Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Udzielono absolutorium burmistrzowi

59

12 radnych głosowało za udzieleniem włodarzowi miasta Jasła absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2012. Siedmiu radnych wstrzymało się od głosu. - Pomimo niskiego zadłużenia miasta Jasła sytuacja w naszej gminie nie przedstawia się różowo – zaznaczył radny Janusz Przetacznik.

Plan wydatków budżetu na 2012 r. został wykonany w 95, 52% - 116 845 564, 09 zł. Z całej kwoty na wydatki bieżące przypada 94 924 849, 10 zł w tym: wydatki w jednostkach budżetowych wraz z UM (63 978 867,10 zł), dotacje na zadania bieżące (10 807 013,09 zł), wydatki na świadczenia na rzecz osób fizycznych (18 716 969,74 zł), obsługa długu publicznego (1 421 999,17 zł) oraz wydatki majątkowe (21 920 714,99 zł).

Plan dochodów został natomiast wykonany w 100, 33% na kwotę - 121 982 150,03 zł.121 982 150,03 zł w tym: dochody bieżące - 107 051 074,72 zł, majątkowe - 14 931 075,31 zł.

Struktura wpływów dochodów do budżetu: wpływy z podatków i opłat lokalnych (31 750 263,52 zł), wpływy dochodów z majątku miasta (2 653 751,22 zł), wpływy dochodów od jednostek organizacyjnych gminy (2 438 411,72 zł), wpływy z udziałów w dochodach budżetu państwa (23 097 270,89 zł), subwencje (24 631 284,00 zł), dotacje (19 485 491,85 zł), środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej (12 139 536,77 zł), inne dochody (5 786 140,06 zł).

Jak wiecie państwo rok poprzedni był rokiem, w którym kryzys był u nas mocno widoczny, natomiast realizacja tego budżetu po tych wszystkich zmianach w kontekście zadłużenia, które jest bardzo bezpieczne, bo jest poniżej 19 %, są wysiłkiem wielu osób. Można uznać tamten rok udany, jeśli chodzi o realizację budżetu miasta Jasła – podkreślił Andrzej Czernecki, burmistrza miasta Jasła.

Potrzebne radykalne zmiany

Radny Janusz Przetacznik podczas sesji Rady Miejskiej Jasła zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może pojawić się w najbliższych latach podczas uchwalania kolejnych budżetów miasta. Wydatki bieżące są stanowczo za wysokie. - W przypadku dalszej recesji gospodarczej w kraju i przy zwiększeniu obciążeniem obsługi naszego zadłużenia kredytowego, wydatki bieżące mogą pokazać, że będziemy mieć trudności z równoważeniem z dochodami miasta Jasła – powiedział Janusz Przetacznik.

Obraz upadającego miasta”

Henryk Rak (PiS) jako jeden z siedmiu radnych, którzy wstrzymali się od głosu przy podejmowaniu uchwały absolutoryjnej dla burmistrza uważa podobnie jak radny Przetacznik, że należy szukać oszczędności w wydatkach bieżących, bo za rok lub dwa nie zostanie domknięty budżet. - Wykonanie budżetu to również obraz miasta upadającego, z którego młodzież wypływa. Wstrzymanie się od głosu to jest tak samo jak głosowanie przeciw. Nie mogłem w tym momencie mimo pięknych słów pana skarbnika i burmistrza zagłosować za. Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę burmistrzowi, że trzeba szukać po stronie wydatków miejskich, oświaty i Urzędu Miasta – podkreślał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Brak decyzji potrzebnych dla rozwoju miasta”

Radna Krystyna Sikora (PSP) to kolejny radny, który wstrzymał się od głosu. Zapytana, dlaczego wstrzymała się od głosu podkreśliła, że nie zauważyła, aby zostały podjęte ważne i potrzebne decyzje wpływające na rozwój Jasła. - Połowicznie została rozwiązana sprawa śmieciowa. Liczyliśmy na budowę Międzygminnego Zakładu Utylizacji Śmieciowej. Mija już prawie 2,5 roku kadencji i w tym temacie nic na pewno nie będzie zrobione. Nadmienię, że budowa drogi KG2 dla mieszkańców osiedla Brzyszczki oznaczałaby mniejszy ruch przejeżdżających TIR-ów, czyli lepsze życie na naszym terenie. Pan burmistrz odpowiedział, że w tym temacie nic nie udało się zrobić – zaznacza radna Sikora.

