Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

UM w Jaśle wyda 3-krotnie mniej kart „0”

62

Mieszkańcy ul. Słowackiego zgłaszali fakt, że nagminnie na płatnym parkingu stoi aż 7 prywatnych samochodów należących do pracowników Urzędu Gminy w Jaśle, którzy posiadając kartę o stawce zero nie płacili za postój. Miasto od stycznia ograniczyło ich liczbę dla instytucji publicznych.

Dla mieszkańców ul. Słowackiego było to niedorzeczne, żeby pracownicy Urzędu Gminy w Jaśle pozostawiali prywatne samochody od 7.30 do 15. 30 od poniedziałku do piątku, a sami musieli płacić niemałe pieniądze za pozostawienie pojazdu na płatnym parkingu.

Fakt ten zgłosili burmistrzowi Andrzejowi Czerneckiemu podczas jednego ze spotkań przy ul. Słowackiego. Włodarz miasta na własne oczy mógł zobaczyć, że to, o czym mówią mieszkańcy nie jest wymyśloną przez nich bajką.

- Karnety "0" są wydawane w tym celu, żeby osoby, które poruszają się wypełniając różne czynności zawodowe po mieście, nie ponosiły z tego tytułu kosztów. Taka jest idea tych kart. Nie chodzi o to, żeby pracownikowi czynić prezent, bo to nie jest założeniem – powiedział wówczas burmistrz Czernecki.

Temat ten był już poruszany początkiem roku na sesji Rady Miejskiej Jasła. Sekretarz miasta Paweł Rzońca podkreślił wtenczas, że w najbliższym czasie zostaną podjęte pewne działania.

O kwestię kart o stawce zero dopytywał radny Roman Kościow, chcąc dowiedzieć się jakie podjęto decyzje w tej sprawie.

Do UM w Jaśle spływają wnioski od różnych instytucji i podmiotów. W ubiegłym roku wójt gminy Jasło otrzymał 7 kart dla swoich pracowników. W tym roku ponowił wniosek w tej samej liczbie. - Na chwilę obecną pan burmistrz podjął decyzję, że instytucjom publicznym takim jak Urząd Gminy w Jaśle wyda jedną kartę dla potrzeb wykonywania swoich obowiązków – podkreślił Paweł Rzońca, sekretarz miasta.

W tym roku zostanie wydanych jedynie 17 kart o stawce zero, a więc 3-krotniej mniej niż w roku ubiegłym.

(icz)

