Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ukradł samochód, by nie wracać pieszo do domu

59

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Jasło, który z prywatnego garażu ukradł samochód. Pijany mężczyzna wyjeżdżając z posesji skradzionym fiatem staranował bramę ogrodzeniową. Swoją brawurową jazdę zakończył w przydrożnym rowie. W obliczu zebranych dowodów przyznał się do zarzucanych mu czynów i chce dobrowolnie poddać się karze. 

W miniony czwartek dyżurny komendy został powiadomiony, że w Chrząstówce ktoś ukradł samochód, po czym wpadł nim do przydrożnego rowu. Natychmiast we wskazany rejon zostały skierowane policyjne patrole. 

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że rozbity samochód został skradziony z pobliskiej posesji. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca wszedł do niezamkniętego garażu, wsiadł do osobowego fiata i uruchomił silnik pozostawionym w stacyjce kluczykiem. Uciekając staranował bramę ogrodzeniową, wyjechał na drogę i ruszył w kierunku Niepli. Jego podróż nie trwała długo. Po chwili złodziej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, po czym porzucił swój łup i uciekł. 

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży może być 18-letni mieszkaniec gminy Jasło. Informacja ta potwierdziła się. Policjanci podejrzanego zatrzymali w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejsze kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Odpowie również za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i nierespektowanie wyroku sądu. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że samochód ukradł, ponieważ nie chciało mu się pieszo wracać do domu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ Złomiarz
dnia 26.12.2013, 15:55 · Zgłoś
auta tego pokroju już dawno powinny być na złomie!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 21.12.2013, 22:05 · Zgłoś
I tak sąd nic mu nie zrobi
Odpowiedz
2
@ nike
dnia 18.12.2013, 12:40 · Zgłoś
chrzastówka to... kazdy za kazdym stoi, ale kyos cos duzo wie o tym i moze powiedziec cos komus odpowiedniego ;)
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2013, 17:22 · Zgłoś
[...] w [...] chrząstówce
Odpowiedz
-1
@ dfdf
dnia 17.12.2013, 15:26 · Zgłoś
spadajcie od chrzastówki !!!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 17.12.2013, 14:02 · Zgłoś
Niech się nauczą trzymac kluczyki w domu a nie w samochodzie ! ([...])
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 17.12.2013, 11:25 · Zgłoś
[...]ona robota
Odpowiedz
4
@ xxxx
dnia 17.12.2013, 06:46 · Zgłoś
jak ma sie 7 wyroków i ciocie na komendzie to sie chodzi po wolnosci na ukłądy nie ma rady
Odpowiedz
-2
@ anka
dnia 16.12.2013, 23:26 · Zgłoś
Nie wiem jak można być tak nierozważnym i zostawić otwarte auto i w dodatku kluczyki w stacyjce? Nigdy nie zdarzyło mi się zostawić kluczyki. To jest bardzo nierozsądne.
Odpowiedz
4
@ ciekawy
dnia 17.12.2013, 08:13 · Zgłoś
a zdarzyło Ci się kiedyś auto mieć ?,bo to niezbędne aby można w nim kluczyki zostawić.
Odpowiedz
-2
@ Jasiu
