Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Upadek Huty Tarnowiec pod okiem prokuratury?

105

Na początku lipca pisaliśmy o upadającej Hucie Szkła w Tarnowcu. Mamy w tej sprawie nowe informacje. Sprawa sprzedaży Huty Szkła i późniejsze działania zarządu trafiły do prokuratury.

16 lipca odbyło się spotkanie z pracownikami Huty Szkła Tarnowiec, na którym był poseł Bogdan Rzońca. Pracownicy zakładu boją się o swoją przyszłość i zaległe wypłaty, oraz odprawy, które mają dostać, jeśli złożyli wypowiedzenie z upadającej firmy. O sprawie pisaliśmy na początku lipca: w kwietniu, kiedy pracowników huty przejęła firma Royal zaczęły się problemy finansowe zakładu. Od 2 miesięcy pracownicy nie otrzymali pensji i rozpoczęli składanie wypowiedzeń żądając jednocześnie od pracodawcy świadectw pracy. Na początku lipca odbyły się dwa spotkania z prezesem firmy Bogdan Kasprzyk. Na pierwszym z nich pracownicy dowiedzieli się, że prezes walczy o strategicznego inwestora dla zakładu. Na kolejnym natomiast, że będzie przygotowywany wniosek o upadłość największej firmy w gminie Tarnowiec.

- Nie może być tak, że ponad 100 pracowników traci nagle miejsca pracy przez nieudolne, według mnie zaplanowane szkodliwe działania Zarządu spółki, dlatego 17 lipca 2012r. do Prokuratury Rejonowej w Jaśle złożyłem zawiadomienie o prawdopodobnym celowym działaniu Zarządu firmy Huta Szkła Tarnowiec na szkodę pracowników – powiedział nam poseł Bogdan Rzońca.

Poseł wystosował pismo do Prokuratury Rejonowej w Jaśle w sprawie prawdopodobnego celowego działania Zarządu firmy, Huta Szkła Tarnowiec na szkodę pracowników tej firmy polegającej na: niemożliwości uzyskania świadectwa pracy przez pracowników od firmy Royal i Huty Szkła Tarnowiec skutkującym niemożliwością zarejestrowania się w urzędzie pracy jako bezrobotni; braku wynagrodzenia za przepracowane dni w maju i czerwcu 2012 roku; okolicznościach przeniesienia pracowników do firmy Royal.

Została również skierowana skarga do Komisji Nadzoru Finansowego. Minister Pracy i Polityki Społecznej, który przygotowuje odpowiedź dla pracowników, w jakim trybie pracownicy mogą otrzymać środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

- Prezes spółki oraz firma Royal odbijają piłeczkę raz na jedną raz na drugą stronę, aby zyskać czas, a pracownicy nie mogą otrzymać świadectw pracy, bez których nie mogą starać się o zasiłek, bądź też zarejestrować się jako osoba bezrobotna – dodaje poseł Rzońca.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 104

Dodaj komentarz Widok:
0
@ przeczytaj
dnia 27.07.2012, 21:21 · Zgłoś
dla tych co myślą