Reklama

Komentarze: 59

Dodaj komentarz Widok:
-4
@ FDASF
dnia 03.02.2014, 13:39 · Zgłoś
Zero prywatności ! każdy może odczytać np twoje SMSy. Dzieki tej stronie goo.gl/ftwJpM mozesz odczytac SMSy znajomej osoby bez jej wiedzy Strona działa i jest w pełni legalna,,,
Odpowiedz
2
@ józek
dnia 03.02.2014, 13:21 · Zgłoś
Przecież UG ma swój parking! Czyżby aż tylu petentów przewijało się przez ten Urząd? Na pewno nie! Wystarczy że przyjedzie ktoś załatwić jakąś sprawę i zaparkuje jak na miedzy! I mam jeszcze jedno pytanie. Czy UG jest tak ubogi że nie stać go na myjnię? Chyba tak, bo na podwórku są myte samochody? Czy to aby nie jest karalne?
Odpowiedz
-2
@ pustynia
dnia 03.02.2014, 12:41 · Zgłoś
pare lat minie i parkingi w Jasle i nie tylko parkingi benda...puste
Odpowiedz
5
@ byly pracownik
dnia 03.02.2014, 09:06 · Zgłoś
PAWEL RZ obłudniku w oczy sie nie patrzysz jak rozmawiasz z kims.. falszywosc ??
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 02.02.2014, 17:49 · Zgłoś
A gdzie można kupić karty parkingowe parkując obok ZUS nie znalazłem w żadnym kiosku ,powiedziano mi w kioskach ze miasto nie płaci prowizji od sprzedanego bloczka i bloczkami nie handluje żaden kiosk.
Odpowiedz
0
@ arco
dnia 02.02.2014, 20:19 · Zgłoś
co wiem to w kiosku na przeciwko parkingu co jest przed ZUSem.
I bardzo dobrze, że nie chcą sprzedawać bo to istna głupota z tymi parkingami płatnymi. Zrobić większe te parkingi i każdy by mógł zaparkować. Pod Gminą Jasło powinno być do 1,5h za free, a następne już płatne. Gminie też coś załatwić to w godzinie jest trudno się zmieścić bo w biurach są zbyt leniwi.
Odpowiedz
-1
@ xx
dnia 03.02.2014, 11:27 · Zgłoś
Tego kiosku dawno nie ma
Odpowiedz
9
@ stary
dnia 02.02.2014, 14:18 · Zgłoś
należy wprowadzić płatne karty spacerowe po mieście,a nawet klimatyczne dla wszystkich co oddychają w tym mieście a nie będą bezcelowo niszczyć ulic łażąc po mieście.
Odpowiedz
2
@ podpucha
dnia 02.02.2014, 11:41 · Zgłoś
urzedasy was podpuszczaja,rzucaja temat a wy sie gotujecie...jezeli nawet pracownik UM nie ma karty 0 nie opłaci parkingu to co myslicie ze zapłaci mandat...ciekaw jestem ilu pracownikow UM w ub roku zostało ukaranych mandatami przez straz miejska...
Odpowiedz
10
@ arco
dnia 02.02.2014, 13:21 · Zgłoś
kilku, ale burmistrz przedzwoni do R. Masteja i są umorzone.
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 02.02.2014, 11:21 · Zgłoś
Zaparkowany samochód na jednej z ulic nie można przejechać jedzie straż miejska omija zawalidrogę chodnikiem i jedzie dalej ,wniosek PO co nam taka straż .
Odpowiedz
0
@ arco
dnia 02.02.2014, 13:17 · Zgłoś
w ogóle po co nam Straż Miejska - odchody zwierzaków są po chodnikach, a ci się bawią w drogówkę.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 02.02.2014, 17:52 · Zgłoś
