Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Trwa wyszehradzki turniej sportowy

10

Reprezentacje Chin, Czech, Kazachstanu, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Włoch oraz  Polski biorą udział w XII Międzynarodowym Turnieju Jasło 2011 „Wyszehradzkie Dni Sportu”, rozgrywanym w piłce nożnej i siatkówce. Do Jasła zjechało ponad 600 zawodników, trenerów i działaczy sportowych.

Zapraszamy do FOTORELACJI:

- W ramach zawodów rozgrywany jest turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców. Turnieje tak się odbywają, że do nas przyjeżdżają zespoły z zagranicy, a nasze dzieci jeżdżą na zawody do nich. Turniej ma też rozległą kategorię uczestników, bo dzieci i młodzież są w wieku od 12 do 19 lat – tłumaczy Marek Bajorek z UKS MOSiR Jasło.

- Głównym celem turnieju jest integracja naszej młodzieży z młodzieżą europejską, poznanie innych kultur. Dążymy do tego, żeby młodzież przyjeżdżająca do nas czuła się jak u siebie w domu i nasze dziewczęta i chłopcy podobnie w innych krajach -  podkreśla Bajorek.

Turniej jest współfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego projekt „Integracja młodzieży. Wyszehradzkie Dni Sportu” realizują: Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Jasło, Miasto Jasło, Miasto Praga 10, Szkoła ZŠ Mlynská Stropkov, klub CK Sparta Sambor i klub JKS Czarni „Gamrat” Jasło.

- Dzisiejsze spotkanie to prawdziwe małe mistrzostwa świata. Dziękuję, że przyjechaliście do Jasła w tak licznym gronie. Ale celem jest żebyście się wzajemnie poznali, dobrze bawili i nawiązali kontakty. Żebyście zapamiętali Jasło, jako miasto gościnne i przyjezne, gdzie wszystkie kultury mogą się integrować poprzez sport – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

W ramach dni sportu odbywa się w Jaśle: XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców oraz III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.
W rozgrywkach siatkówki dziewcząt bierze udział 12 drużyn z 8 państw: Kazachstanu, Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski. W zawodach piłki nożnej chłopców - 12 zespołów z 5 państw: Chin, Włoch, Ukrainy, Rumunii i Polski, w turnieju piłki siatkowej chłopców - 8 drużyn z 4 państw: Chin, Ukrainy, Słowacji i Polski.- Bardzo chętnie skorzystałem z zaproszenia burmistrza i gdy tu przyjechałem to liczyłem na dużą ilość uczestników, ale takiej ilości zawodników się nie spodziewałem. To ogromne przedsięwzięcie i gratuluję organizatorom za wkład w zorganizowaniu tej imprezy – podkreśla Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.mad
FOT. Marek Dybaś

Napisany dnia: 04.06.2011, 16:14 , Tagi: UM Jasło, Czarni Jasło, Piłka nożna, Siatkówka, UKS, Szkoła, MOSiR, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ xXx
dnia 04.06.2011, 16:37
Ocena
komentarza:
0
3 zdjęcie, a mówią, że tylko Polacy noszą skarpety do sandałów ! ;)
@ Z gim 1
dnia 05.06.2011, 11:47
Ocena
komentarza:
-1
LoL ten gosciu to polak hahahhahahah o zal
@ Kuba.
dnia 04.06.2011, 17:14
Ocena
komentarza:
5
panie greń > panu JUŻ DZIĘKUJEMY !!!
@ obserwator
dnia 04.06.2011, 19:27
Ocena
komentarza:
1
kowal!!! szkoda ze nie ma cie na zdjeciach.
@ antidotum
dnia 05.06.2011, 01:04
Ocena
komentarza:
0
Panie Kaźmierzu od kiedy tak kochasz Jasło?-Chyba od wtedy jak pomogłeś "spóścić" Czarnych z IV ligi pajacu.
@ mamica
dnia 05.06.2011, 13:08
Ocena
komentarza:
4
siatkarki z uks mosir jasło znowu sięgnęły po złoto!!!

gratulacje dla całej drużyny oraz jej wspaniałego trenera p.wierzgacza:)))
@ kasia
dnia 05.06.2011, 14:26
Ocena
komentarza:
4
gratuleje wygranej:)), BRAWO - zasłużyłyście :))
@ lady
dnia 05.06.2011, 14:58
Ocena
komentarza:
0
A jak tam czarni 99 i 2000, wie ktoś??
@ loki
dnia 05.06.2011, 20:06
Ocena
komentarza:
4
a karasie jak zwykle w tył
@ CV
dnia 06.06.2011, 08:21
Ocena
komentarza:
2
[cytat=loki]a karasie jak zwykle w tył[/cytat]

literki "d" ci brakło ,ale uwaga trafna
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pociągiem z Jasła do Krynicy-Zdroju. „Włóczykij” wraca na tory

   

  „Włóczykij” ponownie znalazł się w ofercie połączeń kolejowych Kolei Małopolskich. Wakacyjnym pociągiem znów będzie można podróżować w weekendy z Jasła do Krynicy-Zdroju. Co więcej, od 24 do 30 czerwca „Włóczykij” kursował będzie codziennie.

 • Ulicami Jasła przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała

   

  Pomimo kapryśnej pogody jaślanie tłumnie wzięli udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami miasta przeszła kilkutysięczna procesja. Dziewczynki tradycyjnie rzucały kwiaty. Chłopcy z kolei dzwonili dzwoneczkami.  

 • Obawiają się, że park linowy zostanie zlikwidowany. Burmistrz uspokaja i tonuje nastroje

   

  Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość parku linowego w Jaśle. Wyniki ekspertyzy dendrologicznej wskazują bowiem, że stan zdrowotny drzew, które stanowią jego integralną część, pozostawia wiele do życzenia. Pięć z nich nadaje się do natychmiastowego wycięcia. Jeszcze większa ich liczba nie nadaje się do tego, aby mogły pełnić rolę podpór dla elementów konstrukcji parku linowego. Są osoby, które obawiają się likwidacji parku linowego. W gronie tym znajduje się radny Krzysztof Czeluśniak, który zachęca mieszkańców miasta do skłania podpisów pod petycją w tej sprawie.

 • A może by tak zdobyć nowe kwalifikacje za 0 zł?

   

  Praktyczna nauka może Cię kosztować tyle co nic - czyli 0 zł. Dowiedz się jak zdobyć wykształcenie całkowicie za darmo!

 • W jakim celu biegły sądowy kontaktował się z oskarżonym Grzegorzem S.?

  Obrońca przedsiębiorcy Grzegorza S. oskarżonego o niewłaściwe postępowanie z odpadami wniósł o powołanie nowego biegłego oraz dopuszczenie dowodu z prywatnej ekspertyzy na okoliczność wykazania, że odpady, które znajdowały się na działce były odpadami obojętnymi, a jednocześnie nie mogły spowodować obniżenia jakości wody, powietrza, gleby, a także zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym. Podważył wiarygodność dotychczasowego biegłego sądowego, który w ostatnim czasie kontaktował się z oskarżonym...

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657