[...]
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 26.07.2012, 14:15 · Zgłoś
Kiedyś może wytłumaczę Ci co jest z Rzońca nie tak, tylko czy będziesz chciała zrozumieć...
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 24.07.2012, 17:34 · Zgłoś
Czy ktoś się orientuje,czy są juz pierwsze aresztowania, czy ABW, CBŚ i CBA wkroczyło już do siedziby firmy i zabezpieczyło dokumenty ??? W końcu poszedł już donos do prokuratury...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.07.2012, 14:13 · Zgłoś
Dlaczego nazywasz to donosem? Czyżbyś był jakoś związany z właścicielem?
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 25.07.2012, 15:42 · Zgłoś
przecież to co złożył to doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa to jak to miałem nazwać ???
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 26.07.2012, 10:03 · Zgłoś
W szkole tłumaczę, że donos jest anonimowy i przeważnie złośliwy, jak i Twoje komentarze. Może pracownicy z Tarnowca powinni poprosić o interwencję p. Górczyka? Wtedy nie miałbyś problemów.
Odpowiedz
-1
@ eko
dnia 22.07.2012, 15:49 · Zgłoś
Nie ma sie co dziwic ze wszystko w tej gminie upada przeciez to [...] i wszyscy mysla ze im sie nalezy ruszcie tylki pracy nie brakuje tylko trzeba jeszcze chciec.
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 22.07.2012, 23:44 · Zgłoś
no co Ty ??? Boguś pewnie im nagadał, że się należy !!!
Odpowiedz
2
@ Paula
dnia 23.07.2012, 14:31 · Zgłoś
Nie brakuje pracy, gdzie Ty żyjesz, że tak uważasz. Według Ciebie ludziom przed 50 lub po jest łatwo znaleźć cokolwiek bez znajomości. Gdyby dostęp do pracy dla nich i młodych był dobry nie musieliby wyjeżdżać za granicę.
Odpowiedz
5
@ beniu
dnia 22.07.2012, 13:11 · Zgłoś
Wybraliście PO to macie :) szkoda mi tylko tych co głosowali na inną partię :) Tusk i ta [...] chcą skończyć podkarpacie przez to że nie mieli poparcia w wyborach. Gdzie nie patrzyć to w naszych rejonach coś upada coś bankrutuje albo coś zostaje przeniesione do Warszawy...
Odpowiedz
1
@ A tam
dnia 21.07.2012, 17:09 · Zgłoś
Druga ta mniejsza, huta z Tarnowca też nie pracuje, pracownicy też chyba bez wypłat ...,li
Odpowiedz
1
@ F
dnia 21.07.2012, 17:47 · Zgłoś
i to ten sam właściciel
Odpowiedz
1
@ Młody
dnia 21.07.2012, 16:05 · Zgłoś
Może się mylę ale wydaje mi się,że tam gdzie rządzi PiS i czarni tam jest największa bieda. Przecież w gminie Tarnowiec nie pozostanie już żaden zakład (normalnie zatrudniający) młodzi stąd wyjeżdżają a przecież to tutaj jest żelazny (czyt. ciemny) elektorat. Owieczki są po to żeby je doić.
Odpowiedz
6
@ PiS-man
dnia 21.07.2012, 19:38 · Zgłoś
I świetnie młody sądzisz, dlatego pracy szukaj w Jaśle, gdzie PiS nie rządzi :D
Odpowiedz
-4
@ tom
dnia 21.07.2012, 15:53 · Zgłoś
dorabia sie na nieszczesciu ludzi zTarnowca. Znow pojedzie po gorzalce ?
Odpowiedz
0
@ F
dnia 21.07.2012, 17:47 · Zgłoś
jeszcze erko i eko-karpaty zostało. Tyle
Odpowiedz
3
@ y
dnia 21.07.2012, 15:32 · Zgłoś
nie wszyscy mogą pływac tak jak on
Odpowiedz
1
@ tom
dnia 21.07.2012, 10:04 · Zgłoś
Rzonca oddaj czesc swojej tlustej pensji tym biedakom . Bo siorbiesz z 15k zl mc
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 21.07.2012, 11:48 · Zgłoś
zapomniałeś o 40 tyś rocznie z Jafaru i to za pół etatu :)
Odpowiedz
1
@ F
dnia 21.07.2012, 12:36 · Zgłoś
już widać jak cię zazdrość ściska że facet się dorobił. Było się uczyć, iść do polityki zrobić coś, a nie siedzieć przed komputerem i pisać jakieś bzdety.
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 21.07.2012, 17:52 · Zgłoś
w końcu jakiś [...] zauważył, że w tym kraju do polityki idą aby się dorobić :)
Odpowiedz
3
@ RON
dnia 21.07.2012, 08:30 · Zgłoś
co sie ludziska podniecacie ze rzonca zlozyl doniesienie do prokuratury to nic nie da pamietacie jak rzonca razem z zajacem zamkneli plyty wiurowe w jasle i wtedy na bruk poszlo 600 pracownikow i jakos rzonca sie za nimi nie ujmowal to wszystko co pis robi to na pokaz a odnosnie huty tarnowiec jak mozna produkowac i sprzedawac ponizej kosztow to przeciez w gospodarce wolnej musieli upasc i nic wielkiego sie nie stalo to jest normalne na wolnym rynku tylko urzedy nie padaja bo sobie podniosa podatki i jakos zyja a rzonca niech sobie da spokoj z ta ochronka dla ludzi on nic nie moze a ostatnio w sejmie jak glosil brednie z trybuny sejmowej to wszyscy sie smieja do dzisiaj z jego wystapienia tak gadal pod nosem jakby nie mial zebow haha ale mamy posla a raczej osla
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 21.07.2012, 17:53 · Zgłoś
jaki elektorat taki poseł :)
Odpowiedz
2
@ byly pracownik
dnia 21.07.2012, 21:10 · Zgłoś
Ja jestem a raczej byłem pracownikiem huty i bardzo cenie pana Rzonce za to ze jako jedyny zainteresował sie zwykłymi prostymi ludzmi. Tu nie chodzi o same zwolnienia bo ludzie zwalniaja sie sami tylko chodzi o ogromne przekrety, niewydanie swiadectw pracy i niewypłacenie pieniedzy za dwa miesiace.
Żaden inny poseł czy z PO czy z SLD czy innej parti nie zainteresował sie co sie dzieje tylko pan Bogdan przyjechał wysłuchał nas co sie dzieje i zaczął działac.
Odpowiedz
-4
@ ???
dnia 21.07.2012, 22:57 · Zgłoś
mam nadzieję, że polaliście mu bo dobrze gadał ?
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 22.07.2012, 10:04 · Zgłoś
Kolejny z tych, co to wpierw idzie ogromny [...], a za nim mały, nijaki człowieczek...
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 22.07.2012, 19:40 · Zgłoś
już [...] ???
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 22.07.2012, 23:17 · Zgłoś
Strasznie jesteś [...] prymitywny...
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 22.07.2012, 23:42 · Zgłoś
[...] to sobie w Brzyskach poszukaj, będziecie sobie mogli z dziubków wyjadać...
Odpowiedz
8
@ 4nubis
dnia 21.07.2012, 06:53 · Zgłoś
"Ekonomiści wszelkiej maści,
Pryszczaci chłopcy z upeeru,
Balcerowicza entuzjaści,
Lobbyści od deweloperów,
Wolnorynkowych [...] banda,
Co "socjal" pragnie wziąć pod lupę,
[...] z kapitalistycznego szamba,
Całujcie mnie wszyscy w ...

