Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz
14 września 2008 roku na górze Liwocz odbyły się uroczystości dziękczynne za urodzajne zbiory.
Organizatorem spotkania była Gminna i Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle. Mszę Świętą odprawił ks. G. Stanula z Błażkowej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Jasło Pan S. Pankiewicz oraz przedstawicielki KGW z terenu Gminy Jasło i Gminy Brzyska.
Oprawą muzyczną uroczystości zajęła się Kapela Trzcinicoki. Plony pracy rolnika ofiarowały członkinie KGW w Trzcinicy. Uroczyste spotkanie na górze Liwocz zakończyło się wspólnym poczęstunkiem jadła chłopskiego przygotowanym przez członkinie kół ze wsi Niepla, Trzcinica, Warzyce i Szebnie.
S. Ablewicz,
M. Kozłecka
