Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Trwają prace przy budowie zielonego rynku

47

Pogoda sprzyja pracom przy budowie zielonego rynku. Zakończono już montaż zadaszenia z konstrukcji drewna klejonego, kolejnym etapem będzie montaż pokrycia zadaszenia z elementów szklanych. Równolegle trwają prace przy nowej nawierzchni placu. Wartość projektu wynosi  1 mln 440 tys. zł, z czego dofinansowanie to 880 tys. zł. Prace mają zakończyć się końcem kwietnia br.

Zielony rynek po modernizacji to ponad 100 stanowisk pracy i blisko 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. - To sprawi, że wszyscy producenci, którzy będą chcieli w Jaśle sprzedawać swoje produkty, będą to mogli robić w naprawdę dobrych warunkach. Szybkim i wygodnym zakupom sprzyjać będzie także powstanie nowego parkingu przy targowicy – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. 

Wniosek pn. "Przebudowa placu targowego - Zielonego Rynku w Jaśle" realizowany jest  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 47

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jjjjjjjjjjjj
dnia 28.02.2013, 21:47 · Zgłoś
powstanie parking na ktorym beda staly samochody osob sprzedajacych przez caly dzien a kupujacy nadal beda kombinowac i droge zastawiac aby zrobic zakupy...
Odpowiedz
0
@ gambler
dnia 28.02.2013, 19:28 · Zgłoś
a co z budami w otoczeniu Placu Bartłomieja ? czy zostaną usunięte, czy nadal będą straszyć ludzi i szpecić. a co z prowizorycznymi straganami obok piekarni Antasa, czy ktoś się wreszcie tym zajmie ? bo pasować do nowego, pięknego, zadaszonego bazaru to to raczej nie będzie
Odpowiedz
-2
@ fikolek
dnia 28.02.2013, 09:54 · Zgłoś
ciekawe czy pod śniegiem wytrzyma
Odpowiedz
2
@ stary
dnia 28.02.2013, 08:37 · Zgłoś
co za wspaniały kraj wszyscy ludzie będą żyli z handli,oczywiście ci którzy mają na to ochotę a reszta z pomocy społecznej,tak trzymać.
Odpowiedz
3
@ Zocha
dnia 28.02.2013, 08:03 · Zgłoś
Rynek w Jaśle jest bardzo drogi! A towar hurtowy jak w sklepie. Ja wybieram Biedronkę :)
Odpowiedz
1
@ Kaatje
dnia 27.02.2013, 21:39 · Zgłoś
4
@ okolice jasla
dnia 27.02.2013, 21:10 · Zgłoś
PREZESIE!!! czy on wie gdzie to targowica jest?? jak na gamrat a nie tutaj tu jest plac targowy zielony rynek a targowica to nie tu PREZESIE!!!
Odpowiedz
8
@ max
dnia 27.02.2013, 21:08 · Zgłoś
Ludzie gdzie wy macie na zielonym rynku producentów ,przecież 70 % towaru jest z giełdy.Cwaniaki podają się za rolników aby nie płacić podatków. Może jeżeli miasto takie jest hojne zadaszy również drugą część rynku. Tamci w większości jakieś podatki płacą.
Odpowiedz
6
@ stary
dnia 28.02.2013, 08:40 · Zgłoś
bo w tym kraju wszystko jest fikcją,nie kombinujesz nie żyjesz.
Odpowiedz
9
@ bubu
dnia 27.02.2013, 20:35 · Zgłoś
Ilu "Producentów" sprzedaje na rynku ? Moze jajka i sery sa swojskie. bo cała reszta to hurtownia...
Odpowiedz
3
@ ?///
dnia 27.02.2013, 19:59 · Zgłoś
Jak zwykle większości komentujących "coś nie pasuje" zal normalny. Jak robią źle "bo skąd za co i co tak dużo", a jak nie robią to tak samo że źle "bo nic się nie dzieje nie rozwija..."
Odpowiedz
2
@ Tak myślę, że
dnia 27.02.2013, 19:46 · Zgłoś