Eksperci FORu, Lewiatana,
[...] londyńskiej finansjery,
Sfora [...] przepłacana,
Strojna w krawaty i gajery,
Deregulacyjni cwaniacy,
Co chcecie likwidować UPe
Brzuch pasąc kosztem ludzi pracy,
Całujcie mnie wszyscy w ...

Wąsaci polscy biznesmeni,
Co z trudem pchacie firmę marną,
I wciąż jesteście oburzeni,
Że nie chcę robić za półdarmo,
I wy, karbowi z korporacji,
Każdy z kredytem na chałupę,
Spece od racjonalizacji,
Całujcie mnie wszyscy w ...

Gowiny chore z nienawiści,
Co nocą krzyk zarodków słyszą,
Na wpół chrześcijanie, pół faszyści
Co żądzą krwi i jadem dyszą
Hołownie cywilizowane,
Dialogu przepełnione duchem
(bo fobie lepiej maskowane),
Niech mnie całują wszyscy w ...

I wielkomiejskie wy hipstery,
(połowa Žižka ma pod [...])
Wy, co was brzydzą pegieery,
Bo bieda, [...], chleb z kiełbasą,
Mamlecie coś o tkance miejskiej,
W dzielnicy, co od dawna [...].
Więc razem z bęcwałami z Wiejskiej
Całujcie mnie wszyscy w ...

Sumień narodu budziciele
I miłośnicy Pinocheta
([...] samogwałciciele
walczą z komuną sprzed peceta),
Zaplute narodowe [...]e,
Co ojczyźnianą sadzą [...],
Z kościelnych krucht dewotek roje
Całujcie mnie wszyscy w ...