Za udzieleniem absolutorium burmistrzowi głosowali: Elżbieta Bernal, Leszek Zduński, Krzysztof Czeluśniak, Maria Filip-Niwelt, Maria Jagielska, Józef Kędrek, Adam Koszelnik, Roman Kościow, Alicja Myśliwiec, Alicja Nowosielska, Andrzej Trzop, Stanisław Zając.

Od głosu wstrzymali się: Henryk Rak, Maria Szańca, Krystyna Sikora, Janusz Przetacznik, Urszula Czyżowicz, Wacław Dusza, Andrzej Dybaś.

Nieobecni na sesji byli: Tadeusz Stachaczyński i Zdzisław Dziedzic.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 59

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Iza
dnia 27.06.2013, 08:44 · Zgłoś
A czy Pan Burmistrz świadom jest tego, że w Poszukiwaniach kolejne osoby dostały wypowiedzenia i że za chwilę nie będzie miał kto podatków odprowadzać? I kto utrzyma naszą jasielską patologię, z czego zafunduje się im wyjazdy, wyjścia na basen, wyprawki i inne przyjemności, a dzieciakom dobrze uczącym się nagrody książkowe za kwotę 9.99zł?
Odpowiedz
4
@ do Pana Raka
dnia 26.06.2013, 20:08 · Zgłoś
Mówi Pan że trzeba szukać oszczędności m inn w oświacie i urzędzie. W związku z tym że wynagrodzenia stanowią 95 % budżetu to w tym przypadku oszczędności należy szukać w czynniku ludzkim- czyli zwalniać!!! Z drugiej strony mówi się o bezrobociu. To Panie w końcu o co tu chodzi?
Odpowiedz
3
@ wafelek
dnia 26.06.2013, 12:34 · Zgłoś
12 milionów złotych ściągniętych z UE poprzedniczka O wiec gość jest efektywny
Odpowiedz
6
@ Rysiek
dnia 26.06.2013, 03:06 · Zgłoś
Opozycja konsekwentnie powinna zaglosowac za nieudzieleniem absolutorium, mimo ze I tak zostaloby udzielone. Normalna opozycja zawsze powinna tak zaglosowac!!!
Odpowiedz
1
@ PO
dnia 27.06.2013, 13:43 · Zgłoś
Rysiek masz rację!!!Ale taki Rak i jego pseudoradni z PIS nie mają honoru i głosują zgodnie ze swoimi interesami!!!
Odpowiedz
0
@ azor
dnia 25.06.2013, 18:46 · Zgłoś
oj ludzie co ma burmistrz i rada do zakładów pracy które są sprzedane przecież to była własność skarbu państwai zrobili to co chcieli podziękujcie posłowi z rzeszowa.
Odpowiedz
1
@ entice
dnia 26.06.2013, 09:03 · Zgłoś
owszem sa sprzedawane, ale władza takich miast jak Zielona Góra potrafiła postawić wszystko na głowie, żeby to właśnie w ich mieście było centrum ogromnej firmy takiej jak Exalo - patrz byłe PNiG. Nasi wlodarze nawet sie nie pokwapili, żeby się zaiteresować walką nad utrzymaniem placówki w Jaśle. Skutek: już niedługo urząd pracy wzbogaci sie o masę nowych bezrobotnych a na asnyka będą się błąkać po korytarzach duchy tych co tworzyli ta firmę wiele lat temu.
Odpowiedz
5
@ KAMIL
dnia 25.06.2013, 17:26 · Zgłoś
Boże czegoś nas pokarał takim Burmistrzem i radą !!!
Odpowiedz
0
@ Lenin Włodzimierz
dnia 27.06.2013, 16:13 · Zgłoś
Boże czemuś pokarał nas KAMILEM- ??? wgóle to boha niet , Kamil- to po łacinie RUMIANEK- zbieg okoliczności? rodzina?
Odpowiedz
6
@ 50+
dnia 25.06.2013, 16:12 · Zgłoś
Czy Pan wie Panie Burmistrzu, że Naftobudowy już nie ma?
Odpowiedz
7
@ tomekk
dnia 25.06.2013, 12:16 · Zgłoś
Po biadolić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi ...

