimpijczyka brak to o co tu chodzi.
@ Judo
dnia 21.02.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Na szczęście w pozostałych jasielskich klubach i dyscyplinach wychowano mnóstwo olimpijczyków.
@ 007
dnia 21.02.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
2
Mistrzów to mamy w polityce
@ Global
dnia 21.02.2020, 18:48
Ocena
komentarza:
5
Jak nie wiesz o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę.Na rodzicach dzieci robi się ją najszybciej i najpewniej. Potem dzieci są starsze i rezygnują albo idą na studia i do innych klubów a na ich miejsce nowe dzieciaki i nowi rodzice płacący za nich.
@ Do global
dnia 22.02.2020, 08:09
Ocena
komentarza:
6
Dobrze napisałeś o kasie ja nie mogłem jak przypomniałem sobie lata 70.
@ Tata
dnia 23.02.2020, 22:12
Ocena
komentarza:
1
Najwięcej kasy czeszą szkółki piłkarskie , oprócz Global Sikorskiego.
@ gieroj
dnia 24.02.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
tego Kubackiego to jednym paluszkiem zalatwie !!!

jeden przewrot i znika gosciu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657