Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Udział adwokata od spraw rodzinnych w rozwodzie lub separacji

7

Czy można się rozwieść bez udziału adwokata? Wiele par twierdzi, że nie potrzebuje pomocy, bo sprawę rozstania i związane z tym formalności załatwią polubownie. Niestety zazwyczaj życie szybko weryfikuje te deklaracje, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podział majątku oraz ustalenie opieki nad dziećmi. Oto, jak wygląda zaangażowanie prawnika w sprawę rozwodową.

 

Zakres usług adwokata od spraw rodzinnych

Każda kancelaria i adwokat od spraw rodzinnych Warszawa ma określony zakres świadczonych usług. Specjaliści od rozwodów zajmują się:

 • konsultacjami – współpraca z klientem zaczyna się od rozpoznania jego sytuacji rodzinnej, ustalenia, jakie ma oczekiwania i wreszcie od opracowania strategii postępowania,
 • mediacjami – to czasem krok, który jest podejmowany przed wszczęciem procedury rozwodowej. Ma na celu wypracowanie kompromisów i uzyskania porozumienia, ale nie za wszelką cenę,
 • przygotowaniem do rozprawy – zebraniem dowodów, powołaniem świadków, przygotowaniem argumentacji,
 • reprezentacja w sądzie – klient czuje się pewniej, mając przy boku zaufanego adwokata.

Współpraca z adwokatem od spraw rodzinnych, obejmuje szeroki zakres usług, które są bezpośrednio związane z rozwodem. Jest to nie tylko stwierdzenie rozpadu pożycia małżeńskiego partnerów, ale też podział majątku wspólnego. W przypadku par posiadających dzieci dodatkowymi kwestiami są alimenty (ich zasądzenie oraz ustalenie wysokości) oraz podział opieki rodzicielskiej (z kim dzieci zamieszkają, jak często będą odwiedzać drugiego rodzica, z kim będą spędzać wakacje, święta).

Wybór doświadczonego adwokata od spraw rodzinnych a przebieg rozwodu

Wbrew pozorom rozwód to wcale niełatwa procedura, która za każdym razem przebiega inaczej i zależy od indywidualnej sytuacji rodzinnej. Krótko mówiąc, nie da się do niej przygotować, bo zawsze w trakcie mogą pojawić się kwestie, które Cię nieprzyjemnie zaskoczą. Osoba, która zdecyduje się zatrudnić dobrego adwokata od spraw rodzinnych, jest lepiej zaznajomiona z przebiegiem procesu, pytaniami, które mogą się pojawić. Niektóre kancelarie zapewniają swoim klientom także dostęp do psychologa oraz mediatora – pierwszy pomaga przebrnąć przez rozwód, a drugi może sprawić, że do rozwodu w ogóle nie dojdzie.

Wykwalifikowany adwokat nie tylko uczestniczy w sprawie rozwodowej skoncentrowanej na oficjalnym rozstaniu się dwojga ludzi. Jego rolą jest również pomoc w uregulowaniu kontaktów małoletnich dzieci i rodziców oraz podział majątku.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 02.11.2021, 08:07
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ G
dnia 02.11.2021, 13:55
Ocena
komentarza:
5
Modlitwą można zatrzymać każdy kryzys w małżeństwie
@ dragoness
dnia 02.11.2021, 14:15
Ocena
komentarza:
-8
Jasne. A potem dostać nożem, bo karkówka nie smakowała :-D
@ Aga
dnia 02.11.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
7
Dostawałaś chyba dość często Aniu.
@ dragoness
dnia 02.11.2021, 21:40
Ocena
komentarza:
-4
Aga, jesteś tak głupia jak wynika z twoich postów, czy jest gorzej? Och, przepraszam, chodziło o żeberka https://wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/ powiedzial-ze-nie-lubi-zeberek-wiec-konkubina-pchnela-go-nozem-kuchennym-morderstwo-w-slawnie-6698980511488768a
@ Chłam
dnia 04.11.2021, 07:33
Ocena
komentarza:
0
Chłam puszczany w tv, w internecie + moda na związki "partnerskie" (każdy z każdym) zbiera żniwo w postaci lawinowo rosnącej liczby rozwodów.
Na rozprawę rozwodową czeka się już ponad rok.
Nie przeszkadza to oczywiście by chodzić do kościoła "po opłatek" wg powiedzenia:
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek".
@ lola
dnia 04.11.2021, 16:27
Ocena
komentarza:
1
Ty sprawdź, co to jest związek partnerski, bo na razie widzę że masz jakieś niezwerbalizowane chęci.
@ ixi
dnia 06.11.2021, 08:03
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Egzaminatorzy z WORD w Krośnie są na L4. Egzaminy na prawo jazdy zostały odwołane

   

  W poniedziałek egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie nie stawili się do pracy. Przyczyną ich braku obecności w pracy są zwolnienia lekarskie. Taka sytuacja ma miejsce niemal w całej Polsce. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów poinformowało, że trwa protest egzaminatorów, którzy domagają się m.in. zmian w systemie egzaminowania i podwyżki wynagrodzeń.

 • Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

 • CKE podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie szkół w powiecie jasielskim z wynikiem zbliżonym do średniej krajowej

   

  Przed kilkoma dniami Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60% możliwych do zdobycia punktów. Z matematyką nie poszło im już tak dobrze. Wynik to 57%. Najlepiej ósmoklasiści wypadli na egzaminie z języka angielskiego uzyskując średnio 67% punktów. Jak na tym tle wypadli uczniowie szkół podstawowych w powiecie jasielskim?

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657