Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ukradł rynny z kościoła

52

Policjanci ustalili sprawcę, który ukradł miedziane rynny z kościoła w Kołaczycach. Swój łup podejrzany zniszczył i sprzedał jako złom. W punkcie skupu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów skradzionej miedzi. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

O kradzieży miedzianych rynien odprowadzających wodę opadową z dachu miejscowego kościoła policjanci z Kołaczyc zostali powiadomieni przez proboszcza parafii. Wstępnie straty oszacowano na 3 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 23-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany. Informacje potwierdziły się.

W toku postępowania policjanci ustalili, że podejrzany pod osłoną nocy wyrwał rury z uchwytów mocujących, po czym ukrył je w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Następnie zgniótł je i pociął na mniejsze kawałki. Swój łup sprzedał jako złom miedziany w jednym ze skupów, gdzie odnaleźli go policjanci.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Zobowiązał się również naprawić wyrządzone szkody.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ...
dnia 17.03.2012, 11:56 · Zgłoś
pieniądze ze skarbonki w kościele też potrafił kraść. Było mu mało to żeby 6 paczek szlugów kupić za rynny się wziął... Takie pomysły tylko Kołaczycki SUPER MARIO-[...] może mieć... złodziej! nawet znajomym kase ukraść potrafi... Ale to chyba po mamusi tą głupote ma bo ona też nie równo pod sufitem ma... Teraz już każdy będzie wiedział, że na niego uważać trzeba... Trafił się taki wybryk natury i nic na to niestety nie poradzimy... Najlepiej byłoby go wysiedlić z Kołaczyc
Odpowiedz
3
@ mario
dnia 10.03.2012, 21:37 · Zgłoś
brawo SUPER MARIO !!! Ty ten tatuaż na plecach powinien mieć
<MARIO ZŁODZIEJ>
Wtedy byś się czuł sobą
Odpowiedz
-2
@ Zibi
dnia 10.03.2012, 11:37 · Zgłoś
lepiej byłoby okraść plebanie a nie jakieś rynny!
Odpowiedz
1
@ do dragones
dnia 09.03.2012, 21:06 · Zgłoś
oj chlopie pewnie dlatego tak bronisz ksiezy bo jak byles maly to cie ktorys na kolanku chuśtał i ci sie spodobalo ;)
Odpowiedz
0
@ ola
dnia 09.03.2012, 23:18 · Zgłoś
To nie ksiądz został okradziony, a wszyscy Ci, którzy uczęszczają do tego kościoła. Z tego co się orientuję to kościół w Kołaczycach raczej nie świeci pustkami i nie jest on własnością księdza, a całej parafii.
Odpowiedz
2
@ OMG
dnia 09.03.2012, 16:54 · Zgłoś
OJ mariusz mariusz ale ty sie konczysz...
Odpowiedz
1
@ cytrynka
dnia 09.03.2012, 12:51 · Zgłoś
jak ten kolega sie nazywa i ma na imie powiedzcie cos o nim jestem z kolaczyc ale daleko teraz uk
Odpowiedz
-4
@ ivon
dnia 09.03.2012, 08:22 · Zgłoś
To teraz czekajcie.Teraz będzie składka na alarmy w kościele,i znowu bedzie wołał,żeby znowu nic nie ukradli.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 09.03.2012, 08:24 · Zgłoś
Jak wyżej. Możesz jeszcze srawdzić w google co to jest apostazja i to zrobić. Tylko potem nie płacz jak w Skołyszynie, że ksiądz nie chce odprawić mszy.
Odpowiedz
4
@ luka
dnia 08.03.2012, 19:51 · Zgłoś
za kare ksiadz po kolendzie nie przyjdzie do niego ;) (tez bym chcial zeby do mnie nie pzyszedl) :)
Odpowiedz
-3
@ c
dnia 09.03.2012, 02:14 · Zgłoś
jak chcesz zeby nie przyszedl to blache targaj z dachu :) bedziesz lepszy niz pan rak ;)
Odpowiedz
1
@ ivon
dnia 09.03.2012, 08:20 · Zgłoś
a bo to chodzenie po kolędzie takie potrzebne jak igła [...]...!!!Za 5 min gadki szmatki,i pooglądanie domu co gdzie i jak,50zł trzeba dać...pfffff
