Umowa koalicyjna podpisana
Zawiązana w ubiegłym tygodniu koalicja pomiędzy Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym oraz Porozumieniem Samorządowym Podkarpacia została wczoraj sfinalizowana. W dokumencie strony wyraziły wolę wspólnego tworzenia Zarządu Powiatu Jasielskiego i prezydium Rady Powiatu w przyszłej kadencji.

- Wspólnie chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność za rozwój powiatu jasielskiego i pomyślność jego mieszkańców – mówi nam Adam Kmiecik, starosta jasielski. Nie chce jednak zdradzić szczegółów porozumienia. Poznamy je dopiero na I sesji Rady Powiatu Jasielskiego, która zostanie zwołana w połowie grudnia. Wtedy też zostanie wybrany nowy wicestarosta oraz etatowy członek zarządu. A do tego czasu będzie funkcjonował dotychczasowy zarząd.

(kp)