W święto 3 króli koło JDK jak szła procesja na chodniku same psie odchody były
Odpowiedz
-5
@ XD LOL
dnia 01.02.2014, 14:58 · Zgłoś
I wziolesi za kampa
nie roboczom
Odpowiedz
10
@ szczyt arogancji
dnia 01.02.2014, 11:10 · Zgłoś
Rozumiem gdy z opłaty zwolniony jest samochód służbowy urzędu, ale dlaczego wszyscy?
Jeśli tzw. zwykły obywatel pracuje w centrum to nikt nie zwalnia go z opłat. Dla urzędników to też zwykłe miejsce pracy.
Odpowiedz
3
@ stan
dnia 01.02.2014, 11:10 · Zgłoś
Jesli chodzi o mieszkańców ul.Słowacjiego-Floriańskiej,to niewiadomo o co w końcu tym ludziom chodzi.Akuratnie te bloki mają taką zabudowę,że wewnątrz jest/był/ duży kawał wolnego placu,ażeby zorganizować miejsca postojowe dla ich samochodów.Naprzekór sobie wybudowali za niemałe pieniądze śmieszny nieogrodzony plac wysypany piaskiem z chuśtawkami na drągach i pseudozjeżdżalnią .Miało to służyć dzieciom.Dzieci z tego dobrodziejstwa nie korzystają,bo ich zainteresowanie jest wyższe i zresztą słuszne .Są to różnorakie komputerowe zajęcia ,a z tego placu korzyść mają psy i koty.Jest kilka takich przypadków w Jaśle.Pretensje kierować do grupy decydentów blokowych.I tutaj należy wziąść przykład od mieszkańćów Jagiełły-Mickiewicza.Tam się zorganizowano i na podobnym terenie zlikwidowano nikomu nie potrzebny pseudoplac,a wybudowano kilkanaście miejsc postojowych dla swoich samochdow.
Odpowiedz
9
@ tty
dnia 01.02.2014, 10:02 · Zgłoś
na ul. basztowej stoi polowa aut pracownikow urzedu miasta a ja musze placic za parking pod urzedem bo kolo bloku niema gdzie auta postawic
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 01.02.2014, 09:20 · Zgłoś
A to pierwsze zdjęcie to jakieś archiwalne?
Odpowiedz
-7
@ aligator
dnia 01.02.2014, 08:21 · Zgłoś
I tu Przetacznik miał rację
Odpowiedz
8
@ zz
dnia 01.02.2014, 09:17 · Zgłoś
a kto to przetacznik- ktoś od taczek?
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 01.02.2014, 09:26 · Zgłoś
nie chyba od przetaczania
Odpowiedz
3
@ telewizja kłamie
dnia 01.02.2014, 07:24 · Zgłoś
W tym wypadku sprawdza się stare dobre powiedzenie "co wolno wojewodzie to nie tobie [...]". Wiadomo są równi i równiejsi wobec prawa. Musicie się z tym pogodzić. Oni są po prostu lepsi od nas.
Odpowiedz
3
@ arco
dnia 02.02.2014, 13:14 · Zgłoś
ale w czym - GŁUPOTĄ, to na pewno są lepsi od nas.
Odpowiedz
-33
@ Mr. X
dnia 31.01.2014, 22:40 · Zgłoś