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 09.03.2012, 08:22 · Zgłoś
To nie przyjmuj, nie dawaj, najlepiej przejdź na islam i nie zaśmiecaj komentarzy głupotami.
Odpowiedz
2
@ do dragones
dnia 09.03.2012, 12:11 · Zgłoś
to nie czytaj tych komentarzy a glupota to twoje drugie imie.
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 09.03.2012, 17:04 · Zgłoś
Ulżyłeś sobie? To teraz weź słomę i się [...].
Odpowiedz
2
@ do dragones
dnia 09.03.2012, 21:02 · Zgłoś
sloma to tobie z gumiakow wystaje.
Odpowiedz
1
@ mally
dnia 08.03.2012, 17:41 · Zgłoś
cuż za ubóstwo jeżeli, pare blach na kościele kosztuje 3 tys...
Odpowiedz
3
@ wer
dnia 08.03.2012, 17:20 · Zgłoś
trzeba byc naprawde modelem zeby [...] . i sprzedac na pobliskich zlomach zamiast odczekac lub sprzedac poza granicami wojewodztwa chyba go rura paliła hehe.
Odpowiedz
2
@ ojojojojoj
dnia 08.03.2012, 16:50 · Zgłoś
Dobrze że choć rury spustowe zostawił!!
Odpowiedz
0
@ ivon
dnia 09.03.2012, 08:18 · Zgłoś
Buhhahahhhahahahahaaaa...dobre
Odpowiedz
0
@ Franek
dnia 08.03.2012, 15:16 · Zgłoś
6 marca w Jedliczu też okradli kosciół. może to ten sam.
Odpowiedz
4
@ JÓZEF
dnia 08.03.2012, 14:13 · Zgłoś
nie popieram tej kradzieży ciekawe czy było by wam milom jak by wam ukradli rynny czy inna wasza własność czy było by wam wesoło
z tego powodu... ten koscioł w kołaczycach juz raz opisali sprejem teraz kradna rynny ciekawe co jeszcze wymysla ???
Odpowiedz
-2
@ ivon
dnia 09.03.2012, 08:16 · Zgłoś
Ale nikt inne jak nasz ksiądz miedzianych rynien nie ma!!!Więc o czym my mówimy,tylko w kołaczycach takie cyrki się dzieją.[...] brud i niby ubóstwo,a rynny miedziane!!!A dobrodziejki wspierają całą tą poronioną działalność jaką jest ksiądz,bo on taki biedny!!!
Odpowiedz
1
@ Coś jest nie tak
dnia 08.03.2012, 13:58 · Zgłoś
W takim właśnie kraju żyjemy. Za niedługo jedyne pieniądze jakie będą wpływać na konto rodziny, to będą pieniądze pochodzące z kradzierzy bo inaczejsposób wszyscy będą głodować...
Odpowiedz
6
@ ggaa
dnia 08.03.2012, 13:57 · Zgłoś
to ten [...] co za 5-taka s[...]l do fontany!!!
Odpowiedz
2
@ akaa
dnia 09.03.2012, 13:57 · Zgłoś
i z drugiego piętra z gimnazjum na wino :)
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 08.03.2012, 13:49 · Zgłoś
Bardzo dobrze zrobił i nie chodzi o zysk.Przypominam wam wszystkim o kradzieżach i siupach na miliardy złotych,które prowadzi kościół kosztem WAS-(zwroty majątków państwowych),fałszowanie kosztorysów,fałszywa wycena...No ale to nie jest złodziejstwo złodziejstwo jest wtedy jak ukradniesz batona ze sklepu za 0,70 groszy PRAWDA !
Odpowiedz
0
@ NN
dnia 08.03.2012, 14:04 · Zgłoś
[...] wyciagaja z panstwa corocznie okolo 30 mld zl. a dla emerytow ciezko mld znalezc-[...] z kleszym papiestwem
Odpowiedz
-12
@ Sven
dnia 08.03.2012, 14:15 · Zgłoś
Stary ostatnio wyszła afera,że najbiedniejszy [...] dostaje rocznie na [...] wsi od 300 tysięcy do 3 milinów dlatego nic nie ma i jeszcze mam się z nimi spotykać w niebie daruje sobie.
Odpowiedz
2
@ bywam na onecie
dnia 08.03.2012, 14:27 · Zgłoś
Sven kozakuje bo siedzi w Szwecji,sam sie przyznał do tego na onecie..
Odpowiedz
3
@ STARY LIS
dnia 08.03.2012, 15:41 · Zgłoś
sven >>> widział >>> szwecjie jak [...] niebo !!!
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 08.03.2012, 15:52 · Zgłoś
Nie karmcie [...], proszę. A [...] życzę, żeby im ktoś ukradł most.
Odpowiedz
11
@ pewny
dnia 08.03.2012, 12:26 · Zgłoś
