Udany weekend kolarzy z JSC

2

W miniony weekend odbyły się dwie imprezy kolarskie, w których zawodnicy JSC walczyli o najwyższe miejsca na podium. W sobotę odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup w Iwoniczu Zdroju a w niedzielę w Tyliczu odbyła się III edycja Zawodów Rowerowych "Rower Moja Pasja".

Impreza Family Cup odbyła się 7 lipca w Iwoniczu-Zdroju i była jednocześnie eliminacją do najbardziej prestiżowych, jeśli chodzi o amatorską rywalizację, Mistrzostw Polski MTB w ramach cyklu Family Cup.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Podkarpacia we wszystkich kategoriach stanęło ponad stu najlepszych zawodników z terenu naszego województwa. Jasło reprezentowane było przez trzech zawodników z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy również tym razem nie zawiedli i pokazali się z dobrej strony.

Najwcześniej do walki stanęli najmłodsi zawodnicy. Wśród młodziczek Anna Gryzło zdobyła trzecie miejsce. W kategorii młodzicy Piotr Gryzło, po groźnie wyglądającym upadku dojechał do mety na siódmej pozycji.

W kategorii junior starszy, szóste miejsce zajął Maciechowski Tomasz.

W starszej kategorii seniorów na 5 miejscu rywalizację ukończył Jakub Gryzło. Tuż za nim na 6 miejscu do mety dojechał Jakub Siemiączko. 10 miejsce zajął Maciechowski Łukasz. Zawodów niestety nie ukończył Trzeciak Rafał.

W Klasyfikacji Rodzinnej Anna Gryzło razem z Jakubem Gryzło wywalczyli szóste miejsce i awans do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się 1 września w Kielcach.

Zawody Rowerowe ROWER MOJA PASJA odbyły się 8 lipca w Tyliczu. Na trasę maratonu 30km, w kategorii wiekowej 31-41 lat wyruszyło dwóch zawodników z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów: Piotr Szurek i Jakub Gryzło. Tuż po starcie na czele wyścigu utworzyła się grupka sześciu kolarzy, w której jechali nasi zawodnicy. Jadąc na zmianę, cały czas blisko siebie zawodnicy JSC. Bez przerwy utrzymywali bardzo mocne tempo. Na kilometr przed metą Piotrek złapał gumę ale nie odebrało mu to chęci dalszej jazdy i na przysłowiowym kapciu dojechał do mety. Pierwszy na mecie zameldował się Jakub z czasem 1:20:01 wjeżdżając wraz z Piotrem, czas -1:20:02, który zajął drugą lokatę.

Oprócz głównego wyścigu odbyły się również zawody dla najmłodszych. Tym razem była to tzw czasówka. Tutaj również młodzi zawodnicy z JSC stawali na punktowanych miejscach. I tak kolejno w kategorii: 14-16 lat na najwyższym miejscu podium stanął Paweł Figura. Trzecie miejsce zajął Łukasz Figura. W kategorii 12-13 lat na drugim miejscu zawody ukończył Piotr Gryzło.

Bardzo cieszymy się z sukcesów Naszych zawodników i pragniemy poinformować iż już w najbliższą niedzielę 15 lipca, mocna grupa z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów zamelduje się na starcie I otwartych zawodów rowerowych MTB w Dukli.