Marzy mi się żeby się obudzić któregoś pięknego dnia i zobaczyć uśmiechniętych ludzi na ulicach, którzy potrafią cieszyć się nawet z małych rzeczy. Ludzie apeluję do Was! Zostawcie politykę politykom, a zajmijcie się sobą. Po co te wszystkie złości, żale, pretensje? Na zachodzie też jest korupcja, nepotyzm, są nieudolni politycy i dziurawe drogi! Jak widać, dla Polaka dzień bez narzekań, to dzień stracony i to się jeszcze długoooo nie zmieni :(
Odpowiedz
11
@ maniek
dnia 25.06.2013, 08:34 · Zgłoś
Przy okazji !!! Czy Pan wie Panie Burmistrzu, że ostatnie wieści jakie wędrują po tzw. mieście informują, że podobno w tzw. POSZUKIWANIACH w Jaśle przy ul. Asnyka podobno zwalniają 70 pracowników? A czy Pan Gowin coś zadziałał czy też pełna zgoda i cisza? Oczywiście pojedzie Pan na odpoczynek RELAKS np. z którymś z księży a żonusia później da zdjęcia na faceboku. Co Wam bieda zrobi? A mieszkańcy NIECH SOBIE DAJĄ RADY.
Odpowiedz
1
@ welna
dnia 25.06.2013, 10:00 · Zgłoś
masz kompleksy synu nie masz żonusi i nie chodzisz do kos ciała jesteś od ...likota
Odpowiedz
5
@ pewne
dnia 25.06.2013, 22:12 · Zgłoś
Nie podobno - ale już zwolnili 80% ludzi, zostali tylko informatycy .
Szok Naftobudowy niem a, PPNu niema, Liwocz i Pektowin nie działą. Gamrat się wyprowadza . Nic już w tym Jasle nie ma.
Zostało pare małych firmek- a co z ludzmi ? Z Jaślanami?
Skansen powstał w Jaśle.
Odpowiedz
6
@ kar
dnia 25.06.2013, 07:36 · Zgłoś
Radny Rak tylko się wstrzymał ?
Odpowiedz
0
@ taka prawda
dnia 25.06.2013, 05:40 · Zgłoś
Czy wiecie ludzie że jedno miejsce 'pracy' szarego urzędnicznyny likwiduje cztery miejsca pracy zwykłych ludzi w realnej gospodarce? To dzięki nim młodzi nie mają pracy i uciekają za chlebem na zachód ! To dzięki nim nie rodzą się dzieci ! To dzięki nim ten kraj wymiera(średnia urodzeń na parę to 1,11 dziecka, a żeby utrzymać populację musi być co najmniej 2.2) Urzędnicze posadki = twoja bieda
Odpowiedz
19
@ goral
dnia 24.06.2013, 22:38 · Zgłoś
Panie Przetacznik, zadłużyłeś mieszkańców spółdzielni na długie lata, tak to prawda czas na zmiany! Ty byś chłopie nie miał długów bo byś mieszkańców Jasła obarczył kosztami. Chciałbym żebyś został burmistrzem to bym sobie po Tobie pojeździł na sesjach.
Odpowiedz
12
@ [...]
dnia 24.06.2013, 22:17 · Zgłoś
lolo?! Akurat Ci radni nie ośmieszają jasielskiego pisu, ktory sam się pogrąża, tylko zrozumieli, że [...] do niczego dobrego nie prowadzi.
Odpowiedz
18
@ PiS-man
dnia 24.06.2013, 21:51 · Zgłoś
Gdy słyszę takie słowa, jak te wypowiedziane dziś przez radnego Raka Henryka z PiS to dziwię się, że ktoś z jaślan chce oddawać swe głosy na wybrańców jasielskiego PiS-u!
Odpowiedz
-2
@ pz
dnia 25.06.2013, 02:30 · Zgłoś
A konkretnie o któych słowach mówisz ? Ze niby mlodziez nie dpływa z Jasła ? ze nalezy szukac cięc w wydatkach ??? Chlapnąłes to miej odwage teraz przejsc do konkretów które słowa są nieprawdziwe ? czy jak zwykle trollujesz ?
Odpowiedz
8
@ PiS-man
dnia 25.06.2013, 07:48 · Zgłoś
A proszę bardzo: "Wstrzymanie się od głosu to jest tak samo jak głosowanie przeciw". Jak powinien zachowywać się radny opozycyjny to pokazał w ubiegłej kadencji Krzysztof Czeluśniak, który w pojedynkę wam urządzał na każdej sesji "jasielską masakrę piłą tarczową" i pozbawił was władzy nad Jasłem. Jak nie rozumiecie, czym się różni bycie we władzy i opozycji, to proponuje wrócić do przedszkola.
Odpowiedz
4
@ bhp
dnia 25.06.2013, 12:40 · Zgłoś
po co wracać do przedszkola?Przecież wstrzymanie się od głosowania idealnie pasuje do powiedzonka naszej legendy,cyt:"jestem za,a nawet i przeciw"
Odpowiedz
2
@ Lenin Włodzimierz
dnia 26.06.2013, 21:02 · Zgłoś
no nie tow.pis-man w końcu odkryliście esserowską zdradę w szeregach??? po pierwsze nadwyżka dochodów 5mln to szok!!!
po drugie pis-man jeśli wasz gigant intelektu mówi że trzeba poszukać oszczędności w wydatkach na oświatę to [...] mnie trafia! w imieniu towarzyszy nauczycieli, towarzyszy rodziców i całej braci bolszewików zadaję panu panie radny wstrzymujący się pytanie: mało nauczycieli zwolniliście w ciągu 2 lat??? ilu 150? 200? ile panie wstrzymujący się chcecie jeszcze zwolnic hę?