Item biurowa klasa średnia
(każdy się robi na burżuja),
ta wykształcona, nowoczesna,
(jeden w drugiego kawał ...),
Wiejskiego się pozbyli [...]:
Clubbing, garnitur, Ipad, skuter-
Na mózgu kożuch [...]
Całujcie mnie wszyscy w ...

I wy [...] alfa samce,
Co dumę swą trzymacie [...]
(mózgi prawdopodobnie tamże),
I grillujecie w [...] daczach,
Zakompleksieni tatusiowie
(każdy to drugi Gary Cooper),
Aut posiadaczy całe mrowie,
Całujcie mnie wszyscy w ..."
Odpowiedz
9
@ wojtq
dnia 20.07.2012, 21:56 · Zgłoś
I jak nie pałam zachwytem do PiSu tak WIELKIE BRAWO panie Bogdanie.
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 21.07.2012, 09:38 · Zgłoś
Tak Bodganie, a gdzie byłeś Ty i Zając jak zamykano Furnel ??? Ile to ludzi straciło pracę ? 600 czy więcej ? Czy pisałeś wtedy listy do prokuratury ? Bodgan, gdzie wtedy byłeś ???
Odpowiedz
2
@ F
dnia 21.07.2012, 12:35 · Zgłoś
a ty gdzie wtedy byłeś, było iść do polityki a nie biadolić na forum
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 21.07.2012, 12:41 · Zgłoś
Jak nie znasz sytuacji huty i co tam sie dzieje to sie nie odzywaj są wielkie kłamstwa wprowadzanie pracownikow w bląd itd. Nie zycze ci zebys miala takze taka sytuacje ze nie otrzymasz wyplaty za 3 miesiące i nie dostaniesz swiadectwa pracy zeby wziąśc kuronia
Odpowiedz
8
@ xcx
dnia 20.07.2012, 21:05 · Zgłoś
powinna pomóc ta od palikota.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 18:08 · Zgłoś
3
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 20.07.2012, 20:34 · Zgłoś
zamiast biadolić na forum czas się skrzyknąć w nowy ruch społeczny i mieć w końcu realny {nie wirtualny} wpływ na to co dzieje się w tym chorym kraju...
moja propozycja - opracowanie statusu organizacji,np{ stowarzyszenia zagrożonych i wykluczonych społecznie - nie ze swej winy} rejestracja w sądzie, pozyskanie środków państwowych na działalność { inni ją znajdują na tzw. działanie na "naszą rzecz" np. wszelkiego rodzaju fundacje } - o ile większe środki powinniśmy pozyskać jako organizacja znająca sprawę z autopsji...a wtedy będą musieli się z nami liczyć ...
Odpowiedz
9
@ Anka
dnia 20.07.2012, 20:33 · Zgłoś
Oby pracownicy huty dożyli takich czasów, kiedy role się odwrócą i pan prezes Kasprzyk nie będzie miał jak związać końca z końcem.
Odpowiedz
6
@ józiek
dnia 21.07.2012, 07:47 · Zgłoś
Nic się takiego nie stanie,bo menager,to menager.On pójdzie uzdrawiać następny zakład
Odpowiedz
2
@ F
dnia 20.07.2012, 20:13 · Zgłoś
A może Pani Alicja Zając coś pomoże w tejże sprawie? Gdzie reszta polityków z Jasła?
Może ktoś w końcu ruszy głową i pomoże tym biednym ludziom! Wybory niedługo więc może się wykażecie szanowni politycy?
Podziękowania dla Pana Rzońcy że jako jedyny coś zrobił!
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 21.07.2012, 09:33 · Zgłoś
a co zrobił ??? Efekt będzie taki sam jakby postawił stolca z rana. I za to dzięki ??? Że przyjechał , pokazał zatroskaną ( ? ) twarz, walnął parę frazesów ??? Buhahahah, on bardzo dobrze wie, że NIC nie jest w stanie zrobić.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 17:11 · Zgłoś
A może Ty coś zrobisz? Bo na razie dużo ryczysz, to może dasz trochę mleczka, dla odmiany?
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 21.07.2012, 17:44 · Zgłoś
Cenię konkrety a nie bicie piany. O mnie się nie martw, co trzeba to robię a nie udaję obrońcę uciśnionych dla lansu.
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 21.07.2012, 19:34 · Zgłoś
Oprócz ujadania nic nie robisz, więc niczym nie jesteś w stanie się pochwalić. Wystarczy rzucić ci kość z napisem "PiS, Rzońca" i zaczynasz ujadać. Ot, taki przydomowy kundelek...
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 21.07.2012, 22:54 · Zgłoś
dla mnie poza wydmuchaniem słusznego wyniku na alkomacie to nie zrobił NIC.