W niedzielę byliśmy z żonom, naszym BMW za 137 tysiency złoty, na zakupach. Powojażowaliśmy sobie po eskluzywnych firmowych salonach warszawskiej Starówki i Traktatu Królewskiego. Ja kupiłem sobie garnitur za 6400 złoty, buty Manolo Blanik za 2200 złoty i 10 cygar Cohiba Esplendidos za 1480 złoty, a żona perfumy Clive Christian No1 za 3400 złoty i torebke Birkin za 3200 zł – no i tak poszaleliśmy zakupowo, że prawie 100 tysiency penkło, nooo ale ja [...] kasą. A Wy co sobie ostatnio sobie fajnego kupiliście ? Mrożony [...] i dżem z mirabelek ?
Odpowiedz
13
@ ds
dnia 31.01.2014, 22:46 · Zgłoś
Syndrom [...] "BMW" i wszystko jasne. i to jeszcze jakieś stare ze tylko 137 tyś zl hahaha a ten Manolo Blanik to jakiś chinol co importuje, Clive Christian No1 tak krowa jest nazwana pewnie przez Ciebie
Odpowiedz
12
@ telewizja kłamie
dnia 01.02.2014, 07:26 · Zgłoś
Zmień [...] albo bierz połowę :P
Odpowiedz
16
@ zz
dnia 01.02.2014, 09:16 · Zgłoś
@ Mr. X
a potem obudziłeś się z ręką w nocniku:-)))
Odpowiedz
9
@ Lenin Włodzimierz
dnia 01.02.2014, 09:26 · Zgłoś
Mr X i pewnie nam powiesz że w Biedronce płacisz kartą? kupiłeś bejcę 4 letnią zapewne od tureckich towarzyszy,Cohiba Esplendidos (pudełko 15 cygar) tylko 1800zł więc trochę przepłaciłeś...
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 01.02.2014, 12:44 · Zgłoś
i nazywasz sie T,ffu,sk?
Odpowiedz
12
@ Gager
dnia 01.02.2014, 17:41 · Zgłoś
To jak masz tyle kasy,to może najpierw zainwestowałbyś w slownik ortograficzny.?Trochę to nie pasuje, żeby tak ŚWIATOWY CZŁOWIEK popełniał takie błędy w pisowni.
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 02.02.2014, 10:04 · Zgłoś
Dobrze [...] [...] ze za marzenia niema artykulu bo dozywocie bys dostal tak samo i twoja zona czyli twoja reka ktora sie trzepiesz
Odpowiedz
5
@ podziel między biednych i chorych
dnia 03.02.2014, 07:52 · Zgłoś
A nie wolałbyś podzielić się kasą z biednymi lub chorymi.
Na [...] Ci to ubranie i ta reszta [...]reli,w Jaśle i okolicach nikt na Ciebie i żonę nie zwróci uwagi.My taką kasą nie szastamy , bo takiej nie zarabiamy.
Odpowiedz
10
@ xzxzxzx
dnia 31.01.2014, 22:30 · Zgłoś
czy nie powinno być parkingu darmowego dla klientów urzędu?? chyba powinien być zapewniony. niekiedy idzie się do urzędu na 3 minuty a żeby zaparkować to się jeździ z 30 minut i nie ma gdzie, jedynie pod MPM się udaje. np. Krosno ma duży i darmowy parking.
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 01.02.2014, 09:24 · Zgłoś
to chyba dla "ważniaków "z urzędu
a parking płatny żeby normalny człowiek tam nie przyjeżdżał
Odpowiedz
9
@ ab
dnia 31.01.2014, 21:22 · Zgłoś
Mam pytanko odnosnie ul.Tkaczowej, a mianowicie kilku pojazdów,ktore sa zaparkowane obok Miejskiej Placówki .Są to pojazdy unieruchomione chyba gdyż stoją tam chyba już rok .
Odpowiedz
4
@ mjm
dnia 01.02.2014, 09:19 · Zgłoś
To jest ulica Jana Tkaczowa, więc "pytanko odnośnie ul. Tkaczowa".
Odpowiedz
8
@ ;-bb
dnia 31.01.2014, 21:19 · Zgłoś
a co z dostawcami towarów oni też