ludu pracujący miasta jasła i wsi zapamiętajcie 5 milionów nadwyżki dochodów nad wydatkami w 2012 !!! na co to pójdzie towarzysze??? zgadnijcie?

zgoda młodzież odpływa do dużych ośrodków ale co im proponujecie ??? marsze raz w miesiącu ?
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 26.06.2013, 21:25 · Zgłoś
Towarzyszu Lenin - wasze socjalistyczne w treści posty podtrzymują we mnie dobry nastrój! :D

p.s.
Pozdrowienia dla tow. Kołłątaj :D
Odpowiedz
1
@ Lenin Włodzimierz
dnia 26.06.2013, 21:48 · Zgłoś
Gdyby nie socjalizm i władza rad robotniczych i żołnierskich Jasło nadal byłoby kupą gruzu. A tak jest tylko kupą... esserowsk
Odpowiedz
9
@ bhp
dnia 24.06.2013, 19:45 · Zgłoś
A co z naszym Dzidkiem Dziedzicem?.Czy się zdążył oczyścić,czy też są w IPN-ie niepodważalne dowody na jego współpracę?
Odpowiedz
14
@ rondo dębowe
dnia 24.06.2013, 19:02 · Zgłoś
Biadolą jedynie ci, którzy utracili stołki. W Jaśle, aby uzyskać jakiekolwiek wsparcie i dobre słowo trzeba czekać na gości z Krakowa , Warszawy Nowego Yorku itd. Ktokolwiek by nie był burmistrzem, cudotwórcą nie będzie. Z pustego i Salomon nie naleje. No chyba, że specjalistka od dęba Hitlera.
Odpowiedz
14
@ paul
dnia 24.06.2013, 17:48 · Zgłoś
pani Jagielska to jest dalej pis women czy pis muter
Odpowiedz
15
@ lolo
dnia 24.06.2013, 20:45 · Zgłoś
pani Jagielska pani Filip-Niwelt i pan [...] to nowi sprzymierzeńcy naszego włodarza , ośmieszają jasielski Pis i to tyle w temacie .
Odpowiedz
22
@ niki
dnia 24.06.2013, 21:35 · Zgłoś
Wiadomo dlaczego,przecież dzieci p. Bezradnej Jagielskiej pracują w UM.
Odpowiedz
18
@ p
dnia 24.06.2013, 22:35 · Zgłoś
Wygrali konkurs bez konkursu - po znajomości mamy jak i dwie siostry z MPGK - i wielu wielu innych.
Odpowiedz
12
@ Nataniel
dnia 24.06.2013, 17:36 · Zgłoś
Obojętnie jaki będzie burmistrz, to zawsze jedni będą za, a drudzy przeciw. Mieszkamy w małym miasteczku gdzieś na krańcach Polski, więc nie ma co oczekiwać zbyt wiele. Budżet też jest proporcjonalny do miasta. Ja uważam, że Czerrnecki jako burmistrz jest spoko. Nie ma w nim hipokryzji ani przesadnego klerykalizmu. Nie można też powiedzieć, ze nic w mieście za jego ostatniej kadencji się nie zmieniło. Kto tego nie zauważa jest po prostu albo ślepy, albo nie chce widzieć. Ja nie widzę, żeby Jasło wymierało, ludzie którzy tu przyjeżdżają też - wręcz przeciwnie. Pracuję, mieszkam i dobrze mi jest w tym moim pięknym małym miasteczku.
A teraz możecie stawiać minuski hahaha
Odpowiedz
5
@ pz