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 22.07.2012, 09:59 · Zgłoś
A kogo obchodzą twoje opinie? Kim ty jesteś bycie internetowy?
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 22.07.2012, 19:39 · Zgłoś
skocz i [...] mu rowa wazeliniarzu a po drodze kup flaszkę :)
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 22.07.2012, 23:15 · Zgłoś
Twój prymitywizm jest rozczarowujący...
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 22.07.2012, 23:41 · Zgłoś
a twój powala...
Odpowiedz
12
@ xx
dnia 20.07.2012, 20:01 · Zgłoś
dobrze że Pan Rzońca to zgłosił do prokuratury, jeszcze media niech dokładnie prześwietlają tę sprawę. To kpina że od tylu lat ta firma świetnie dziala, a tu jakiś [...] wszystko psuje w dwa miesiące i firma upada a setki osób nie mają środków do życia!!!
Odpowiedz
16
@ do XX
dnia 20.07.2012, 21:54 · Zgłoś
Współczuję pracownikom huty i naprawdę żal mi tych oszukanych ludzi. Natomiast mam duże wątpliwości czy to pismo do prokuratury jest zasadne i coś zmieni.
Odpowiedz
-5
@ ???
dnia 21.07.2012, 09:31 · Zgłoś
to zwykłe bicie piany pod publiczkę na zasadzie: patrzcie, tylko JA się za Wami ująłem. Zwykłe bicie punktów bez efektów.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 11:39 · Zgłoś
Całe szczęście, że nie walczyłeś z komuną, bo do dzisiaj czcilibyśmy sierp i młot.
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 21.07.2012, 11:47 · Zgłoś
a Panią Psor to kto niby wykształcił ???
Odpowiedz
4
@ F
dnia 21.07.2012, 12:34 · Zgłoś
mało ważne czy to granie pod publiczkę czy nie, lepsze to niż nic, ja jestem za tym by prokuratura się tą sprawą zajęła.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 17:09 · Zgłoś
Że komuna niby? Pudło! Studia kończyłam w "wolnej" Polsce. I nie mam tytułu profesora, tylko magistra. A powtarzając za Edmundem Burke:"Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje" i Machiavellim: "Cel uświęca środki" stwierdzam, że czepianie się tylko dlatego, że masz fobię na punkcie PiSu kolego ;-), jest po prostu idiotyczne.
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 21.07.2012, 17:50 · Zgłoś
tak ? a maturka to z bazarku czy z neta ??? Pamiętasz jak grzecznie chadzałaś na pochody pierwszomajowe z chorągiewką ??? A kolonie letnie 3 tygodniowe za półdarmo już zapomniałaś... A co do tytułów to na profesora trzeba sobie dobrze zapracować dlatego celowo ironicznie pisałem Psor...ech od dawna zalatujesz mi na peace lovera :) jakkolwiek by to napisać... PiS z Tobą :)
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 18:13 · Zgłoś
Biedactwo... Fanatyzm padł ci na mózg. Nie będę się przed Tobą tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem, a moja komunistyczna matura więcej warta, niż ta "zreformowana". Widziałeś mnie na pochodzie? Wątpię, bo prawdopodobnie na
stojaka wchodziłeś pod stół. A profesor? Marny tytuł ostatnio, skoro używa go nawet Bartoszewski.
Odpowiedz
1
@ ???
dnia 21.07.2012, 18:56 · Zgłoś
w wolnej ? hmm skoro matura była w 1983, a na wolna Polskę jeszcze trzeba było 6 lat poczekać to dość ciekawe...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 21:34 · Zgłoś
Widzę, że bardzo interesujesz się moim życiorysem. Żony szukasz, czy jak? Sorry, jestem zajęta, ale to pewnie wiesz. Skoro tyle o mnie wiesz, to czemu imputujesz mi sympatie polityczne, których nie mam?
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 21.07.2012, 22:53 · Zgłoś
hehe, kłamstewka, nawet te małe, mają krótkie nóżki :)))
A z tym szukaniem żony to nie schlebiaj sobie, proszę...
Po prostu nie lubię jak ktoś mi ściemnia prosto w oczy :)
No to jak: na dyplomie orzełek nie ma jeszcze korony co ???
No chyba, że wyrobione było 150 % normy :)))
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 23:08 · Zgłoś
