Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Trzcinica: oficjalna prezentacja Edukacyjnej Ścieżki Przyrodniczej

19
27. Maja w Zespole Szkól w Trzcinicy odbyła się prezentacja Edukacyjnej Ścieżki Przyrodniczej.



- Uroczyste otwarcie ścieżki to wspólna inicjatywa POEN oraz Zespołu Szkół w Trzcinicy,
zaś pomysłodawcami przedsięwzięcia są ZS nr 4 w Jaśle wraz z ZS w Trzcinicy. Celem tej ścieżki jest umożliwienie terenowego podejścia do dydaktyki zarówno gdy idzie o uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, jak też szkół ponadgimnazjalnych. Możliwości parku pozwalają nawet na prowadzenie zajęć z przedszkolakami -
mówił dr Dominik Wróbel, który oprowadzał nas po ścieżce.




- W zasadzie nie ma szkoły, która oferowałaby tak szeroki zakres możliwości obserwacyjnych i eksperymentalne, czy też wykonywania prac konkursowych i olimpiadowych, jak ZS w Trzcinicy. - dodawał dr Wróbel.




Najciekawszymi elementami ścieżki są, zdaniem naszego przewodnika, stawy z półnaturalną roślinnością szuwarową, fragmenty starodrzewu dębowego oraz znajdujące się we wschodniej części parku okazałe klony.

Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl





Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Pan
dnia 30.05.2010, 18:24 · Zgłoś
Pan Wróbel jest git, pozdro ;D
Odpowiedz
0
@ ipiska
dnia 07.11.2011, 11:23 · Zgłoś
to mój wykładowca i też uważam że jest git;)
Odpowiedz
0
@ DAWID
dnia 30.05.2010, 17:24 · Zgłoś
TAM SIE WALI WINO A NIE SPACERUJE
Odpowiedz
0
@ fraumrau
dnia 30.05.2010, 00:31 · Zgłoś
miło jest mieć z doktorem lekcje biologii w Ekonomiku :D
Odpowiedz
0
@ er puppone
dnia 29.05.2010, 21:00 · Zgłoś
Bagienko na zdjęciu jest czyste, ciekawe co się stało z 7 szklanymui butelkami harnasia, 3 puszkami żubra, a no tak teraz żubry występują na bagnach...
Odpowiedz
0
@ maro
dnia 29.05.2010, 19:36 · Zgłoś
no prawie jak ibisz!
Odpowiedz
0
@ Zainteresowany
dnia 29.05.2010, 17:52 · Zgłoś
Kiedy jakieś ognisko edukacyjne? ;)
Odpowiedz
0
@ koczkodan
dnia 29.05.2010, 17:46 · Zgłoś
Po pierwsze, primo scieżka jest niezbyt atrakcyjna, uwierzice mi.
Po drugie primo, " kompleks stawów " przypomina bardziej odpady ze szkockiej restauracji
A po trzecie, primo ultimo, lajverpól to ślizgacze !
Odpowiedz
0
@ Krol Macius
dnia 29.05.2010, 15:24 · Zgłoś
Co to jest?! Chaszcze i bagna:/
To chyba jakieś żarty co nie?
Odpowiedz
0
@ Sparrow
dnia 29.05.2010, 15:04 · Zgłoś
żałosne próby zrobienia czegoś, z mało atrakcyjnego i niezbyt ciekawego miejsca.
Odpowiedz
0
@ młodafoka
dnia 29.05.2010, 13:01 · Zgłoś
Piszcie co chcecie ale i tak to jest świetna inicjatywa! Brawo dla dr Wróbla! Mieszkam niedaleko i tamte tereny faktycznie maja coś ciekawego w sobie. ZS w Trzcinicy ma do zaoferowania coś unikatowego dla potencjalnych uczniów, coś czego nie dostaną w innych szkołach regionu. Szkoda że szkolnictwo i poziom gimnazjalistów i licealistów zszedł na psy, mogli by dużo skorzystać
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 28.05.2010, 22:35 · Zgłoś
kurde nielot z pwsz w trzcinicy heheh ciekawo czy taki wymagajacy tez jest hehe
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 28.05.2010, 22:35 · Zgłoś
kurde nielot z pwsz w trzcinicy heheh ciekawo czy taki wymagajacy tez jest hehe
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 28.05.2010, 21:41 · Zgłoś
no nie robcie sobie jaj z ludzi!!1 LOL
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 28.05.2010, 20:34 · Zgłoś
"gduy " co to za wyraz ???? szkoły pokończcie , a potem do redakcji!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ trzcinicok
dnia 28.05.2010, 18:26 · Zgłoś
Teraz nie bedziemy pic w parku tylko na sciezce edukacyjnej ;)
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 28.05.2010, 17:48 · Zgłoś
byly [...] parowy
Odpowiedz
1
@ heheh
dnia 28.05.2010, 16:55 · Zgłoś
Wrobel osmieszasz sie chłopie!!!!
Odpowiedz
0
@ uczeń
dnia 28.05.2010, 14:31 · Zgłoś
to moja szkoła spoko:)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.