dnia 24.06.2013, 18:00 · Zgłoś
Pracujesz i bawisz sie jak przedszkolak w minusiki i plusiki pod komentarzem ? Masz racje zawsze beda za i przeciw . Z tymi zmianami to troche sam sobie przeczysz , pewnie ze sie zmieniło , tak jak za kazdego poprzedniego włodarza . Pamietasz takiego za którego rzadów nic sie nie zmieniło ? Bo ja zyje w Jasle 40 lat i takiego nie pamietam .
Tylko czy to akurat zasługi burmistrzow ? ja nie wymagam zeby tworzyli np. miejsca pracy bo to nie ich rola . Zeby duzo nie pisac proponuje na chwile właczyc miejscową TV i zobaczyc jak wypiwiadają sie włodarze z Krosna , ostatnio widziałem zastepce prezydenta jak wypowiadał sie po finale I ligowych rozgrywek kosza , krosno przegrało ale facet opowiadał z takim zaangazowaniem , ze doszli daleko ze jest dumny itp. Wiesz jak to pozytywnie działa na kazdegom potencjalnego inwestora w Krosnie ? Kazdy kto ma jakis biznes widzi od razu ze mimo przegranej miasto mysli pozytynie i ma zaniar dalej wspierac . U nas tego nie widzę . Od razu szuka sie winowajcu i jazda piekielko personalne .
Odpowiedz
1
@ don
dnia 25.06.2013, 01:22 · Zgłoś
Pewnie pracujesz w urzędzie za cudze pieniądze to Ci dobrze. Stamtąd nie widać wielu rzeczy. Np. poczytaj ostatnie dane meldunkowe , które gdzieś tu na forum były. A dodam, że wielu zameldowanych jest, albo w Wawie albo na saksach.
Najwyższa pora ściągnąć ciemne okulary.
Odpowiedz
7
@ bb
dnia 24.06.2013, 17:32 · Zgłoś
"Można uznać tamten rok udany, jeśli chodzi o realizację budżetu miasta Jasła" Ciekawy jestem czy Jaślanie mogą tak samo powiedzieć o swoich budźetach? Bo to, że zostali oskubani przez instytucje budżetowe w tym UM ("Plan dochodów wykonany w 100, 33%"Plan wydatków wykonany w 95, 52%) to oczywiste. Jasło nie tylko czeka na obwodnicę. Jasło czeka na politykę prorodzinną i prorozwojową miasta. NIestety na razie mamy politykę "Obraz upadającego miasta".
Odpowiedz
9
@ gelo7
dnia 24.06.2013, 17:26 · Zgłoś
dajcie sobie podwyżkę i mówcie ludziom że niema pieniędzy powinni połowę zwolnić z UM i starostwa [...] w Jaśle nie brakuje niech jadom za granice robić tylko tych zostawić co mają studia dzienne nie jakieś prywatne czy zaoczne.
Odpowiedz
-13
@ ola
dnia 24.06.2013, 17:31 · Zgłoś
Nie masz racji, albo jesteś [...]. Skończyłam studia zaoczne, a ludzie po dziennych poziomem wiedzy i umiejętnościami mi do pięt nie dorastają.
Odpowiedz
25
@ pz
dnia 24.06.2013, 17:42 · Zgłoś
Oboje przesadzacie i generalizujecie - do polityki sie nadajecie .
