Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

„Trzeźwy Poranek” na jasielskich drogach

19

Pomimo wielu apeli, akcji informacyjnych mówiących o tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, wciąż wiele osób podchodzi do problemu z lekceważeniem i decyduje się na jazdę po „kilku głębszych”. Dziś w trakcie prowadzonych działań pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek” policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

Dziś od rana policjanci jasielskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Przez kilka godzin, w wyznaczonych punktach, na drogach naszego powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali ponad 460 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy zasiedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali pięć takich osób. Dwóch kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

Większość z kontrolowanych nietrzeźwych kierowców przyznała, że dzień wcześniej piła alkohol. Tłumaczyli się, że po przespanej nocy myśleli, że wytrzeźwieli i mogą kierować samochodem. Niestety, mylili się. Pamiętajmy, że spożywając alkohol do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
1
@ jkkyk
dnia 21.02.2012, 10:52 · Zgłoś
piłeś jedz moze ci sie uda!!!
Odpowiedz
2
@ WW
dnia 21.02.2012, 08:35 · Zgłoś
Ciekawe czy ktoś z przełożonych sprawdza podwładnych wysyłając na patrol . Na pewno by połowa z nich odpadła . Widać po ich zachowaniu podczas kontroli jak się im ręce trzęsą .
Odpowiedz
4
@ ale heca
dnia 20.02.2012, 22:44 · Zgłoś
Nie ma to jak tuszowac i nie pisac jak policjant miał kilka dni wcześniej kolizje w gm. skołyszyn, był pod wpływem i to dość dobrym bo czuli na odległość a jak mu powiedzieli że na zdarzenie ma większa władza przyjechać to policjant zesłabł i karetkę wezwali byle go nie dmuchać na oczach świadków. Wszystko ucichło a pan policjant pewnie dziś uczestniczył o trzeźwym poniedziałku i co to za państwo ja się pytam ?? NO COMENT !!
Odpowiedz
6
@ tarzan zan
dnia 20.02.2012, 21:08 · Zgłoś
a gdzie stali ? pewnie w brzskach pod sklepem, albo pod dworkiem, na gamracie koło pomnika albo koło cmentarza, czyli tam gdzie mieszka "potencjalny element".
Gdyby ktos jechał główną drogą to nawet na bani - pod warunkiem że nie będzie szalal i jechał w miarę prosto - przejedzie bez kontroli...
Odpowiedz
0
@ PiSsOff!!!
dnia 20.02.2012, 23:11 · Zgłoś
jasne, byle by miał immunitet bo przyjaciel już nie pomoże...
Odpowiedz
4
@ Anka
dnia 20.02.2012, 19:23 · Zgłoś
Można było dziś jechać nawet kradzionym autem, bez prawa jazdy, byle obywatel był trzeźwy;-)
Odpowiedz
-1
@ PANICZ
dnia 20.02.2012, 18:34 · Zgłoś
Piles nie jedz, zalejesz auto nie napijesz xD
Odpowiedz
3
@ stefanxxx
dnia 20.02.2012, 17:07 · Zgłoś
piles!!nie jedz!!!zaduzo sie rozlewa!:-)
Odpowiedz
-2
@ PISsOFF!!!
dnia 20.02.2012, 17:03 · Zgłoś
Ja pije i jezdze samochodem podobnie jak moj kochanek sven i pis-men kochasie spotkajmy sie dzis na [...]!!!
Odpowiedz
12
@ tołdi
dnia 20.02.2012, 15:47 · Zgłoś
piłeś nie jedz!!!nie piłes to wypij:)))
Odpowiedz
12
@ PiSsOff!!!
dnia 20.02.2012, 15:45 · Zgłoś
a nie załapali jakiegoś posła ???
Odpowiedz
5
@ Anka
dnia 20.02.2012, 19:27 · Zgłoś
Albo przynajmniej jakiegoś miejscowego męża stanu? ;-)))
Odpowiedz
1
@ PiSsOff!!!
dnia 20.02.2012, 23:09 · Zgłoś
dokładnie :)))
Odpowiedz
31
@ !!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 20.02.2012, 15:18 · Zgłoś
To pozwólcie rano badać się alkomatem!! 2 razy byłem na drugi dzień po wypiciu w celu sprawdzenia czy moge usiąść za kółkiem, to raz mi pozwolili i to z wielką łaską. Policja wręcz powinna wyjść z taką inicjatywą, bo jak to sie mówi "lepiej zapobiegać niż leczyć". Ogłoście, że w razie niepewności można u was sprawdzić i będzie zdecydowanie mniej takich ludzi, a nie utrudniacie i później chwalicie sie ilu to ludzi złąpaliście w działaniach pod kryptonimem "trzeźwy poranek". Jeszcze te śmieszne apele. Róbcie coś, a nie gadacie. I jeszcze szkoda, że jak swoich złapiecie skacowanych to puszczacie po znajomości!! Nie bede wymieniał nazwisk, bo w tym pseudo demokratycznym państwie o wolności słowa można tylko pomarzyć
Odpowiedz
6
@ WSCIEKLY
dnia 20.02.2012, 14:10 · Zgłoś
PIŁEŚ NIE JEDŹ !!! Skoda tylko ze my ludzie uwazamy sie za istote cywilizowana i rozumna a tymczasem co?
Odpowiedz
30
@ rajtar
dnia 20.02.2012, 14:17 · Zgłoś
Człowieku ci którzy zostali złapani to wg mnie w większości zwykli ludzie którzy wczoraj coś wypili na wieczór w niedziele, i niestety byli na kacu. A nie ludzie którzy z rana walnęli sobie ćwiartkę na śniadanie i wsiedli żeby jechać do pracy. Być może nawet nie byli tego świadomi, że jeszcze ich trzyma. Dura Lex, Sed Lex ale czasem szkoda prawa przez ja bym to nazwał małą wyobraźnię. No chyba że ktoś [...] na okrągło to jak najbardziej.
Odpowiedz
-10
@ maciek
dnia 20.02.2012, 14:26 · Zgłoś
jakoś za oceanem pozwalają ludziom jeździć po [...], 0,8 promila dozwolone w niektórych stanach, ale tam żyją ludzie a tutaj dzikie słowiaństwo, szlachta kurda [...]
Odpowiedz
11
@ fami
dnia 20.02.2012, 19:21 · Zgłoś
jakoś za oceanem potrafili wprowadzić karę śmierci w niektórych stanach, a u nas nie. W Polsce każdy by tylko chciał większych praw a obowiązków już nie potrafi respektować
Odpowiedz
0
@ WSCIEKLY
dnia 21.02.2012, 08:04 · Zgłoś
Do rajtar: Zdaje sobie sprawe co jest kac , bywa ze sie "łyknie"ale to i tak nie jest wytłumaczenie. I dalej podtrzymuje teze o rozumie bo jak trzyma to swiadomosc powinna cos podpowiedziec a jesli jest ktos "wczorajszy" i jak piszesz nie swiadomy ze moze byc jeszcze pod wpływem to znaczy ze jest albo naprawde pijany albo co gorsze bez rozumu.
Pozdrawiem.

Ludzie myslcie poto mamy ten dar.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.