Bardzo proszę aby odpowiedzialni za naliczanie opłat za korzystanie z zielonego rynku uwzględnili bardzo niską średnią zarobków w Jaśle i okolicy. Może opłaty byłyby naliczane jako promil średniego wynagrodzenia w powiecie jasielskim.
Odpowiedz
0
@ j
dnia 27.02.2013, 21:20 · Zgłoś
amoze zadarmo niech inni placa za wszystko a jak zwykle kolejna grupa mieszkancow zeruje na uczciwie pracujaca niestety corax mniejsz mniejszosc
Odpowiedz
-2
@ ciekawy
dnia 27.02.2013, 19:11 · Zgłoś
A ja jestem ciekaw, kto jest wykonawcą tej perełki i dlaczego
Odpowiedz
5
@ Szukajcie a znajdziecie
dnia 27.02.2013, 21:09 · Zgłoś
To rusz [...] i przeczytaj tablicę budowy.
Odpowiedz
-1
@ j98
dnia 27.02.2013, 19:01 · Zgłoś
a w zimie bryły lodu będą zabijały ludzi jak tylko się trochę ociepli..
Dach będzie 'śliski' wtedy będą pozwy na miasto.
pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ j23
dnia 27.02.2013, 21:01 · Zgłoś
do j98: nie strasz, nie strasz - bo się zestrasz. Najlepsze kasztany są na placu Bartłomieja. Zuzanna lubi je tylko jesienią...
Odpowiedz
8
@ 6666666666666666666666666666666666666666
dnia 27.02.2013, 18:46 · Zgłoś
A mnie interesuje czy bedą mieli że sie tak wyraże jasno [...]? Bo skoro tyle kasy na to idzie to chyba pomyśleli o czymś tak oczywistym jak toaleta.
Odpowiedz
3
@ Obserwator
dnia 27.02.2013, 19:17 · Zgłoś
Toaleta i owszem pewnie będzie, a znaczny koszt inwestycji to na toaletę właśnie. Projekt toalety zaadoptowano z tych autostradowych - full wypas, a co mamy być gorsi?
Oczywiście, to był żart, ponieważ nie znam projektu ...
Odpowiedz
-2
@ olo
dnia 27.02.2013, 19:41 · Zgłoś
jakbyś trochę poszperał w informacjach o budowie to znalazłbyś informację że toaleta będzie, ale nie. Widzę, że większość wyznaje zasadę NIE ZNAM SIĘ TO SIĘ WYPOWIEM.
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:10 · Zgłoś
zadał pytanie czy będzie... nie wiedział więc zapytał... Ty wiesz więc odpowiedziałeś, i o co się spinasz ??
Odpowiedz
0
@ 6666666666666666666666666666666666666666
dnia 28.02.2013, 00:02 · Zgłoś
Skoro jesteś taki zorientowany to powiedz mi czy dla sprzedających płatna czy darmowa?
Odpowiedz
0
@ on
dnia 27.02.2013, 18:27 · Zgłoś
rzeczywiscie fajny interes,jasielskim przedsiebiorca miasto wybudowalo lokale handlowe,jezeli ktos chcial gwiazdke z nieba to wlasnie ja dostal!!!
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:09 · Zgłoś
taaa gwiazdka z nieba :) myślisz że za darmo tam będą handlować... człowieku... Zaraz ceny poszybują w niebiosa...
Odpowiedz
0
@ hhh
dnia 27.02.2013, 17:59 · Zgłoś
Faktycznie j98 masz rację - parking przy zadaszeniu na pewno będzie dla sprzedających bo gdzież mają swoje samochody dostawcze parkować?. Przed przebudową samochody sprzedających stały przez cały dzień handlowy i było ok. Oj włodarze miasta pomysł z przebudową doskonały ale chyba nie do końca przemyślany. Popatrzcie jak jest w Krośnie -parking dla kupujących jest po drugiej stronie drogi. A zresztą - przecież jest bardzo duży parking dalej obok cmentarza i przyjeżdżający po zakupy maja gdzie parkować. I moim zdaniem zielony rynek powinien być wolny od parkowania dla kupujących.
Odpowiedz
11
@ Cabbanos
dnia 27.02.2013, 17:18 · Zgłoś
Przypuszczam, że goście którzy robili mi garażo-wiate zrobili by to z wylewkami, projektem i materiałami max za 400 tysięcy. Każdy kto ma troche pojęcia o biznesie, wie co można za 1,5 mln złotych.