Nie rodzaj szkoły jest wazny . wazne jest to co człowiek ma w glowie .
Odpowiedz
9
@ goral
dnia 24.06.2013, 22:47 · Zgłoś
najpierw zacząlem pracę a potem studiowałem w kierunku mojej pracy, doktorzy opowiadali mi o takich rzeczach których na oczy nie widzieli a ja nimi narabiałem, bo dziennym musieli zaszczelnienie rozciąć na pół żeby pojęli jak to działa, Synek odrobinę pokory, możemy się spotkać to porozwiązujemy całeczki (podwójne) albo policzymy jakąś fajną ramę albo wałek
Odpowiedz
1
@ kleks
dnia 24.06.2013, 23:15 · Zgłoś
całeczki to to znasz...ale z nazwy. Jak byś zobaczył jakie u mnie są całki na polibudzie w krk to by Ci gały z oczodołów powychodziły. Ręcze, że nie ruszył byś zwykłej całki nieoznaczonej a ty się już wypowiadasz o podwójnych...dobrze napisałeś, pokory trochę to przydałoby się, ale TOBIE!
Odpowiedz
2
@ AAA
dnia 25.06.2013, 07:43 · Zgłoś
A mi ,... jak byłem w zagranicy to mi całki z ręki jadły podwójnie,,.
Odpowiedz
2
@ marian
dnia 26.06.2013, 08:34 · Zgłoś
Całka to całka a nie jakieś tam bzdury że na PK są inne. Pewno jesteś na pierwszym roku i myślisz, że chwyciłeś( aś) Pana Boga za nogi. Też kończyłem PK tyle, że o wiele wcześniej ( 1976r) i znam pracowników po prywatnych uczelniach czy też studiach zaocznych czy wieczorowych . Niestety to jaki jest pracownik i jakie posiada wiadomości nie zależy wyłacznie od tego o czym piszesz Ty czy inni. Wielu kończących studia dzienne na wet na renomowanych uczelniach niestety nie sprawdza się w rzeczywistości. Proponuję nie obrażać innych ani też uczelni niezależnie od miejsca lokalizacji. NIE ŻYCZĘ SOBIE ABYŚ TEŻ OBRAŻAŁ UCZELNIĘ, KTÓRĄ UKOŃCZYŁEM ZANIM SIĘ URODZIŁEŚ A MOZE NAWET TWOICH RODZICÓW NIE BYŁO NA ŚWIECIE... Nic jeszcze nie zrobiłeś nic nie potrafisz ale już wiesz najlepiej i potrafisz co- dokładnie nic. Niestety Twoja wypowiedź rzuca złe światło na moją uczelnię ale również na Ciebie. Nie pchaj się tam gdzie Cię nie proszą ani tam gdzie nie potrafisz nic sobą reprezentować. Powycieraj sobie mleczko pod [...] albo poproś kogoś z rodziców aby Ci wytarł.
Odpowiedz
2
@ marian
dnia 26.06.2013, 08:37 · Zgłoś
ALeś wielki. Nie Ty się oceniaj ale inni to uczynią. Nie jest ważne jaką uczelnię czy też jakim systemem ktoś kończył studia. W Twoim przypadku swoją wypowiedzią sam siebie skreśliłeś i pokazałeś jak w piosence "Mniej niż zero". A może Ty jesteś prowokator, których ostatnio się namnożyło?
Odpowiedz
14
@ rena
dnia 24.06.2013, 17:16 · Zgłoś