za kare powinni go postawić na rynku w szopce bożonarodzeniowej,jako [...] !!!
Odpowiedz
6
@ @
dnia 08.03.2012, 12:29 · Zgłoś
..albo jako turonia !!!
Odpowiedz
-11
@ mikołaj
dnia 08.03.2012, 11:02 · Zgłoś
Nalepsze z pcw i trwałe dach z eternitu a rynny z miedzi dlaczego. bogate parafianki a woda płynie i proboszcz biedny bo ukradli ico tera .
Odpowiedz
9
@ azse
dnia 08.03.2012, 10:49 · Zgłoś
rysio teraz niema takiego złomu gdzie sprzedasz coś bez dowodu
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 08.03.2012, 21:40 · Zgłoś
jeszcze są
Odpowiedz
10
@ wojtq
dnia 08.03.2012, 10:48 · Zgłoś
Kurde jaki ten Kościół w Polsce ubogi...miedziane dachy, miedziane rynny...normalnie bida aż piszczy...
Odpowiedz
15
@ refor-mator
dnia 08.03.2012, 12:59 · Zgłoś
Może teraz zamontują system GAMRAT,bardzo funkcjonalny i łatwy w montażu.Przy okazji wesprą lokalny przemysł.
Odpowiedz
3
@ ja
dnia 09.03.2012, 18:10 · Zgłoś
jakbyś nie wiedział, to ten kościół jest na liście zabytków, i musi być zrobiony tak jak był na początku, czyli zachowany w oryginale, a nie tak, by było jak taniej...
Odpowiedz
10
@ rysio
dnia 08.03.2012, 10:34 · Zgłoś
Co to za człowiek Który pracuje na tym Złomie Kupuje trefny towar chyba miał spółkę z tym z tym złodziejem trzeba go prześwietlić i objąć szczegółową kontrolą
Odpowiedz
2
@ pewny
dnia 09.03.2012, 11:02 · Zgłoś
to czysty paser i policja na pewno zrobi mu sprawe,nie wytłumaczy się że dziłał w dobrej wierze bo widzac takiego gościa nie mógł sadzić że właśnie sobie zmienił rynny z miedzianych na złote a stare daje do utylizacji.
Odpowiedz
20
@ 2012
dnia 08.03.2012, 10:21 · Zgłoś
Jak tu się dziwić jeżeli,,góra'' kradnie i to na wielką skale.
Czyli przykład idzie od góry. Ale jak zwykle ,, średniaki'' wszystko pokryją.
Tylko tego na dole ,,powieszą''.A na gorze na inne bardziej dochodowe stanowisko
przeniosą. Całe polskie prawo!!!
Odpowiedz
9
@ zyta
dnia 08.03.2012, 16:35 · Zgłoś
Nie można jednego złodziejstwa tłumaczyć innym. Mam kraść, bo "góra" kradnie? Mam [...], bo ktoś [...]? Nie ulegajmy emocjom.
Odpowiedz
2
@ 2012
dnia 09.03.2012, 06:40 · Zgłoś
Do zyty - To nie emocje ,to rzeczywistość dnia codziennego w Polsce.
,,bogaty złodziej'' się wykupi a ,,biednego złodzieja" bieżemy na utrzymanie
( z naszych podatów) i lepiej żyje jak nie jeden poczciwy człowiek na wolności.
O morderstwach już nie wspomne. Jednymi drzwiami zamykają drugimi wypuszczają. Jedyna sprawiedliwość to pieniądze, pieniądze ...
Odpowiedz
-10
@ www
dnia 08.03.2012, 09:17 · Zgłoś
Oj tam oj tam na biednego nie trafił.
Odpowiedz
13
@ Land
dnia 08.03.2012, 09:16 · Zgłoś
Może on też ukradł rynny z kościoła oo Franciszkanów w Jaśle? Dlaczego w skupach nie notuje się podejrzanych dostawców złomu?
Odpowiedz
-11
@ mnm
dnia 08.03.2012, 09:14 · Zgłoś
a wszystko dzieki JD on jest taki "mądry"
Odpowiedz
25
@ ddd
dnia 08.03.2012, 09:14 · Zgłoś
brawo Mario

obciac ci lapy przy samej[...]
Odpowiedz
1
@ marta
dnia 12.03.2012, 19:52 · Zgłoś
za rynny kościelne?? sprzedawco policyjny? co ty piszesz??
Odpowiedz
0
@ marta
dnia 12.03.2012, 19:55 · Zgłoś
Ta buda św.Anny powinna zostać rozebrana i sprzedana a pieniądze powinny zostać rozdane biednym,msze dla nawiedzonych powinny odbywać się w namiocie jak za czasów Jezusa,kościół powinien zostać odłączony od państwa ponieważ w dobie kryzysu nie pomaga tylko zabiera
Odpowiedz
3
@ xxx
dnia 08.03.2012, 09:11 · Zgłoś
bezmyślny [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.