Bardzo fajnie to wygląda i napewno świetnie się sprawdzi tylko czemu tak drogo? A można też spytać inaczej tzn. kto wykonuje projekt i co z tego ma Robert z Podkulem ???
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:07 · Zgłoś
dlaczego tak drogo... To sam sobie odpowiedz :D 0,5 miliona na materiały i robociznę a reszta do... wiadomo
Odpowiedz
10
@ j98
dnia 27.02.2013, 16:34 · Zgłoś
dno jak nic ;/ parking zajmą ludzie z obsługi tych stanowisk i nie będzie miejsca.. a taki daszek za taką kase to wstyd ;/
Odpowiedz
9
@ olo
dnia 27.02.2013, 19:41 · Zgłoś
masz parking przy Farze. Daleko na nogach podejść na Rynek?
Odpowiedz
-10
@ Tarzan-zan
dnia 27.02.2013, 22:05 · Zgłoś
ale tam [...] z ministrantami zacznie pobierać frycowe - parkingowe... tam bezpłatnie jest tylko w niedzielę w godzinach mszalnych
Odpowiedz
14
@ [...]
dnia 27.02.2013, 16:28 · Zgłoś
a parking oczywiście platny
Odpowiedz
4
@ LALA
dnia 27.02.2013, 16:12 · Zgłoś
Jak skończą okaże się m,że mamy kolejny bubel z balonem jaśnie pana na Rynku!
Odpowiedz
34
@ @
dnia 27.02.2013, 16:11 · Zgłoś
Wszyscy na nie! jakby nie zrobili to źle. Jak robią też źle. Większość z Was ma problem ze sobą. Dobrze że coś robią i oby tak dalej!
Odpowiedz
4
@ lolo
dnia 27.02.2013, 16:02 · Zgłoś
Zapytam tylko gdzie będzie ten "parking" bo z tego co widzę to ciężko bedzie zmieścić dookoła tych stanowisk choćby kilka samochodów... no nie wiem...
Odpowiedz
0
@ sss
dnia 28.02.2013, 21:37 · Zgłoś
Przecież jest parking farny
Odpowiedz
-7
@ uuu
dnia 27.02.2013, 16:00 · Zgłoś
wreszcie wyszło że jasło tg wieś skoro inwestycja ta jest realizowana z programu rozwoju obszarów [...]
Odpowiedz
9
@ Obserwator
dnia 27.02.2013, 19:12 · Zgłoś
Wreszcie wyszło, że miastowi z szacunku dla producentów rolnych i ich pracy dbają o godziwe dla nich warunki sprzedaży.
Odpowiedz
3
@ FIAT 126p
dnia 28.02.2013, 08:51 · Zgłoś
do >>> obserwatora >>>
popatrz dokładnie kto tam handluje ???
ilu naprawde jest tam >>>producentów >>>.
Odpowiedz
1
@ gh
dnia 28.02.2013, 16:43 · Zgłoś
sami handlarze
Odpowiedz
40
@ obserwator
dnia 27.02.2013, 15:45 · Zgłoś
Będzie zielony rynek, a kiedy będzie ta zielona wyspa???
Odpowiedz
27
@ lil
dnia 27.02.2013, 15:17 · Zgłoś
Wreszcie coś widać...
Odpowiedz
6
@ genek
dnia 27.02.2013, 19:59 · Zgłoś
fajnie, żeby tylko w lecie nie zrobiła się szklarnia pod tym daszkiem-ale może znajdzie sie na to sposób.
Odpowiedz
2
@ fan
dnia 28.02.2013, 08:49 · Zgłoś
http://markd.pl/afery-po/ powiedziałem nie usuwaj moich wpisów bo i tak do łoże nowy,ale o czym to swiadczy ze mam racje a ktos sie boji i ci kaze usuwać.
Odpowiedz
-5
@ Metro w Jaśle
dnia 28.02.2013, 09:38 · Zgłoś
Ja jestem za metrem w Jaśle. Metro podziemne.
Odpowiedz
-5
@ Konrad
dnia 28.02.2013, 11:12 · Zgłoś
Przynajmniej bedzie gdzie pic :D
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 28.02.2013, 11:46 · Zgłoś
masz metro w Jaśle :D pierwsza stacja Plac Żwirki, druga Park a trzecia Dworzec xD masz takie wejścia podziemne xD haha :D
Odpowiedz
1
@ aska xyz
dnia 01.03.2013, 10:28 · Zgłoś
a co ma polityka do rynku? czytasz wyraznie tekst?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.