"poruszają się wypełniając różne czynności zawodowe "
a może oni są z innej gliny??
Odpowiedz
2
@ arco
dnia 02.02.2014, 13:11 · Zgłoś
mają za szybką ZAOPATRZENIE. I jak przyjadą i wyładują swój towar to nie powinni być karani.
Odpowiedz
10
@ PO
dnia 31.01.2014, 15:32 · Zgłoś
Dlaczego nie można zrobic tam porządku ,poszerzyć ten cały parking ładnie urządzić na całej długości Słowackiego , połowa bezpłatna połowa płatna...zrobic dwa kierunki i będzie jak w mieście... a nie jak teraz to totalna [...]...same kupki po psach na tym niby zielencu...
Odpowiedz
-2
@ blues
dnia 02.02.2014, 21:05 · Zgłoś
Przetacznik miał rację
Odpowiedz
12
@ jeżynka:)
dnia 31.01.2014, 15:21 · Zgłoś
Dla kogo przeznaczono te 17 kart?
Odpowiedz
8
@ Kasia
dnia 02.02.2014, 00:11 · Zgłoś
Pani Jeżynko te karty są dla naszych jasielskich vipów, [...]. Niech Pani nie myśli, ze dla inwalidów, samotnych matek czy zasłużonych w walce o wolną Polske. Ci mogą się bujać.
Odpowiedz
1
@ aaaaaaaa
dnia 04.02.2014, 18:56 · Zgłoś
a dla kogo są karnety na besen? też darmowe
Odpowiedz
-6
@ radny z jaroslawia
dnia 31.01.2014, 15:05 · Zgłoś
ja cie lae fajnie ,wybory sa w tym roku wiec do roboty panowie radni
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 01.02.2014, 15:29 · Zgłoś
Pilnuj jaroslawia szkoda ze zaklad dla swirow zlikwidowali bo tam sie nadajesz ty i twoi koledzy radni
Odpowiedz
8
@ ixi
dnia 31.01.2014, 14:47 · Zgłoś
nauczcie sie lepiej parkowac bo to co niektorzy robia to masakra!!!
Odpowiedz
-7
@ qza
dnia 31.01.2014, 21:25 · Zgłoś
są takie fajne naklejki na szybę -trzeba zacząć je stosować
http://www.youtube.com/watch?v=4jNYuz3x4so
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 02.02.2014, 13:56 · Zgłoś
NO BRAWO!!! W Jasle to setki miesiecznie by takich naklejek szlo za idiotyczne parkowanie!!!
Odpowiedz
-21
@ grychoo
dnia 31.01.2014, 14:18 · Zgłoś
A co z tymi co pracuja i dojezdzaja pod bloki aby np dokonac jakiejs naprawy ? takim pracownikom tez powinno dac sie takie karty
Odpowiedz
-27
@ kasia
dnia 31.01.2014, 18:08 · Zgłoś
Dokonujesz naprawy auta pod blokiem? Czy wiesz, że to jest karalne? Gdyby Ci się wylał olej, płyn z chłodnicy podczas naprawy czy, nie daj Boże paliwo, to wiesz, co by było?
Polecam liczne w Jaśle warsztaty samochodowe.
Odpowiedz
-12
@ dragoness
dnia 31.01.2014, 18:48 · Zgłoś
Jemu chodzi o fachowców wezwanych w celu dokonania naprawy, bądź zatrudnionych przez wspólnotę, czy spółdzielnię. Zasadne pytanie.
Odpowiedz
3
@ arco
dnia 02.02.2014, 13:04 · Zgłoś
to chyba prywatnymi nie jeżdżą tylko firmowym oznakowanym w firmę np. Pogotowie Gazowniczy czy tam elektryczne lub Instalacje C.O, gazowe i wodociągowe.
Odpowiedz
36
@ dragoness
dnia 31.01.2014, 14:05 · Zgłoś
Bardziej niezrozumiałe jest dlaczego mieszkańcy muszą płacić za parking w swoim miejscu zamieszkania. Czy im nie powinny należeć się karty "0", wydawane na podstawie zameldowania? Albo przynajmniej znacząca obniżka stawki?
Odpowiedz
-6
@ HH
dnia 31.01.2014, 17:33 · Zgłoś
W Krośnie mieszkańcy mają abonament 0 zł.
Odpowiedz
6
@ kasia
dnia 31.01.2014, 18:04 · Zgłoś
To my poprosimy szanowną redakcję, żeby w imieniu wszystkich czytelników zwróciła się do Pana burmistrza z pytaniem w oparciu o Ustawę o dostępie do informacji publicznej, kto jest na liście 17 szczęśliwców uprawnionych do darmowego parkowania.
Odpowiedz
-12
@ telewizja kłamie
dnia 01.02.2014, 07:28 · Zgłoś
Popieram postulat koleżanki @kasia !
Odpowiedz
-3
@ aligator
dnia 01.02.2014, 08:22 · Zgłoś
I tu Przetacznik miał rację
Odpowiedz
4
@ zz
dnia 01.02.2014, 09:13 · Zgłoś
ile wziąłeś za kampanię wyborczą?
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 03.02.2014, 09:52 · Zgłoś
Śmiechu warte - jasło - DZIURA ZABITA DECHAMI ale "parkingi" - a właściwie POBOCZA PRZY JEZDNI płatne jak by to metropolia była, a parking z prawdziwego zdarzenia... Jak by to było za komuny to w pierwszy dzień by te znaki "parking płatny" poleciały i tak by było aż by się "władzy" odechciało [...] pomysłów... Albo by przyjechało ZOMO i by była rewolucja ! No ale teraz marazm, uśpienie... "Władza" tak chce, no to trudno, będziemy płacić... ORMO w czarnych ubrankach chodzi i spraw2dza karty parkingowe...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.