Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Udział adwokata od spraw rodzinnych w rozwodzie lub separacji

7

Czy można się rozwieść bez udziału adwokata? Wiele par twierdzi, że nie potrzebuje pomocy, bo sprawę rozstania i związane z tym formalności załatwią polubownie. Niestety zazwyczaj życie szybko weryfikuje te deklaracje, zwłaszcza gdy w grę wchodzi podział majątku oraz ustalenie opieki nad dziećmi. Oto, jak wygląda zaangażowanie prawnika w sprawę rozwodową.

 

Zakres usług adwokata od spraw rodzinnych

Każda kancelaria i adwokat od spraw rodzinnych Warszawa ma określony zakres świadczonych usług. Specjaliści od rozwodów zajmują się:

 • konsultacjami – współpraca z klientem zaczyna się od rozpoznania jego sytuacji rodzinnej, ustalenia, jakie ma oczekiwania i wreszcie od opracowania strategii postępowania,
 • mediacjami – to czasem krok, który jest podejmowany przed wszczęciem procedury rozwodowej. Ma na celu wypracowanie kompromisów i uzyskania porozumienia, ale nie za wszelką cenę,
 • przygotowaniem do rozprawy – zebraniem dowodów, powołaniem świadków, przygotowaniem argumentacji,
 • reprezentacja w sądzie – klient czuje się pewniej, mając przy boku zaufanego adwokata.

Współpraca z adwokatem od spraw rodzinnych, obejmuje szeroki zakres usług, które są bezpośrednio związane z rozwodem. Jest to nie tylko stwierdzenie rozpadu pożycia małżeńskiego partnerów, ale też podział majątku wspólnego. W przypadku par posiadających dzieci dodatkowymi kwestiami są alimenty (ich zasądzenie oraz ustalenie wysokości) oraz podział opieki rodzicielskiej (z kim dzieci zamieszkają, jak często będą odwiedzać drugiego rodzica, z kim będą spędzać wakacje, święta).

Wybór doświadczonego adwokata od spraw rodzinnych a przebieg rozwodu

Wbrew pozorom rozwód to wcale niełatwa procedura, która za każdym razem przebiega inaczej i zależy od indywidualnej sytuacji rodzinnej. Krótko mówiąc, nie da się do niej przygotować, bo zawsze w trakcie mogą pojawić się kwestie, które Cię nieprzyjemnie zaskoczą. Osoba, która zdecyduje się zatrudnić dobrego adwokata od spraw rodzinnych, jest lepiej zaznajomiona z przebiegiem procesu, pytaniami, które mogą się pojawić. Niektóre kancelarie zapewniają swoim klientom także dostęp do psychologa oraz mediatora – pierwszy pomaga przebrnąć przez rozwód, a drugi może sprawić, że do rozwodu w ogóle nie dojdzie.

Wykwalifikowany adwokat nie tylko uczestniczy w sprawie rozwodowej skoncentrowanej na oficjalnym rozstaniu się dwojga ludzi. Jego rolą jest również pomoc w uregulowaniu kontaktów małoletnich dzieci i rodziców oraz podział majątku.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 02.11.2021, 08:07
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ G
dnia 02.11.2021, 13:55
Ocena
komentarza:
5
Modlitwą można zatrzymać każdy kryzys w małżeństwie
@ dragoness
dnia 02.11.2021, 14:15
Ocena
komentarza:
-8
Jasne. A potem dostać nożem, bo karkówka nie smakowała :-D
@ Aga
dnia 02.11.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
7
Dostawałaś chyba dość często Aniu.
@ dragoness
dnia 02.11.2021, 21:40
Ocena
komentarza:
-4
Aga, jesteś tak głupia jak wynika z twoich postów, czy jest gorzej? Och, przepraszam, chodziło o żeberka https://wiadomosci.wp.pl/trojmiasto/ powiedzial-ze-nie-lubi-zeberek-wiec-konkubina-pchnela-go-nozem-kuchennym-morderstwo-w-slawnie-6698980511488768a
@ Chłam
dnia 04.11.2021, 07:33
Ocena
komentarza:
0
Chłam puszczany w tv, w internecie + moda na związki "partnerskie" (każdy z każdym) zbiera żniwo w postaci lawinowo rosnącej liczby rozwodów.
Na rozprawę rozwodową czeka się już ponad rok.
Nie przeszkadza to oczywiście by chodzić do kościoła "po opłatek" wg powiedzenia:
Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek".
@ lola
dnia 04.11.2021, 16:27
Ocena
komentarza:
1
Ty sprawdź, co to jest związek partnerski, bo na razie widzę że masz jakieś niezwerbalizowane chęci.
@ ixi
dnia 06.11.2021, 08:03
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105