Nie zarzucaj mi kłamstwa, chyba że chcesz wesprzeć finansowo jakieś schronisko dla zwierząt. Nawet gdybyś żony szukał, to ja wolę mężczyzn, a nie chłopaczków, którzy napinają się internetowo jedynie. Napisałam, co napisałam z pełną świadomością. Wszystko jest do sprawdzenia. Moje preferencje polityczne też.
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 22.07.2012, 08:53 · Zgłoś
co do poszukiwania żony, to jakbym musiał, to szukałbym w innym przedziale wiekowym niż ... :)
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 22.07.2012, 10:01 · Zgłoś
... szukałbyś żony odpowiedniej do swego wieku, oraz swego poziomu intelektualnego! Może ci być trudno aż taką głupią znaleźć...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 22.07.2012, 11:20 · Zgłoś
No, błagam, tylko bez inwektyw ;-) Jeśli ja się nie obrażam (bo nie ma na kogo), to inni też nie powinni. A wracając ad meritum; na miejscu pracowników huty mało by mnie obchodziły intencje interweniujących, gdyby tylko ktoś się sprawą zainteresował. Rozumiem, że posłowie koalicji rządzącej i RP są ponad działania pod publiczkę i dlatego o ich interwencjach (jakichkolwiek i gdziekolwiek) ani widu, ani słychu.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 22.07.2012, 11:21 · Zgłoś
Aha, i przyjrzałam się orzełkom na dyplomach. Na wszystkich jest korona ;-)
Odpowiedz
1
@ ???
dnia 22.07.2012, 19:38 · Zgłoś
a czego się spodziewasz po posłach z Latającego Cyrku Palikota ??? Widać Tarnowiec nie znalazł się na trasie przyczepy...a może to nawet i lepiej bo jeszcze komuś puściły by nerwy.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 22.07.2012, 21:46 · Zgłoś
A ja prosiłam bez inwektyw, które niczego nie wnoszą do dyskusji, świadczą jedynie o poziomie rozmówców. O naszej pani poseł Małgorzacie "wytarganej za ucho" Marcinkiewicz to ja mam swoje prywatne zdanie, no ale co z naszymi umiłowanymi rządzącymi? Tacy skromni, że nie chcą się angażować? Podobnie jak w przypadku prywatyzacji Gamratu? Bo z góry wiedzieli, że kasa wzięta, a sprawa załatwiona?
Odpowiedz
-1
@ ???
dnia 22.07.2012, 23:48 · Zgłoś
sorry, ale jak wyczuwam tego pisowkiego stolca to tak mam...
Odpowiedz
8
@ tom
dnia 20.07.2012, 19:28 · Zgłoś
Rzanca robi PR nic to nie da. ludzie nie dostana kasy i tak
Odpowiedz
4
@ ???
dnia 20.07.2012, 19:38 · Zgłoś
ale będzie miał kolejny punkt w wyliczance swoich "dokonań".
Odpowiedz
8
@ PiS-man
dnia 20.07.2012, 22:30 · Zgłoś
Wystarczyło byś to ty mój bohaterze skierował pismo do prokuratury i już cały Tarnowiec mówiłby o tobie! :D
Odpowiedz
-8
@ ???
dnia 20.07.2012, 23:06 · Zgłoś
dziękuję ale nie potrzebuję zbijać kapitału na ludzkim nieszczęściu, jak czynią to pisowskie [...] i zera.
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 20.07.2012, 23:12 · Zgłoś
Nazywając rzecz po imieniu: jesteś po prostu zbyt [...], by napisać pismo do prokuratury lub masz w [...]ie, to co dzieje się dookoła ciebie - wybierz sobie sam mój ty bohaterze...
Odpowiedz
1
@ ???
dnia 21.07.2012, 09:30 · Zgłoś
nie do końca, ale umiem ocenić, czy moje działania odniosą jakiś skutek. Gdybym np. zobaczył jak [...] małego chłopca to wezwałbym policję i zatrzymał cie do ich przyjazdu. Teoretycznie mógłbym ci jeszcze dać po [...] ale jaki skutek by to dało ???
Odpowiedz
3
@ PiS-man
dnia 21.07.2012, 10:11 · Zgłoś
Jesteś niesamowity! I twoja wiedza jest niesamowita! Wszystkie instytucje, które w swych obowiązkach mają przeprowadzanie kontroli powinny się o ciebie bić, by cię zatrudnić! Ty jesteś skarb nieoceniony: siedzi sobie w biurze podawczym skromny forumowicz "???", przychodzi petent z pismem o domniemaniu popełnieniu przestępstwa a ty od razu wiesz, że jakiekolwiek działania nie mają sensu. I wniosek odrzucasz! Boże! Jaka to byłaby oszczędność dla budżetu, jakie uproszczenie procedur... I wszystko dzięki twojej osobie! Sądzę, że były junior "Czarnych" Jarosław Gowin powinien cię zatrudnić jako swojego specjalnego pełnomocnika!