dnia 16.12.2013, 22:18 · Zgłoś
oskarżą go o kradzież złomu...
Odpowiedz
2
@ cx
dnia 16.12.2013, 23:10 · Zgłoś
czemu-to nie bmw ani tez ahudi a4
Odpowiedz
3
@ Mietek
dnia 16.12.2013, 22:08 · Zgłoś
Takich to powinno się izolować od społeczeństwa.
Odpowiedz
3
@ janek
dnia 16.12.2013, 21:32 · Zgłoś
Ciekawe gdzie byli wtedy rodzice.
Odpowiedz
-3
@ yyy
dnia 16.12.2013, 23:11 · Zgłoś
mama ciagnela sasiadowi jak na polke przystało
'
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 16.12.2013, 20:56 · Zgłoś
cba zatrzymuje w jasle...ciekawe..kolejnych
Odpowiedz
1
@ ell
dnia 16.12.2013, 20:13 · Zgłoś
No ma gość przynajmniej fantazję, bo z rozumem to już gorzej... :))
Odpowiedz
0
@ bam
dnia 16.12.2013, 19:57 · Zgłoś
a może na części chciał rozebrać
Odpowiedz
0
@ 123
dnia 16.12.2013, 19:40 · Zgłoś
ten koleś chciał dojechać nim na złom
Odpowiedz
-8
@ Sven
dnia 16.12.2013, 18:36 · Zgłoś
Wątpię czy w dzisiejszych czas ktoś by się pokusił na auto z dziurami to bez sensu...Raczej tutaj jest chęć przejażdżki,a koszt naprawy ogrodzenia będzie większy niż auta.
Odpowiedz
5
@ jest nadzieja,.
dnia 16.12.2013, 18:52 · Zgłoś
@sven- widze ze wizyta u psychiatryka pomaga,sven gratulacje i zycze dalszych sukcesow.powodzenia.
Odpowiedz
9
@ edward wisimulaga
dnia 16.12.2013, 17:57 · Zgłoś
gdybym widzial takie zajscie to by trafil ale do szpitala.co za [...]ek., sprawa jasna ma zawiasy to kwatere ma zapewniona., tylko jestem temu przeciwny niech mu dop min rok ciezkich prac spolecznych i [...]***ek zobaczy jak wyglada zycie.a tak zamkna go i bedziemy utrzymywac takiego delikwenta,ale innym skazanym zrobi prezent akurat na swieta sobie poruch***[...] poprostu margines spoleczny., a poza tematem mam pytanko., apropos jest stomatolog w jasle z ktorego jestescie zadowoleni,.jezeli tak to prosze o adres.,,.
Odpowiedz
1
@ stomatolog
dnia 17.12.2013, 19:15 · Zgłoś
A co? wybili Ci zebt?
Odpowiedz
0
@ gave
dnia 16.12.2013, 17:25 · Zgłoś
i tak to auto sie nadawalo na zlom :P
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 16.12.2013, 17:44 · Zgłoś
genialny...
smiac sie czy zaplakac ??
oj mlodosc ,,,nie robiliscie glupot w zyciu
Odpowiedz
7
@ edward wisimulaga
dnia 16.12.2013, 18:05 · Zgłoś
i co w zwizku z tym? fakt faktem samochodzik tej marki jeszcze troszeczke i bedzie w muzeach,ale w tym przypadku nie liczy sie co [...]L tylko to ze [...] wszedl na teren prywatny i zaje***l.
Odpowiedz
11
@ Qui Pro Quo
dnia 16.12.2013, 15:59 · Zgłoś
"krótkotrwałego użycia"?! a gdyby nie wpadł do rowu to kto wie jak "długotrwałe" byłoby to użycie! Polskie prawo jest żałosne i dlatego bandytów nie przestaje przybywać!
Odpowiedz
-3
@ dot
dnia 16.12.2013, 13:57 · Zgłoś
kolejny jasielski muzgowiec??
Odpowiedz
13
@ osco
dnia 16.12.2013, 15:11 · Zgłoś
ortografia się kłania kolego mózgowcu:D
Odpowiedz
0
@ kk
dnia 16.12.2013, 13:56 · Zgłoś
rodzice pewnie dumni z dziecka- takie sławne że się o nim pisze w internecie;]
Odpowiedz
2
@ Ja
dnia 16.12.2013, 13:51 · Zgłoś
Z tego wniosek,że być dobrym złodziejem to też sztuka,byle kto się nie nadaje!
Odpowiedz
-8
@ TK
