Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Uczniowie II LO od września będą ćwiczyć w nowej sali

17

Dobiegają końca prace budowlane sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Projekt pod nazwą „Budowa obiektów sportowych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu jasielskiego” realizowany jest przez starostwo powiatowe w Jaśle. Fundusze na to zadanie w części zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Koszt całego zadania wynosi 1 mln 982 tys. 284, 49 zł, z czego środki własne stanowią 922 tys. 413, 96 zł, czyli 46,5%. To nieco więcej niż zakładano w projekcie.  

- Ponad 400 tys. zł było kosztem niekwalifikowanym, czyli takim, który nie jest brany pod uwagę przez zarząd województwa przy RPO. Kwota jest wyższa, ponieważ przetarg wyszedł drożej niż założono w projekcie – tłumaczy Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Sala została wybudowana na 1/3 boiska szkolnego z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Będą w niej prowadzone zajęcia z wychowania fizycznego oraz różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, które pozwolą się młodzieży rozwijać.

- Nowa sala gimnastyczna była koniecznością. Byliśmy jedyną szkołą, która nie miała takiej sali z prawdziwego zdarzenia. Zabiegała o to już poprzednia dyrekcja, potem my i starostwo powiatowe. A dzięki możliwościom, które stworzył Regionalny Program Operacyjny udało się zrealizować ten projekt – mówi zadowolony Wacław Błasik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

W nowej sali będą organizowane również turnieje szachowe. – Nasza szkoła była współorganizatorem wielu turniejów, ale z konieczności musieliśmy wynajmować sale w innych obiektach. Teraz te wszystkie przedsięwzięcia będziemy mogli kontynuować już w oparciu o własną bazę – dodaje Błasik.

Natomiast stara sala gimnastyczna zostanie wykorzystana do celów rekreacyjnych, m.in. do gry w tenisa stołowego, gimnastyki korekcyjnej czy aerobiku.

W planach jest także budowa nowego, pełnowymiarowego boiska szkolnego, umożliwiającego prowadzenie zajęć dla młodzieży w okresie wiosenno-jesiennym. To, które jeszcze do niedawna służyło uczniom drugiego ogólniaka, nie spełnia już wymogów.

Jeżeli prace będą przebiegały w takim tempie jak dotychczas, to pierwsze zajęcia wf-u odbędą się początkiem września. Protokół odbioru zostanie prawdopodobnie podpisany 3 września. - Komisja odbierze projekt i jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń i normy będą spełnione, to w tym momencie rozpoczniemy funkcjonowanie – mówi dyrektor Błasik.


(kp)


Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do specjalisty
dnia 30.08.2010, 08:28 · Zgłoś
Do byłego milicyjnego specjalisty i antyhumanisty!
Były Vice szef miasta J. nadzorował budowę kilku sal gimnastycznych, jednej szkoły (na os.Rafineryjnym), krytej pływalni, miał swój udział w remoncie płyty Rynku i Parku Miejskiego, budowie tzw. "drogi południowej", szeregu nowych ulic jak np. ul.Pinkasa w Śródmieściu, kilku uliczek wewnątrzosiedlowych na os.Sobniów itd. itp., i wiele innych drobnych inwestycji. Jak na 8 lat urzędowania to chyba sporo?!
Zwłaszcza jeżeli porówna się to do osiągnięć 4. letniej kadencji obecnej władzy tak mocno wspieranej przez "specjalistę" (zatapetowane witryny plakatami M.K.).
Nowy Żmigród zyskał, Jasło straciło - zamienił stryjek siekierkę na kijek...
Odpowiedz
0
@ specjalista
dnia 28.08.2010, 21:29 · Zgłoś
Macie w Zmigrodzie, w gminie, specjalistę od inwestycji, byłego Vice szefa miasta [...] co prawda po naukach humanistycznych ale wybudował w Jaśle kilka sal gimnastycznych, a na odchodne wziął ekwiwalenta urlopowe razem z szefem. Urlopujcie go w czasie, bo czeka was powtórka z rozrywki...Pogonić i wybuduje przynajmniej jedną salę w Zmigrodzie - jeszcze w tej kadencji...
Odpowiedz
0
@ :);***
dnia 28.08.2010, 17:53 · Zgłoś
nie wszystkie laski przychodzą na wf po to żeby malować paznokcie( do Byłego)
Odpowiedz
0
@ MK II
dnia 27.08.2010, 09:21 · Zgłoś
Jasło ma kolejną sale ,a w Nowym Żmigrodzie nie może powstać chodźby jedna i kolejny rok dzieciaki będą tłuc w ping ponga na korytarzu,
chłopaki będą jeżdzic na koszykówke 15 km . Rozwalcie jeszcze boisko do kosza to ostatnią rozrywką zostanie [...] i ławeczka.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 27.08.2010, 09:16 · Zgłoś
ludzie , ale przezywacie :/
chodzicie do LO ,zeby zdac maturę i dostac sie na wymarzone studia , a nie żeby pograć w siatkę. Chyba się niektórym priorytety pomyliły !
Odpowiedz
0
@ były
dnia 26.08.2010, 23:22 · Zgłoś
Ludzie ale o co wam chodzi? od lat była ta mała klitka i było dobrze, teraz macie pełnowymiarową salę i narzekacie? a po co większa? i tak większość uczniów 2 LO to dziewczyny które wiadomo jaki mają stosunek do sportu... najlepszy wf to taki gdzie można całą godzinę siedzieć i "malować paznokcie" albo najlepiej w ogóle go nie mieć... a do aerobiku wystarczyłby nawet korytarz
Odpowiedz
0
@ byly uczen
dnia 26.08.2010, 22:35 · Zgłoś
ludzie ogarnijcie sie. cieszcie sie z tego co macie ;d zawsze to lepsze niz ta sala ktora byla ;d do krytyki wszyscy docencie to co macie i nie robcie wioski
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 26.08.2010, 21:58 · Zgłoś
Oto Polska właśnie, jak już coś robicie to porządnie, a nie na [...]!!! ...
Odpowiedz
0
@ absolwent
dnia 26.08.2010, 21:19 · Zgłoś
czy profesor Śliż wciąż uczy w Drugim? Miał neogotycką brodę.
Odpowiedz
0
@ Porażka
dnia 26.08.2010, 17:50 · Zgłoś
To salka dla dzieci z podstawówki zamiast wybudować salę taką jak w I gimnazjum to postawili TAKI [...] !!!
Odpowiedz
0
@ amika
dnia 26.08.2010, 17:02 · Zgłoś
a ja jak chodziłam do drugiego to musiałam maszerować po obskurnym boisku i grać w siatkę na sali w której pózniej zdawałam mature ale teraz to liceum ma sale na miare innych szkół
Odpowiedz
0
@ belfer
dnia 26.08.2010, 16:49 · Zgłoś
no to teraz poćwiczymy...
Odpowiedz
0
@ kmin
dnia 26.08.2010, 16:18 · Zgłoś
mój ulubiony pan profesor jest teraz dyrektorem super eh te czasy LO
Odpowiedz
0
@ meff
dnia 26.08.2010, 16:01 · Zgłoś
Polska.. tyle miejsca a zrobili takie cos:| bylem dzis w srodku.. szkoda gadac, salka do cwiczen korekcyjnych i tyle
Odpowiedz
0
@ kam
dnia 26.08.2010, 11:38 · Zgłoś
Ta sala i tak jest za mała... i szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż w cale! :P
Ciężko było się pomieścić w trzy klasy w tej klitce na górze.
Miejmy nadzieję, że będzie długo służyć ;)
Pozdr. 2LO!
Odpowiedz
0
@ hejka
dnia 26.08.2010, 11:16 · Zgłoś
No i git.szkoda tylko ze taka mała bo miejsca było napełnowymiarowa a z tej troszku smiechu jest na miescie ze to salka katechetyczna raczej hehe.
Odpowiedz
0
@ waja
dnia 26.08.2010, 11:06 · Zgłoś
Zawsze tak jest. Wyszliśmy z 1 gimnazjum wybudowali halę, wyszliśmy z 2 LO wybudowali sale...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.