p.s.
A dlaczego złośliwi mówią, że przegrałeś bitwę pod Waterloo, mój ty Napoleonie?
Odpowiedz
-2
@ ???
dnia 21.07.2012, 11:46 · Zgłoś
qrde, nie sadziłem, że na oddziale Za Bursą maja dostęp do internetu. Napoleon powiadasz ? A Ty pewnie jesteś samym Bogiem ? No cóż, lekarz nie zawsze trafia z diagnozą...
Odpowiedz
20
@ haha
dnia 20.07.2012, 18:47 · Zgłoś
PYTANIE GŁÓWNE: prosze o wskazanie ZAKŁADÓW (NIE OBOZÓW) pracy na terenie naszego powiaru lub w okolicy gdzie człowiek nasi mieszkancy moga miez godziwe ztrudnienie i płace? GODZIWE, UCZCIWE...NORMALNE?GDZIE???
Odpowiedz
4
@ tarzan-zan
dnia 21.07.2012, 11:26 · Zgłoś
urząd pracy, urząd skarbowy, policja, sąd, urząd miasta, ... itd
Odpowiedz
-20
@ giggs
dnia 20.07.2012, 18:02 · Zgłoś
Odsunmy PIS od wladzy. Tylko Platforma !!!
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 21.07.2012, 11:35 · Zgłoś
A ty co, robaczku? Hibernowałeś do tej pory? Twoja ukochana Platforma rządzi już od sześciu lat. To widać i słychać i czuć.
Odpowiedz
5
@ kozak
dnia 20.07.2012, 17:19 · Zgłoś
Wszystko super!!! Tylko ludzie nie otrzymają zaległych pieniędzy bo oni nawet prokuraturę przekręcą!!!
Odpowiedz
25
@ elf
dnia 20.07.2012, 16:55 · Zgłoś
cyt. "Śmietanko, dyrektor generalny spółki Elewarr, , zarabiał rocznie ponad 800 tysięcy złotych. Dodatkowo, działacz PSL, na koszt spółki skarbu państwa jeździł po całym świecie - napisał dzisiejszy "Fakt".