Dlaczego radni oceniaja prace burmistrza?Niech wszyscy Jaslanie wypowiedza sie o pracy Pana i Wladcy.Tylko ze pan burmistrz nie wie jak jego wyborcy wygladaja,on dla zwyklego czlowieka nie ma czasu,albo go nie ma chociaz jest.Takiego cyrku dawno w Jasle nie bylo,wladza sie nam udala.
Odpowiedz
26
@ Kiks
dnia 24.06.2013, 16:54 · Zgłoś
Panie Burmistrzu! Jasło czeka na obwodnicę!
Odpowiedz
16
@ ppp
dnia 24.06.2013, 20:15 · Zgłoś
i jeszcze długo poczeka przy tak nieudolnych rządach
Odpowiedz
23
@ antidotum
dnia 24.06.2013, 16:50 · Zgłoś
Henryk Rak (PiS):Wstrzymanie się od głosu to jest tak samo jak głosowanie przeciw-to tak samo jak białe jest czarne a czarne jest białe.
Odpowiedz
-2
@ cudowny
dnia 24.06.2013, 16:38 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
-29
@ cudowny
dnia 24.06.2013, 16:33 · Zgłoś
ludzie głosujcie na prawo i spawiedliwość prawo i sprawiedliwość według prawa da wam kase
Odpowiedz
6
@ Skiba
dnia 24.06.2013, 17:40 · Zgłoś
ta, PiS da pracę, PiS da szkoły, PiS da żarcia pełne stoły...
Odpowiedz
1
@ bij [...] [...]
dnia 27.06.2013, 14:14 · Zgłoś
[...] POdjudzają !
Odpowiedz
22
@ pz
dnia 24.06.2013, 15:52 · Zgłoś
Niech mi ktos wytłumaczy jak mozna generowac zadłuzenie i mówic ze wykonało sie budzet ?
Bo ja wydaje tyle ile zarobię , jak mi braknie i musze pozyczac to uwazam taki okres za zły , nie udzieliłbym sobie wtedy absolutorium :)
Odpowiedz
8
@ TwTp
dnia 24.06.2013, 16:13 · Zgłoś
Idz do pierwszej lepszej knajpy tam Ci wytłumaczą , co miesiąc około 15 konczy sie im renta "chorobowa" i muszą brac na zeszyt . Zeby nie było ze nie na temat - tak jak tych rencistów tak budzety miast i wiosek sponsorują ci sami ludzie - podatnicy .
Odpowiedz
2
@ Za co
dnia 25.06.2013, 07:35 · Zgłoś
Za co [...] popirają Burmistrza.

Aha praca dla rodziny.

Czy to nie jest kure... polityczne?

Ciekawa koalicja gaśnicowy-[...]-[...]-[...].

Tak wygląda agonia miasta.
Odpowiedz
2
@ jaś
dnia 25.06.2013, 07:40 · Zgłoś
Musisz zapytać radnego Czeluśniaka
Odpowiedz
-1
@ kam
dnia 25.06.2013, 20:32 · Zgłoś
Znajdzie mi ktoś jedno miasto, które coś robi, stara się rozwijać i nie ma długów (nie generuje ich).
Jakiś śmiałek?!
Odpowiedz
0
@ s
dnia 26.06.2013, 17:52 · Zgłoś
Za wzór zarządzania i odwalania dobrej roboty dla mnie jest Wrocław.
Odpowiedz
-1
@ do pz
dnia 26.06.2013, 20:04 · Zgłoś
bo się nie znasz na finansach
Odpowiedz
1
@ ciągle aktualne
dnia 27.06.2013, 14:04 · Zgłoś
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach."
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.