dnia 16.12.2013, 13:18 · Zgłoś
16
@ stary
dnia 16.12.2013, 13:11 · Zgłoś
taki młody z takim dorobkiem ??? kandydat do rzędu jak się patrzy.
Odpowiedz
4
@ antybiłgorajczyk
dnia 16.12.2013, 13:16 · Zgłoś
a potrafi w gałę charatać ? Jak tak to sie nadaje
Odpowiedz
3
@ sikor 2
dnia 16.12.2013, 13:09 · Zgłoś
niezły [...]
Odpowiedz
11
@ xyz
dnia 16.12.2013, 12:56 · Zgłoś
w głowie jak w betoniarce...
Odpowiedz
-1
@ wert
dnia 16.12.2013, 12:35 · Zgłoś
Może się jeszcze poprawi. Dajcie jakiś pseudonim adres bo nie wiem na kogo zaadresować Pismo Święte... chyba że od razu na pakę w Roztokach.
Odpowiedz
4
@ aaaaaa
dnia 16.12.2013, 15:18 · Zgłoś
nie poprawi się to już jego 7 auto które ukradł i rozwalił
Odpowiedz
-8
@ piaskun
dnia 16.12.2013, 12:20 · Zgłoś
Hahaha pokolenie GTA
Odpowiedz
7
@ jeżynka:)
dnia 16.12.2013, 12:39 · Zgłoś
Dobrze zaczęta dorosłość - zatrzymane uprawnienie i popełnienie kolejnego.A jeżeli chodzi o zostawianie kluczyków w nie zamkniętym garażu to też bezsens.
Odpowiedz
0
@ tom
dnia 16.12.2013, 13:09 · Zgłoś
no sorry kolego jeżeli on jest z pokolenia gta, to najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz
Odpowiedz
-9
@ piaskun
dnia 16.12.2013, 14:07 · Zgłoś
sory chyba poczuleś sie urażony czyli to ty jesteś tym pokoleniem? dobrze ze ty wiesz o czym piszesz haha...
Odpowiedz
9
@ tom
dnia 16.12.2013, 15:32 · Zgłoś
tak ja jestem tym pokoleniem jak i inne osoby, które grały w to w 97-99 roku, więc sorry, ale pokolenie gta ma już dawno rodziny i dzieci, a ten koleś, to może być co najwyżej pokoleniem teletubisiów
Odpowiedz
9
@ bolo
dnia 16.12.2013, 12:18 · Zgłoś
co za [...]!
Odpowiedz
32
@ olaf
dnia 16.12.2013, 12:17 · Zgłoś
jak by trafił do Niepli to by mu jaja zgnietli :)
Odpowiedz
34
@ falo
dnia 16.12.2013, 13:23 · Zgłoś
chyba że by trafił do Dulki to wtedy by mu jaja przytukli :)
Odpowiedz
15
@ dedo
dnia 16.12.2013, 16:52 · Zgłoś
w Niepli zawsze ciepli:)
Odpowiedz
12
@ Jan Kochanowski
dnia 16.12.2013, 20:02 · Zgłoś
w Jaśle obsmażą mu na maśle...
Odpowiedz
1
@ AUDI
dnia 19.12.2013, 15:28 · Zgłoś
W osobnicy by chodził w spódnicy
Odpowiedz
0
@ sirDonSyfon
dnia 20.12.2013, 20:38 · Zgłoś
a w Chrząstówce się walił po główce...
Odpowiedz
40
@ 123
dnia 16.12.2013, 12:07 · Zgłoś
Zamknąć go puki nikogo nie [...]. Kurator zawiasy mu nie pomogą skoro miał już wyrok.
Odpowiedz
13
@ brrrr
dnia 16.12.2013, 12:05 · Zgłoś
[...]? hehe ;}
Odpowiedz
42
@ antybiłgorajczyk
dnia 16.12.2013, 12:39 · Zgłoś
pokolenie JP - przycpac wypic nie mysleć :-P
Odpowiedz
15
@ wimek
dnia 16.12.2013, 12:52 · Zgłoś
fan Jurasa "róbta co chceta " :)
Odpowiedz
1
@ murfel22
dnia 17.12.2013, 19:20 · Zgłoś
jak by ci przetracil konczyny to bys tak nie pisal [...]
Odpowiedz
0
@ AUDI
dnia 19.12.2013, 15:27 · Zgłoś
Osiemnaście lat ma i już sądowy zakaz prowadzenia pojazdu? Pewnie tak było ze tuz po odebraniu prawa jazdy na drugi dzień go stracił
Odpowiedz
-1
@ opl 21
dnia 20.12.2013, 22:12 · Zgłoś
żadnego prawka nie miał to co głupoty gadasz nic nie wiesz to co głupoty piszesz
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.