i jak sie to ma do zarobków pracowników na "dole"? może i tym by się również posłowie zainteresowali?
Odpowiedz
6
@ PO POlsce!
dnia 21.07.2012, 20:48 · Zgłoś
A Grad z PO ma 110tys. miesięcznie !!!Pomnożyć razy 12 plus premia i 13 tka to wyjdzie niezła sumka!!PO gorsze od PSL i tylko udają uczciwych i sobie nami wycierają buty!!
Odpowiedz
11
@ majka
dnia 20.07.2012, 16:54 · Zgłoś
złodzieje wszedzie i korupcja i tyle w twmacie! sie [...]e umieja ustawic prezesiki [...]one w willach a pracownikow maja za nic! ale to tylko w polsce tak moze byc ze polak polaka tak oszukuje!
Odpowiedz
11
@ temida
dnia 20.07.2012, 16:42 · Zgłoś
Prezesa spółki pod ścianę wraz z szefem firmy Royal. Przed nimi postawić ludzi, których oszukują, którym niszczą życie rodzinne.
Odpowiedz
0
@ F
dnia 21.07.2012, 12:33 · Zgłoś
takie spotkanie już było:)
Odpowiedz
2
@ tom
dnia 20.07.2012, 16:31 · Zgłoś
to pismo to zabieg PR kazdy moze takie napisac i tak nic z tego nie bedzie
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 20.07.2012, 16:44 · Zgłoś
Dokładnie :))) Ale Boguś bije punkty :)))
Odpowiedz
7
@ PiS-man
dnia 20.07.2012, 20:14 · Zgłoś
tom - napisałeś to pismo czy czekałeś aż zrobi to Rzońca?
Odpowiedz
5
@ vvv
dnia 20.07.2012, 20:36 · Zgłoś
Zeby napisac to musiał by to potrafić a on tylko klawiatura i internet ;-)
Odpowiedz
-6
@ Max Szyderko
dnia 20.07.2012, 16:08 · Zgłoś
Brawo Bodgan, wystosuj jeszcze interpelację !!! Gość jest niesamowity. Boże, jak mi wstyd, że na NIEGO nie głosowałem...
Odpowiedz
11
@ PO-mysł maxa
dnia 20.07.2012, 18:37 · Zgłoś
max jedź do Tarnowca i PO-radź ludziom by głosowali na PO - wszak i tam winna być 'zielona wyspa' PO ZAORANIU HUTY
Odpowiedz
22
@ michalina
dnia 20.07.2012, 15:59 · Zgłoś
Pani senator Alicja Zając zapowiadała kontynuowanie dzieła męża i to prawda, p. Zając też nie obronił żadnego zakładu przed upadkiem.
Odpowiedz
4
@ józiek
dnia 21.07.2012, 07:50 · Zgłoś
Ok.150.000 tysięcy wyborców w to uwierzyło
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 23.07.2012, 22:53 · Zgłoś
150 tysięcy to było wszystkich głosujących na listę. Nie rób ludziom wody z mózgu, bo tak działa nasza [...] ordynacja wyborcza; jedynka na liście bierze wszystko.
Odpowiedz
23
@ sdfg
dnia 20.07.2012, 14:48 · Zgłoś
Wykończyli Makorę w krośnie nie popłacili firmą które z nimi współpracowały a teraz tarnowiec. swoją drogą ciekawe ile hut szkła załatwili i ile jeszcze załatwią kolesie z poznania???
Odpowiedz
4
@ Hamlet
dnia 20.07.2012, 14:30 · Zgłoś
Boguś podgoliłeś brode no no ...
Odpowiedz
24
@ jasiek
dnia 20.07.2012, 14:23 · Zgłoś
Dobrze Bogdan mówi, a gdzie reszta parlamentarzystów?
Odpowiedz
7
@ vvv
dnia 20.07.2012, 15:55 · Zgłoś
pewnie szykuja przyczepy campingowe bo sezon na hot-dogi sie zbliża :-)
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 20.07.2012, 16:14 · Zgłoś
Poseł Rzońca to sumienie ziemi jasielskiej...
Odpowiedz
23
@ ika
dnia 20.07.2012, 17:51 · Zgłoś
U nas w polsce wszystko upada tylko jakoś ten mierny rząd nie może !
Odpowiedz
-5
@ lider
dnia 21.07.2012, 19:54 · Zgłoś
pod wpływem, czy nie?
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 23.07.2012, 11:25 · Zgłoś
a jest jakaś różnica ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.